یک ویروس مرگبار خسته کننده نام

یک مادر و پسر می رسند در یک ایست بازرسی در استان هوبئی.توماس پیتر / ایسنا

پس از آن برای اولین بار به نظر می رسد در ووهان چین در اواخر سال گذشته به تازگی کشف شده و coronavirus است بیمار بیش از 9,800 نفر کشته و حداقل 213 ناشی از اجرا بر روی ماسک صورت و تعطیل سفر در سراسر چین است. همه این اتفاق افتاده است و این ویروس هنوز هم ندارد یک نام رسمی.

این ویروس را به طور موقت تعیین—2019-nCoV—است و نه جذاب و نه مختصر و مفید. عناوین به طور معمول اشاره به این ویروس به عنوان “ووهان کروناویروس” و یا حتی فقط “چینی virus.” اما کسانی که نام کراوات ویروس به مکان خاص, در برابر زمان بهترین شیوه. اغلب ویروس نامیده می شود به سادگی “کوروناویروس” یک اصطلاح گسترده است که شامل بسیاری از ویروس ها به غیر از این یکی. در وسط شیوع چیدن یک نام ممکن است به نظر می رسد مانند اغلب با فشار دادن مشکل اما هر نام دیگری که انتخاب شده است—و یا چوب به ویروس غیررسمی—در نهایت می تواند دارای اثرات طولانی.

در قرن 20th, ویروس, شکارچیان اغلب به نام اکتشافات خود را با توجه به جغرافیا: آنفلوآنزای اسپانیایی; تب خونريزی دهنده کريمه کنگو; لایم برای شهر در کانکتیکات; ابولا برای نزدیکی رودخانه است. این نام برای همیشه محدود این مناطق به بیماری هایی که ممکن است یا ممکن است در واقع سرچشمه وجود دارد. در سال 2009 “آنفولانزای خوکی” به رهبری مصر به کشتار همه از آن خوک حتی اگر که ویروس بود نه گسترش از طریق خوکی. ملی خوک هیئت مدیره در ایالات متحده به نام بیش از حد.

هیچ کس دوست دارد که در ارتباط با یک ویروس بدنام بنابراین نامگذاری یکی می شود و نه مملو روند سیاسی.

برای ویروس جدید سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر با استفاده از پشتکار خنثی حفره یا سوراخ نام 2019-nCoV—2019 برای سال این ویروس برای اولین بار ظاهر شد و “nCov” برای “رمان coronavirus.” (“کرونا” اشاره به تاج به شکل خوشه در بر داشت در coronaviruses یک گروه که شامل ابتال به بیماری مرس و سارس اما به طور معمول تنها آلوده حیوانات است.) اما تاریخ در “2019-nCoV” به راحتی می تواند گیج کننده به عنوان شیوع همچنان در سال 2020 و به خصوص اگر آن را می آید و در سال های آینده. در گذشته کارشناسان در ICTV (کمیته بین المللی در طبقه بندی از ویروس ها) مطالعه گروه کار کرده اند و با چه کسانی و مقامات محلی به طور رسمی نام ویروس های جدید.

این زمان برای 2019-nCoV آنها خواهد شد کار زیر که “بهترین شیوه”ایجاد شده در سال 2015 به آدرس مملو فرایند نامگذاری. بهترین شیوه دلسرد جغرافیایی, نام, مردم, گونه های جانوری, مراجع فرهنگی و “شرایط است که تحریک بی ترس” مانند “ناشناخته” “مرگ” “کشنده” و یا “بیماری همه گیر.” آنها را تشویق به نامهای که توصیف علائم (مانند تنفسی spongiform کمبود) گروه تحت تاثیر قرار (اطفال, کودکان, مادری) زمان دوره (حاد و گذرا) و شدت فصلی (زمستان و تابستان) و حتی خودسرانه شناسه (آلفا بتا, a, b, I, II, III, 1, 2, 3).

بسیار نامهای توصیفی حاصل از این فرآیند می تواند یک لقمه بنابراین دستورالعمل ارزیابی نشان می دهد علامت های اختصاری برای offensiveness بیش از حد. سارس برای مثال مخفف “سندرم حاد تنفسی” که چک تمام جعبه برای عبارات توصیفی. اما “سارس” نیز خونتان به “SAR” یا هنگ کنگ طراحی به عنوان یک منطقه ویژه اداری در چین است. “هنگ کنگ دچار شدت از آمريکا و نه درک این واقعیت که این ویروس که در چین نشات گرفته به نظر می رسد به اشاره در هنگ کنگ منشاء” هلن Branswell می نویسد: در آمار.

آخرین شیوع بیماری است که در آن دانشمندان به نام جدید کروناویروس شد ابتال به بیماری مرس یا سندرم تنفسی خاورمیانه. این برای اولین بار شناسایی شده در یک نمونه از عربستان سعودی در سال 2012 و در کشور حرف اول بودند در اوایل نام. دولت عربستان نیست بیش از حد در مورد آن خوشحال است. در آن زمان یکی دیگر از پنج ماه برای ICTV گروه مطالعه در مشورت با چه کسانی و دولت عربستان به توافق در “MERS.” (هر چند که در حال حاضر به نقل MERS به عنوان یک مثال از آنچه که به دلیل استفاده از منطقه جغرافیایی هنوز هم در نام است.)

رائول de Groot که ریاست این مطالعه گروه هنگامی که آن را به نام MERS می گوید او انتظار دارد این روند به حرکت سریع تر این زمان با توجه به سرعت 2019-nCoV شیوع گسترش یافته و عناوین ساخته شده. برای de Groot که در حال مطالعه coronaviruses برای 40 سال این بوده است حقیقی به تماشای. زمانی که او شروع به مطالعه آنها او می گوید: “coronaviruses شد در واقع یک مرداب.” ویروس ها شناخته شده بودند را آلوده حیوانات—اما آن را تنها با آمريکا MERS و در حال حاضر هنوز-به-می شود-به طور رسمی به نام 2019-nCoV که coronaviruses شده اند بسیار مربوط به انسان است. “اگر من تا به حال انتخاب من نه هنوز کار در یک زمینه مبهم,” او می گوید. یک بار مبهم اصطلاح علمی در حال حاضر تبدیل به یک کلمه خانواده حتی به عنوان نام رسمی است که هنوز هم در انتظار.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر