یک خرما بیشه در یک روستا (و نه درختان کاشته شده از 2000 سال دانه)مارک Guitard / گتی

نام آنها آدم و یونس و Uriel, بواز جودیت و هانا و سنین—خوب در واقع این یکی را کمی پیچیده است.

آدم و یونس و Uriel, بواز جودیت و هانا هستند تاریخ-درختان نخل و اگر چه همه آنها کاشته شده در سال های اخیر این دانه ها که از آنها جوانه زده در آمد از سایت های باستان شناسی باستان. این دانه ها با توجه به سن یابی کربن پرتوزا شد حدود 2000 سال است. آنها تا به حال منتظر دو هزار سال به جوانه زدن.

دانه Judean خرما به نوبه خود قابل توجه طول عمر. یک تیم به رهبری توسط سارا Sallon که کاشته این شش درختان برای اولین بار در سال 2005 در تلاش برای جوانه زدن 2000 ساله دانه از قلعه باستانی Masada. به تعجب و لذت از Sallon و همکاران او در آن جوانه زده و آنها را به نام تاریخ که برای اولین بار-درخت نخل انجمن دوست داران که در کتاب مقدس زندگی می کردند به سن 969.

“من خیلی انتظار آن می گوید:” Sallon یک پزشک در مرکز درمانی هداسا که علاقه مند در تاریخ کف دست به عنوان گیاهان دارویی است. در آن زمان این تیم حتی نمی فکر می کنم به اندازه گیری های اولیه مانند دانه وزن یا اندازه برای مقایسه با مدرن تاریخ دانه. بنابراین پس از موفقیت های انجمن دوست داران آنها تصمیم به دوباره سعی کنید اما بیشتر به طور سیستماتیک. پس از همه بود و دوست داران یک اتفاق بودند و یا تعداد زیادی از تاریخ دانه های ماندگار پس از 2000 سال?

یک باستان شناس در دانشگاه عبری اورشلیم اجازه Sallon به غربال کردن از طریق گرد و خاکی جعبه از مواد گیاهی از بهبود برخی از اسرائیل معروف ترین سایت های باستان شناسی. او در بر داشت مقدار زیادی از دانه ها برای هدف خود را. “آنها در تمام مراحل مختلف تجزیه,” Sallon می گوید. “اما برخی از آنها در شرایط زیبا.” او را برداشت 32 از بهترین و حفظ دانه و همکار ایلین Solowey کاشته و آنها را در یک کیبوتص در جنوب اسرائیل است. Solowey آغشته به دانه را در آب و کاربردی تجاری هورمون های گیاهی و کود, اما این پروتکل برای کاشت آنها در اصل هیچ فرقی برای مدرن دانه.

پنج شش دانه که در نهایت جوانه زده آمد از هر دو Masada سایت معروف در محاصره 74 B. C. که گفته است به پایان رسید با جرم خودکشی Masada مدافعان یا کومران غارها بهترین و شناخته شده به عنوان سایت از کتیبه های دریای مرده. (یک ششم در آمد از غارها در وادی Makukh.) در 2000 سال عمر دانه ها در واقع معاصران از این باستان حوادث. در زمان رومی ها بودند تخمگذار محاصره به Masada و طومارهای دریای مرده بودند که نوشته شده است این دانه ها می شد تشکیل شده است.

“این کاملا قابل توجه این تیم از محققان موفق به جوانه زدن دانه ها از آن سن می گوید:” اسکار Alejandro پرز-Escobar که مطالعات باستان تاریخ at the Royal Botanic Gardens, Kew. این واقعیت است که این تیم انجام داده است و آن را نه فقط یک بار بلکه در حال حاضر هفت بار نشان می دهد که باستان دانه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای احیای ژن که ناپدید شد و پس از هزاران سال پرورش است. “این باستان دانه ممکن است نشان دهنده از دست داد تنوع ژنتیکی ما نمی بینیم هر بیشتر,” پرز-Escobar می گوید. به عنوان خرما تولید کنندگان انطباق با تغییر آب و هوا و نبرد آفات و بیماری های آنها ممکن است می خواهم به ضربه بزنید به استخر باستان ژن در باستان شناسی archives.

