بیماری هرگز فقط بیماری به صورت بومی آمریکایی

فرهنگ باشگاه / ورزشگاه / کتاب اطلس

به عنوان تلفات از COVID-19 مانت مردم از رنگ ها به وضوح در معرض خطر بیشتری نسبت به دیگران است. در میان بیشتر آسیب پذیر هستند و مادری آمریکایی است. به درک چگونه مبرم به COVID-19 وضعیت در حال تبدیل شدن برای این جوامع در نظر گرفتن وضعیت اتفاق می افتند برای ملت ناواهو مردم با سرزمین در آریزونا و نیومکزیکو و یوتا. به عنوان از آوریل 23 1,360 عفونت و 52 مرگ و میر گزارش شده بود در میان رزرو ناواهو را 170,000 نفر میزان مرگ و میر 30 در هر 100,000. تنها شش کشور بالاتر سرانه تلفات.

گسترش COVID-19 یادآور قبلی شیوع بیماری که ویران آمریکایی های بومی جوامع است. بسیاری از کسانی که شیوع بیماری منجر به از دست دادن فاجعه بار زندگی به مراتب بیشتر از حتی بدترین سناریو برای COVID-19. حتی 1918-19 آنفولانزای همه گیر است که در آن حدود 650,000 آمریکایی درگذشت (0.6 درصد از 1920 جمعیت از 106 میلیون) محدودتر در مقایسه با ضرر و زیان آمریکایی های بومی رنج می برد از بیماری است.

تا همین اواخر سابقه بیماری ها و آمریکایی های بومی تاکید کرده اند “باکره-خاک همه گیر.” با توجه به این نظریه نکردم در Jared الماس اسلحه میکروب و فولادزمانی که اروپایی ها وارد نیمکره غربی آنها آورده بیماری (به ویژه سرخک و آبله مرغان) است که مردم بومی تجربه نکرده بود. چرا که آنها تا به حال هیچ ایمنی به این بیماری پس از این نظریه می رود و در نتیجه شیوع در زمان زندگی از 70 درصد یا بیشتر از جمعیت بومی در سراسر آمریکا.

تحقیقات جدید این فراهم می کند یک مقدار پیچیده تر عکس از بیماری در آمریکا در تاریخ هند. این تحقیقات نشان می دهد که باکره-خاک همه گیر نمی شد به عنوان مشترک به عنوان قبلا اعتقاد و تغییر تمرکز به چه بیماری بارها و بارها مورد حمله قرار جوامع بومی در دهه ها و قرن ها پس از اروپا وارد شد. پس از تماس با بیماری فلج کننده نیست چرا که مردم بومی فاقد ایمنی اما به دلیل شرایط ایجاد شده توسط اروپا و ایالات متحده استعمار ساخته بومی جوامع آسیب پذیر است. باکره-خاک-اپیدمی فرضیه ارزشمند در مقابله زودتر نظریه که نسبت بومیان آمریکا کاهش جمعیت به نژادی حقارت اما آن مفرد تاکید بر بیولوژیکی تفاوت ضمنی است که جمعیت فرو می ریزد و چیزی بیش از یک حادثه تاریخی. با تاکید بر اهمیت شرایط اجتماعی ایجاد شده توسط بشر در تصمیمات و اقدامات جدید به بورس را فراهم می کند به مراتب نگران کننده تر تصویر. آن را نیز به ما کمک می کند درک مشکلات بومی جوامع امروز به عنوان آنها نبرد رمان coronavirus.

باکره-خاک شیوع بدون شک رخ داده است. در سال 1633 به عنوان مثال یک اپیدمی آبله زده جوامع بومی در انگلستان, کاهش Mohegan و Pequot جمعیت از مجموع 16,000 فقط 3,000. گسترش بیماری همه گیر به Haudenosaunee در نیویورک اما هیچ دورتر غرب از آن است. آبله نمی رسید جوامع در اوهایو دره و دریاچه های بزرگ تا 1756-57 یک قرن یا بیشتر پس از تماس اولیه با کشورهای اروپایی است. هنگامی که آن را انجام داد آن بود که بومی مبارزان استخدام به مبارزه برای فرانسوی ها علیه انگلیسی ها در طول جنگ هفت ساله بود قرارداد این ویروس در شرق و آلوده جوامع خود را زمانی که آنها به خانه بازگشت. عدم ایمنی اهمیت بود اما این اختلال ناشی از جنگ که ترویج آبله را گسترش.

