فراموش شده قرن بیستم عکاس وحشی پرتره از زنان در طبیعت

The silhouette of a woman
“نسیم” در سال 1909.عکس حسن نیت ارائه میدهد Wilson مرکز برای عکاسی

را به تصرف خود تصاویر زن برهنه در مناظر طبیعی آن Brigman گاهی اوقات راه اندازی اردوگاه برای هفته ها یا ماه ها در یک زمان هشت هزار پا در سیرا نوادا. “جایی که من وحشی—سخت برای رسیدن به . . . به دلیل وجود [هستند] همه چیز در زندگی به بیان در این مکان,” او نوشت: به Vanity Fair خبرنگار در سال 1916. Brigman خواهد بار خود را سنگین تجهیزات دوربین به stagecoaches که برداشت و راه خود را از طریق دره ساکرامنتو و آمریکا, رودخانه, دره عمیق و باریک و سپس پایان سفر خود را با استفاده از بسته قاطر به صعود به Donner Pass و یا به ویرانی دره. خواهر الیزابت و انتخاب دوستان اغلب همراه خود را و هم آنها را از اردوگاه ها بهره جست و خیز کردن و مطرح برای Brigman تصاویر.

“استخر” در حدود سال 1906.عکس حسن نیت ارائه میدهد Metropolitan Museum of Art / هنر منابع
“منبع” سال 1905.عکس حسن نیت ارائه میدهد Wilson مرکز برای عکاسی
“Infinitude,” 1910.عکس حسن نیت ارائه میدهد ییل مجموعه ای از ادبیات آمریکا / Beinecke نادر کتاب و نسخه خطی کتابخانه

کار Brigman ایجاد شده در آن sojourns او ساخته شده یک پیشگامانه در اوایل قرن بیستم عکاس. او یک هنرمند که به کمک شکل آمریکایی مدرن فمینیستی و چشم انداز عکاسی سنت—و یکی از اولین زنان به عکس خودش در برهنه. او نشان داد او اولین عکس در سان فرانسیسکو در سال 1902 و یک سال بعد بود که مسیح موعود توسط آلفرد استیگلیتز که او اعطا عضویت در عکس-تجزیه جنبش است. در عین حال او کار کاهش یافت و به ابهام پس از مرگ او در سن هشتاد و یک در سال 1950. بهار در این نمایشگاه کار خود را سازماندهی شده توسط Ann M. گرگ بیابان نوادا, موزه هنر برنامه ریزی شده برای سفر به, N. Y. U. خاکستری گالری هنری است. آن را لغو شد, همراه با تقریبا تمام شهر نیویورک رویدادهای فرهنگی. آن را دشوار است برای اندازه گیری دقیقا همان جایی که از دست دادن یک نمایشگاه هنر ثبت نام در این سال unfurling دفاتر از ترور. در عین حال من اعتراف به مصرف این یکی سخت است. Brigman دیدنی, کمی شناخته شده کار می کنند در حال حاضر بیش از حد طولانی منتظر دیده می شود.

“بدون عنوان,” در حدود سال 1935.عکس حسن نیت ارائه میدهد Michael G. and Jane C. Wilson 2007 اعتماد

Brigman (موسوم به Nott) وارد در کالیفرنیا به عنوان یک نوجوان ، ager زمانی که پدر و مادر او مسیحی مبلغان منتقل خانواده از هاوایی که در آن او تا به حال متولد شده است. او ازدواج یک کرون دریا کاپیتان مارتین Brigman در سال 1894 در سن بیست و پنج و حل و فصل در اوکلند. (این زن و شوهر هرگز کودکان و جدا شده در سال 1910 هر چند هرگز از نظر قانونی از هم جدا شوند.) Brigman اولین تصاویر اغلب ساخته شده با استفاده از خواهران او به عنوان مدل شد رویایی آهنگ های آرمانی نمایندگی از زنان مطرح در میان گل و یا پیچیده شده در پارچه تنزیب. اما به عنوان تمرین های خود را توسعه داده Brigman نقل مکان کرد و دور از توصیفاتی زنانه بی گناهی. به عنوان او به تصاویر loftily نمادین (“منبع” “محراب”) اما این تصاویر به خود جلب قدرت خود را از یک خاکی مندرج لمس است.

“سحر” در سال 1909.عکس حسن نیت ارائه میدهد Metropolitan Museum of Art / هنر منابع

نرم برهنه بدن در Brigman این عکس پیچ و تاب و خودتون تحت فشار قرار دادند تا در مقابل تنه درهم درختان ارس است که مشترک در محیط خشن از بالا Sierras; او قطاری زانو کشویی همراه خشن گرانیت پوست در معرض باد و سرما است. به عنوان یک زن جوان Brigman آسیب پایدار است در حالی که قایقرانی با شوهرش که منجر به سنگین زخم در پستان چپ او. در خود-پرتره های او اغلب پنهان بدشکلی با دستکاری منفی با گرافیت و رنگ و یا abrading امولسیون. Brigman هرگز اظهار نظر علنی در آسیب. اما آن را آسان به تصور کنید که این می تواند کمک به او علاقه ای به نمایندگی از زنان نه به عنوان الهه زمین اما به عنوان موجودات بشری.

“محراب” سال 1910.عکس حسن نیت ارائه میدهد ییل مجموعه ای از ادبیات آمریکا / Beinecke نادر کتاب و نسخه خطی کتابخانه
“قلب طوفان” در حدود سال 1912.عکس حسن نیت ارائه میدهد Wilson مرکز برای عکاسی

که در آن مرد frontier عکاسان از زمان تمایل به انتقال یک دانای کل ارزیابی از نظر آمریکا چشم انداز Brigman علاقه مند بود در sensual های gestural این interanimation از انسان و جهان طبیعی است. در عکس “سحر” برای مثال Brigman نقاط بدن برهنه او را در پیش زمینه از یاد ویستا از Donner دریاچه. بدن او را تحت الشعاع والا وسعت مناظر فراتر از او حتی به عنوان منحنی های بصری اکو کوه های اطراف دریاچه است.

“حباب” 1906.عکس حسن نیت ارائه میدهد Wilson مرکز برای عکاسی

در سال 1910 احساس هنری جدا شده در منطقه خلیج Brigman سفر به نیویورک با یک برنامه برای یادگیری پلاتین چاپ و برای دیدار با آلفرد استیگلیتز. برای او برنامه ریزی شده بود و به تعویق انداختن یک نمایشگاه انفرادی از Brigman کار است. (استیگلیتز ستایش او را برای بودن “یکی از معدود عکاسان که انجام هر کار فردی” اما شکایت کرده است که او فاقد تکنیک.) هنگامی که در نیویورک Brigman به سرعت تبدیل شد خاموش با خشونت از شهر و فضای اطراف آن استیگلیتز و دایره خود را از نر هنرمندان. تقریبا همه عکس ها استیگلیتز شد برگزاری نمایشگاه در معروف خود 291 گالری در آن زمان بر محور زن برهنه. اما Brigman پیدا مردان در استیگلیتز صحنه اغلب خوار موضوع ogling و ساخت فحاش جوک. او بعدها نوشتن به استیگلیتز, “مبهوت او.” او در سمت چپ شهر نیویورک و بازگشت او نمایشگاه انفرادی هرگز اتفاق افتاده است.

Brigman تعهد به برهنه شد زیبایی شناختی و فلسفی; او معتقد بود که آن را به بزرگترین شکل برای بیان, به عنوان او آن را قرار داده (انعکاس ویتمن های مورد علاقه خود نویسنده), “تمیز و قوی آزادی از بدن و روح است.” در یک مقاله منتشر شده در سال 1926 Brigman نوشت: احساس غلبه تابستان گذشته توسط “گرسنگی برای, تمیز, بالا, خاموش, مکان های نزدیک به خورشید و ستاره ها است.” قادر به رفتن به جایی که شما می خواهید برای رفتن به لذت بردن از گوشه و کنار جهان شما را در لذت بردن از—آن را یک ایدئولوژیک خنثی ایمان. یکی می تواند استدلال می کنند که Brigman عکسهای شرکت در یک مهاجر فانتزی “اخر” چشم انداز شاید به همان اندازه به عنوان کسانی که از هر مرد عکاس عصر خود. اما این یک عقیده است که تعداد کمی از زنان از Brigman زمان جرأت به زندگی می کنند. و این یکی که از ما بهتری در حال حاضر در داخل خانه تنگ و غیرآزاد ما ممکن است متوجه ما گرفته شده برای اعطا.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>