آنتونی دیویس انقلابی Opera: “X”

آهنگساز Anthony Davis اولین اپرا سزاوار یک نگاه دوم است.عکس توسط مارتی Reichenthal / AP

در او نافذ کتاب “سیاه Opera: تاریخچه و قدرت تعامل” این musicologist نائومی آندره فریم سیاه اپرا—opera که foregrounds سیاه تجارب صداها و بدن—به عنوان یک نوع از سایه فرهنگ غنی و اصل و نسب است که اجرا می شود به موازات اما شده است, پنهان, توسط, جریان اصلی, اپرا سنت است. این دو سنت به خود جلب کرد نزدیک به هم در اوایل این ماه زمانی که آهنگساز آنتونی دیویس موفق به دریافت جایزه پولیتزر برای موسیقی برای اپرا “پارک مرکزی پنج” که بازگو محکومیت غیر قانونی و بعد exoneration از پنج سیاه پوست و لاتین در شهر نیویورک نوجوانان است. با استناد به آهنگساز تلاش به عنوان “شجاع اپرا کار” که “تبدیل بدنام مثال معاصر بی عدالتی به چیزی همدلانه و امیدوار” پولیتزر کمیته به آنچه که به طور موثر تایوانی به تاریخ Davis مداوم تعامل خلاق با مسابقه و مبارزه سیاسی در تاریخ آمریکا است.

اپرا دارای یک مشکل با تاریخچه نژاد ناشی در بخشی از کمبود سیاه, انگیزه نویسنده صداها و شکست به نمایندگی سیاه ذهنیت. اما این شروع به تغییر دهید, گاهی اوقات تخیلی در راه است. آهنگسازان نه تنها تبدیل به سیاه و تجربه و تاریخ به موسیقی درام, اما فقط به عنوان مهم—شرکت هستند با قرار دادن آنها بر روی صحنه است. در دهه گذشته به تنهایی داستان چارلی پارکر, Harriet Tubman, بهترین بازیکن بیس بال جاش گیبسون و بوکسور امیل گریفیث را در بر داشت در خانه اپرا خانه.

از جمله زندگینامه درمان از تجارب در اپرا پیدا کردن یک سابقه قابل توجهی در دیویس اولین اپرا مهم او “X: زندگی و زمان مالکوم ایکس” که premièred در شهر نیویورک اپرا در سال 1986. “هدف من” دیویس یک بار گفت, “این است که به آمریکا, آهنگساز, که کمک می کند تا به تعریف اپرا برای قرن آینده به اپرا منحصر به فرد صدای آمریکا.” تا حد معینی او در حال حاضر موفق بوده است. قبل از “ایکس” کامل سیاه اپرا کمیاب شد: ویلیام گرانت هنوز را “مشکل در جزیره” در سال 1949 و اسکات جاپلین را “Treemonisha” در سال 1975 تا به حال comparably با مشخصات بالا premières. اما در اواسط دهه هشتاد, اپرا مورد بحث سیاه و ملی بود و نه آشکار—و یا به طور کامل راحت—مناسب برای مرکز لینکلن. چه آن را برای یک اپرا در مورد Malcolm X به نظر می رسد در شهرستان اپرا و آنچه ممکن است که به ما بگویید که در مورد نژادی توپوگرافی آمریکا opera سپس و در حال حاضر ؟