آبله نمی رسند در جنوب شرقی تا 1696 یک قرن و نیم پس از هرناندو د سوتو سفر. آن زمانی تصور می شد که ده صوت را مردان انجام آبله اما این نظر منعکس ناقص فرض که اروپایی ها همیشه مبتلا به آبله و همیشه مسری است. ده صوت را اعزامی آیا علت بیماری به فوران در جوامع بومی اما دلیل این بود که این سفر را خشونت جنگ منجر به شیوع عوامل بیماری زا مانند اسهال خونی بود که در حال حاضر در حال حاضر در آمریکا است. زمانی که آبله در نهایت ضربه جنوب شرقی آن به سرعت در حال گسترش از ویرجینیا به شرق تگزاس در سراسر شبکه های ایجاد شده توسط یک انگلیسی در تجارت بومی اسیران را به اسارت خود را در ساحلی و غرب هند مستعمرات. خوش آمدید گرفتن و حمل و نقل بدن انسان ایجاد مسیر برای ویروس آبله است. به مسائل بدتر کسانی که بدن در حال حاضر تضعیف شده توسط جنگ و اصحاب—سوء تغذیه قرار گرفتن در معرض و عدم مراقبت تسکینی.

در پایان قرن 18 اکثر جوامع بومی در آنچه که در نهایت تبدیل شدن به ایالات متحده بوده است در معرض آبله. با این وجود, به عنوان آبله عود در قرن 19 و تاثیر آن در ارتباط با عدم قبل از قرار گرفتن در معرض اما با حضور نامطلوب شرایط اجتماعی. این همان شرایط نیز جوامع بومی مستعد ابتلا به یک میزبان از دیگر بیماری ها از جمله وبا و تیفوس مالاریا و اسهال خونی و سل سل غدد لنفاوی گردن و اعتیاد به الکل. بومی پذیری تا به حال—و—هیچ ربطی به نژادی حقارت و یا پس از آن اولیه حوادث عدم ایمنی; و به جای آن همه چیز را با بتن سیاست های دنبال شده توسط دولت ایالات متحده آن متحده و شهروندان آن است.

در نظر گرفتن تاثیر هند راهنمای عمل می کنند. به طور رسمی به تصویب رسید و در سال 1830 این سیاست به نام برای جابجایی مردم بومی شرق رودخانه می سی سی پی به “سرزمین های هندی” (آنچه که در نهایت تبدیل به اوکلاهاما و کانزاس). همه بیشتر شنیده چروکی دنباله از اشک اما از آن است که به ندرت در نظر گرفته شده در ایالات متحده ناشی از بحران بهداشت. اخراج از چروکی از میهن خود در گرجستان, کارولینای شمالی و تنسی سه مرحله داشت. در ابتدا ارتش ایالات متحده به زور بیرون کردند Cherokees از خانه های خود برگزار شد و آنها را برای چند ماه در اردوگاه های کار اجباری با ناکافی سرپناه کافی مواد غذایی و هیچ منبع آب تمیز. اردوگاه شد تله مرگ. از 16000 نفر برگزار شد و در آنها حدود 2000 درگذشت از اسهال خونی و سیاه سرفه و سرخک و “تب” (احتمالا مالاریا). در مرحله دوم سفر غرب اضافی از 1500 جان همانطور که مردم در حال حاضر بیمار و بیشتر تضعیف سوء تغذیه تروما و قرار گرفتن در معرض تسلیم به چندین عوامل بیماری زا. در ماه های پس از رسیدن به اوکلاهما—مرحله سوم—500 فوت از علل مشابه. مرگ و میر بود 4,000 یا 25 درصد از اصلی 16,000 مجبور از خانه های خود.

اگر چه چروکی دنباله از اشک است به خوبی شناخته شده وجود دارد ده ها تن از دیگر مجبور به از بین بردن. Creeks, Seminoles, Chickasaws, Choctaws, Senecas, Wyandots, Potawatomis, Sauks و Mesquakies, Ojibwes, Ottawas, Miamis, Kickapoos, Poncas, Modocs, Kalapuyas و Takelmas نشان دهنده تنها بخشی از لیست کشورهای که دچار مسیرهای پیاده روی از اشک. نه همه با تجربه همان مرگ و میر به عنوان چروکی اما بسیاری انجام داد و برای برخی از تلفات بود و حتی بالاتر است. متفقین Sauks و Mesquakies مجبور شدند به حرکت چهار بار از روستاهای خود در غرب ایالت ایلینوی — یک بار به مرکزی آیووا یک بار به غرب, آیووا یک بار به کانزاس و در نهایت به Oklahoma. در سال 1832, زمان اولین اخراج از Sauks و Mesquakies شماره 6,000. توسط 1869 زمانی که آنها در نهایت ارسال به اوکلاهما جمعیت آنها تنها 900, متناوب از دست دادن 85 درصد است. سال پس از سال بی امان بیماری ها از جمله شیوع آبله در سال 1851 در زمان زندگی بسیاری از. پایین باروری و مرگ و میر نوزادان ناشی از سوء تغذیه و بیماری و تروما مانع از جمعیت جایگزینی. به ساوک و Mesquakie فاجعه بود نه یک حادثه. آن را مستقیم و قابل پیش بینی در نتیجه از تصمیم گیری ساخته شده توسط ایالات متحده و شهروندان آن به تصرف محروم کردن مردم بومی مطلوب زمین و پرتاب آنها را در جایی دیگری است.

Navajos (Dinés به عنوان آنها به مراجعه خود به زبان خود) نیز اخراج از سرزمین خود را. در زمستان 1863-64 که ارتش ایالات متحده به دنبال سوخته-زمین تاکتیک های از بین بردن خود درخت هلو و كشتزارها—به آنها درایو را به یک بی ثمر رزرو در Bosque ردندو در پیکس رودخانه در نیومکزیکو. در 250 مایل مجبور مارس شناخته شده به عنوان پیاده روی طولانی چند صد نفر از 8000 تا 9000 Dinés درگذشت مسیر. بیش از چهار سال Dinés از دست به عنوان بسیاری از 2,500 از مردم خود را به بیماری و گرسنگی. در تاریک ترین ساعت, اگر چه دینه رهبران با موفقیت غالب مقامات دولتی برای آزادی آنها از زندان و بازگشت به خانه. اما حتی اگر جمعیت آنها در طول زمان رشد کرده این میراث از پیاده روی طولانی باقی می ماند. این دینه مورخ جنیفر Denetdale معتقد است که “شدید فقر, اعتیاد, خودکشی و جرم و جنایت در رزرو تمام ریشه های خود را در پیاده روی طولانی است.”

به عنوان موارد COVID-19 شروع به نظر می رسد در رزرو ناواهو در اواخر ماه مارس قبیله ای رئیس جمهور جاناتان نيز صحبت کرد و به مردم خود در Facebook. احضار خاطرات پیاده روی طولانی او “به نام شهروندان برای کمک به یک دیگر” یادآوری آنها “که وقتی بهترین از بسیاری از اجداد ما کمک به یکدیگر, حمل, بار, برای, بزرگان, حمل کودکان برای مادران ما.” “در حال حاضر آن را به نوبه خود ما,” او گفت: “فکر می کنم ما آینده ما و فرزندان و نوه های ما.” مداوم استعمار باعث می شود مبارزه با COVID-19 یک چالش است. اگر چه نوجو هستند و یک کشور مستقل با منابع خود Dinés بالا بروز شرایط—دیابت و فشار خون و بیماری های ریوی—افزایش حساسیت خود را به تبدیل شدن به شدت بیمار از coronavirus. عدم دسترسی به آب پاک می سازد شستن دست دشوار است. بسیاری از مردم نمی توانیم مواد غذایی ضد عفونی کننده دست و سایر ملزومات. و با وجود کمبود شدید تخت بیمارستان و پرسنل پزشکی.

بسیاری از مقامات دولتی و کارشناسان بهداشت و درمان و روزنامه نگاران در حال جلب توجه به نامتناسب تاثیر COVID-19 در جوامع از رنگ. حتی پس بخش بزرگی از امریکا بی تفاوت هستند اگر نه آشکار دشمن به شناخت این نابرابری و بی عدالتی در آنها نهفته است ، بومی آمریکایی ها قابل مشاهده برای عموم مراتب بیشتر اغلب به عنوان ورزشی کثافت نسبت به واقعی جوامع است. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در ابتدا مقاومت ارائه هر گونه کمک به قبایل سازمان ملل در 2 تریلیون دلار بسته محرک گذشت در اوایل ماه آوریل و اگر چه این قانون در نهایت اختصاص 10 میلیارد دلار به قبایل دولت وزارت خزانه داری وظیفه با توزیع این بودجه موفق به پرداخت آنها. با توجه به جدید مکزیک سناتور تام Udall, خزانه داری, وزارت مقامات “نمی دانم که چگونه به تعامل مناسب در راه با قبایل و آنها فقط نمی گرفتن کار انجام می شود.”

مقابله نامرئی از مردم بومی البته به معنی آگاهی بیشتر از نحوه COVID-19 مؤثر است آنها و افزایش تلاش ها برای ارائه منابع برای کمک به آنها در مبارزه با شیوع فعلی. آن را نیز به معنی ایجاد یک درک عمیق تر از تاریخ سرخپوستان آمریکایی و بیماری است. اگر چه باکره-خاک-اپیدمی فرضیه ممکن است نیت و همچنین تمرکز خود را بر مختصر اگر وحشتناک, لحظه تماس اولیه consigns بیماری با خیال راحت به گذشته های دور و استعمارگران را فراهم می کند با یک بهانه. جوامع بومی در حال مبارزه با بیش از یک ویروس است. آنها رقیب با ادامه میراث قرن ها از خشونت و سلب مالکیت.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>