یک بمب در صحرا

ستون هرمی شکل سنگی در بیابان نیومکزیکو است که نشانه محل از اولین انفجار هسته ای.Nina Berman/نور

همه بیابان یکسان نیست. صحرای بزرگ آفریقا عاشقانه های شنی فرم بزرگ شن و ماسه دریا کویر آرکه تایپ. این سونورا است به یاد ماندنی و با شکوه آن saguaros و قوی ماسه سنگ buttes. هر چند هر دو گرم و خشک و بی رحم این بیابان هنوز سازگار با امور بشری در میان آنها شهادت به بلندمرتبه زیبایی.

اما دیگران بیگانه و غیر دوستانه. در Chihuahuan کویر در جنوب مرکزی جدید مکزیک باستان تکتونیکی رانش تشکیل Tularosa حوضه. در جنوب آن لبه در طول آخرین عصر یخبندان گچ رواناب ایجاد یک دریاچه که گرم شدن بعد از تبخیر به شن و ماسه سفید یک موش صحرا. به سمت شمال یک نازا زباله از گدازه زمینه در سراسر امتداد 150 کیلومتر مربع از حوضه—malpaís در اسپانیایی, چون زمین به خودی خود بد است. در نزدیکی یکی دیگر کوچکتر جریان تیز آذرین تاریکی به نام Carrizozo Malpais رگه در سراسر زمین مانند یک زخم.

چند تا کنون سعی برای زندگی در این سرزمین است. فاتحان اسپانیایی که عبور از آن در قرن 16 به نام عبور و زمین از آن عبور jornada del muertoیا “سفر مرده است.” اما برخی از مردم را حل و فصل در اینجا از جمله فرانتس اشمیت یک مهاجر آلمانی که در زمان اقامت در غرب Carrizozo Malpais چند سال قبل از قلم اختراع شد. چند دهه بعد دولت ایالات متحده requisitioned خانه اشمیت ساخته شده و اطراف آن زمین های کوچک هیچ چیز در میان vaster پوچی.

وجود 75 سال پیش صبح امروز بشر منفجر شد اولین سلاح هسته ای یک کابل با پوسته جراحی (persian) ملقب به “ابزار.” این سایت در زمان کد نام اثر انفجار ترینیتی که معمار آن, J. رابرت اوپنهایمر رو انتخاب کرده با الهام از یک John Donne مقدس غزل: خمیر قلب من, سه فرد می خواهم خدا برای من به جز شما اسیر من هرگز باید رایگان.


اولین بمب اتم کار می کرد توسط شکافت هسته ای—تقسیم هسته اورانیوم یا پلوتونیوم اتم های قابل توجه هسته آن را با یک نوترون. نیروی looses بیشتر نوترون از هدفمند اتم همراه با انرژی و واکنش زنجیره ای ادامه می دهد: بیشتر نوترون بیشتر انرژی بیشتر نوترون بیشتر انرژی است. در یک نیروگاه هسته ای این انرژی کنترل گرمایش آب برای چرخش توربین است که به تولید برق است. در یک بمب هسته ای, انرژی منتشر شده است. چیزی که باعث می شود آن را یک بمب.

ادوارد تلر یکی از پروژه منهتن فیزیکدانان می ترسید که انفجار می تواند خاموش کردن همه زندگی دنیوی است. یک بار تنظیم کردن او تصور, واکنش زنجیره ای ممکن است گسترش به نیتروژن در هوا اشتعال جو است. که اتفاق نمی افتد تا سه هفته پس از تثلیث آزمون شکافت انرژی از 140 پوند اورانیوم و 14 کیلو پلوتونیوم منتشر شد بیش از هیروشیما و ناکازاکی کشته شدن حداقل 140,000 شهروندان است. یک هفته از این رو امپراتوری ژاپن تسلیم و جنگ جهانی دوم به پایان رسید. سربازان آمریکایی در بازگشت به خانه را پر حومه و افتتاح بوم عزیزم. سپس دکترین ترومن آغاز جنگ سرد و تهدید سیاره انقراض توسط ابزار فرزندان همچنان ادامه داشت برای تقریبا نیم قرن ،

در طول راه, سایت تثلیث آزمون شد, جاذبه های توریستی البته یکی شدیدا کنترل شده توسط ارتش ایالات متحده. یک ماه قبل از میخائیل گورباچف و رونالد ریگان ملاقات برای اولین بار خانواده من سوار از آلبوکرک که در آن زندگی میکنیم به آن را ببینید. نیش منتشر شده که در آن سال در مورد “اوپنهایمر مرگبار اسباب بازی”; در آن خودداری او خواند: “من امیدوارم که روسها عشق فرزندان خود را بیش از حد.” جنگ هسته ای بود که فکر می کردم به عنوان مشترک به عنوان آب و هوا. این سفر یک سفر به گذشته اما به اضطراب در حال حاضر.

تاسیس شده در جولای 9, 1945, White Sands Missile Range (قبلا سفید شن و ماسه زمین آزمایش و اثبات) بزرگترین ارتش نصب و راه اندازی در ایالات متحده پوشش از 3200 کیلومتر مربع است.

ارتش ایالات متحده را White Sands Missile Range که در آن سایت آزمون واقع شده است, کمک های مالی دسترسی به بازدید کنندگان دو بار در سال در اولین جمعه از ماه آوریل و اکتبر. برای رسیدن به آن از نیومکزیکو به جنوب بازدید کنندگان جمع در سپیده دم در Tularosa ورزشی دبیرستان-رشته پارکینگ و رهبری در یک خودرو کاروان برای 145 مایل دور سفر. “وجود دارد هیچ سرویس-ایستگاه امکانات بر روی موشک محدوده” ارتش هشدار داد. “لطفا مطمئن شوید که شما یک مخزن پر از گاز است.” صحرا حوضه شده است وجود دارد برای حداقل 2,000,000 سال; از آن مراقبت می کند مورد بی اهمیت نیازهای یک گونه یک دهم آن عصر است.

در این فیلم خسته کننده درایو من خواندن deadpan اعلامیه ارتش ارائه شده به تثلیث بازدید کنندگان سایت. تابش خطرناک است به دو دلیل: اول این که آن exudes مرگبار انرژی و دوم به دلیل این کار را برای یک زمان بسیار طولانی است. دز جذبی از انرژی هسته ای اندازه گیری می شوند در millirems. یک سال از (کاتد-ray tube) تلویزیون, تماشای, ارتش جزوه به من گفت: نتایج جستجو در مورد یکی millirems از قرار گرفتن در معرض هر سال است. صلیب کشور پرواز doles مورد دو millirems و chest x-ray شش millirems. اما فقط به زندگی بر روی زمین است که به تابش. “کيهانی از فضا” (ارتش در واقع با استفاده از این کلمات) تحمیل 25 تا 50 millirems و یا پس از قرار گرفتن در معرض هر سال بسته به ارتفاع خود را. آفتاب که هوا گرم تو هوای تو نفس کشیدن و غذا و آب می نوشید مسئول برخی از 240 millirems سالانه تابش.

مراجعه به تثلیث سایت ارتش اطمینان را در حدود نیم millirem یک ساعت مراجعه معادل چند سال از تماشای تلویزیون. استارت-تنظیم برای پلوتونیوم قرار گرفتن در معرض. که راحتی من حدس می زنم.

سایت خود را آرامش نیست. در اشمیت در مرتع پرورش احشام خانه که در اتاق خواب استاد ابزار ساخته شده بود نشانه ای آویزان از یک سر لامپ: پلوتونیوم مجمع اتاق. زمین صفر مشخص شده است توسط یک 12-پا ستون هرمی شکل سنگی با یک جریان پلاک که می خواند که در آن برای اولین بار در جهان هسته ای دستگاه بود منفجر شد و در 16 جولای 1945. بنای تاریخی است که از مد افتاده خاردار گدازه-سنگ تکه ای از malpaís. آن را شنیع و غیر انسانی کامل reliquary برای این استراحت توقف در مرگ بزرگراه.

نیروی انفجار برداشته شن و ماسه از کف بیابان و قطعات فولادی از بمب و انفجار پشتیبانی می کند. سپس حرارت از انفجار ذوب این بیت به شیشه ای که بارید پایین در سراسر تخت. در نتیجه باقی مانده است و نور سبز رنگ و شیشه ای خود را در سطح glints میان کسل کننده گرد و غبار. آن را به عنوان شناخته شده Trinitite یک نام است که tames بمب هرج و مرج به یک مطیع جمع آوری مواد معدنی. شما می توانید خرید سوغاتی در ترینیتی و صبحانه burritos ، اما از بین بردن Trinitite است سرقت از اموال دولت.

بخشی از زمین صفر شده بود پوشش داده شده در پایین کانکس با پنجره های شیشه ای ارتش تلاش برای حفظ یک نوار ریزه از انفجار. پنجره ای طولانی از داستد به کدورت اما 35 سال پیش من هنوز هم می تواند نگاه خود را از طریق رقیق. تکه های از Trinitite winked در من. به نظر می رسید جعلی و عصبی به عنوان اگر شده برای یک کتاب کمیک: سنگ های سبز که تب و تاب بودن رادیواکتیو است. اما کل ماجرا بیش از حد عادی به داستانی. من نقل مکان کرد و در طول ساخت اتاق را برای دیگر مردم از کاروان من به زدن گذشته ورزشی خود را فشرده سازی xeric درختچه زیر پا.


کسانی که نمی دانند این منطقه درک آمریکایی غربی کویر به عنوان همگن محل. اما فقط به عنوان صحرای کویر است نه سونورا و نه Chihuahuan بنابراین آریزونا است نه, New Mexico. و نیومکزیکو است نه تگزاس یا یوتا یا کالیفرنیا. مراتب کمتری از مردم زندگی می کنند وجود دارد برای یک, در بخشی به دلیل آن است که بسیار متروک و در بخشی که به دلیل ویرانی تکثير شد توسط چندین دهه مخفی دولت آزمایش های انجام شده در سراسر هزاران مایل مربع از غیر قابل نفوذ زمین. دیگر دولت است که به لحاظ سیاسی متمایز است. فاتحان اسپانیایی که انجام آنها jornadas del muerto تاسیس واقعا هیسپانیک البيت تمایز از اصل و نسب آن نخبگان گاهی اوقات خداوند بیش از اقلیت Chicano و لاتین جمعیت. از فاتحان به rocketeers اروپایی ها آواره ده ها تن از مردمان بومی: قبایل آپاچی ناواهو ملت Puebloans. صحبت از “قهوه ای مردم” در اینجا این است که برای elide یک هزاره از غم.

نه این که دیگران در امان است رنج می برند. جدید مکزیک اغلب رتبه 49 در اقدامات مانند کودکان, فقر, K-12 آموزش و پرورش, و جرم و جنایت خشونت آمیز. کسانی که پایین کنتراست کاملا با دولت نظامی و دستاوردهای علمی. آزمایشگاه ملی لوس آلاموس که در آن اوپنهایمر زد تثلیث پروژه همچنان به مدیریت فدرال دفاع و هسته ای-سلاح تلاش. ناسا و ماسه سفید مرکز آزمون تست موشک-نیروی محرکه و سیستم های دیگر فضا-پرواز متعلقات. بسیار بزرگ آرایه رادیو-نجوم آزمایشگاه در سراسر امتداد دشت در نزدیکی White Sands Missile Range. لکه های خورشیدی, a world-class خورشیدی رصدخانه به نظر می رسد پایین Tularosa حوضه از اوج به شرق آن. بیل گیتس و پل آلن تاسیس مایکروسافت در اینجا, اما پس از آن نقل مکان کرد و دور می شود و نزدیک به صفحه اصلی; بعد Virgin Galactic در نقل مکان کرد, همچنین نزدیک به خانه.

شاید علم فقط رشد در اینجا بهتر از مردم انجام دهد. بی ثمر بیابان مکان های مناسب برای گوش دادن به ستاره در جستجوی موجودات فرازمینی و یا برای مخفی کردن (شاید) شواهدی از ورود خود را و یا به فریب دانشمندان آلمانی برای پرش شروع آمریکایی پرتاب موشک و یا به کش کلاهک هسته ای در گود-از کوه ها و یا برای دفن زباله های رادیو اکتیو در اعماق زمین شناسی مخزن به معنای گذشته از 10000 سال است.

هر چند متروک صحرا حوضه نبود خالی که صبح از 75 سال پیش و انفجار ترینیتی را قدر نمی تواند موجود به یک سایت. این Tularosa حوضه Downwinders کنسرسیوم طرفداران برای تحت تاثیر قرار مردم محلی که نمی را انتخاب کنید به معرض انفجار و خرید اینترنتی به عنوان اوپنهایمر Teller, انریکو فرمی ریچارد فاینمن و دیگران بود. یک مرد محلی که قرار بود 11-year-old boy در زمان آزمون به یاد می آورد با دیدن یک فلش از نور در حالی که پر کردن پدرش کامیون رادیاتور. “من فکر می کردم دنیا رو به پایان است” او بازگو نوشتن با دست در سست برگ کاغذ 70 سال بعد. سیاه و خاکستر تحت پوشش خانه های مایل دور و هولناک از طریق مخازن آب باران. Downwinders ادعا نرخ سرطان سه تا هشت برابر بیشتر در شهرستانهای مجاور در مقایسه با میانگین ملی است. برای آنها به دنبال گنجاندن در تابش قرار گرفتن در معرض جبران خسارت قانون 1990 قانون فراهم می کند که remunerations به افراد در معرض در برخی هسته ای-سلاح های آزمون—هر چند نه این یکی. اما در کل طول عمر است و در حال حاضر پس از گذشت تثلیث و بازمانده downwinders در حال کمتر و کمتر به دلایل متعدد بیشتر از سرطان است.

در این سال White Sands Missile Range لغو آن مه تور تثلیث سایت به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. نیومکزیکو شده است بسیار کمتر مبتلا به این بیماری از آریزونا (هر چند هنوز دوباره ملت ناواهو رنج می برد بیشتر). اما جمعیت هنوز خطرناک است, حتی در کویر خالی. مارک الماس سالگرد بمب در حالی که قفل شده است را از رمان coronavirus ارائه می دهد یک مرثیهای تاریخی وارونگی. همانطور که من نوشتن این, COVID-19 مرگ و میر در امریکا نزدیک 140,000 یک karmic آینه از بدن تعداد در هیروشیما و ناکازاکی.

تعمق است که آینده هزینه فقط پس از تثلیث انفجار اوپنهایمر به یاد می آورد یک آیه از باگاواد گیتا باستانی کتاب مقدس هندو: “من در حال تبدیل شدن به مرگ ویرانگر از جهان است.” خط تبدیل شده است به طوری که معروف به عنوان اوپنهایمر را سخن او از آن همه اما جایگزین واقعی خوانش گزیده ای و شاید کل گیتا. در که عبور کریشنا فقط نشان داد یکی از اشکال ویشنو خدا که نگه می دارد جهان هم به عنوان یک جرم فروزان زبان و دهان است که تاول کل جهان است. آن را مناسب دید برای یک روحانی ذهن به احضار میان موج شوک از اولین انفجار هسته ای.

کریشنا ادامه می دهد: “من منبع تخریب که نابود جهان است.” Sanskritists گاهی اوقات تفسیر زمان (काल) به عنوان مرگبه دلیل هندو را دوره ای درک موقتی: مرگ است نه یک پایان بلکه راهرو به یک جدید تولد. به روشنایی خیره کننده تثلیث آزمون ساخته شده اوپنهایمر امیدواریم که مانند درخشندگی Vishnu سلاح استفاده ممکن است جلوگیری از بدتر کشف و افتتاح یک آغاز جدید است.

برخی استدلال کرده اند که بمب در نهایت آیا صرفه جویی در زندگی بیشتر از آن زمان به این دلیل که جنگ را ادامه داد: شاید interminably بدون مداخله خود را. برآمده چنین عقلانی است که سخت تر برای امروز رنج. هفتاد و پنج سال پیش دولت ایالات متحده سرمایه گذاری بسیج علمی و نبوغ خود را برای تولید سریع نتایج تاریخی. که در گذشته به نظر می رسد از دست داده است. به جای این همه گیر احساس می کند بیشتر شبیه به پایین-نسخه ارتفاع گوی ترس اما این بار هر دو پیش بینی نشده و متوجه شدم: یک واکنش زنجیره ای از ویروس ها به جای نوترون آبشاری کنترل نشده در جو است.

شاید که چون قرن 20 مملو مفرد اختراعات مانند بمب اتم سازگار به ما قطعی به پایان می رسد به عنوان اگر پیروزی بر تاج روز ممکن است رسیدن به عنوان V-J Day بود. که زمان از دست رفته است یک قربانی از ویشنو است. بهتر است اجازه دهید به حافظه خود مرگ التماس طولانی تقلا از جنگ سرد از درب دیگر به آزمایش هسته ای را باز کرد; یا خشک trudge از jornada del muerto; یا جدید مکزیک مبارزه بین تکنولوژی بالا و اساسی راحتی. مانند بیابان آینده دشوار است برای گذشتن حتی اگر آن همچنان ادامه دارد با یا بدون دخالت ما.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme