یک زن و شوهر در چین زندگی می کنند (و پخت و پز) تحت Coronavirus مستند

Customers at a grocery store checking out
خریداران در یک سوپرمارکت در هنگ کنگ در ماه ژانویه در طول شیوع کروناویروس.عکس با تایرون سیو / ایسنا

کریس توماس و استفانی Li یک thirtysomething زندگی زن و شوهر در Shunde چین اجرا “پخت و پز چینی Demystified” یکی از یوتیوب محبوب ترین زبان انگلیسی سری در پخت و پز چینی. توماس که سفید است و آمریکا زندگی کرده است و در چین پس از فارغ التحصیلی از کالج در سال 2009. او ملاقات Li که چینی است و بزرگ شده در ژقینگ, پنج سال پیش, زمانی که هر دو در شنژن. زن و شوهر, باند خود را بیش از علاقه به غذاهای چینی هم سفر در سراسر کشور به شادی کردن در منطقه ای تخصص—خیابان مواد غذایی ضیافت غذا و همه چیز را در میان—و سپس اقدام به تکثیر غذاهای مورد علاقه خود را در خانه. در سال گذشته توماس ترک شغل روزانه خود را به عنوان یک معلم به منظور تمرکز بر روی سری کامل زمان; چند ماه بعد Li, مترجم بیش از حد بود.

زن و شوهر فیلم بسیاری از فیلم های خود را در آپارتمان خود را رو به آفتاب, گیاه پر بالکن با استفاده از woks و دیگچه مجموعه بیش از حمل مشعل. اما برای آخرین ویدئو در mantou—بخارپز—آنها ضربه گیر. در این ویدئو می بینیم Li دست خمیر مخلوط و به شکل نان و سپس آنها را به ترتیب در یک کشتی بخار بامبو مجموعه در یک wok در اردوگاه اجاق گاز در بالکن خود را. سپس به طور غیر منتظره Li میدارد wok و بخار و حمل آنها را در داخل خانه. “ما را ببخش واقعی سریع برای حرکت به ما خیلی روشن آشپزخانه برای این مرحله” توماس می گوید: در یک صدای بیش از. “دیدن ما کمی خارج camper سوز است را به آخرین آن می توانید از بوتان. و در حال حاضر آن را لمس آزار دهنده به خرید بیشتر به دلیل آن را در آخرالزمان خارج است.”

مانند بسیاری از شهرهای چین Shunde قرار داده است ساکنان آن تحت مستند به عنوان کشور تلاش می کند برای جلوگیری از برک آوت از coronavirus. اکثر موارد تایید شده بیماری متمرکز در مناطق اطراف شهر ووهان بیش از یک هزار کیلومتر به سمت شمال که در آن اپیدیولوژی باور دارند که این ویروس به احتمال زیاد منشأ در بازار مواد غذایی. اما وجود داشته اند چند ده تایید تشخیص در شهرستانها از مروارید دلتای متراکم کلانشهر است که شامل Shunde شنژن هنگ کنگ ماکائو و نیم دوجین دیگر شهرستانها در مجموع جمعیتی بیش از پنجاه میلیون نفر است.

شنبه گذشته پس از نزدیک به دو هفته از زندگی تحت مستند توماس ارسال شده طولانی, دقیق, پرچین مطلب در مورد تجربه در ق پخت و پز فروم که به سرعت گسترش فراتر از حد معمول از خوانندگان سایت. در پست او مورد بحث و لی سورئال زندگی روزمره و آنچه را که آموخته ام در مورد ساخت خود را محدود مواد غذایی فروشگاه های گذشته است. مانند بسیاری از مردم تغذیه خود را در جهان توسعه شهرستانها توماس و لی شده بود عادت به کار با یک فراوانی از مواد تشکیل دهنده به راحتی در دسترس و کمبود زمان است. در حال حاضر در مستند این رابطه معکوس شد—یک تغییر است که به عنوان توماس نوشت: اساسا راه او و لی فکر می کنم در مورد پخت و پز دستور العمل و مفهوم “اصالت.” من به صحبت کرد و لی توماس از طریق اسکایپ در اوایل صبح روز هجدهم روز در مستند در مورد زندگی و پخت و پز در چین در حال حاضر. این گفتگو ویرایش شده است و فشرده.

چه آن را مانند در حال حاضر تحت مستند?

