فوق العاده ای مستند در مورد هنر Sun Ra

Still of Sun Ra.
در رابرت Mugge مستند “خورشید Ra: A Joyful Noise,” نوازنده صحبت از محدودیت های زمینی را ایجاد و قدرت خلاق است که می آید از فضای بیرونی است.عکس حسن نیت ارائه میدهد لیوان-شات Productions

شيوع مستند در مورد نوازندگان است لعنت به دلیل اینکه بسیاری از این فیلم ها را وحشتناک از نمایشگاه موسیقی. یکی از نادر و در حال حرکت استثنا کار مدیر رابرت Mugge که فیلم “خورشید Ra: A Joyful Noise”—در مورد نوازنده و رهبر گروه که چند رسانه ای و پان-فعالیت های فرهنگی او را یکی از نخست هنرمندان Afrofuturism—یکی از رضایت بخش ترین موسیقی پرتره های من تا کنون دیده ام. (این جریان در SnagFilms و آمازون است.) فیلم الهامی از دیدگاه خورشید Ra کار بوجود می آیند نه تنها از فیلمسازان تحلیلی درک از آن و بحث است که او فیلم با خورشید Ra و دیگر اعضای گروه بلکه رویکرد خود را به فیلمبرداری موسیقی خود را در تمرین و کنسرت.

برای دیدن آنچه که استثنایی در مورد آنچه Mugge می کند در “Joyful Noise,” آن را به ارزش توجه به آنچه متعارف تر فیلمسازان تمایل به انجام این کار در فیلم های خود را در مورد نوازندگان دیگر. اغلب صحنه ها از عملکرد, آیا گرفته شده از آرشیوی کلیپ یا فیلم برداری از نو به صورت مستند در دست اجرا برای چند ثانیه در یک زمان قبل از اینکه تحت پوشش در موسیقی متن فیلم با صدای-اور. آن را یک حیوان خانگی غرض از معدن. حتی روشنگری و اختصاص داده شده فیلمسازان اغلب اولویت بندی انتقال اطلاعات و در روند از دست دادن بینایی و صدا از تعجب معجزه اعمال در هسته اصلی فیلم: کار از این هنرمند است که دستاوردهای آنها در حال بررسی است.

فیلمبرداری از موسیقی یک آزمون شدید از کارگردان هنری, چرا که آن را جدا از moorings از طرح و تحویل از گفت و گو. از آن جایی که فیلمسازان زیبایی شناسی شخصیت است که به شدت در معرض جایی که آنها ثابت کند که آیا آنها می تواند رویکرد هنرمندان آنها فیلمبرداری شخصا ذهنی ملاقات با نوازندگان هنری آگاهی خود را. اغلب معتقد بودند و یا فرض بر این است که مستند فیلمسازی است که کمتر از یک ماده سبک تر از دراماتیک فیلمسازی. مستند درباره هنرهای نمایشی ثابت کنیم که این طوری نیست. چه چیزی بیشتر, با, مستند, فیلمسازی, زیبایی شناسی نیز یک ماده از اخلاق است. آمادگی برای کاهش یا تابع نوازندگان’ هنر به صرف اطلاعات بیشتر از دست و پا چلفتی; آن را بی احترامی. (کار با کلیپ های موجود از اجرای یک آزمون بیش از حد—ویرایش فیلم و ارائه مواد آرشیوی است به عنوان یک ماده از هنر به عنوان استفاده از یک دوربین است.)