چرا دانه خرما می تواند باقی می ماند قابل دوام برای مدت طولانی هیچ کس کاملا مطمئن است. دانه ها از نظر فیزیکی سخت و چرا که آنها اقتباس به صحرا به خصوص تحمل خشک شدن. اما Sallon همچنین با اشاره به این محیط جایی که آنها در بر داشت در نزدیکی دریای مرده. دریای مرده پایین ترین مکان روی زمین است زمین. که به معنی آن است به خصوص لایه ضخیم از جو به محافظت از اشعه کیهانی است که می تواند آسیب دانه.

به درک چگونه آدم و یونس و Uriel, بواز جودیت و هانا مربوط به مدرن تر نخل خرما این تیم همچنین تجزیه و تحلیل نشانگرهای ژنتیکی از نهال. نهال بودند ژنتیکی کاملا متفاوت از یکدیگر است. انجمن دوست داران و آدم شد نزدیک ترین مربوط به شرق رقم در حال حاضر موجود در خلیج فارس; هانا و جودیت به مدرن عراق رقم و Uriel, بواز و یونس به مدرن درهم رقم. باستان دانه نیز بزرگتر و سنگین تر از گونه های مدرن.

[بخوانید: چه اتفاقی می افتد به گوشت هنگامی که شما آن را منجمد برای 35,000 سال]

Sallon کمک کرد نام نهال است. پس از دوست داران او تصمیم به ادامه با تم کتاب مقدس. آدم جوانه زده در پاییز در اطراف روش هشانا یهودی در سال جدید که جشن آفرینش جهان و آدم و حوا. او در اصل به نام درخت حوا, اما روشن به آدم پس از نشانگرهای ژنتیکی نشان داد که این مرد درخت. جودیت آمد تا چند ماه بعد سراسر هانوکا و در اصل به نام یهودا برای قهرمان هانوکا داستان یهودا Maccabee. دو نهال جوانه زده در اطراف برداشت بهار جشنواره شاوت وقتی کتاب اموزش است که به طور سنتی به عنوان خوانده شده. بنابراین Sallon نام کسانی که درختان پس از روت و بوعز روت را شوهر دوم—تا زمانی که تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان داد که روت بود هم مرد. بنابراین Sallon تغییر نام به Uriel و پس از این زمان پسر خود.

انجمن دوست داران این است که در حال حاضر به اندازه کافی بالغ به تولید گرده و او در واقع تبدیل شدن به یک پدر. Solowey مورد استفاده او برای گرده افشانی یک زن مدرن و آنها ساخته شده تاریخ. دو زن تاریخ کف دست از باستان دانه جودیت و هانا هنوز به بلوغ جنسی, بنابراین هیچ باستان تاریخ میوه ها شده اند احیا نشده است.

و حتی زمانی که آنها انجام Sallon توضیح می دهد که میوه های آنها را تحمل بعید به یکسان به آنهایی که مردم رشد و خوردند 2000 سال پیش. هنگامی که تولید کنندگان در بر داشت خرما با تمام ویژگی آنها را دوست داشت و آنها به احتمال زیاد نگهداری می شود “شبیه سازی” است که تنها نخل با در نظر گرفتن قلمه است. کشاورزان انجام همان چیزی که امروز با سیب و گلابی رقم. تولید مثل جنسی—از یک مرد و زن درخت—همونطور ژنتیکی دودمان و معرفی قطعیت. آن را همین یک دانه سیب از یک خانم در فروشگاه مواد غذایی بعید است که برای عملکرد کامل صورتی خانمها زمانی که کاشته شده در حیاط خلوت خود را. Ancient DNA می تواند احیا شود اما دوباره ایجاد دقیق طعم باستانی میوه خواهد بود بسیار سخت تر است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی