تجهیز به هدرزهای تماما ماهر از کارخانه هستند

در اکثر خودروها وقتی هدرز نصب می شود، کاتالیزور آن از مدار حذف می شود. این بار در مورد خودرویی صحبت میکنیم که

توسط NEWS-SINGLE در 7 شهریور 1400

در اکثر خودروها وقتی هدرز نصب می شود، کاتالیزور آن از مدار حذف می شود. این بار در مورد خودرویی صحبت میکنیم که باید آن را یک موستانگ Highly Modified شده (با بیشترین تغییر) بنامیم! خودروی مورد نظر ما در این مقاله نسل اول از فولکس واگن گلف است که طی سالهای 1974 الی 1983 تولید میشد. این بار یک فولکس واگن گلف نسل اول یا MK1 را مورد بحث قرار میدهیم که ببینیم چگونه دود از کنده بلند میشود! در سال 1974 شرکت فولکس واگن اولین خودرو خود به شکل هاچبک را ساخت و توانست سر و صدای زیادی را در بازارهای جهانی به راه بیندازد. در نمای جلو از چراغهای کریستالی استفاده شده و کمی پایینتر، از یک لیپ سپر کوتاه استفاده شده که نمای خودرو را بزرگ و پایینتر نشان میدهد. اینترکولر دست سازش که سایز بزرگی هم دارد در پایین سپر این خودرو کاملا به چشم می آید، واقعاً با سلیقه و با دقت ساخته شده است.

برای این خودرو از قویترین موتور 4 سیلندر گلف یا همان موتور 2 لیتری معروف ABF استفاده شده که از 16 سوپاپ بهرهمند بوده و به وسیله 2 عدد کاربراتور WEBER با 4 عدد ورودی سایز 45 تغذیه میشود و میتوان دلیل تمام قدرت و چالاکی این خودرو را همین کاربراتورهای وبر دانست. به سمت عقب خودرو میرویم و شاهد چراغهای کریستالی سایز بزرگ هستیم که متعلق به نمونههای مدل 84 این اتاق میباشد و به سختی به همراه چراغهای جلو از کشور آلمان خریداری و ارسال شده است. به سراغ سیستم پرخوران یا همان توربو میرویم. هدرز یک سیستم کارآمد برای بدست آوردن اسب بخار است. هدرز یک سیستم کارامد برای بدست اوردن اسب بخار است. فیلتر کثیف کابین خودرو باعث کارایی پایین سیستم تهویه قیمت فیلتر هوای بنز و اتلاف توان کولر می شود. جلوی داشبورد به طور کل به نمونه مدلهای 92 یا MK2 تعویض شده و داخل کابین را از سادگی خارج کرده است. موتور خودرو در ابتدا مشکل فنی داشته و به دست مالک به طور کل تعویض شده و همان موتور استاندارد خود مزدا 323 را جایگزین موتور معیوب قبلی کرده با این تفاوت که موتور مربوط به نسل و مدل تیپ 4 بوده که از لحاظ حجم و اینترنال تفاوتی با نمونههای دیگر موجود در بازار ایران ندارد و فقط با توجه به این که مدلهای تیپ 4 دارای گیربکس اتوماتیک هستند، میللنگ و تعدادی از قطعات به دلیل تیپ 4 بودن با نمونه تیپ 3 تعویض شده خرید هدرز پراید است.

پیستونها و بقیه لوازم اینترنال به صورت استاندارد بوده و تغییری در آن صورت گرفته نشده است. تون آپ (Tuning up) یا همان اسپرت کردن خودرو یعنی اعمال تغییرات در اتومبیل برای بهینه سازی آن. داخل خودرو نشسته و دکمه استارت را پس از وصل کردن برق فشرده و موتور استارت میخورد. سبک کردن اینترنال موتور به شرطی خوبه و مؤثر که بعد از سبک سازی ها بالانس مجدد انجام بشه و گرنه فقط یک چیز گیرتون میاد تو بهترین حالت : وقتی ماشین خلاصه و گاز میدین دور موتور زود میاد بالا! قربون خدا برم که تو دل طبیعت میشه واقعاً قدرت بی نهایت و بی حد و حصرش رو شناخت. جلو پایتان انگار یک دنیا قدرت در نهایت سادگی پنهان شده. جاییکه میتواند از یک کوچه خلوت داخل شهر با درختهای بلند گرفته تا جادهای پرپیچوخم در خارج از شهر و مختوم به بام شهرتان با نمایی فوقالعاده از یک شهر پرآشوب گمشده در سکوت 2 نفرهتان، باشد. راندن پیچهای تند جادهای مثل چالوس با چنین پورشهای لذتی است که نصیب هر کسی نمیشود و اکنون نصیب کسی مانند شخص عجیب و مرموزی شده که در عکسها مشاهده میکنید.

در این مقاله با یک خودروی تیونینگ مزدا 323 آشنا شدیم که با استانداردهای صحیحی تیونینگ شده و برای استفاده شهری خودروی بسیار جذابی جمع شده است. این بار در بخش خودروهای تیونینگ به سراغ یک مهمان آلمانی مسن رفتهایم که برعکس سنش بسیار چالاک و تند و تیز است. در قسمت پایین و میانی داشبورد از دو گیج استفاده شده که یکی وظیفه نشان دادن دمای آب و دیگری نشانگر دمای روغن موتور است. فیلتر روغن /KLF4056 · ۴- تعویض یکبار در میان فیلتر روغن: گاهی دیده شده که افراد فیلتر روغن را یک بار به علت احتراق با درصد بالای سوخت در موتور، خودروی شما نیاز به سرویس در زمان تواند در صورت دستپاچه شدن فرد استفاده کننده باعث حتی ترکیدن باطری گردد. فیلتر روغن را تعویض می کنیم، اغلب (در پژو 206) کیپ شدن یا نامرغوب بودن این قطعه باعث روشن شدن چراغ اخطار فشار روغن می شود. تغییر گیربکس معمولاً در اتومبیل های سری پژو بسیار مرسوم است (پژو و سمند) گیربکس در واقع وظیفه انتقال قدرت موتور به چرخ ها را دارد و هرچه گیربکس بهتر عمل کند به همان میزان میتواند شتاب اتومبیل را بهبود بخشد. ولی در بخش گیربکس از مدل FF استفاده شده که توانایی بالاتری نسبت به نمونه فابریک موتور ABF دارد.