چین می خواهد مواد غذایی است. برزیل پرداخت قیمت.

یک کارگر در برزیل پاک سازی زمین برای جلوگیری از آتش سوزی از رسیدن به مزرعه خود را.Cristina de Middel / Magnum Photos

این مقاله یک همکاری بین اقیانوس اطلس و مرکز پولیتزر.

آمازون تمایل به بیرون کشیدن یک عدنی چشم انداز—مرموز و غیر قابل نفوذ زمین حامله با جانوران از پلنگ به anacondas غنی با کشف نشده فلور. اما بخش هایی از آن در حال نامتجانس با این اعتبار که در آن بزرگ دکل کامیون رامبل گذشته ویران دوده-تحت پوشش ایستگاه های گاز و جایی که زمین یک بار ضخیم با brambly درختان و وعده ماجراجویی جنگل تبدیل شده گاو در مرتع و یا سویا زمینه است.

ما در حال سفر در جاده unimaginatively نام BR-163. کشیدن نقشه های گوگل و زوم در ایالت ماتو گروسو و پیدا کردن رشته نازک از بزرگراه wending در سراسر دولت است. انشعاب هستند عمود بر خطوط قهوه ای, همه آنها بی شک پاک زمین برش و متضاد با رنگ سبز تیره ، این بزرگراه است که در آن کشاورزی و جنگل های آمازون را ملاقات کند.

باران جنگل در اینجا در برزیل به تدریج کاهش یافته است قربانی به تقاضای جهانی برای سویا و گوشت گاو. و این کشور بزرگترین مشتری برای هر دو چین است. داستان آمازون تبدیل شده است گرفتار نیست به سادگی با داستان از برزیل فقیر حفاظت از آن جنگل های مرزی بلکه با ظهور این ابر قدرت جدید و غذایی آن, استراتژی امنیت. سویا در چین ضعیف لینک اصلی مواد غذایی کالا به آن نیاز دارد را از جهان خارج است. کشور از واردات این محصول است که در آن عمدتا با استفاده از خوراک خود را خوک و شرکت های دولتی و همچنین سرمایه گذاری مستقیم در برزیل زنجیره تامین تا این کشور آمریکای جنوبی را افزایش می دهد خود را در صادرات است. این رشد گرسنگی برای سویا دارای انگیزه برزیل آینده نگر برای نگه داشتن سرعت با razing بکر جنگل موجب تسریع زدایی.

این پویا برجسته, برخی از تنش های ذاتی در چالش مبارزه با تغییر آب و هوا. چین و طبقه متوسط در حال رشد گرسنگی گوشت منجر به افزایش تقاضا برای سویا. برای یک کشور است که متعهد به احترام به توافق پاریس در چین-مواد غذایی-اقدامات امنیتی اجرا مقابله با اقدامات زیست محیطی خود را در عین حال در حالی که آب و هوا مقابله اهداف ملی برای کاهش انتشار کربن آن حساب نمی کند برای فعالیت ها و مسئولیت امضا کنندگان در کشورهای دیگر. و برزیل, رئیس جمهور Jair Bolsonaro استدلال می کند که این کشور باید اولویت بندی رشد اقتصادی حتی اگر آن می آید در هزینه از بین بردن این سیاره بزرگترین جنگل بارانی گرمسیری.

سینوپ مرفه جامعه از 140,000 در شمال ماتو گروسو و یک مرکز صنعتی و کشاورزی و تجسم این تحول است. محل در یک پاره پاره مرحله رشدی—Burger King برگزار شد افتتاح در اینجا به تازگی یک مک دونالد در راه است—اما همچنین اقتصاد پیشرفته با هموار جوامع دردار میلیونر کشاورزان خانه های ساخته شده به ذوق اواسط قرن-طرح های مدرن. همراه با سویا و گاو و وسیع شهر آواره جنگل های سرسبز سرحد حق در برابر بیابان و ساکنان آن افتخار.

“ما قهرمانان اروپا سویا و گاو” دانیل Brolese بالند. چین “تقاضا است چه اطمینان کشاورزان در اینجا.” Brolese معاون شهردار برای امور اقتصادی همواره ما را از طریق خیابان اشاره به خصوصی تنیس و ساحلی-دادگاه های والیبال. در driveways نشستن خودروهای لوکس از یک کوروت Stingray به یک پورشه کاین. دوره او مکث تور خود را به تمرکز بر روی یک پروژه جدید او می گوید منجنیق سینوپ بیشتر و کمک به فشار بیشتر صادرات به چین. “Ferrogrão” او می گوید: “هیچ سوال مهم برای توسعه است.”

