“یک راه با کلمات است” و این ماشین بحث” برای Lexiphiles

Grant Barrett and Martha Barnette.
مارتا Barnette یک نویسنده در عشق با اصطلاح زبان های مرده و گرانت بارت یک زبانشناس و معنوى را کامل duo خود را در نمایش رادیویی “راه را با کلمات.”عکس توسط J. Katarzyna Woronowicz

یکی از چیز خوب در مورد گیر بودن در خانه در طول همه گیر است که یک فرد می تواند در نهایت به عادت گوش دادن به “A Way with Words,” رادیو, نشان می دهد که ايران در بعد از ظهر جمعه در نیویورک WNYE (91.5 FM; چک لیست های محلی). میزبان مارتا Barnette و گرانت بارت هستند کلیک کنید و کلاک کلمه صحبت کنید. Barnette نویسنده است که مورد مطالعه لاتین و یونانی (کتاب های او عبارتند از “یک باغ از کلمات”) و برت یک زبانشناس و معنوى با گوش معاصر زبان عامیانه. آنها را کامل اواز یا موسیقی دو نفری. نشان می دهد که مدل پس از “ماشین بحث” اگر از آن است که پخش از سن دیگو نمی کمبریج: میزبان خنده زیادی و هنگامی که مردم در پاسخ به آنها گفت: “شما باید یک راه را با کلمات” است که همیشه خوب به شنیدن.

به تازگی لیزا از “روستایی Wellsboro پنسیلوانیا” به نام در به اشتراک گذاشتن عشق خود را از حیوان صفت (همچنین شناخته شده به عنوان وثیقه صفت) مانند سگ و گربه و یک دسته که نه تنها شامل گاو, نادان, اسب ursine و درنده بلکه pavonine (مانند یک طاووس), anserine (احمق, احمقانه) و hippotigrine. قرار دادن خود را شناختی لغو احکام صادره ی که در اطراف یک: اگر اسب آبی یونانی برای “اسب” (کرگدن است “اسب از رودخانه”) و tigrine اشاره به ببر است که راه راه و سپس hippotigrine باید معنی . . . و یا مرتبط با گورخر! Barnette و برت عالی زمان بندی خروج از ضرب و شتم برای شنوندگان به شکل پاسخ را برای خود. سپس یکی از آنها را می افزاید: چیزی است که شما نمی خواهد حدس زده اند; مثلا وثیقه صفت خوک تشکیل شده است با اضافه کردن پسوند ine به “سو” (لاتین sus است جنس نام برای خوک, خوک خود محافظت بکارد و peccaries) و انقباض آن: su-ine, خوکی. همچنین “سو” در “خوکی” مربوط به گراز تماس “sooey.”

وجود حیوان صفت که پایان ندارد در -ine. Vespertilian اشاره به خفاش ها که می آیند و در هنگام غروب وقتی که شب ستاره (Vesperus) به نظر می رسد و هنگامی که راهبان نماز شب خود را (نماز مغرب). Struthonian را نه با الیزابت-عصر سوگند “struth” اما با شترمرغ: آن را از یونانی برای گنجشک—strouthos o megalosبزرگ اسپارو—و آن را باید به روند در توییتر. ما نیاز به یک لقب برای کسی که چوب سر خود را در شن و ماسه.

Barnette و برت انجام شده است نشان می دهد به عنوان یک نهاد مستقل غیر انتفاعی از سال 2007 زمانی که KPBS در سن دیگو متوقف پرداخت برای آن است. “که شانزده سال بیست و هشت تا سی و یک سال نشان می دهد با نه تا ده تماس-ins در هر نشان می دهد به علاوه بافت همبند” Barnette گفت: به تازگی بر روی گوشی. حیوان صفت قسمت پخش در آوریل 21st, بایگانی شده است در نمایش وب سایت در No. 1547. در همین نشان می دهد میزبان خطاب به نوع املای نام برای موش صحرایی-دم آمریکای شمالی جانور کیسه دار (“opossum” یا “صاریغ”?), تلفظ “وزوز گوش” (لهجه در اول یا دوم هجا?), و اشتقاق واژه “cabin fever” و همچنین شرایط مشابه—”هم بزنید دیوانه” “hillnutty” و “shackwacky”—که مربوط به گیر بودن در خانه برای مدت. خود بایگانی مجازی گنج خانه از کلمات است.

میزبان “راه را با کلمات” سفر گاهی اوقات برای انجام زندگی می کنند و یا سالن ها به سبک نشان می دهد برای جمع آوری پول. سال گذشته آنها به نظر می رسد در زنگ خانه در بروکلین. آنها همیشه مخاطب اجازه می دانم حق دور است که آنها antipeevers. “ما در نظر خودمان عقیم و خنثی برنامه برای peeves حیوان خانگی من” Barnette گفت. آنها ترجیح می دهند برای جشن گرفتن زبان. بارت به نقل شهری فرهنگ لغت و dictionary.com. در بروکلین او انداخت از کلماتی مانند “morosexual” (که زمانی که شما یک چیز برای کسی است که روشن) و “چربی انگشت” به عنوان یک فعل به معنی به آمار دو کلید در یک بار (“من چربی انگشتی من پین“). هر دو لذت بردن از ریشهشناسی اما مارتا به خصوص در عشق با اصطلاح زبان های مرده. برای او بخوانید یونانی با یک lats در لوییویل.

معمولا ستارگان و چهره های هر یک از دیگر در “یک جعبه کوچک کوچک” در استودیو غرب حدود بیست دقیقه رانندگی از سن دیگو اما این هفته برای اولین بار آنها به نظر می رسد در یک زوم show (“که کلمه گپ زدن” با ویرایشگر Mark Allen, سه شنبه بعد از ظهر در 4:30 p. m. شرقی) و شروع به انجام کار خود را نشان می دهد از راه دور. بارت یک home studio و Barnette شده است “فریب از” گنجه خود را. او توضیح داد که تدارکات از یک تماس را نشان می دهد. “در واقع آن را به یک تماس را نشان می دهد,” او گفت:. هر هفته خود را تولید استفانی Levine گوش به صد صدا-پیام های ایمیل را می خواند و صد ایمیل “استعداد غربالگری” برای یک “سومین ستاره.” “اگر شما یک نواخت و یا پیچهای تودرتوی شما نمی خواهید برای دریافت یک پاسخ” Barnette گفت. Levine تماس درخشان و متنوع ترین گروه از تماس گیرنده می پرسد و آنها را به ماندن با تلفن های خود را برای پانزده دقیقه در یک روز داده می شود و در طول نمایش تماس گیرنده به صف کردن “مانند هواپیما گردان o’hare.”

سراغ کلمات به بحث در مورد یک تلاش مستمر اما آن را به طور طبیعی می آید. در طول همه گیر Barnette شده است “فکر کردن در مورد این همه وقت خواندن اخبار و کلمات درشت در مغز من.” او به تازگی برخی از تحقیقات به کلمه “fomite” که او تعریف می کند به عنوان “چیزی که ممکن است حامل ویروس مانند یک دستگیره یا یک روکش پلاستیکی.” او ادامه می دهد: “این بر می گردد به لاتین fovereبه گرما. بنابراین آیا دامن زدن به.’ آن را از لاتین fomesبرای آتش زنه. بنابراین این سطوح ارائه tinder برای ویروس.” دقیقا چه چیزی باعث این نوع از ارتباط بسیار هیجان انگیز? “این یک پیام است که کسی شده است در اینجا قبل از” Barnette می گوید. “کسی مواجه می شوند قبل از این. ما نه به تنهایی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>