Mugge مستند نیست بیوگرافی (که من به شدت توصیه John F. Szwed کتاب “فضا جایی است که: زندگی و خورشید ره”); این فیلم قرار است به شدت و فعالانه در زمان حال. او فیلم برداری band به نام Arkestra در این دوره از دو سال در داخل و اطراف خانه خود پایه در فیلادلفیا Germantown محله (که در آن خورشید Ra و هسته خود از نوازندگان زندگی می کردند و با هم کار می کرد) و در تمرین و عملکرد در فیلادلفیا و بالتیمور و واشنگتن Mugge استفاده نمی آرشیوی کلیپ; او فیلم هنرمندان در عمل نمایش متنوع هنر—صحنه و لباس, رقص,, آهنگ, و بیش از همه منظره همراه با موسیقی نوآورانه—که خورشید Ra ایده های الهام بخش. او همچنین در فیلم های آنها صحبت کردن در مورد کار خود را. فیلم مصاحبه بیشتر شبیه مکالمات; هر چند Mugge قرار داده نمی شود و خود را به قاب خود را در رابطه با نوازندگان و با خورشید Ra بالاتر از همه بسیار مهم است به این ماده است.

خورشید Ra بود که در اواسط دهه شصت در زمان فیلم تیراندازی است که برای اولین بار دیده می شود در میان مصر مکشوفه در دانشگاه پنسیلوانیا موزه صحبت از محدودیت های زمینی را ایجاد و قدرت خلاق است که می آید از فضا—نخست اعلام اسطوره محور فوتوریسم که اجرای موسیقی نمایش بگذارد. (برای به دست آوردن یک حس توانا فرهنگی باروری از این ایده در نظر ترجمه آن به مجموع blander realms—قضیه “جنگ ستارگان” که مجموعه خود را با تکنولوژی بالا sci-fi ماجراهای “وقت پیش در یک کهکشان دور ،  . . .”) Mugge فیلم این بحث در یک تک به آرامی غربت دستی شات است که به دنبال این موضوع از خورشید Ra فکر می کردم در حالی که همچنین پس از amble از طریق نمایشگاه و با توجه به راه رفتن خود را به لمس دست خود و به صورت عبارات و او زل زل نگاه کردن.

در هر یک از فیلم توالی (حدود بیست و آیا مختصر ترجمه و یا تمدید اجراهای), صدای ضبط شده همراه با تصویر (و یا نزدیک به آن). وجود دارد هیچ صدای اور بدون برآمدگي گرافیکی یا متن فقط مختصر عنوان کارت بین صحنه بیان نام سخنران یا مجری و یا مکانی که در آن یک عملکرد و یا بحث و گفتگو برگزار می شود. اجرای تا حد زیادی مستمر و متوجه هستند و عمدتا در توسعه یافته دستی تصاویر که روو آزادانه در میان اعضای این گروه—که آیا در تمرین یا در کنسرت—و بالاتر از همه یکی شدن با کسانی که در اجرای برنامه به ترکیب که به عنوان مشخص به عنوان آنها الهامی. آنها نشان می دهد یک نوع بصری موسیقی خود را. (کنسرت دوربین کار توسط مدیر عکاسی لارنس McConkey و دیوید Insley).

فیلمبرداری وانمود نمی کند به هر مصنوعی صافی—آن دارت در اطراف انجام شده از یک طرف از محل دستهء موسیقی به دیگری فرو بردن به طبقه قبل از افزایش به اجرا هل دادن و نزدیک در حال حرکت به عقب است اما حفظ و تداوم مانند یک نگاه است که ممکن است نقل مکان کردن در مورد در طول یک عملکرد بدون از دست دادن موضوع. خورشید Ra ترکیب رقص و منظره با کیهانی خشم خود را آزادترین الهام—جارو الکترونیکی صفحه کلید را با دست به پشت دست خود را با سلاح های خود را عبور در حال چرخش در اطراف بازی در حالی که, رقص, سکس با تاپس از انگشتان دست خود را هنگامی که پشت خود را به صفحه کلید. یکی از حیرت نگاهی به ویژگی های نوازنده ساکسیفون تنور جان گیلمور در پربرکت و پیچیده انفرادی در یک up-tempo نسخه تلونیوس مانک کلاسیک ” ‘دور نیمه شب” که خورشید Ra همراه در برقی ارگان و سپس شرح زیر است با یک. دوربین نرخهای پایین به سطح صفحه نمایش Sun Ra دست همراه با او و گروه موسیقی در پس زمینه.