او با اشاره به راه آهن است که تولید کنندگان به مدت طولانی از: Ferrogrão—”دانه قطار” در پرتغالی—حمل و نقل خواهد سویا از آمازون داخلی برای آن در شمال رودخانه بنادر در طول Tapajós رودخانه و سپس به اقیانوس اطلس است. طولانی مورد نظر توسط کشت و مقامات در اینجا این پروژه تا به حال هرگز سیاسی و سرمایه مالی لازم از سوی دولت فدرال برای حرکت به جلو—مخالفان استدلال می کنند که هزینه آن بیش از حد و بهره مند بیش از حد چند. اما دو چیز را با هم می آیند که ممکن است در نهایت Ferrogrão یک واقعیت: Bolsonaro انتخابات و چین است.

Bolsonaro اول سال در قدرت بوده است مشخص می شود پاداش برای برخی از بزرگترین حامیان کمپین در Ag. مانند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پوپولیستی برزیل رهبر جاروب به قدرت در بخشی با پشتیبانی از مزرعه لابی و Bolsonaro به نظر می رسد برای مشاهده محیط زیست در درجه اول به عنوان یک منبع با اشاره به نفاق از کشورهای توسعه یافته خود تاریخ برای توجیه استراتژی خود را در آمازون. او برچیده محیط زیست-حفاظت قوانین جایگزین ده ها تن از محیط زیست وزارت با مقامات سیاسی cronies و به شدت کاهش بودجه برای اجرای قانون در جنگل. او را متهم به گروه های بومی که در حال کار برای حفظ آمازون از برگزاری گسترده تر رونق اقتصادی را به گروگان گرفتند. قبایل ملاقات ما در طول سفر ما به ما گفت که آنها نیروبخش برای نبرد. در چشم محیط زیست Bolsonaro ریاست جمهوری به معنای واقعی کلمه سوخت جنگل زدایی—آنها را سرزنش خود و بی بند و مداخله permissiveness تابستان سال گذشته فوق العاده آتش سوزی. دسامبر دیدم 183 درصد افزایش نرخ جنگل زدایی در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل.

در یکی از ملموس ترین نمایش خود را اولویت Bolsonaro ارسال ارتش به آمازون برای تکمیل ساخت و ساز از BR-163 بار ماجرا و پر از گل و خاک و بزرگراه. در یک کشور استفاده می شود به انتظار بی وقفه برای دولت وعده به ارائه Bolsonaro تکمیل این کار در چند ماه. برای افرادی که در اینجا از آن شده است یک نقطه عطف: “Bolsonaro بهترین رئیس جمهور!” کلاغ راننده ما را به عنوان او اشک پایین تازه آسفالت جاده در سرعت بالا است.

BR-163 نیز حق که در آن چین می بیند یک فرصت برای آن کمربند و جاده ابتکار (BRI). جهانی زیرساخت های توسعه استراتژی پیش بینی یک شبکه بین المللی راه آهن و بنادر و انرژی خطوط لوله و دیگر megaprojects اتصال پکن اقتصاد جهان است. حمایت مالی از بانک های دولتی بیش از 60 کشور مرتکب شده اند و یا ابراز علاقه به شرکت. برزیل در حال حاضر دارای دو BRI-تعیین تخفیف در آمازون: ولتاژ بالا انتقال, سیستم توزیع انرژی از بلو مونته سد و گسترش این سن لوئیس پورت. Ferrogrão می تواند سوم.

جسمی موازی BR-163 به پروژه راه آهن را کاهش می دهد هزینه های حمل و نقل تا 40 درصد و اصلاح هفته تاریخ تحویل ساخت برزیل رقابتی تر در برابر رئیس سویا رقیب ایالات متحده است. اما در یک برآورد هزینه از $3.1 میلیارد برزیل به تلاش برای پیدا کردن سرمایه گذاران. این Bolsonaro دولت در حال حاضر می گوید این پول نشان می دهد که برخی از آن خواهد آمد از عربستان سعودی و ثروت صندوق و همچنین از چین که متعهد 100 میلیارد دلار به برزیل زیرساخت ها و پروژه های کشاورزی در طول یک ماه نوامبر نشست BRICS گروه برزیل روسیه هند چین و آفریقای جنوبی است. علاوه بر این, چینی, شرکت های دولتی که در انجام پروژه های مشابه در بخش هایی از آفریقا و آسیا نشان داده اند علاقه Ferrogrão با سه نفر از آنها را نشان می دهد که آنها می خواهم پیشنهاد برای راه آهن قرارداد ساخت و ساز. برزیل در نظر دارد برای شروع حراج روند این سال است.

پکن با نام تجاری دولت-محور سرمایه داری به معنی آن است که یک استراتژی ملی برای هر صنعت و جدید ترین آن برنامه پنج ساله بر دستیابی به “پایه خودکفایی” در غلات و “مطلق امنیت غذایی.” در حالی که چین تا به حال موفقیت بهبود تولید داخلی از برنج و گندم و سایر کالاهای اساسی, آن را هنوز هم متکی به واردات سویا برای تغذیه آن گراز جمعیت که به منزله نیمی از جهان را خوکی. عشق چینی گوشت خوک. آن است که خود را به دلخواه گوشت از مای سیو مبلغ کم و شیرین و ترش گوشت خوک به کل کباب خوک—به طوری که حزب کمونیست چین حفظ استراتژیک گوشت خوک رزرو شبیه به ایالات متحده آمریکا را در خود ذخیره نفت استراتژیک برای اطمینان از یک منبع ثابت. کمبود گوشت خوک به عنوان یک نتیجه از سال گذشته تب خوکی که منجر به جرم جمع اوری قرار داده پکن در موضع دفاعی است.

اگر چین می تواند آن را گیاه خود سویا. پروتئین غنی از غلات مهم است, برای پرواربندی از بالا, خوک, اما طول می کشد برخی از 1500 تن از آب برای تولید یک تن سویا و کشور را ناکافی منابع آب برای پر کردن نیاز دارید. چین “هرگز خودکفا در سویا می گوید:” مایکل Cordonnier رئیس سويا & ذرت مشاور یک شرکت مشاوره ای در ایالت ایلینوی است. “به هیچ وجه آنها می تواند تولید به اندازه کافی برای پاسخگویی به تقاضای خود را.”

بنابراین این کشور باید آن را خرید. قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن راه اندازی تجارت خود در جنگ علیه پکن چین متکی بود آمریکا سویا. اخیر خود را ایران قرار داده خواهد شد سویا فروش در مسیر بازگشت—اما بین تهمت و Bolsonaro چینی در حال حاضر در حالت دوم به عنوان یک ارجح تر و قابل اعتماد شریک است. معامله یا هیچ معامله پکن است تغییر به برزیل, که در آن در حال حاضر اقدام به خرید 70 تا 80 درصد از آن سویا. چین بزرگترین غذایی-شرکت پردازش شده 7,500 کارکنان در آمریکای جنوبی, با برنامه ریزی برای گسترش بیشتر.

مشخصات فنی سویا کشت باید درایو جنگل زدایی در آمازون به دلیل “سویا و توقف” یک معامله میانجیگری بین صلح سبز برزیل دولت و کشت بیش از یک دهه پیش زمانی که خریداران متعهد به خرید سویا رشد در تازه deforested زمین. در حالی که این پیمان منجر به یک شیب قابل توجهی در نرخ جنگل زدایی.

اما آینده نگر با حروف بزرگ در ضعف قانون از قانون و محیط زیست-اجرای سیاست برای پیدا کردن یک راه خلاق به ادامه بهره: اول آنها می خواهم راز درختان تا راه را برای احشام (گاو) و سپس بعد از چند سال استفاده به عنوان زمینه pastureland آنها خواهد آنها را تبدیل به رشد سویا. صرفا سخن گفتن زمین دیگر نمی خواهد “به تازگی برداشت” و سویا و توقف خواهد نگه دارید. حتی کشت که متعهد به توقف مبارزه با پاسخگویی به هنگام جمع آوری اطلاعات. بالا بردن گاو است که در حال حاضر رسما بزرگترین راننده از جنگل زدایی در آمازون هم به دلیل وجود واقعی افزایش تقاضای بین المللی برای گوشت گاو و از آنجا که توسعه دهندگان در حال برنامه ریزی برای نهایی سویا توسعه است.

