شکستن انتقال: مبارزه با کروناویروس ارائه می دهد یک استراتژی برای برش کربن

A group of protestors walk down a street.
در سال 2014 گروه های بومی کشاورزان و سازمان محیط زیست اعتراض به Keystone XL pipeline و آن را به یک مسئله ملی.عکس توسط تراشه Somodevilla / گتی

همه ما آموخته است که یک معامله خوب در مورد اپیدمیولوژی در چند هفته گذشته. در خصوص این مفهوم است که ماندن در خانه می تواند به شکستن زنجیره انتقال و در نتیجه جلوگیری از گسترش این coronavirus در حال حاضر ریشه دوانده در ذهن هر کسی که به تماشای فاکس نیوز به طور انحصاری است. مورد علاقه من گرافیک شرح است که عمل به نظر می رسد مثل این. و در مکان هایی مانند کره جنوبی وجود دارد نشانه آن است که شروع به کار می کنند.

هنگامی که شما چیزی است که شما شروع به دیدن آن را در همه جا. بیش از آخر هفته من در خواندن خوب کتاب جدید “شهروند یاغی” در مورد یک پناهگاه جدید رهبر باند تبدیل باند-توسعه افسر که با صحبت کردن انتقام فکر مردان جوان موفق به قطع چرخه تلافی. “پریدن در دقیقا در زمان مناسب باعث می شود تمام تفاوت” نویسنده Charles Barber, توضیح می دهد. آرایشگر که بسیار نوشته در روان-سلامت و جنایی-عدالت مسائل اشاره می کند مطالعات نشان می دهد که در غیر این صورت تنها مرگ می تواند منجر به یک آبشار از خشونت است. در ایلینوی مطالعه مثلا “یک حادثه بود که ارتباط از طریق قربانی شبکه های اجتماعی به 469 جداگانه حوادث خشونت آمیز.”

Coronavirus و باند خشونت هر دو نمونه از بهداشت عمومی مشکلات که ایجاد وقفه در گسترش چیزی هنگامی که شما کشف کردن که چگونه به انجام آن است که نسبتا بصری. اما منطق دارد, من فکر می کنم برای سایر عرصه ها از جمله مبارزه با تغییر آب و هوا. تصویر ذهنی از شکستن زنجیره انتقال من کمک می کند تا درک فکری برخی از کارهایی که فعالان انجام شده در دهه گذشته نشان می دهد به شدت در برخی از مسیرهای به دنبال رفتن به جلو.

حدود ده سال پیش—پس از شکست از کنگره تلاش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی با قیمت گذاری کربن از طریق Waxman-Markey بیل—فعال شروع به کار بر روی یک سری از بسیار کوچکتر مداخلات. افراد در گروه ، 350.org (که من در بر داشت کمک کرد) پیوست و گروه های بومی و کشاورزان که در حال حاضر در حال مبارزه با Keystone XL pipeline که در نظر گرفته شده برای حمل tar-ماسه نفت را از آلبرتا به سواحل خلیج فارس و ساخته شده آن را یک مسئله ملی. آنها همچنین شروع به درخواست موسسات به سمت سهام خود را از منابع سوخت های فسیلی است.

بسیاری از صاحب نظران فکر چنین رویکردهای بیهوده بودند. یک قطعه نظر در واشنگتن پست گفت که کیستون مبارزه بود “غیر منطقی و توهین به محک برای جدیت در مورد تغییر آب و هوا” که “ساخته شده جنبش زیست محیطی نگاه هوس باز و نابالغ” چرا که “واقعی توانمند وظیفه” بود “انتقال اقتصاد بر روی کم و بدون تولید گازهای گلخانه ای فن آوری است.” متفقین از ترديدكنندگان—”این اتوبوس شما را به اعتراض قابل اجرا بر روی بنزین!” منتقدان—گفت که به جای تاکید باید بر همکاری مردم برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای.

