چهار مسائل باید فوراً انجام شود درباره عینک شنا

لنزهای آینه ای : ضمن انعکاس نور، شناکردن در محیط های روباز را راحت تر می کنند. همین طور با افزایش طیف قرمز در

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

لنزهای آینه ای : ضمن انعکاس نور، شناکردن در محیط های روباز را راحت تر می کنند. همین طور با افزایش طیف قرمز دریافتی در محیط هاي پر نور، به تشخیص بهتر عمق در این مکان ها کمک میکنند. از آنجایی که جنس لنز های عینک شنا تعیین کننده ي اصلی ترین قابلیت آن یعنی فراهم آوردن برترین دید در زیر آب می باشد؛ دقت به این مورد هنگام خرید عینک شنا به شما در انتخاب برترین انتخاب کمک فراوانی میکند. عینک های شنا به دو دسته تفریحی (مخصوص شنا و آب تنی در استخر) و مسابقه ای (حرفه ای) می باشند. ناگفته نماند یک مدل ترکیبی نیز از عینک های شنا همراه با لوله های تنفسی در بازار موجود می باشد که بیشتر از سوی شناگران خُردسال و کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که متوجه شده اید، این نوع از عینک های ورزشی دارای انواع مختلفی اعم از : تفریحی (قابل استفاده برای همگان)، سوئدی (مناسب شناگران حرفه ای و انجام مسابقات شنا)، عینک های کلاسیک (با نام واشری نیز در دنیا شناخته می شوند) و همچنین بدون بند و دارای لوله تنفسی هستند که این دو مورد آخر بیشتر برای شناگران فانتزی باز و حتی افراد مبتدی بحساب آورده می شود.

در سمت دیگر این تقسیم بندی کریستال نشکن قرار دارد. کریستال نشکن که شباهت زیادی به شیشه دارد، بخاطر تکنولوژی استفاده شده در فرآیند تولید قیمت بیشتری دارند و گرانترند. قهوهخانه سنتی، داروخانه سنتی، یادمانهای چوبی و باستانشناسی از دیگر بخشهای دایر در این موزه است. اما معایبی را نیز دارا می باشد و آن وارد شدن فشار بسیار به چشم به دلیل فاصله کم لنزها و چشم است. انتخاب عینک مناسب برای شنا کردن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اما در حال حاضر عینک های شنایی وجود دارد که در آنها از لنز طبی و با قیمت های بسیار مناسبی به بازارهای ورزشی عرضه شده است که کمی نسیت به سایر عینک ها گران تر هستند اما یک راهکار دیگر نیز وجود دارد، می توان عینک های شنا را خریداری و با هزینه کمی با لنز های طبی شنا تعویض کرد. شنا یکی از مفرح ترین و در عین حال لذت بخش ترین ورزش ها محسوب می شود که فواید زیادی برای سلامتی دارد. شناگران به خوبی می دانند اگر بدون استفاده از عینک در استخر شنا کنند بدون شک چشمان خود را در معرض التهاب و سوزش قرار داده اند پس چه بهتر که با خرید یکی از ساده ترین و کاربردی ترین تجهیزات به محافظت کامل از چشمانشان بپردازند و تجربه دلپذیری را برای خود رقم بزنند.

کلر موجود در آب موجب تحریک چشم می شود و در دراز مدت برای سلامت چشم مشکل ساز است. در هنگام خرید عینک شنا باید به ویژگیهای لنز توجه کرد، به نکاتی از قبیل ضدبخار بودن، ضد خش بودن و ضد UV بودن لنزها حائز اهمیت است و در انتخاب عینک شنا تاثیرگذارند. سه برند Arena ،Speedo و Zoggs از رهبران اصلی در تولید عینک شنا اصل هستند که بصورت مداوم در حال تحقیق و توسعه روی کیفیت ساخت، لنز و فریم عینکهای شنا هستند و محصولات خود را برای تمامی شناگران، در هر رده سنی و هر رده شنای حرفهای تولید میکند. به یاد داشته باشید که عینکهای کوچکتر و سادهتر برای مسابقات شنا مناسب هستند، درحالیکه عینکهای بزرگتر با واشر نرمتر برای تمرینات هر روزه کاربرد دارند. این لنزها هم مانند لنز دودی هستند، با این تفاوت که دید واضحتری را در زیر آب ارائه میکنند. همانطور که گفته شد برای خرید بهترین عینک شنا می بایست به سطح مهارت خود در شنا و همچنین همخوانی فریم (قالب) آن بر روی صورت و چشم هایتان توجه کنید. عینک شنای وی کی اسپرت کد 3117 یکی از بهترین عینک شنا موجود در بازار است.

در گذشته افرادی که دچار مشکل بینایی ضعیف بودند و به اصطلاح چشمان ضعیفی داشتند برای شنا کردند همواره به دنبال یافتن عینک های شنایی با لنز طبی بودند که با قیمت های گزافی عرضه می شد. در گذشته افرادی که دچار مشکل ضعف بینایی بودند؛ برای شنا کردن همواره به دنبال یافتن عینکهای شنایی با لنز طبی بودند. این موضوع تنها به شنا در استخر محدود نمیشود. شنا کردن ورزشی است که در آن پاها و دست ها با حرکات منظمی به سمت جلو پیش می روند. در حال حاضر عینکهای شنایی وجود دارد که در آنها از لنز طبی استفاده شده است. البته لازم به ذکر است که این عینک ها هیچ گونه کششی روی پوست ایجاد نمی کنند و پوشش بسیار خوبی برای چشم هستند و از نفوذ آب و بخار جلوگیری می کنند. پوشش ضد بخار بکاربرده شده در این نوع عینک ها زودتر از سایرعینکهای شنا خاصیت خود را از دست می دهند. بسیاری از برندها معمولا برای تکمیل عینک شنای خود از نوعی نوار سیلیکونی برای پوشش آن استفاده میکنند که میزان نفوذ آب را به داخل عینک به حداقل میرساند. لنزهای دودی : این لنزها برای شنا در زیر آب مناسب هستند، به لحاظ تیرگی در مقابل سطوح نور بالا، محافظت بهتری به عمل می آورد. ​Da ta h​as been c reated by GSA C​ontent G enerator᠎ Demoversi​on​.

آخرین مطالب