, S. L.: برای اولین بار دو روز پس از این ویروس کل شهر آرام بود; هیچ کس در خیابان. که بسیار نادر است برای شهرستانها چینی. شما اقامت در آپارتمان خود را; شما نمی رفتن در هر نقطه. اگر شما قصد دارید بر روی مواد غذایی اجرا می پوشیدن ماسک. اگر شما در حال راه رفتن سگ خود را در پشت بام شما پوشیدن ماسک. ما واقعا نمی توانید منابع غذایی به ویژه سبزیجات تازه. قبل از این ویروس بازارها بسته شده بود پایین در حال حاضر برای سال جدید قمری و سوپر مارکت ها فقط یک حمل و نقل در روز است. چرا که همه پخت و پز در خانه سبزیجات تازه اجرا در نیم ساعت اول. ما در حال اجرا در سبزی ما عرضه که ما خریداری شده قبل از سال جدید قمری برای حداقل یک هفته.

C. T.: وجود برخی از غمگین به دنبال کلم بروکلی در حالی که وجود دارد.

, S. L.: پس از آن که هفته اول لوازم شروع به آمدن در فروشگاه ها, اما شما نمی توانید به را انتخاب کنید آنچه شما دریافت کنید. شما فقط هر چه در دسترس است.

C. T.: این قطعا بهتر. حدود یک روز بعد از من ارسال شده است که ق مقاله بازار باز دوباره—برای یک شهر چینی که کاملا بزرگ است. برخی از مردم به ویژه ایالات متحده بر اساس این موقعیت به دنبال کردن در فضای باز در بازار. آنها می گویند چیزهایی مانند “البته این ویروس اتفاق افتاده در چین آنها را باز هوا بازار.” من نمی دانم که چقدر شما پیموده ام اما باز هوا بازار می تواند کاملا فوق العاده است. و در چین و به خصوص بازارهای خود هستند بنابراین مهم است که مواد غذایی-زنجیره تامین است. در ایالات متحده آمریکا تامین کنندگان عمده از مواد غذایی سوپر مارکت ها و شاید شما را به کشاورزان’ بازار به برخی از فوق العاده-تولید تازه و یا هر artisanal کالا. در اینجا اهمیت است که واقعا معکوس شود. پس گرفتن بازار عقب بود. آنها هنوز اجرا از مسائل بود اما واقعا چیزی که امروز ما در واقع می تواند برخی از scallions. که بزرگ بود. که هیجان انگیز بود.

چگونه مستند در Shunde آشکار ؟

, S. L.: چیزهایی که واقعا تشدید پس از ووهان تا به حال تمام شده است قفل شده است. این زمانی است که شهرهای دیگر قطعات از چین آغاز شده که در نیمه-قفل-کردن حالت. وجود یک جامعه-مدیریت سطح دولت و آنها را به ترتیب برای مجتمع های آپارتمانی را قفل شده است. تحویل بچه ها اجازه داد; تنها ساکنان می آیند و بروید. در برخی از جاها برخی از خطوط اتوبوس بسته شده برخی از حمل و نقل عمومی. آنها به شما بگویم به رفتن نیست اما مردم از ترس به بیرون بروید به هر حال. آن را نیز الزامی است که شما پوشیدن یک ماسک به بیرون رفتن و بسیاری از مردم آن را شانس در واقع به هر گونه ماسک.

C. T.: آره که خیلی سریع فکر کردن در Steph بخشی. در ابتدای این همه من گفتم که: “من آن را فقط به برخی از اخبار است. اما Steph بیرون رفت و بلافاصله و خرید ماسک.

من به یاد داشته باشید گفت: به Steph چیزی مانند “خوب چه مدت می توانید این گذشته است؟” و او گفت که سارس ترساندن پشت در ’03 که در کل چیزی حدود دو ماه. من گفتم که: “عیسی دو ماه؟” که لحظه بود که من متوجه شدم O. K. آره حداقل زندگی است که نمی تواند عادی در حالی که برای.

هنگامی که بازار بسته شد که در آن شما قادر به دریافت مواد غذایی ؟

, S. L.: وجود یک نانوایی در بازار است که باز بود و ما از آنها سفارش آنلاین. ما یک 7-Eleven در سراسر خیابان و ما می توانید تنقلات, نوشیدنی, برخی از غذاهای بسته بندی شده مانند رشته فرنگی از طریق مسنجر. ترشی.

C. T.: ما تا به حال یک زن و شوهر از سفارشات از سوپر مارکت.

, S. L.: اساسا برای به دست آوردن هر چه سبزیجات در دسترس وجود دارد.

C. T.: آنهایی که بزرگ هستند کلم بروکلی و هویج و فلفل. آنها همیشه هویج. هیچ کس دوست دارد هویج واقعا.

, S. L.: من دیدم تازه قارچ قارچ یک زمان و وجود دارد برخی از نوع قرمز-بنیادی choy مجموع که ما فقط هر زمان که ما آن را به دلیل آن را یک برگ سبز. وجود دارد—آنها نخود فرنگی شیرین? برف نخود فرنگی?