در نگاهی به گذشته معلوم می شود که این اقدامات شد و تلاش برای قطع زنجیره انتقال است که اجازه سوخت فسیلی صنعت به نگه داشتن در حال گسترش است. کیستون مبارزه موفق شد در توقف است که خط لوله حداقل تا کنون. (باراک اوباما را رد کرده و خط لوله و اگر مغلوب ساختن پیشی جستن به سرعت معکوس خود را حاکم این کار نشده است. این هفته گروه های قبیله ای خواستار پایان دادن به ساخت و ساز “مرد اردوگاه” در نور از ویروس.) تاخیر بسیار مفید بوده است: این به معنای هشتصد هزار بشکه در روز از پلیدترین نفت بر روی زمین نیست و جریان را از طریق نبراسکا. اما به خودی خود بدیهی است توقف خط لوله نمی خواهد به نوبه خود جزر و مد در برابر تغییر آب و هوا. خبر خوب این است که همانطور که مردم تماشا می کردند که اعتراض آنها تصمیم به مبارزه با هر چیز دیگری بیش از حد: در حال حاضر هیچ fracking چاه و یا معادن زغال سنگ و یا گاز مایع-طبیعی-گاز پایانه های دریافت ساخته شده است بدون مبارزه. قانع کننده ترین از کسانی که در میدان جنگ—بن بست بیش از داکوتای دسترسی به خط لوله در ایستاده راک kayaktivist محاصره پوسته قطب شمال حفاری در سیاتل و پورتلند بنادر—دریافت مقدار زیادی از پوشش, اما در سراسر جهان هر روز مشابه مبارزه در راه هستند. آنها به کند شدن روند رشد فسیلی-سوخت مجتمع: دولت آلبرتا انتظار می رود تولید نفت در شنهای روان به چهار برابر این سال, اما بدون خطوط لوله حمل نفت خام آن را تا به حال به تولید تحمیل محدودیت.

به طور مشابه, divestment شروع به کوچک. این موسسه برای اولین بار به سمت وحدت, دانشگاه, در, مین, تا به حال دوازده میلیون دلار وقف. در حال حاضر بودجه به ارزش بیش از دوازده تریلیون دلار واگذار کرده اند از سوخت های فسیلی و نفت و زغال سنگ شرکت های اعتباری است که با ساخت و توسعه خود را دشوار است; آن را در یک ترمز در شتاب. این همان است که البته به عنوان حل این مشکل بیش از هر کاهش گسترش coronavirus باعث می شود افراد سالم است. COVID-19 فقط می تواند به طور معجزه آسایی ناپدید (رئیس جمهور تهمت و پیش بینی راه حل) اما ما هنوز هم می خواهم که ناسالم امریکا است. وجود دارد مقدار زیادی از کار را به انجام همه چیز را از دسترسی به مراقبت های بهداشتی به مواد مخدر اعتیاد و تغذیه. که نوع کار است که شاید سخت تر و قطعا متفاوت است. آن را کاملا ضروری است که وجود دارد مردم در حال کار بر روی سبز معامله جدید—و این هفته در سبز محرک اقتصادی. و مهندسین و کارآفرینان نیاز به ادامه به انرژی خورشیدی ارزان تر است. در طول زمان این وظایف مهم تر از اعتراض. اما موفقیت آن کار بستگی دارد هر کس دیگری با هم آمدن در گسترده حرکات برای شکستن قدرت سیاسی و اقتصادی از سوخت فسیلی میباشد.

این به این معنی است که ما باید به دنبال نقاط فشار و باز شدن شکاف در زنجیره ای است که نگه می دارد این سیاره-wrecking صنعت پر رونق است. به تازگی شده است وجود دارد یک جنبش به بانک های مدیران و شرکت های بیمه برای جلوگیری فرمان نقدی به کربن شرکت. و آن شروع به کار—موسسات مالی شروع به محدود کردن سرمایه گذاری های خود را در سوخت زغال سنگ قدرت در قطب شمال حفاری و در شنهای روان. هیچ یک از این آثار یک شبه و یا به طور کامل: با coronavirus آرامش و هوشیاری بدان معنی است که انتقال عود. اما آن را خوب به یک روان نقشه که در آن ما در حال رهبری. اگر ما می توانند یاد بگیرند به سرعت coronavirus میکروب, ما می توانند یاد بگیرند به سرعت کربن مولکول است.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>