ایستاده جنگل در برزیل احاطه شده توسط زمین پاک برای کشاورزی و سویا تولید. Alex Webb / Magnum Photos

حتی اگر دولت برزیل و افزایش تولید سویا تولید آنها هنوز هم نیاز به غلبه بر تدارکات تنگناها. این است که چرا Ferrogrão بسیار مهم است. قطار را تا باز جدید, شمال, حمل و نقل, مسیر فسخ در طول Tapajós یک انشعاب از رودخانه آمازون است. این اجازه می دهد برای گسترش و حرکت از 40 میلیون اضافی تن از محصول برای چین و اروپا و دیگر بازارها در سال 2050. همراه با سن لوئیس پورت تعمیرات اساسی و پنج دیگر بنادر مهم است که جدید و یا در حال گسترش هدف از “شمال قوس” به عنوان مسیر شناخته شده است در اینجا است که برای مهار ممکن است از رودخانه آمازون, سیستم, بزرگترین در جهان است. برزیل وزیر از زیرساخت های Tarcísio Gomes de Freitas, که به نام Ferrogrão تعویض بازی برای تجارت محصولات کشاورزی گفت: ما هیچ دلیلی برای نگرانی است که زیرساخت های جدید می توان به “پایدار” و ساخته خواهد شد “بدون پاکسازی یک تک درخت.”

هنوز طرح بلند پروازانه نگرانی کارشناسان محیط زیست و قبایل بومی زندگی در آمازون رزرو. Ferrogrão مسیر نیز قطع را از طریق یک پارک ملی است. داده های رسمی نشان می دهد که در حالی که نرخ جنگل زدایی به زوال یافت در سال خاصی تصویر کلی است که یکی از ادامه diminishment از آمازون. از بین بردن ورود غیر قانونی در آمازون تا سال 2030 یک تعهد یک بار ساخته شده توسط برزیل برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی در حال حاضر به نظر می رسد مانند یک متزلزل وعده تحت Bolsonaro دولت.

چین نه تنها بازیگر در این وضعیت. برزیل کشت به مدت طولانی عمل در آمازون و کشاورزی آمریکا غول شرکت کارگیل اجرا می شود و بزرگترین آن غیر ایالات متحده عملیات در اینجا و می خواهد برای دیدن Ferrogrão ساخته شده است. این شرکت از عملیات بندر Clythio Backx ون بوگژنو گفت: ما راه آهن خواهد بود “یک جهش بزرگ رو به جلو در محصولات کشاورزی تدارکات.”

اما چین هنوز برزیل بزرگترین شریک تجاری خرید نه تنها اکثریت آن سویا بلکه نیمی از آن صادرات گوشت گاو. در پشت سر هم با پکن مواد غذایی-استراتژی امنیت و زیرساخت های آن برنامه های خود آستین ، تاثیر در آمازون محاسن معاینه دقیق و حسابداری. تا کنون چین مانده است سکوت از جمله در طول این تابستان گذشته آتش سوزی. وقتی پرسیده شد که در مورد نقش چین در تخریب آمازون, اما, غیر مستقیم, سخنگوی وزارت امور خارجه Geng Shuang تنها گفت: “همبستگی جدید به من است.” سفارت چینی در برزیل نیست پاسخ به درخواست ما برای نظر.

با بسیاری از بازیکنان قدرتمند خط مقدم مدافعان آمازون نگاه ناچیز و ناتوان در مقایسه ،

Dôto Takakire یکی از آنها است. یک رهبر بومی Kayapó قبیله یک گروه ویژه با وضعیت حفاظت و مالکیت یک نوار از آمازون نزدیک به Ferrogrão را پیش بینی مسیر او بیشتر عمر خود را صرف مبارزه با تجاوز در مردم خود را به خاک. او معتقد است پکن تنها بازیکن با اهرم واقعی بیش از Bolsonaro. “چین باید متوقف کردن این” Dôto می گوید. “چین باید بگویم به Bolsonaro, ‘ما تنها خرید اگر شما توجه به آنچه حفظ شده است در بومی رزرو و در جنگل آمازون به عنوان تاسیس شده توسط قانون است.'”

و اگر چین نمی کند ؟ “ما نمی خواهد متوقف کردن مبارزه با,” او می گوید.

در سراسر جهان, محیط زیست و دولت اختصاص داده شده به مبارزه با این آب و هوا اضطراری ممکن است ریشه برای چنین صلیبیون. در عین حال صحبت کردن به او را در قلب آمازون تنها تأکید چقدر دور و انتزاعی است که جامعه جهانی احساس می کند و چگونه تنها و کوچک او و مردم او را به عنوان چهره آنها غول های آمازون.

Renata Magnenti و یون جیانگ کمک گزارش.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>