یک رویداد انقراض برای امریکا رستوران

این رستوران آمریکایی به عنوان شما آن را می دانستند, درگذشت مارس 19. که بعد فرماندار گاوین Newsom صادر اقامت-در سفارش به شهروندان کالیفرنیا برای اولین بار در 50-دولت آبشار که به پایان آورد یکی از مهم ترین و موفق اجرا می شود در صنعت از تاریخ ،

برخی از رستوران شما می دانید و عشق باز خواهد گشت. اما در هر نقطه از 20 تا 80 درصد به طور دائم با توجه به آخرین تخمین می زند. طیف گسترده ای در پیش بینی تأکید وحشی عدم قطعیت به صورت یک صنعت است که به تولید $900 میلیارد دلار در سال و استخدام 15 میلیون نفر—15 بار نیروی کار صنعت هواپیمایی. هیچ کس انتظار دارد که زیتون باغ و Chick-fil-به عنوان برای جلوگیری از ضبط هش اما به عنوان آشپز و ستاره تلویزیونی dwell می گوید: “ما به دنبال در یک رویداد انقراض برای رستوران ها مستقل هستند.”

بیش از 10 هفته در بهار صحبت کردم که با ده ها تن از مردم در داخل و اطراف صنعت—سرآشپزها sommeliers bartenders, نویسندگان و سیاستمداران tech مدیران معماران و اقتصاددانان. آنها با من به اشتراک گذاشته خشم خود را (“COVID پاره پاره پتو خاموش دارا و ندار”); ترس خود را (“ما می توانیم کنترل ما چگونه رفتار می کنند اما نه چگونه مشتری”); سرد خود محاسبات (“ما باید صحبت کردن در مورد تریلیون در تسکین و نه میلیون ها و یا میلیاردها”); ایده های خود را wildest (“شما به نوبه خود saltshaker و هولوگرام منو بالا میآید”).

آنچه پدید آمده از نزدیک به 50 ساعت مکالمه بود که مطابق روایت در مورد چگونگی رستوران می تواند نجات کسب و کار خود را—و چقدر سخت است که خواهد بود. آن را سریع پیشرفت علمی قوی پشتیبانی محلی ادامه داد: دولت در امداد و صنعت گسترده نوآوری است. که همه این است که به می گویند که رستوران است که آن را نمی خواهد همان خواهد بود و نه فقط چون میزبان خود را خوب بکار بردن یک دماسنج و سرور خود را به پوشیدن یک ماسک و آشپز مبارزه خواهد به طعم و نیشگون گرفتن و کشیدن مواد غذایی خود را در حالی که swaddled در PPE.

رستوران ها همیشه تکامل یافته به تناسب جوامع آنها را تغذیه. از فست فود بوم از 1950s و ’60s به افزایش نشسته زنجیره ای در ’90s به مزرعه به جدول جنبش از دو دهه گذشته, قیمت, طعم, ارزش و زیبایی شناسی از رستوران ما باید به طور مداوم جهش یافته. تفاوت در حال حاضر این است که تغییر اتفاق می افتد خیلی سریع من می توانم نوشتن به سرعت به اندازه کافی به آن را گرفتن. شاید مطمئن ترین چیزی که می توان گفت این است که تحول چشمگیر خواهد بود و که آن را در مرحله نزدیک به حال حاضر پس از واکسن و چندین سال به آینده.

با وجود این فاجعه تاثیر دولت موظف خاموش شدن ناگهانی هیچ کس من صحبت می کرد با شکایت در مورد آنها را که می گوید همه شما نیاز به دانستن در مورد چگونه به طور جدی رستوران مردم نقش خود را در جامعه. همه ایالات در مورد چیز دیگری بیش از حد: این باور است که صنعت خود را گرفتار دستمزد کم rampant آزار و اذیت جنسی, عمیق ریشه تبعیض گردابی شرایط کار و تیغ نازک حاشیه سود دچار مشکل شد قبل از این ویروس به نظر می رسد. بنابراین به عنوان منحرف به عنوان آن ممکن است صدای همه گیر می تواند یک فرصت برای رستوران ها برای بازسازی خود به چیزی … بهتر است.

سهام نمی تواند بالاتر برای میلیون ها نفر که خود را شهر در رستوران; برای بزرگ و به هم پیوسته کسب و کار از جمله کشاورزی ، توزیع و تجاری املاک و مستغلات است که بستگی دارد در یک رستوران سالم اکوسیستم; و برای هر آمریکایی به می دانم که در آن ما را به خوردن در زمانی که این است که بیش از همه.