در یک حرکت مصاحبه گیلمور—که می خواهم انجام شده است با خورشید Ra از سال 1953 (و رهبری این گروه پس از خورشید Ra مرگ در سال 1993)—توضیح می دهد که دلیل خود را در دهه ارادت به خورشید Ra: “او اولین کسی بودم که واقعا به من معرفی به اشکال بالاتر از موسیقی است.” او می خواهم با او کار می کرد به مدت شش ماه—”سپس من واقعا شنیده فواصل این یک شب و من گفت:” خدای من این مرد است که بیشتر کشیده از راهب. این باور نکردنی است که هر کسی می تواند نوشتن هر meaner فواصل از راهب یا Mingus, اما او می کند.’ “گسترده اجراهای است که گیلمور یکی از کلیدی مدرن saxophonists ارائه در فیلم, پوشا, بلوز, تزریق پست-bebop پیچیدگیهای و سیل رایگان-جاز گسیل نمایش در عمل رهایی بخش قدرت از ایده های موسیقی است که او extols.

“A Joyful Noise” ویترین برخی از پیشرفته ساخت موسیقی است که منجر به از جمله شگفت آور, strumming-و-خرد تکنیک نوازنده ساکسیفون آلتو مارشال آلن است که پیشرو این گروه پس از گیلمور مرگ در سال 1995 است و هنوز هم انجام می دهند تا در سن نود و پنج. آن را نیز قرار می دهد رو به جلو برخی از پیشرفته ایده های سیاسی—بیگانگی پس به صحبت می کنند—که منعکس شده در Sun Ra را متافیزیکی فلسفه به ویژه در یک مصاحبه انجام شده در مقابل کاخ سفید که در آن خورشید Ra شگفتی در مورد عدم وجود یک “خانه سیاه و سفید” و مجموعه چهارم خود را از فلسفه جدا متضاد: “شما نمی توانید یک وزارت دادگستری است که می رود به دنبال تنها جنایتکاران و هرگز به دنبال افرادی که در حال انجام خوب است. شما نمی توانید به عدالت اگر شما جریمه کردن مردم برای انجام اشتباه و انجام هر کاری برای کمک به آنها را زمانی که آنها در حال تلاش برای انجام درست است.”

خورشید Ra به ارمغان می آورد به یک فیلادلفیا سالن برای انجام یک ترکیب جدید یک مرثیه ای برای ترور جانسون یکی از اعضای گروه که می خواهم به تازگی درگذشت. Mugge می پرسد: “آیا این کار هیچ معنی خاص برای شما؟” خورشید Ra پاسخ “مرثیه? آن خواهد بود اولین بار بود نوشت: برای یک فقیر مایه تاسف است.” در سقف های بین المللی, خانه, خورشید Ra می گوید Mugge “مرد شکست خورده است, معنوی, آموزش governmentally.” او می گوید: این در حالی که با پوشیدن یک ماسک طلا, یک کلاه گیس صورتی, یاس بنفش, آرایش, طلا و کلاه مش و رشته های سفید و بژ دانه. “A Joyful Noise” مظهر خورشید Ra هنر خود تحول و موسیقی و نوآوری و معنوی آرمان و جدایی—ایجاد یک جمعی و اجتماعی, فضا, فضای صفحه نمایش خود این نیز یکی از خود تبعید از بیان این نیز پنهان از یک رویا های اجتماعی و سیاسی و پیشرفت است که حملات او به عنوان بنابراین دور بنابراین مقاوم به موفقیت آن است که هر دو به علم آینده دور و به بهبود افسانه ای گذشته است و در دسترس در حال حاضر تنها در قالب هنری آفرینش در اسطوره زندگی زیبایی را تجربه کنند. با این فیلم تلفیقی از ماده و سبک نیروی خورشید Ra پرشور چشم انداز ظهور قدرت و movingly همراه با هیجان خاص از موسیقی خود را.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>