رازهای موفقیت زنان که هیچ کس به شما نمی گوید

ما می دانیم که شبکه های اجتماعی برای پیشرفت حرفه ای بسیار مهم هستند. ما همچنین می دانیم که مردان به احتمال زیا

توسط NEWS-SINGLE در 18 دی 1399

ما می دانیم که شبکه های اجتماعی برای پیشرفت حرفه ای بسیار مهم هستند. ما همچنین می دانیم که مردان به احتمال زیاد به سمت های رهبری می رسند. یکی از راه های شاد بودن زنان بدست آوردن موفقیت در زندگی است.


آیا تفاوتی بین رهبری مردان و زنان خودساخته وجود دارد؟


تحقیقات اخیر من با همکاران یانگ یانگ و نیتش وی چاولا انجام داد، حاکی از وجود آن است. ما مطالعه کردیم که چه نوع شبکه هایی به MBA های جدید زن و مرد کمک می کند تا موقعیت های مدیریت اجرایی را بدست آورند. ما دریافتیم که مردان نه از اندازه شبکه بلکه از مرکزیت در شبکه دانشجویی MBA - یا متصل به "مراکز" متعدد، یا افرادی که ارتباطات زیادی بین گروههای مختلف دانشجویی دارند، سود می برند.


زنان موفق از نظر موقعیت شغلی پس از MBA از مرکزیت در شبکه نیز بهره مند شدند. اما برای دستیابی به مناصب اجرایی با بالاترین سطح اختیارات و دستمزد، آنها همچنین باید دارای یک حلقه داخلی از روابط نزدیک زن باشند، علی رغم داشتن مدارک مشابه با مردان از جمله تحصیلات و سابقه کار.


چرا بین زن و مرد تفاوت وجود دارد؟یک راز موفقیت زنان موفق و کارآفرین داشتن عزت نفس است. مرکز بودن به دانشجویان دختر یا پسر امکان دسترسی سریع به اطلاعات متنوع بازار کار را می دهد - از جمله افرادی که استخدام می کنند، چه حقوقی در شرکت های مختلف ارائه می شود، چه مدت طول می کشد تا ارتقا یابد، و چگونه رزومه خود را بهینه کنیم - این عمومی است اما تمایل به پراکندگی دارد به طور گسترده ای در میان دانش آموزان کلاس. مرکزی بودن، اطلاعات پراکنده را در دسترس آماده قرار می دهد.


با این حال، از آنجا که زنانی که به دنبال مناصب رهبری اجرایی هستند، اغلب با موانع فرهنگی و سیاسی روبرو می شوند که مردان معمولاً از این طریق با آنها روبرو نمی شوند، آنها از یک حلقه داخلی از روابط نزدیک زنان بهره مند می شوند که می توانند اطلاعات خصوصی در مورد مواردی مانند نگرش های یک سازمان نسبت به رهبران زن را به اشتراک بگذارند، که به تقویت زنان کمک می کند.


افزایش اعتماد به نفس در زنان می تواند به موفقیت آنها کمک زیادی کند.


قدرت قرارگیری مستقیم زنان موفق


برنده شدن در سمت های مدیریت اجرایی مستقیماً خارج از تحصیلات تکمیلی به طور یکسان به نفع مردان و زنان است. به ویژه زنان در اوایل کار می توانند از این مسیر برای جلوگیری از چالش های طولانی مدت بازار کار، از جمله کلیشه ها و تبعیض، که منجر به حقوق کمتر، فرصت های پیشرفت کمتر و میزان بالاتر ترک بازار کار می شود، استفاده کنند.


اما اطلاعات کمی در مورد ارتباط بین تحصیلات تکمیلی و جایگزینی در این موقعیت ها وجود دارد. ما می خواستیم بفهمیم آیا شبکه یکی MBA ها را برای یافتن فرصت های مناسب، زمینه ای برای مشاغل موفق فراهم می کند.


برای اتصال ویژگی های شبکه های اجتماعی در مدرسه به موفقیت در کار، ما 4.5 میلیون نامه الکترونیکی ناشناس را در میان زیرمجموعه 728 فارغ التحصیل MBA (74.5٪ مرد، 25.5٪ زن) در کلاس های 2006 و 2007 در یک مدرسه عالی تجارت ایالات متحده تجزیه و تحلیل کردیم. . ما موفقیت در موقعیت شغلی را با توجه به میزان اقتدار سنجیدیم و به هر فارغ التحصیل بعد از مدرسه دست یافتیم.


مردان به مرکزیت نیاز دارند


ما دریافتیم که شبکه های اجتماعی دانشجویان MBA زن و مرد بر موقعیت شغلی آنها پس از فارغ التحصیلی تأثیر می گذارد.


مردانی که بیشترین مرکزیت (چهارم بالایی) را در شبکه دانشجویان MBA داشتند، تمایل داشتند که بهترین عملکرد را در بازار کار داشته باشند، شغل هایی با اقتدار و حقوق بیشتر (1.5 برابر بیشتر) از همسالان خود با کمترین مرکز (چهارم پایین) را تأمین کنند. مرکزیت بالا حتی بعد از کنترل خصوصیات فردی مانند معدل کارشناسی در سطح کارشناسی، نمرات آزمون، جامعه پذیری، کشور مبدا و سابقه کار باعث قرارگیری آنها شد.


چرا؟ مرکزیت با دستیابی به اطلاعات بازار کار رابطه مثبت دارد. حتی اگر بسیاری از این موارد به صورت آنلاین در دسترس مردم باشد، دریافت اطلاعات مورد نیاز شما از دانشجویان مختلف MBA که با گروه های مختلف دانشجویی که با کارفرمایان مورد علاقه شما آشنا هستند، می تواند بسیار سریعتر باشد.


زنان به شبکه های دوتایی نیاز دارند


نتایج ما نشان می دهد که زنان موفق مانند مردان موفق از مرکزیت بالایی برخوردارند. اما تفاوت آنها در این است که یک حلقه داخلی نزدیک از تماس های زنانه را نیز حفظ می کنند. اگرچه ما نمی توانستیم محتوای پیام های ایمیل را مرور کنیم، اما معتقدیم که این حلقه داخلی نزدیک زنان احتمالاً اطلاعات مهم و حیاتی درباره فرصت ها و چالش های شغلی را فراهم می کند.


این اطلاعات خصوصی ممکن است در مورد این باشد که آیا بنگاه اقتصادی از فرصت های برابر برای زن و مرد برخوردار است، یا اینکه یک مصاحبه کننده ممکن است در مورد برنامه های تشکیل خانواده و بهترین روش برای پاسخگویی سوال کند.


زنان با اعتماد به نفس بالا و دارای یک حلقه داخلی 3-3 زن تحت سلطه زنان بودند، صاحب مناصب رهبری شدند که 2.5 برابر بالاتر از قدرت و دستمزد بالاتر از همسران همسر خود فاقد این ترکیب بود. در حالی که زنانی که دارای شبکه هایی بودند که بیشترین شباهت را به شبکه های مردان موفق داشتند (به عنوان مثال مرکزیت، اما گردش داخلی زن ندارند.


آخرین مطالب