کروناویروس در حال گسترش است چرا که انسان سالم

قوم و خویش چونگ / ایسنا

شیوع مرگبار جدید کروناویروس در ووهان چین به فلج جهان و دومین اقتصاد و گسترش در 26 کشور باعث بیش از 1 ، 000 مرگ و میر و 43,000 آزمایشگاهی-موارد تایید شده در سراسر جهان است. یک قاره و دو اقیانوس دور به ویروس ابولا شده است وحشت بیشتر به شدت جمعیت استانهای جمهوری دموکراتیک کنگو از ماه اوت سال 2018 است. حتی اگر این بیماری کاهش پیدا کرده است و سه مورد جدید گزارش شده در هفته گذشته.

زمانی که متعدد بین المللی عمومی-بهداشت و درمان اضطراری رخ می دهد در همان زمان, آنها ممکن است به نظر می رسد مانند شواهد میکروب’ پیروزی بر نوع بشر است. در واقع این قضیه صادق است. در حال ظهور عفونت مانند ابولا و رمان coronavirus—در حال حاضر دوبله COVID-19 به دیروز بهتر پلت فرم به گسترش تا حدودی جالب اینجاست که از آنجا که مردم به طور کلی سالم تر از همیشه قبل از.

برای اولین بار در تاریخ ثبت شده و باکتری ها و ویروس ها و دیگر عوامل عفونی نیست علت اکثر مرگ و میر یا معلولیت در هر منطقه از جهان است. از سال 2003 تعداد افرادی که می میرند هر سال از HIV/ایدز کاهش یافته است بیش از 40 درصد است. مرگ و میر ناشی از مالاریا و سل و اسهال بیماری کاهش یافته است بیش از 25 درصد در هر. در سال 1950 وجود دارد نزدیک به 100 کشور از جمله تقریبا در هر کشور در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و جنوب آسیا و آسیای جنوب شرقی که در آن حداقل یک پنجم از کودکان درگذشت—بسیاری از آنها از بیماری های عفونی—قبل از پنجمین سالگرد تولد خود را. امروز هیچ کدام وجود دارد. متوسط امید به زندگی در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است به 70.

کسانی که زنده ماندن عادی بیماری های عفونی مانند مالاریا یا سل و یا هرگز قرارداد آنها در وهله اول—رایگان هستند به دنبال کار در یک اقتصاد پیچیده به اقامت در شهرستانها و یا مهاجرت به خارج از کشور در جستجوی فرصت های بیشتر برای بالا بردن خانواده ها و رشد آنها را به انجام همه چیزهای دیگر که در افراد سالم انجام دهید. هنوز بشریت پیشرفت چشمگیر خاص در برابر بیماری های عفونی به مراتب پیشی گرفته و با سرعت از سرمایه گذاری در بهداشت و درمان-مراقبت از سیستم پاسخگو حکومت زیرساخت قابل اعتماد و قابل اعتماد تر ضامن سلامت است. این عوامل اساسی بسیار مهم است که یک بیماری جدید مانند COVID-19 ناگهان ظهور در برقراری با چه سرعتی و تا چه حد آن را گسترش و چگونه ممکن است هلاک خواهد شد به دلیل آن است.

پیشرفت در برابر آفت ها و انگل ها در سراسر اروپا و ایالات متحده در قرن 19 گسترش در سطح جهانی پس از جنگ جهانی دوم با افزایش در دسترس بودن از آنتی بیوتیک توسعه بیشتر واکسن ها و پیشرفت های پزشکی در برابر بیماری هایی مانند مالاریا. وحشت از جنگ جهانی دوم نیز با الهام از رهبران جهانی برای ایجاد نهادهای جدید مانند سازمان بهداشت جهانی و یونیسف برای ترویج توسعه اقتصادی و مقابله با بحران انسانی. در چندین دهه است که به دنبال سازمان های بین المللی دولت های محلی و خارجی-کمک های خیرین با هم کار کرده در کمپین های موفق به ریشه کن کردن آبله واکسینه میلیون ها نفر از کودکان و افزایش دسترسی در کشورهای فقیر به داروهای نجات بخش برای سل و اچ آی وی/ایدز و بیماری های دیگر.

حتی در کشورهای با ابتدایی ترین سیستم های بهداشتی بین المللی سرمایه گذاری در توسعه و انتشار پزشکی پیشرفت را به همراه داشت, زندگی دیگر کمتر کودکان مرده و غم زده, خانواده, و کمتر از درد و رنج انسان به طور کلی. در عین حال آن را نیز ساخته شده و بسیاری از کشورها بیشتر در معرض ویروس مسری است که برای آن وجود دارد در دسترس مواد مخدر برای درمان و هیچ واکسن برای جلوگیری از عفونت و در مقابل آن مردم هیچ موجود ایمنی.

موفق شیوع کنترل کار می کند مانند این: بیماران مبتلا به گزارش نشانه های خود را به مراقبت از سلامت کارگران. کسانی که مراقبت های بهداشتی کارگران و سپس گزارش موارد غیر معمول به محلی بهداشت عمومی مقامات که بررسی این بیماری است. کسانی که مقامات ممکن است جداسازی بیمار از بیماران شناسایی دیگران با آنها آمده اند به تماس و نظارت بر آن دسته از افراد است. نتایج این تحقیقات در حال گزارش به مقامات دولتی که به برقراری ارتباط اطلاعات قابل اعتماد در مورد شیوع و علل آن به مردم و مطبوعات است. که اطلاعات را قادر می سازد کسانی که بیمار به اقدامات مانند شستن دست و اجتناب از جمعیت برای جلوگیری از خود را از آلوده شدن و گسترش شیوع. وعده اطلاعات قابل اعتماد و صالح حمایتی مراقبت های پزشکی متقاعد کردن دیگران که رنج می برند علائم به جلو آمده به طوری که از موارد جدید شناسایی, ردیابی و درمان شود. این چرخه ادامه می یابد تا این ویروس را متوقف می کند آلوده جدید مردم در حال حاضر آلوده دریافت کنید و یا نابود و شیوع سوختگی.

در کوتاه کفش-چرم بهداشت عمومی و مراقبت های پزشکی اولیه—نه معجزه مواد مخدر—به طور کلی آنچه که متوقف می شود شیوع بیماری های در حال ظهور مانند عفونت شدید حاد تنفسی و سندرم ویروس ابولا است. اما در بسیاری از کشورها بدون پاسخگو دولت باز مطبوعات و ابتدایی سیستم مراقبت های بهداشتی و کنترل عفونت می شود بسیار سخت تر است. مقامات در جوامع سرکوبگر هستند بیشتر مستعد به تکیه معکوس سانسور و قرنطینه اقدامات است که بی جهت تداخل با حقوق شهروندان و گسترش بی اعتمادی.

در ضمن فردی و اجتماعی تغییرات به احتمال زیاد به تقویت و عواقب ناشی از شیوع یک رمان عفونت است. از زمانی که ویروس ابولا برای اولین بار شناسایی کرده اند تا اواخر سال 2013 است که پاتوژن به قتل رسانده بود کمتر از 2000 نفر در این دوره از 28 شیوع بیماری در آفریقای مرکزی است. اما در شیوع ابولا از دسامبر 2013 تا ژوئن 2016 ابولا کشته و نزدیک به شش بار به عنوان بسیاری از مردم فقط در دو و نیم سال است. هشت مورد از ابولا گسترش در سطح بین المللی باعث بین المللی وحشت.

چرا 2013-2016 شیوع اثبات آنقدر کشنده? شهرهای شلوغ هستند محصول دیگری از بشریت بهبود سلامت. با نرخ پایین تر از هر روز بیماری های عفونی در مناطق شهری کمتر مرگبار برای ساکنان آنها و جمعیت شهرها در کشورهای در حال توسعه در حال رشد است سریع تر از زیرساخت های شهری. سازمان ملل متحد تخمین می زند که از نزدیک به 1.5 میلیارد ساکنان شهرستان اضافه شده در سراسر جهان از سال 2000 تا 90 درصد اقامت در درآمد کشورها است. غرب آفریقا است که در حال حاضر بیش از 70 درصد شهرنشین به گفته یکی از فروشندگان پیشرو برآورد.

ظهور بیماری های عفونی مانند ابولا در حال حاضر کمتر احتمال دارد به سوختن در روستاها و احتمال بیشتری برای رسیدن به مراکز عمده جمعیتی که محدود به سیستم های بهداشتی و همچنین به عنوان لینک های سفر است که ایده آل برای رشد شیوع است. این توضیحات متناسب با مونروویا, لیبریا, این شهرستان که از اول بیمار ابولا تشخیص داده شده در ایالات متحده در حال سوار در سفر خود به دالاس. آن را نیز به بنی اواسط اندازه شهر در شمال شرقی کنگو که ابولا با شدت گرفتن و ووهان شهر از 11 میلیون که در آن COVID-19 تا ضعف نظام سلامت است که این ویروس کشتار مردم در نرخ 30 برابر بیشتر از بقیه از چین است.

افزایش خطر شیوع و همه گیری است که یکی دیگر از محصول جانبی از سلامت بهتر: خوشنودی است. در سال 2013 کمتر از 0.5 درصد از بهداشت بین المللی کمک های اختصاص داده شده برای جلوگیری از عفونی-بیماری شیوع و بخشی از سازمان بهداشت جهانی بودجه بودجه توسط غرامت از 194 کشور عضو تا به حال کاهش یافته و به کمتر از بودجه شهر نیویورک وزارت بهداشت. گرسنگی از صندوق بین المللی سیستم در نظر گرفته شده برای کنترل شیوع بیماری مانند ابولا شکست مفتضحانه در غرب آفریقا است.

پس از آن قسمت که دولت اوباما تاسیس کاخ سفید–بر اساس اداره برای پاسخ به شیوع بیماری و اختصاص 1 میلیارد دلار برای کمک به کشورهای فقیر ساخت قابلیت های اساسی برای جلوگیری از شناسایی و پاسخ به همه گیر تهدیدات. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت کمک بین المللی در پاسخ به ابولا در کنگو و پیشنهاد چین برای کمک در زمان coronavirus بحران, اما آن را نیز برچیده کاخ سفید ریاست بر همه گیر آمادگی و خواست که ایالات متحده آمریکا بودجه برای بهداشت جهانی امنیت بازگشت به قبل از سال 2014 سطوح.

انسانیت پیشرفت در برابر بیماری های عفونی است و نه آزاد و نه غیر قابل برگشت است. Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی درخواست کرده است $675 میلیون دلار برای آماده شدن کشورهای فقیر با ضعف سیستم های بهداشتی در مورد چین نمی تواند شامل جدیدترین coronavirus. “پیام ما به جامعه بین المللی” Ghebreyesus گفت: امروز سرمایه گذاری—و یا پرداخت بیشتر بعد.”

سابق بدیهی است که گزینه صحیح. اگر آخرین شیوع گسترش به کشورهای فقیر در آفریقا یا آمریکای جنوبی آن را تبدیل به یک بیماری همه گیر دشوار است حتی برای بیشتر آمادگی سازمان ملل برای کنترل. این خاص شیوع ممکن است سخت به پیش بینی در پیشبرد اما این تهدید که یک رمان ویروس را در برخواهد داشت به سرعت در شهری میشد کشورهای توسعه نیافته با سیستم های سلامت بود. تنها سرمایه گذاری در بهداشت و درمان-مراقبت از سیستم پاسخگو حکومت و بین المللی معماری مورد نیاز برای جلوگیری از شناسایی و پاسخ به شیوع آینده می تواند آماده سازی جهان برای تهدید مانند COVID-19. تاریخی پیشرفت در بهداشت جهانی بیش از چند دهه گذشته در حال یک فرصت و نه یک تضمین کند.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>