6 ترفند کاربردی که امروزه در چاپ بنر استعمال میشود کوثر پرینت

برای چاپ بنر می بایست نکات متعددی را رعایت نمایید تا بتوانید بنر قشنگ و با کیفیتی را چاپ فرمائید و در اختیار داشته باشید . در مجموع در همگی عمل هایی که چاپی می باشند و طبیعتا توسط چاپر چاپ میشوند می بایست تعدادی نکات گرافیکی و چند ترفند ها را بیاموزید . همینطور می بایست پردارنده ها , گونه های جوهر ها و ابزار های مورد به کارگیری در دستگاه پرینتر را بشناسید .

RIP . 1

این پردازنده کلیه فولدر های گرافیکی از جمله عکس , متن , لایه لایه , وکتور و … را به یک پوشه کیفیت عالی که قابل انجام در طاقت فرسا افزار دستگاه چاپ باشد تبدیل می نماید . RIP : raster image processor یا این که پردازنده تصویر لایه ای در چاپ برای ساخت یک تصویر مطلوب و قابل لود برای چاپ به کار گیری می شود . RIP از نظر فنی یک قطعه قابل انعطاف افزاری یا این که سیستم برهان است که فولدر ها را به bitmap تبدیل مینماید که برای چاپ مطلوب می‌باشد . کلیه فولدر ها و متن ها و عکس ها به صدق برای RIP اهمیت دارااست و اپلیکیشن بایستی بتواند تمام داده ها پوشه ذی‌ربط را بخواند .
همان گونه که پوشه ها به یک تصویر تبدیل می‌شوند , فونت ها و تصاویر می بایست خوانده و تروتمیز شوند . به همین بهانه است که از شما منظور می شود که فولدر های لینک و پیوند و فونت را با پروژه های پباده سازی شده برای چاپ بنر , ضمیمه نمایید .

کوثر پرینت

Ink Types . 2

کلیه جوهر ها یکسان نیستند . جوهر های جامد , pigment و dye به صورت گسترده ای برای چاپ به کار گیری می شود . جوهر جامد , مبنا ی رنگ ها برای چاپ می‌باشد . جوهر جامد میتواند برای چاپ رنگ ها به صورت براق , خوب باشد . جوهر رنگی که از یک پودر عالی ایجاد شده است , برفراز صفحه جای می‌گیرد تا به آن تر شود .
جوهر رنگدانه ای که از پودر ساخته می شود برفراز مدیا چاپ می شود و نیاز به فرو بردن مدیا در جوهر نیست و به دستگاه چاپ امداد می نماید تا دقیقا فولدر را برای چاپ بنر تنظیم نماید به نحوی که در ناحیه صحیح چاپ می شود , برگه به میزان مطلوب برش داده می شود و به گونه ای که رنگ ظریف ایجاد می شود , رنگ های پیگمنتی دوران زمان متعددی را در محیط خارج استمرار میاورند . آن ها می‌توانند تا حدودی گران خیس از رنگ های رنگی باشند .
جوهر رنگی که مایع است , به برگه میچسبد تا رنگ ساخت نماید , این جوهر سبب تولید رنگ های براق می شود . اما روی برخی از برگه ها , منجر رطوبت یا این که پس زدگی می شود . جوهر رنگی نسبت به جوهر پیگمن و جامد در محیط خارج تداوم متعددی ندارد .

Bleed . 3

نسبتاً کلیه دستگاه چاپ ها برای چاپ بنر احتیاج به کناره دارا هستند . لبه به پرینتر یاری می نماید تا دقیقا پوشه را برای چاپ مهیا نماید , به گونه ای که چاپ به صحت انجام می شود , ورقه به مقدار مطلوب برش داده می توان به طوری که رنگ ظریف ساخت می شود .
لبه در زمینه‌ی چاپ با اهمیت است زیرا منجر ساخت فضای کوچکی در نزدیکی چاپ می شود . فکر کنید که می خواهید از روی یک عکس , پوستر ساخت نمایید . در حالتی که تصویر پباده سازی شده تماما به میزان عکس متبوع بریده شود , هر مدل تغییر و تحول در چاپ بنر منجر تولید نادرست در چاپ می شود که غیر قابل رجوع است .
در حالی که مشخصه های حواشی در چاپگرهای متعدد , گوناگون است , توصیه میشود که لبه 2/1 اینچ یا این که 3 سانتی متر بیشتر داشته باشید .
امروزه با استعمال از قابل انعطاف افزارهای مشهور پباده سازی نظیر ( adobe indesign ) شما به راحتی میتوانید با به کار گیری از خاموش یا این که روشن کردن آیتم لبه ( bleed ) این فرآیند را در دست گرفتن فرمائید .

Overprint . 4

Overprint دقیقا به عبارتی چیزی است که شما از اسم آن فکر می‌کنید . شما میتوانید پیکربندی مرتبط با overprint را در عمده قابل انعطاف افزارهای مرتبط با پباده سازی پیدا فرمائید . در‌این تکنیک زمانی رنگی را Overprint تعیین می‌کنید , ذیل آن رنگ با رنگ دورنما ای که رنگ Overprint شده روی آن جای دارد , لبریز می شود . در صورتی این فعالیت صورت نگیرد با پاره ای جابجایی , در میان رنگ بالایی و رنگ دور‌نما در حین نوبت چاپ بنر , سفیدی تولید می شود . به همین بهانه سفارش میشود که متن ها را با

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>