17 جولای سال 2020

این جمعه, 7:30 p. m. زمانی که کل محله استفاده می شود به همگرا در گوشه ای از 13 و افرا. صبر بود و در آن (“آن” شما گرفتن خود گفت: در همه زمان ها ثابت مقایسه در حال حاضر به عنوان خسته کننده به عنوان آن را غم انگیز است) اما این نقطه هیچ-رزرو سیاست—به مد پیاده رو به یک کوکتل خیس, تبلیغات برای رستوران و محله.

اما امشب به عنوان شما را بکشد تا شما ببینید که آن را آرام جلو رفت. شما صبر کنید در خودرو خود را فقط در مورد هر انسان خوشه های فرم و در 7:47 بعد از ظهر یک متن می رسد گفت: جدول خود را آماده است.

میزبان شما استقبال می کشد و خود را متوسط. (مهم نیست که چگونه بسیاری از زمان شما آن را انجام داده ایم, شما هنوز هم احساس می کنم مثل یک اضافی در یک فیلم علمی تخیلی.) شما با عبور از نوار یک بار شلوغ آرنج به آرنج در حال حاضر محفوظ است به طور انحصاری به عنوان یک منطقه عملیات برای تحویل و بایگانی اطلاعات. طولانی جمعی از جدول که در آن شما استفاده می شود برای دیدار با همسایگان خود جایگزین شده است و توسط چهار-تاپ قبل با تک-استفاده از چنگال و چاقو بشقاب و لیوان نمک و فلفل.

یک مرد جوان با یک بطری از پراکسید هیدروژن محافل اتاق انتظار برای سطوح را پاک; حضور او شما را در سهولت قرار می دهد و باعث می شود شما زمان در برابر اندازه گیری. هنگامی که یک سرور سرفه به او بازوی نبض کل اتاق تسریع.

منو نقل مکان کرد به یک تخته سیاه روی دیوار شراب خدمات به نوار که در آن تمام بطری ها را باز کرد و ریخت. شما باید به خودتان را تکرار چند بار به سفارش خود را از طریق یک ماسک اما سرور شما لبخند و حوصله با چشم او.

شما استفاده می شود برای شکایت الدین از اتاق ناهار خوری اما نه امشب. همانطور که شما صبر کنید برای غذا, دوست دختر شما می رسد در سراسر جدول و کاغذ برداشته دست خود را: “حداقل ما می شنوید خودمان فکر می کنیم.”


در مه 18, یک کلاچ از دست برداشت رهبران صنعت فرصتی برای پرداختن به آینده از رستوران ها با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و دیگر مقامات دولت در کاخ سفید است. از لحظه ای که اعلام شد در ماه آوریل رستوران شد و به طور گسترده ای برای انتقاد از اینکه فقیر انعکاس صنعت—بیشتر مردان سفید پوست بیشتر به نمایندگی عمده زنجیره. شرکت کنندگان آنچه را که آنها تا به حال به انجام: آنها صرف اکثریت از وقت نوازش رئیس جمهور نفس در امیدوار است که او ممکن است آنها را پرتاب یکی دیگر از استخوان.

مغلوب ساختن پیشی جستن بخشی از آنچه را که مغلوب ساختن پیشی جستن می کند. او گفت:, جوک, تماسهای مکرر خود را در پشت نگاه بی تاب هنگامی که شرکت کنندگان در تلاش برای توضیح این حوزه عظیمی از چالش های خود را. بزرگترین تیتر تولید شده از جلسه ؟ تهمت و ادعا می کنند که او مصرف هیدروکسی کلروکین به نگه دارید از گرفتن COVID-19.

روز بعد از آن من با صحبت نلسون الیوت که صاحب 20 رستوران در داخل و اطراف Tulsa, Oklahoma. او عذرخواهی برای دیر; او فقط می خواهم بدست کردن یک تماس با وکیل—بحث در مورد ورشکستگی. بیش از 15 سال گذشته نلسون ساخته شده است یک مجموعه متنوع از رستوران ها از کلاسیک میخانه ایرلندی به سه داستان مکزیکی مغازه خواربار یا مشروب فروشی است که به کمک نفس کشیدن زندگی جدید به این شهر مرکز شهر.

زمانی که او دوباره باز بسیاری از موسسات در مارس 4, او در خوش بینانه است. اوکلاهما را تعطیل اعلام کرد در تاریخ 1 آوریل تا به حال نشده است به عنوان سخت و یا فراگیر به عنوان کالیفرنیا یا نیویورک و ترکیبی از باز رستوران; یک جوان مشتریان; و مناسب فصل بهار آب و رهبری او را به این باور است که مردم می آیند سریعتر از گزارش های رسانه ها بودند نشان می دهد. اما تعداد کمی از شام بازگشته اند, Nelson گفت: من حتی به خود از 4000 فوت مربع فضای باغ آبجو. درآمد پایین است 81 درصد از مدت مشابه سال گذشته است. “این یک آخرالزمانی, Walking Dead, پرنیان,” او گفت:.

اضافه کردن به کاهش در درآمد هزینه نگهداری رستوران خود را امن: متوسط چک و پرسشنامه سلامت برای کارکنان واحد-استفاده از کارد و چنگال و چاشنی تجهیزات حفاظت شخصی (12000 دلار در ماسک برای کارکنان خود را تا به امروز) به علاوه بیشتر کار برای اجرای سیاست های جدید. “بنابراین حتی اگر ما در حال خدمت به عنوان بسیاری از مردم ما نیاز به کارکنان بیشتر,” او گفت:. “ریاضی ساده اجرا کردم می گوید که آن را دو سال عادی فروش به تعادل رسید ما در این چهار هفته است.” از این رو به ورشکستگی صحبت کنید.

در طول تاریخ مستقل رستوران مانند نلسون عمل خوب به طور مستقل اما نوپای سازمان در تلاش است تا به او کمک کند و همسالان خود دریافت برخی از کمک. مستقل رستوران ائتلاف تشکیل شده بود در اواخر ماه مارس توسط برخی از صنایع بالا نام و در حال حاضر دارای بیش از 60 ، 000 عضو دارد. IRC رهبران ملاقات روزانه بیش از زوم به طرح سیاست امتیاز و جمع آوری پول برای قرار دادن مردم در سی به لابی از طرف آنها. که رستوران های مستقل نیاز به یک کارگر نمی توانست بیشتر آشکار هنگامی که اعداد را برای اولین حکومت بسته شد: با وجود مواد غذایی-کارکنان خدمات ساخت تا بیش از 60 درصد از اوایل تعداد مدعیان بیکاری در رستوران ها با دریافت کمتر از 9 درصد از کل کسب و کار کوچک وام. با قابل توجه ورودی از IRC نماینده ارل Blumenauer اورگان تا به معرفی یک لایحه که ایجاد 120 میلیارد مستقل-رستوران صندوق تثبیت هر چند شانس خود را برای عبور باریک به نظر می رسد در حال حاضر.

در هر صورت رستوران نمی توانیم صبر کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد در کاپیتول هیل. “‘سازگار کردن یا می میرند’ مورد علاقه شعار رستوران در همه جا می گوید:” یک IRC co-founder, نائومی Pomeroy, اجرا می شود که جانور که در نظر گرفته شده است یکی از پورتلند بهترین رستوران ها. هزاران نفر از مکان در سراسر ایالات متحده انجام داده اند سابق. چاق, برنج, معشوق, آسیایی, تلفیقی رستوران در شیکاگو است بدل به طور دائم به سوپر برنج Mart, فروش مجلل غذای آماده غذای کیت. کامبوج رستوران Nyum بای در اوکلند کالیفرنیا, انتقال از یک سرویس کامل رستوران و سریع-بازی گاه به گاه نقطه. کلاید مشترک 100-صندلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی در پورتلند Ace Hotel شناخته شده برای علاقه داشتن کوکتل دوباره به عنوان بخشی میخانه بخش بازار.

مانند بسیاری از صاحبان رستوران, Pomeroy صرف چند ماه گذشته بازی جایگزین حالات به شناور باقی می ماند اما بر خلاف بسیاری از صحبت با او می گوید وجود دارد محدود به چقدر او را مایل به تغییر است. رستوران او متخصص در این نوع از وعده های غذایی که منحصر به فرد به چالش کشیدن در یک بیماری همه گیر زده جهان: شش دوره مزه منوها که هزینه حدود $150 یک فرد خدمت کرده است در دو جمعی از جداول. “اگر من تا به حال به نوبه خود به رستوران من به یک تحویل کارخانه که در آن من جوجه کباب و قرار داده و آنها را به Ubers—من می خواهم برای پیدا کردن چیزی داخل آن است که برآورده اصلی من رویای,” او گفت:. “و اگر من نمی تواند رسیدن به آن, من می خواهم به جای سوئیچ به طور کامل از آنچه که من انجام از از دست دادن بخشی من در مورد مراقبت.”

یکی از سخت ترین سوالات برای پاسخ به چه coronavirus و تاثیر آن بر, ناهارخوری زیبا خواهد بود. در برخی از راه های رستوران بالا در کشور با گسترده جراحی تمیز کردن اتاق ناهارخوری و اندازه گیری خدمات بهتر مجهز برای این لحظه. اما چه مدت قبل از مردم آماده هستند به صرف مبالغ زیادی از پول را به نشستن در یک جدول برای سه ساعت ؟

“اجازه دهید آن صورت: تنها چیزی که واقعا رفتن به یک رستوران در سهولت است یک واکسن می گوید:” توماس کلر اجرا می شود که این سه ستاره میچلین رستوران فرانسوی لباس های شسته شده و در هر Se. “رفتن به یک رستوران صمیمی ترین چیز شما می توانید انجام دهید علاوه بر اینکه صمیمی با شریک زندگی خود را. چگونه فراموش کنیم که بدون واکسن?” کلر قصد دارد به استفاده از لباس های شسته شده را در فضای در کالیفرنیا دره نپا به بازگشایی در اوایل تابستان. اما فی نفسه یکی از جواهرات تاج و تخت در مرکز تایم وارنر در منهتن متکی بین المللی مهمانان و مسافران برای پر کردن آن جداول کلر می گوید: پس از آن خواهد ماند, تاریک, حداقل تا پاییز.

یکی از تلخ و ترسناک لحظات از این بحران وجودی بازی کردن در توییتر. در آوریل 16, دیوید چانگ میان امریکا موفق ترین و با مشخصات بالا رستوران ارسال یک صدای جیر جیر درخواست مردم در مکان هایی مانند هنگ کنگ و تایپه به اشتراک گذاری عکس ها از بازگشایی رستوران. تصاویری که بلافاصله آب گرفتگی در برابر بخش چشم باز و الهام بخش: از پکن مک دونالد که در آن هر کیسه غذا آمد و با خواندن اطلاعات کارمند درجه حرارت; از شانگهای که در آن شام به تصویب از طریق تمام بدن ضد عفونی کننده دستگاه; از سراسر آسیا, که در آن مردم می خوردند رشته فرنگی و در گلدان های پلاستیکی و مقوایی-تقسیم پیله. کمتر از یک ماه بعد چانگ بازگشت به رسانه های اجتماعی اعلام شد که او سازندگان: دو از رستوران—Nishi در منهتن و Momofuku john marshall در واشنگتن—و تاشو یک سوم روستای شرق Momofuku Ssäm بار به یک فضای مشترک با نوار Wayō در منهتن در بندر جنوبی خیابان.

هر روز به ارمغان می آورد بیشتر گریم بشارت. McCrady را در چارلستون کارولینای جنوبی; Locanda در سان فرانسیسکو; ThreadGill را در Austin, تگزاس—all رستوران بالا در شهرستانها خود را قبل از این ویروس همه رفته اند در حال حاضر. فقط این هفته اندی Ricker آشپز و صاحب محبوب Pok Pok رستوران اعلام کرد که او می تواند از بسته شدن چهار نفر از شش مکان در پورتلند. “مردم درک نمی کنند که اگر ما این رقم را به نتیجه خواهد بود همگن از ما foodscape,” Pomeroy گفت: صدای او خشن از هفته جلسات و مصاحبه ها و صف آرایی گریه می کند. “انتخاب بین مترو و پاپا جان—این چیزی است که ما باید از ترس.”


مارس 23, 2021

شهر احساس کوچکتر از همیشه این روزها. شما را دیده ام بسیاری از تغییر در محله شما در طول سال چه با تغییر جمعیت, افزایش اجاره و ظریف تنش بین قدیم و جدید است. اما بزرگ شهری بوفه هرگز منحرف—شلوغ میله 1 a. m. رشته فرنگی و برش جهان در پایان چنگال خود را. تا به حال است.

برخی از مکان ها آن را, اما پیاده روی بلوک است که هنوز هم مانند کوه در می رم از طریق یک آلبوم عکس خود را exes. تایلندی محل با بد punny نام و آتشین larb است برای اجاره ثبت نام در کرکره فلزی. یونانی رستوران که در آن شما خود را در اواخر شب patty-ذوب رفع ساطع می کند وهم آور سکون. نه فقط مادر-و-میآید ناپدید شد. بزرگ-جعبه-زنجیره محل است که سعی می شود همه چیز برای همه به طول انجامید تنها دو ماه پس از بازگشایی و کوچک هیپ سخت به کتاب آشپز مقابله نمی بینم 2021.

شما می توانید میان وعده در خاطرات خود را تمام شب به جز یک چیز: شما نیاز به غذا خوردن. شما عاشق چیزی بیش از صرف نیم ساعت بحث با دوستان خود بیش از “کدام کشور برای دیدار امشب است.” یک بازی است که احساس انعطاف پذیری برای شهری آزمایش. در حال حاضر این بازی است که “چه کسی جان سالم به در؟”


ایده انتخاب پخته است به امریکا DNA. فقط در تعدادی از حبوبات و نوشابه های انتخاب در سوپرمارکت های محلی خود را. هنگامی که گزینه های که در آن برای شکستن نان باریک به یک تعداد انگشت شماری از جیب رستوران که مدیریت به آب و هوا COVID-19 فاجعه چقدر پارچه را ما از دست دادن از آمریکا لحاف?

برای مردم زندگی در بیشتر مناطق روستایی و کمتر ساخته شده است تا نقاط کشور این واقعیت جدید ممکن است که متفاوت از یکی از قدیمی. اما رستوران بزرگ مرگ خاموش خواهد upend ساکنان شهرستان’ جهان است. نه فقط به دلیل آن را کاهش می دهد تعدادی از گزینه های مواد غذایی, اما به دلیل آن را به محدود کردن راه مردم گرد هم می آیند به جشن تامل و انتشار—برای پیدا کردن معنا در زندگی در غیر این صورت محدود و توسط شخصی کوچک فضاهای.

رستوران ها ما را بیشتر دوست دارم هرگز فقط رستوران ها. آنها آینه منعکس کننده منافع و عیوب جامعه آنها را تغذیه. آنها کتابخانه مخازن از سلیقه ها و داستان ها و ایده هایی که فروشگاه ما فرهنگ است. آنها قدرت نوار که در آن تمدن می رود به پلاگین در.

هر زمان که ما می خوریم ما رای برای یک نسخه از کشور و یا جامعه است که برای ما مهم است. بسیاری از ما این کار را ناخودآگاه اما در پشت هر نیش یک ماتریس اقتصادی و سیاسی و ارزش های فرهنگی. در برخی از راه ما چنگال و مواد غذایی ما به دلار در حال ناب ترین ابزار دموکراسی داریم و همانطور که ما از دست دادن رستوران ما از دست دادن یک قطعه حیاتی از ما رأی است.

برای سال متنوع مقطع هارلم ساکنان را برای رای گیری Red Rooster در هارلم مارکوس Samuelsson را buzzy پاسگاه مجلل راحتی مواد غذایی است. پس از باز کردن در سال 2010 سوئد و اتیوپی صدای آشپز رستوران شده است یک نقطه جمع آوری برای جامعه است که نادر محل است که تعریف و تعریف شده توسط فوری آن اطراف. و هنگامی که آن اطراف شد غرق COVID-19 در اواخر ماه مارس Samuelsson refashioned Red Rooster به یک جامعه ، “بخشی از بودن یک آشپز در حال انجام چیزهایی که مردم نمی فکر می کنم ممکن است” او به من گفت.

در حال حاضر به جای مبارزه برای رزرو به خوردن Sugarhill ماهی قزل آلا و اوباما کوتاه دنده مردم خط تا برای وعده غذایی روز است. کار در زیر چتر خوزه آندرس جهان مرکزی, آشپزخانه Samuelsson و تیم او باید در خدمت بیش از 70,000 وعده های غذایی رایگان برای افراد بی خانمان به تازگی بیکار حتی یک busload از زندانیان نشان می دهد که هر روز در اطراف ناهار. “آنها من جدید به طور منظم,” او گفت:.

در حالی که Samuelsson نامشخص است در مورد آینده Red Rooster, او گفت: این تجربه تا به حال عمیقتر تمایل خود را به خوراک بیشتر مردم و او قصد دارد به نگه داشتن یک قطعه از جامعه آشپزخانه رفتن به جلو. “فقط به خاطر این بیماری همه گیر از بین رفته است به این معنا نیست که این محله شده اند اجرا down to the bone,” او گفت:. “به چه معنی است به یک رستوران ؟ آن را وسیله ای برای بازگرداندن جامعه خود را.”

سیاه و قهوه ای جوامع شده اند که به طور نامتناسبی ضربه COVID-19 خواهد نیاز به بازگرداندن بیرون آمدن از این بیماری همه گیر. سرآشپزها مانند Samuelsson که 11 رستوران دیگر و عظیم اجتماعی-رسانه, حضور چهره همان دلهره آور ریاضی به عنوان هر کس دیگری اما آنها باید بیشتر توانایی به نیشگون گرفتن و کشیدن و تغییر. این چالش بزرگتر خواهد بود برای مغازه های کوچک—جوان کارآفرین ساندویچ مشترک مهاجر خانواده نوای آن بومی غذاهای مکان هایی که اصلا فضا و یا منابع و یا آشپزی توانائی به سرعت محوری. چگونه بسیاری از راه های مختلف شما می توانید نیشگون گرفتن و کشیدن یک taqueria?

نگاهی به اپل بزرگ مسافرخانه در Jackson, می سی سی پی. باز در سال 1939 در قلب نژادی تفکیک جنوبی جیبی-اندازه اذوقه رسان از خوک-گوش ساندویچ بازی یک نقش محوری در حقوق مدنی جنبش است. کسانی که ساندویچ با دنده چسبیده meatiness و ملایم غضروفی بحران تغذیه آزادی سواران, تغذیه, بلوز, نوازندگان شده اند و تغذیه این محله بوده است. “هنگامی که شما یک کسب و کار, شما می دانید که چگونه برای رسیدگی به بحران کمی بهتر” Geno لی, از نسل چهارم, صاحب بزرگ اپل مسافرخانه به من گفت. “ما در حال استفاده می شود به عامل تحت بحران در همه زمان ها است.”

بحران در جکسون به معنی خرد کردن فقر ناکافی پشتیبانی ساختاری و نرخ بالای جرم و جنایت. “سیب بزرگ است مانند سوئیس,” او گفت: یک منطقه امن برای مردم محلی—پیر و جوان—که باعث می شود آن را بیشتر از همه حیاتی در یک محله محروم.

چرا که بسیاری از کسب و کار آن است که غذای آماده بزرگ اپل مسافرخانه باقی مانده است باز از طریق این بیماری همه گیر. اما حتی پس Lee گزارش داد که سفارشات کاهش حدود 40 درصد است. من پرسید که آیا او فکر می کردم در مورد افزایش قیمت گوش ساندویچ یا سوسیس دودی—هر $1.60—و یا هر یک از انگشت شماری کوچک از آیتم های دیگر در منوی خود را. “یک امکان” او گفت:, صدایی scandalized با این پیشنهاد. “آخرین باری که ما افزایش قیمت از $1.50 بود مانند روز قیامت است.”


17 ژوئن 2022

در حالی که برای شما تعجب که آیا زندگی هرگز طعم همان. غذا خوردن احساس پله به ’90s بازگشت به روز هنگامی که گزینه بودند واقعا سریع و یا واقعا بزرگ است. وجود تلفات تعداد زیادی از آنها و هر نیش زده برای یک دلیل مختلف: از آنجا که برای شما عزیزان آموزش بافت کسانی که دست کشیده رشته فرنگی. از آنجا که کارکنان در کسی که شام میخورد کمک به گسترش خود بچه های افق. زیرا این نوع خانواده از Oaxaca با جادویی خال ممکن است هرگز شانس دوم.

واکسن در نهایت آمد و ماسک ها و پارتیشن ها و اقیانوس ها از ضد عفونی کننده پژمرده به آرامی مثل یک بد خماری. تغییرات دیگر—رستوران ها که احساس می کنم بیشتر شبیه بازارهای تسلط تحویل—آنقدر عادی آن را سخت به یاد داشته باشید زندگی قبل از آنها.

قیمت در اکثر مکان ها کمی بالاتر و بخش کمی کوچکتر اما در سمت روشن شما می توانید ببینید که در آن پول می رود. یادداشت بر روی منوها و رسانه های اجتماعی توضیح جدید دستمزد توزیع خدمات بهداشتی و درمانی در طرح ها و روابط با زنجیره تامین. اما بسیاری از مردم خود را دوست و سرور در حال رشد ائتلاف زنان و اقلیت سرآشپزها Twittersphere—یادآوری شما در مورد چه مقدار کار باقی مانده است که باید انجام شود.


چند سرآشپزها انجام داده اند به همان اندازه برای یک جامعه به عنوان اشلی کریستنسن انجام داده است برای Raleigh, North Carolina. من می دانم که من به دبیرستان رفت و در این شهر مشغول به کار در آشپزخانه در سراسر این به اصطلاح تحقیقات مثلث و رنج می برد از طریق سال های زنجیره ای-رستوران یکنواختی. کریستنسن اولین سرمایه گذاری پول است, کسی که شام میخورد نه تنها به ارمغان آورد و سلیقه ها و جاه طلبی های جدید “جنوب” آشپزی به شهر بلکه به عنوان یک انکوباتور برای استعدادهای جوان کمک کرد که ساخت این منطقه صحنه رستوران را به یکی از بهترین ها در این منطقه است.

نکات برجسته کریستنسن مینی انقلاب در رالی می تواند تبدیل به یک کارت یکنوع بازی شبیه لوتو برای آمریکا فرهنگ غذایی در قرن 21: مجلل راحتی, مواد غذایی, چوب اخراج اعیاد cheffy همبرگر یک speakeasy-سبک نوار کوکتل محلی همه چیز. او دستاوردهای شده اند همه از خودمان—و یک یادآوری از آنچه که ما ایستاده به از دست دادن.

چیزهایی که آمد پایین سقوط سریع برای کریستنسن. در عرض 24 ساعت در اواسط ماه مارس او رفت و از 280 کارکنان به 28. دو هفته بعد او را به دو خودش و همسر و, مدیر اجرایی, Kaitlyn Goalen. در مارس 5, کریستنسن اعلام کرد که او می تواند به بسته شدن یکی از شش رستوران برگر نوار چاک و تبدیل آن به فضای اضافی برای Beasley است او سرخ شده-مرغ محل درب بعدی.

در همان زمان, اما, کریستنسن رسیده به سیاستمداران و همکاران و رهبران کسب و کار محلی—و نه فقط به شکل تاکتیک برای محافظت از موسسات اما در تلاش برای ترسیم آینده ای بهتر برای او تکه کوچک از این صنعت است. “هر روز ما آمده تا با یک ایده برای ایجاد زندگی بهتر برای کارکنان خود,” او می گوید. این برنامه شامل تسطیح پرداخت بین آشپزخانه و سرویس کارکنان هفتگی جلسات مدیریت به آدرس روانی-مسائل بهداشتی و یک شکل جدید از بلوک های برنامه ریزی با دو تیم جدا شده به کمک به حداکثر رساندن ایمنی و سازمان در حالی که به کارکنان بیشتر ،

پشت کریستنسن فشار برای اصلاحات در رالی بزرگتر است حقیقت است که این ویروس در معرض و تشدید ضعف های اساسی در کسب و کار رستوران. “ما سابقه سوء استفاده از گه از ما کارگران در سراسر صنایع غذایی” dwell که تقسیم وقت خود را بین حضور خود را به غذاهای عجیب و غریب تلویزیون حق رای دادن و در حال اجرا خوش شانس کریکت در مینیاپولیس به من گفت. برای او موفقیت خواهد بود سنجیده نیست که چگونه بسیاری از رستوران ها از ظهور این بیماری همه گیر اما با صنعت چگونه آدرس خود را شکست. “وجود دارد نیاز به یک درک جدید بین شام و رستوران ها در مورد هزینه های واقعی از ناهار خوری,” او گفت:. “از آن سرچشمه همه چیز است.”

آمریکایی ها صرف پول کمتر در مواد غذایی از هر کشور توسعه یافته در جهان است. به سختی از 10 درصد از درآمد قابل تصرف به خود اختصاص داده است تغذیه خودمان تقریبا نیمی از ساکنان مقایسه کشورها صرف. اگر یک رستوران اتهامات بیش از حد کوچک برای مواد غذایی خود را, سپس آن را نیاز به کاهش هزینه ها در جای دیگر به خراش از یک سود و صنعت در حاشیه هستند و به طور معمول به عنوان کم 5 درصد است. که به معنای ارزان تر مواد اولیه ارزان تر نیروی کار خسته کننده ساعت—که به عنوان Zirndorf اشاره کرد که “چیزهایی که ما می دانیم که کمک به روانی-مسائل مربوط به سلامت.” (در سال 2017 بررسی 17,000 کارگران در 19 صنایع انجام شده توسط سازمان های غیر انتفاعی سلامت روانی امریکا, مواد غذایی و آشامیدنی بخش بود و در میان این سه ناسالم—وضعیت مقصر استرس بالا پایین پرداخت و سنگین سوء مصرف مواد.)

اما از این زمان به بحث در قیمت های بالاتر اما هر چه زودتر به جای بعد, رستوران های مستقل نیاز به شارژ بیشتر Zirndorf گفت. وی با اشاره به قهوه به عنوان یک مدل: “من به اندازه کافی به یاد داشته باشید زمانی که یک فنجان قهوه با هزینه 50 سنت.” اما پس از آن تجارت منصفانه جنبش آمد و مصرف کنندگان ثابت مایل به پرداخت بیشتر برای یک راه بهتر است. امروز مردم به طور معمول صرف $5 برای صبح خود را تعمیر کافئین. “چه اتفاق می افتد به تغییر فرهنگ ما به جایی که ما درست به پرداخت این نمایشگاه هزینه غذایی در یک رستوران؟”

برای بهتر یا بدتر جهان فن آوری را بازی میکند و نقش مهمی در رستوران جدید در اقتصاد است. تحویل ادامه خواهد داد به تکامل به عنوان شبح آشپزخانه تبدیل شدن به محبوب تر و high-end مکان های پیدا کردن دائمی راه برای انجام آنچه Alinea های مدرن شیکاگو رستوران به طور مداوم رتبه در میان بهترین کشور را انجام داده و در طول همه گیر: خدمت صدها استادانه درست شده multicourse غذای آماده وعده های غذایی در روز است. به عنوان تقاضا برای تحویل رشد می کند و رستوران ها نیز نیاز به هر دو ایجاد یک رابطه بهتر با خدمات شخص ثالث مانند Uber می خورد و درب داش که آمده اند تحت موشکافی شدید برای شارژ رستوران سنگین هزینه های خود را برای ارائه مواد غذایی و یا قطع واسطه ها در کامپیوتر است.

دیگر فن آوری, نوآوری, آیا تماس با ما سفارش از طریق QR کد-بر اساس منوها و یا تماس با ما خدمات از طریق ارتش از روبات ها پیدا کرده اند ارتباط در طول بیماری همه گیر. از آنجا که در سراسر کشور خاموش شدن ناگهانی آغاز شد و در اواسط ماه مارس Resy آنلاین-خدمات رزرو متعلق به آمریکا بیان کرده است رونمایی از چند محصول برای کمک به رستوران مقابله: تلفن همراه waitlist است که کمک می کند تا نگه داشتن جمعیت از تجمع در مقابل موسسات و ظرفیت تنظیم یک برنامه است که غیرفعال رزرو و ارسال اطلاعیه به رستوران هنگامی که آن را می رسد از پیش تعیین شده ظرفیت.

“سوال بزرگ این است که چه خواهد شد رستوران در پنج سال می گوید:” Resy مدیر عامل شرکت بن Leventhal. “سرآشپزها شده در علف های هرز از آغاز زمان. و این فوق العاده منحصر به فرد لحظه ای که در آن صنعت است و هم به یک نفس است.”

کلر رایشنباخ مدیر جیمز ریش بنیاد به من گفت که رستوران نیاز به بیشتر از یک “نمونه کارها رویکرد” حرکت رو به جلو. او علامت سازمان تنوع ایده ها: افزایش takeout و تحویل بازار مفاهیم به موجب آن رستوران فروش مواد غذایی بالا صفحه اصلی-گزینه های ناهار خوری و پذیرایی. اما او گفت که تنها این شروع: “چه در حال سلامت-مراقبت از مقررات? چه بیمار است ترک کنند ؟ آنچه که دستمزد سهام? چگونه ما در ساخت در مراقبت از کودک? چگونه می تواند ما را در ساخت یک مدل اقتصادی به جای این که راهی بهتر از کار؟”

خوزه آندرس یک مرد با استعداد برای دیدن تصویر بزرگتر و او می گوید مشکل می رود بسیار عمیق تر از رستوران ها. هزینه های واقعی از مواد غذایی دخمه پرپیچ و خم از زايمان و مسائل مربوط به فقدان یک تور ایمنی برای کارگران ثبت نشده (که 9 درصد از صنعت مهمان نوازی) را نامطلوب مجاورت مواد غذایی کمبود و مازاد ما دیده ایم در طول این بیماری همه گیر — همه نشانه های یک سیستم غذایی.

خبر بد این است که این یکی از پیچیده ترین مسائل در جامعه مدرن است. خبر خوب این است که ما روشن مناسبت به حق اشتباهات ساخته شده است که صنعت و آن 15 میلیون کارمند بنابراین آسیب پذیر در وهله اول. “همه گیر سوخته این خانه به زمین برای ما” Zirndorf گفت. “در حال حاضر ما باید برای ساخت آن را به بالا. برای انجام آن به همان راه خواهد بود تعریف جنون.”

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesfruit party oynaKamagrabuy stripe accounteskort kızlar kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelermoto kuryeBağlama büyüsü