“جاز آهنگسازان” منتقد فرانسیس دیویس (بدون ارتباط با آهنگساز) نوشت: در این اطلس در پاسخ به هنوز از “X” “آیا لذت بردن از مزایای خوبی تاسیس نهادی پشتیبانی از سیستم های خود را انجام کلاسیک و تئاتر هستند. . . . عمده جدید اپرا نادر هستند اما در مقیاس بزرگ با این نسخهها کار از هر نوع توسط آهنگسازان مرتبط با موسیقی جاز عملا وجود ندارد چرا که تا چند سیاه, جاز, آهنگسازان داده شده است لازم کاغذ سفید.” پولیتزر خود تاریخچه موسیقی جاز محرومیت صحبت می کند به راهی که در آن نژاد و نوع بافتن در آمریکا موسیقی سیاست با “جاز” گاهی اوقات مستقر به عنوان یک ghettoizing تعیین. یک نسل زودتر دوک الینگتون به حال chafed در این زیبایی redlining; Anthony Davis رفت تا آنجا که به قرارداد منع تولید شرکت های با استفاده از اصطلاح “جاز” در ارتباط با “X.” او با وجود این اپرا گاهی اوقات ظریف و گاهی آشکار موسیقی اشارات به, بلوز, باند بزرگ, bebop و رایگان جاز و گنجاندن یک بداهه نوازی گروه موسیقی در ارکستر.

در واقع الهام بخش برای اپرا آمد از منابع مکرر به موسیقی جاز در سراسر Malcolm X زندگینامه. دیویس برادر کوچکتر کریستوفر پیشنهاد همکاری در یک موسیقی که ترسیم دوقلو تحولات جاز و مالکوم X. آهنگساز مقابله با opera. “من واقعا می خواستم به مقابله با مردم با تصور قبلی از موسیقی سیاه و سفید بودن کمتر از هنر یا هنر تجاری . . . من بود که دستور کار پنهان” دیویس اظهار داشت: در سال 1986 ماه قبل از هنوز. “من اعتقاد راسخ دارد که درست موسیقی آمریکا تنها می تواند در مورد در محل ملاقات از سنت است که اساسا شکل فرهنگ آمریکایی—سیاه و سنت آمریکایی است که بسیار قوی و سنت اروپایی که هنوز دارای نفوذ در امریکا است.”

هنوز هم وجود دارد و در عین حال یکی دیگر از دلایل ساخت این اپرا یکی که طنین انداز با Malcolm X خود را در حمایت از سیاه و اقتصادی خود مختاری: برای ایجاد شغل برای خوانندگان اپرا در غیر این صورت محدود به یک حرفه ای “ماهی خوراکی دندان دار و Bess.” سیاه, خوانندگان, دیویس گفت: در آن زمان “در حال مرگ هستند به انجام اپرا خواستار اپرا نقش . . . من فکر کردم من ارائه یک فرصت عالی برای بیست و هشت خوانندگان.”

کار خود را با برادر و پسر عموی Thulani Davis (شاعر و سپس ایجاد کرد صدای نویسندگان) به عنوان نویسنده اشعار اپرا Davis, پیش بینی یک Wagner-esque سه عمل اپرا که مرکز مالکوم دو تبدیل به ملت از اسلام و بعد از آن به اسلام ارتدکس. اپرا در اوایل مفهومی بیانیه را “مجسم مالکوم اودیسه به عنوان یک داستان رستگاری . . . از یک کودک پر از خشم موجه به یک مرد با یک متعالی مشاهده آینده است.” موسیقی دیویس با استفاده از ناهماهنگی ایجاد فراگیر پنهانی از خشونت و همراه با پیچیده پیچیده ریتمیک لایه بندی و ostinatos برای سوق دادن درام رو به جلو است.

زمان و شبکه های کلیدی برای surmounting موانع ساختاری به سیاه اپرا در نوزده-دهه هشتاد. ساختمان شهرت خود را در شهر نیویورک آوانگارد محافل به عنوان یک هنرمند پیانیست و نوآورانه آهنگساز تا حدودی notated تا حدودی بداهه, موسیقی, Davis دست آورد پشتیبانی از مکان های مختلف مانند آشپزخانه که به طور رسمی راه اندازی “X” در مارس 1984. در این کوچکتر هنر, سازمان تعهد به زیبایی آزمایش اغلب همسان شد به همان اندازه تعهد قوی سیاسی progressivism. و دیویس تاخت و تاز opera همزمان با علاقه و بودجه جدید برای اپرا در ایالات متحده که شامل OPERA آمریکا “Opera برای هشتاد و فراتر از” ابتکار عمل و ایجاد موسیقی آمریکا جشنواره تئاتر (A. M. T. F.) در فیلادلفیا.