C. T.: شکر-نخود ضربه محکم و ناگهانی.

, S. L.: آه و چینی یام. سفید چینی یام همیشه وجود دارد. که ریشه گیاهی است که ما واقعا نمی خرید چرا که ما در حال حاضر سیب زمینی در خانه.

C. T.: این جایی است که ما خوش شانس با این کار عجیب و غریب است که ما داریم. ما در حال انجام یک ویدیو از یک پوره سیب زمینی ظرف از یوننان بازگشت در ماه دسامبر و ما نیاز به تست آن را با این خاص یوننان سیب زمینی که معلوم بود همه چیز. برای دریافت یوننان سیب زمینی در اینجا در Shunde ما تا به حال به این هیولا به اندازه کیسه از آنها—که پس از اجرا اما پسر ما تا به حال آن نوزاد سیب زمینی در حالی که برای.

, S. L.: خوشبختانه ما آخرین تصویری بود که در مورد mantouپس همه شما نیاز دارید این است که آرد و مخمر و ما بود که در خانه است. بنابراین در طول این زمان ما نیز فراوانی از این شیرین نان بخار پز. و آینده ما قصد داریم برای انجام یک تصویری که فقط بحث در مورد مواد تشکیل دهنده.

C. T.: ما حتی نمی نیاز به طبخ هر چیزی که برای یک. و به دنبال آن ما باید یک دسته از خشک کردن فلفل, بنابراین ما در حال رفتن به انجام یک ظرف از گوئیژو که فقط ترد فلفل به عنوان یک میان وعده. من تصور می کنم که ما باید قادر به دریافت بیشتر مواد تشکیل دهنده و سپس ما بود کمی بیشتر رایگان با ما موضوعات.

راه رفتن من را از طریق یک سفر به فروشگاه مواد غذایی.

C. T.: من نیاز به مقدمه این است که برای مردم ما در وضعیت من ممکن است کمی بیشتر پارانوئید نسبت به من داشته باشه. تا اول من خارج از آن که من را در یک گوشه کوچک و من ، رفتن طبقه پایین من مطمئن شوید که به فشار دکمه های آسانسور با دست من اما برای استفاده از ژاکت یا چیزی. Steph ندارد که من انجام دهید که او می خواهد من را به حمل یک قلم به فشار دکمه. اما شما باید مطمئن شوید که شما استفاده نمی کنید و دست های خود را به ارتباط برقرار کردن با جهان است.

هنگامی که شما مسائل خود را, شما رفتن به طبقه بالا. شما لباس خود را تغییر دهید; شما دستان خود را بشویید. به منظور مطمئن شوید که ما در حال آلوده کردن پمپ در صابون مایع, ما برای اولین بار با استفاده از برخی از نوار صابون و پس از آن ما می توانید با فشار پمپ به شستن دست ما است. همه چیز ما خرید تمام مواد تشکیل دهنده تمام بسته بندی ما قرار داده و آن را در خود را به قرنطینه. ما با قرار دادن آن همه در بالکن ما اسپری انواع عفونی آن و اجازه دهید آن را در خارج از نشستن برای چند ساعت قبل از ما آن را در داخل.

شما شده است زندگی مثل این دو هفته در حال حاضر. آن را احساس طبیعی در حال حاضر ؟

C. T.: هیچ, آن را واقعا نمی. من می دانم که ما در حال یک کمی پارانوئید اما از کجا خط بین پارانویا و معقول مدیریت ریسک? من نمی دانم دقیقا. ما شده ایم واقعا میل در خدمت همه چیز در laoguo سبک—آن است که یک ظرف از استان گوئیژو که در آن شما را به برخی از مواد تشکیل دهنده و شما بازی شیر یا خط آن را کمی گرم می شود بسیار گرم تابه و شما فقط مرتب کردن بر اساس به آرامی جویدن آن. یکی از چیزهایی که ما لذت می برد و در طول این مستند در حال رفتن و غذا خوردن است که در بالکن. آن را احساس می کند کمی مانند غذا خوردن در خارج.

دیگر چه سازگاری شما را به چگونه شما طبخ و خوردن ؟

C. T.: به خصوص اینجا را در جنوب, مردم, خوردن مقدار زیادی از برنج. ما برنج, اما ما باید خیلی بیشتر آرد. پس, تازه, رشته فرنگی را تبدیل به یک جدید اصلی برای ما چرا که ما یک دسته از زمان و یک دسته از آرد.

, S. L.: ما همچنین با استفاده از آرد به چیپس—اما ما لازم نیست مکزیکی مواد علاوه بر برخی از Oaxacan پنیر.

C. T.: آن را تبدیل به مثل چون بینگ, بهار پنکیک. در شمال چین وجود دارد یک سنت از ساخت هم بزنید سیب زمینی سرخ کرده و سپس شما را به برخی از بهار کلوچه و بسته بندی هم بزنید سرخ در آن تقریبا به عنوان اگر آن را یک تاکو. همیشه خنده دار, این نوع از همه چیز. برای یکی از فیلم ما ما تا به حال انجام شده است suanni bairouتند, گوشت با سس سیر است که اساسا فقط نازک گوشت خوک شکم و ما تا به حال ساخته شده برخی از ترد نان—معلوم نازک گوشت خوک شکم بزرگ به عنوان یک ساندویچ گوشت. سپس شما برخی از کیمچی وجود دارد برخی از Kewpie مایو و من همیشه برخی از خردل دیژون اطراف آن را کامل. یک یا دو ماه از من ممکن است به عقب نگاه در آن ساندویچ می شود و مانند “Eh هر چه” اما در حال حاضر, مرد, من واقعا با بهره گیری شده است که.

چه چیزی شما را از دست ندهید ؟

, S. L.: تازه پیازچه و سبزیجات تازه به طور کلی.

C. T.: با این نوع از چیزی آن را مانند شما به آن نیاز دارید, شما می توانید یک وعده غذایی بدون به پایان رساندن یک ظرف با پیازچه یا گشنیز و این امر بسیار طبیعی است. اما پس از وعده های غذایی بدون, شما را تا پایان از آگاه بودن چقدر شما آن را از دست.

, S. L.: یکی دیگر از چیزی است که اتفاق افتاده است که بدون گیاهان بدون پیازچه و گشنیز شما شروع به دنبال در گزینه های دیگر برای دیدن چه چیز دیگری می تواند در خدمت آن تابع. ما یک درخت لیمو در ما بالکن و من در آن یک روز و شروع به انتخاب کنید لیمو و برگ.

C. T.: همین حالا انتخاب کنید بیش از حد بسیاری از آنها را هر چند!

آیا شما شده است صحبت کردن در مورد این مستند در فیلم ها ؟

C. T.: مردم آنقدر هولناک با خبر, در حال حاضر, بنابراین تحت الشعاع این وضعیت با ویروس ها و, همه چیز, که من واقعا نمی خواهید به شمع در صورتی که حس می کند. به خصوص برای ما—ما را به ماندن در داخل و که داره ولی واقعا که بد است. وجود دارد بسیاری از افرادی که خیلی بیشتر تحت تاثیر این فاجعه از ما و این واقعا غم انگیز است. من نمی خواهم مردم را به نگرانی بیش از حد درباره ما.

من از تماشای این ویدئو خاطرات از بن Kavanagh یک ایرلندی معلم که به تازگی به تخلیه از ووهان و او نیاز به دریافت خود را به لحاظ روانی امیدوار بشم تا در مورد غذا خوردن بخشی از ماکارونی با برخی از سگ داغ در آن است.

C. T.: دقیقا. در ووهان آنها واقعا خیلی تحت تاثیر قرار توسط این. واقعا حتی در مستند Steph و من در حال خراب با فراوانی است. ما در حال تلاش برای دریافت خلاق با خشک پاستا و هیچ چیز دیگری. چرا که ما از فیلم های ما در این انبار بزرگ از مواد تشکیل دهنده از سراسر کشور است. این یک تناقض عجیب و غریب داشتن کمتر اما هنوز هم بسیار است.

برخی از آنلاین گفتگو در مورد کوروناویروس است من زحمت زیادی است. بسیاری از مردم شاید حتی از شنیده ووهان و از آنجا که این ویروس در سرچشمه وجود دارد آنها را به این مفهوم است که آن را کثیف مرداب محل. اما ووهان عالی است. آن را یکی از مراکز پانک-راک صحنه در چین وجود دارد یکی از این محل Vox Livehouse که یکی از جالبترین زنده-سالن های موسیقی است که من بوده ام به در کشور و راست پایین این نوار شیرجه به نام ووهان زندان این نوع شیرجه بار من فکر می کنم کسی مثل Anthony Bourdain دوست داشتم. و مواد غذایی در ووهان عالی است. این نوع ترکیبی شانگهای در منطقه طعم و سیچوان طعم و وجود دارد برخی از شمالی نفوذ به عنوان به خوبی. یکی از محبوب ترین غذاهای چیزی است به نام داغ خشک, رشته فرنگی و باور نکردنی است. این یک غنی شهرستان با یک فرهنگ غنی است. آن را به یک شهر مهم آن را هیچ جا.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>