A. M. T. F. زاییده افکار از خواننده-تبدیل-مترادف Marjorie Samoff و منتقد-آهنگساز اریک Salzman پرورش “X” بیش از بخشی بهتر از سه سال است. اگر چه این جشنواره اظهار داشت وجودی-d’être بود به مرزهای موسیقی تئاتر و همچنین دفاع و پشتیبانی کمتر هنرمندان. “ماموریت ما” Samoff به من گفت سال گذشته “بود که هنوز کار جدید از تمام مختلف فرهنگی و موسیقی جهت یابی و ما تا به حال یک تعهد بزرگ به هنرمندان از رنگ. ما کار بیشتر توسط هنرمندان از رنگ از تقریبا هر نوع دیگر از تئاتر.” به این منظور A. M. T. F. اول فصل در تابستان 1984—که شامل یک پیشرفت کمدي “X”—ویژه برخی عمدتا سیاه و سفید بازیگران و تیم های خلاق است. به عنوان بخشی از تکراری, افزایشی این رویکرد تشویق این جشنواره راه اندازی چهار هفته کارگاه آموزشی در آکادمی موسیقی بروکلین از بهار زیر.

این کارگاه منجر به یک نتیجه غیر منتظره. کریستوفر کین, سپس شهر, اپرا هنری سرپرست با حضور در تمرین و تحت فشار قرار دادند مدیر کل بورلی آستانه به آن برنامه. او موافقت کرد و در نهایت به ترتیب با Samoff به موجب آن A. M. T. F. را 1985 تولید می شود به نام “اولین تولید کامل” و شهر, اپرا ادعا می کنند که جهان هنوز. اما اپرا موضوع ساخته شده صندوق-بالا بردن دشوار است با وجود آن تصویر Malcolm X مسیر از نفرت نسبت به عشق. “مردم در آن زمان و شاید مردم امروز نمی خواهم این ایده از انجام یک اپرا در مورد مالکوم ایکس” Samoff گفت. “این یک موضوع مورد بحث است.” آستانه همین مشکل مواجه در نیویورک است. هنگامی که او متعهد به انجام “X” لیلا والاس-خلاصه Reader را در صندوق عقب نشینی دو صد و پنجاه هزار دلار آن را تا به حال ارائه شده برای توسعه جدید آمریکا خرید…. (مصمم پنل و دیویس دریافتند جایگزین بودجه.)

به اجرای برنامه در مرکز لینکلن نیویورک دولتی تئاتر در سال 1986 شد یک جعبه دفتر و حیاتی موفقیت است. منتقدان اعلام آن “پرچین کار سازش سیاسی” و “پر زرق و برق, تئاتر,” ستایش “X” را به عنوان “واقعا جدید موسیقایی و نمایشی موثر” و “بر خلاف هر گونه دیگر خرید….” تولید تا به حال اضافه شده اثرات نژادی ادغام ارکستر و تنوع شهرستان اپرا مخاطبان البته به طور موقت. بر اساس برخی برآوردها حداقل نیمی از افتتاح-شب مخاطبان شد و با شرکت کنندگان قرارگرفتن در از هارلم و بسیاری از می تواند بینندگان قادر به گرفتن بلیط. مدیر اسپایک لی که فیلم های پرفروش سال 1992 زیستی-pic کمک خواهد کرد آغاز “Malcolmania” از نوزده-نود بود و در میان کسانی که در جلسه حضور داشتند. “اما” دیویس منعکس شده در یک سال 1993 مصاحبه “من فکر می کنم آن را یک فرصت از دست رفته در شرایط اپرا جهان است زیرا آنها می تواند به فروش می رسد ده بیشتر در اجرای برنامه. . . . من فکر می کنم بخشی از آن [بود] که آنها ناراحت کننده با مخاطبان جدید.”

“X” راه اندازی شد Davis opera حرفه ای. خود علمی تخیلی اپرا “در دو ماه” به دنبال آن در سال 1989 و سه بعدی اپرا—”هتل” “Amistad” و “Wakonda رویای” که نمایش بگذارد Patty Hearst را رادیکالیزه شدن یک سال 1839 کشتی شورش برده و یک سال 1879, بومیان آمریکایی حقوق مدنی دادگاه بود—مستحکم میراث او به عنوان یک آهنگساز سیاسی مشغول اجتماعی متعهد opera. حتی پرکار کلام و ارکستر œuvre او را منعکس ترکیبی استعداد برای اپرا به عنوان دیویس اغلب repurposes و reinterprets خود nontheatrical موسیقی یکپارچه سازی آن را به خود اپرا و یا چرخش خاموش اپرا موسیقی ماده مستقل به قطعات. بخشهایی از “X” برای مثال در قرعه کشی اولیه اش “Wayang” موسیقی; “Amistad” به خود را به رهبری ارکستر “Esu تغییرات” و “معنابخش میمون است.”

در ایجاد “پارک مرکزی پنج” دیویس بازبینی موسیقی تکنیک های تولید و استراتژی است که کمک کرد “X” موثر است. در راه همان است که او گنجانیده جاز به “X” دیویس به خود جلب کرد با الهام از هیپ-هاپ و تنگ هارمونی آوازی از a-بزبان گروه 6 به ایجاد موسیقی فضای اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود. “من قرض گرفته شده, راه, هیپ هاپ, نمونه موسیقی از اوایل; من سعی کردم به استفاده از فانک, شیار که آنها ممکن است استفاده از” دیویس گفت: سال گذشته است. “و من سعی کردم به گرفتن یک کمی از آنچه هیپ هاپ با ریتم و گفتار.” دیویس همچنین تست شده نسخه قبلی اپرا با سه گانه شرکت در سال 2016 قبل از تجدید نظر و گسترش آن را برای ماه ژوئن 2019, هنوز, در, ساحل, اپرا.

سپس به عنوان در حال حاضر premièring اپرا یک چیز است (و “X” به نظر می رسد که تا به حال سهم خود را از premières) اما داشتن آن تولید دوباره چیز دیگری به طور کامل. با وجود فروخته مخاطبان و به طور کلی مثبت و انتقادی بررسی “X” شده است به طور کامل احیا شده و تنها یک بار در گذشته سی و چهار سال (از اوکلند اپرا تئاتر در سال 2006) به دلایل آشکار است که چرا opera تلاش کرده است برای ورود به مجموعه. زمانی که نمایندگان از San Francisco Opera در اوایل نوزده-هشتاد پیشنهاد کرد که “X” می تواند بخشی از شهرستان درونی اپرا در برنامه پارک دیویس پرسید: اگر آنها را در نظر نصب فیلیپ گلاس “انیشتین در ساحل” در پارک. “من سعی کردم به آنها را درک کنند,” دیویس گفت: “که آن زمان که امریکا بیش تفکر از هنر به عنوان چه چیزی انجام می شود در زمین بازی و یا چه اساسا اجتماعی-خدمات بخشی از فرهنگ است.” و اگر چه هنری مترقی مینه سوتا Opera ابراز علاقه در اپرا در اوایل آن حمایت می شود زمانی که آن را تبدیل به آشکار است که اپرا خواهد بود گران با توجه به این واقعیت است که عمدتا سیاه و سفید گروه نمی تواند بازیگران محلی و باید به پرواز در. اما این موانع غیر قابل عبور به نظر می رسد کمتر امروز. بیشتر شرکت ها در حال برنامه نویسی, سیاه, opera و Malcolm X کمتر بحث برانگیز و بهتر درک رقم نسبت به او در سی سال پیش. شاید آن زمان—پست-پولیتزر در دوران سیاه زندگی توجه به نگاهی دیگر “X.”

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme