Starlink ماهواره رگه از طریق تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ در شیلی.NSF ملی نوری مادون قرمز ستاره شناسی آزمایشگاه تحقیقاتی / CTIO / هاله / کاوش

در سال گذشته Krzysztof Stanek نامه ای از یکی از همسایگان خود را. همسایه می خواستم برای ساخت یک ریختن دو پا بلندتر از مقررات محلی مجاز و شهر مورد نیاز او را به اطلاع ساکنان این نزدیکی هست. همسایه ها که متوجه گفت: می شی برای ساخت و ساز. هیچ کس و ریختن بالا رفت.

Stanek, یک ستاره شناس در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: من این داستان نیست چرا که او فکر می کند مردم دیگر را در مورد مراقبت های خاص ساخت و ساز کدهای Columbus, Ohio. او آن را به ارمغان آورد تا به خاطر آن او را به یاد این شبکه از ماهواره SpaceX در حال ساخت در فضای اطراف زمین است.

“کسی قرار می دهد تا ریختن که ممکن است مانع به نظر من با یک پا من می توانم اعتراض” Stanek گفت. “اما کسی می تواند راه اندازی هزاران نفر از ماهواره ها در آسمان و هیچ چیز وجود دارد من می توانید انجام دهید ؟ به عنوان یک شهروند از زمین بودم یک دقیقه صبر کنید.”

پس از بهار گذشته SpaceX راه اندازی کرده است به مدار ده ها تن از ماهواره—آغاز Starlink یک شناور داربست که این شرکت بنیانگذار Elon Musk امید روزی ارائه اینترنت پر سرعت به هر بخشی از جهان است.

SpaceX با ارسال نامه ای هم در راه است. پس از تشکیل پرونده برای اجازه برای ساخت آن صورت فلکی در فضای تنظیم کننده فدرال برگزار می شود مورد نظر دوره برای عموم آزاد, قبل از اولین ماهواره می تواند راه اندازی.

این ماهواره ها تبدیل شده اند به مراتب بیشتر انعکاسی از هر کسی حتی SpaceX مهندسین رود. قبل از Starlink وجود دارد حدود 200 اشیاء در مدار اطراف زمین است که می توان با چشم غیر مسلح. در کمتر از یک سال SpaceX اضافه شده است یکی دیگر از 240. “این روشن تر نسبت به احتمالا 99 درصد از اشیاء موجود در مدار زمین در حال حاضر می گوید:” پت Seitzer یک استاد بازنشسته در دانشگاه میشیگان که مطالعات مداری باقی مانده است.

برای ماه های ستاره شناسان را به اشتراک گذاشته تصاویر آنلاین از خود تلسکوپ’ زمینه نظر با قطر سفید رگه و برش در سراسر تاریکی متمایز ظاهر Starlink ماهواره. بیشتر ماهواره ها در حال حاضر در راه هر دو از SpaceX و شرکت های دیگر. اگر به مشک امیدوار است این ماهواره تعداد در ده ها هزار نفر از آن دشوار خواهد بود به آنها را نادیده گرفت که آیا شما یک ستاره شناس یا نه.

در برخی از راه این ماهواره ها مطرح آشنا, مشکل, موضوع مدیریت رقابت منافع است که دانشمندان و شرکت های تجاری و عمومی ممکن است در یک محدود منابع طبیعی است. اما استفاده از فضای بیرونی—به خصوص در مجاورت نزدیک به سیاره ما—آزمایش شده است هرگز کاملا مانند قبل از این. برای بسیاری از تاریخچه دانشمندان به خصوص کسانی که رعایت کیهان در طول موجهای نور مرئی را به حال نسبتا کمی رقابت برای دسترسی به آسمان است. عبور ماهواره ها در نظر گرفته شد آزار دهنده و گاهی اوقات غرق داده اما آنها نادر است. برخی از ستاره شناسان در حال حاضر فراخوانی برای اقدام قانونی اما حتی کسانی که فشار که از حد توصیف Starlink است ماهواره به عنوان یک شوکی: چه اتفاقی می افتد زمانی که جدید و قدرتمند همسایه متمایز—و به طور بالقوه مخرب—برنامه ریزی برای محل شما ارزش است ؟


برای هاروی Liszt مورد Starlink ماهواره احساس آشناپنداری.

Liszt متخصص در رادیو نجوم زمینه است که با تجربه بیش از سهم خود را از ماهواره های مرتبط با سردرد. اولین ماهواره GPS راه اندازی در اواخر دهه 1970 spewed سیگنال های سراسر طیف رادیویی از جمله گروههای که ستاره شناسان مانند Liszt مورد استفاده برای اسکن جهان و با دخالت و مشاهدات خود را. “بدون بسیار دقیق مقررات آن همه بیش از حد آسان برای کاربران از طیف رادیویی به بیش از نشت به هر یک از دیگر طیف” Liszt گفت.

بنابراین ستاره شناسان شروع به هل دادن رگولاتور به تکنولوژی GPS در خط. ایالات متحده کنترل می شود استفاده از طیف رادیویی از اوایل قرن 20 زمانی که مشخص شد که بیش از حد سر و صدا می تواند garble اضطراری پیام از کشتی ها در پریشانی و یا سایر راه دور گریه می کند برای کمک به. اتحادیه بین المللی مخابرات که مختصات جهانی استفاده از طیف رادیویی تاسیس شده بود دهه قبل از آن در سال 1865. آن زمان رادیو ستاره شناسان تا به حال به نگرانی در مورد ماهواره های GPS این ایده که اپراتورهای ماهواره ای تا به حال به بازی با نظارت و قوانین به خوبی درک کرد.

قبل از Starlink راه اندازی SpaceX هماهنگ با بنیاد ملی علوم و ستاره شناسی رادیویی رصدخانه به مطمئن شوید که وجود دارد خواهد بود هر گونه تداخل دارند. متاسفانه برای نوری ستاره شناسان وجود چنین چارچوب زمانی که می آید به روشنایی ماهواره—هیچ بین المللی در ژنو, اجازه دهید به تنهایی اختصاصی آژانس در ایالات متحده است. کمیسیون ارتباطات فدرال نظارتی قلمرو دهانه شبکه های ارتباطی در سراسر صنایع مختلف که به معنی نظارت آن شامل به اندازه کافی عجیب, دو ماهواره ها و توهین آمیز Super Bowl commercials. اما در حالی که ماهواره های آمریکا نیاز به آژانس اجازه دسترسی به, راه اندازی, FCC تنظیم نمی کند ظاهر از کسانی که ماهواره خود را در مدار.

از زمین Starlink ماهواره به نظر می رسد به عنوان یک نقطه نور در حال حرکت از غرب به شرق مانند یک رشته مروارید کوچک در سراسر آسمان تاریک. (برخی از افراد حتی اشتباه آنها را برای کامپیوتر.) این ماهواره ها در خود درخشان پس از راه اندازی قبل از آنها گسترش و افزایش ارتفاع و قابل مشاهده هستند و حتی در وسط شهر. آنها به نظر می رسد دیمر پس از چند ماه زمانی که آنها رسیدن به نهایی خود را در مدار حدود 342 کیلومتر (550 کیلومتر) اما حتی پس از آن, آنها هنوز هم می تواند دیده می شود در مناطق تیره تر به دور از تابش خیره کننده از نور و آلودگی است.

در ماه های پس از آنها برای اولین بار راه اندازی شد ، Starlink ماهواره شده اند اساسا عکس-بمباران تلسکوپ زمینی. خود را reflectiveness بدهد می تواند اشباع آشکارسازهای قریب به اتفاق آنها که می تواند خراب کردن فریم و برگ شبح چاپی در دیگران است. Vivienne Baldassare کار بستگی به مقایسه تصاویر گرفته شده در شب پس از شب و به دنبال تقریبا غیر قابل مشاهده تغییرات نور; کوچکترین تغییر می تواند نشان از وجود یک سیاه چاله در مرکز یک پر زرق و دور کهکشان. Baldassare یک ستاره شناس در دانشگاه ییل نمی توانید ببینید در پشت رگه های ماهواره ای. “شما نمی توانید فقط تفریق است که خاموش” او می گوید. برخی از اشیاء مانند ستاره های دنباله دار هستند بهتر مشاهده شده در هنگام طلوع و غروب هنگامی که وجود دارد فقط به اندازه کافی نور خورشید برای روشن کردن آنها. اما از آنجا که در مدار نزدیک به زمین Starlink ماهواره دیده می شود در طول این ساعت بیش از حد تصور از دست رفته یک ستاره دنباله دار به عنوان آن می گذرد خونتان نزدیک به زمین به دلیل بیش از حد بسیاری از ماهواره ها.

SpaceX “به طور فعال همکاری با پیشرو نجوم گروه از سراسر جهان تا مطمئن شوید که کار خود را تحت تاثیر قرار نمی, می گوید:” این شرکت سخنگو جیمز Gleeson. به این منظور یک ماهواره در یک دسته از 60 راه اندازی در اوایل ژانویه تجربی پوشش است که ممکن است آن را کمتر انعکاسی. مهندسین و نمی دانم که چگونه آن را به خوبی کار می کرد تا زمانی که ماهواره می رسد نهایی آن در مدار.

به عنوان آن منتظر است که اطلاعات SpaceX ادامه داد: برای راه اندازی ده ها تن از اصلی ماهواره. این شرکت می خواهد به اعزام بیش از 1500 ماهواره در سال 2020 به تنهایی, که بدان معنی است که راه اندازی می آیند هر چند هفته. در بالا از آن شرکت OneWeb برنامه ریزی شده است برای راه اندازی یک دسته ای از خود اینترنت ماهواره های این هفته; پیشنهادی صورت فلکی در حدود 650 پرواز در ارتفاعات بالاتر که ممکن است متناقض اثر بودن بیش از حد کم نور برای دیدن از زمین, اما به اندازه کافی روشن است برای تلسکوپ به نقطه خوبی به شب. و جف بزوس آمازون را خواسته است FCC برای اجازه به روزی راه اندازی یک شبکه از 3200 اینترنت ماهواره. در یک زمان چند سال سه شرکت به تنهایی ممکن است تبدیل به فضای اطراف زمین با SpaceX پیشرو بسته است.

برخی از ستاره شناسان می گویند که SpaceX باید توقف راه اندازی Starlinks تا مهندسین پیدا کردن یک ثابت برای روشنایی خود را در حالی که دیگران از جمله Seitzer—که در حال کار با SpaceX مهندسین—می گویند نوری ستاره شناسی جامعه می تواند احتمالا زنده با حدود 1500 نفر از آنها را. فراتر از آن چه که آن را تبدیل به سخت تر به طفره رفتن, روشن, ماهواره و ضبط خوب unblemished داده است.

“ما نمی توانیم صبر کنید برای مقررات جدید قوانین به پیش نویس, برای, نظر, دوره,” Seitzer می گوید. “ما باید به کار با شرکت ها در حال حاضر به تلاش برای متقاعد کردن آنها از ارزش ساخت ماهواره ها را به عنوان کم به عنوان امکان پذیر است.”

FCC تایید اندازی 12,000 Starlink ماهواره ها تا کنون و SpaceX می خواهد برای راه اندازی 30,000 بیشتر. (آژانس نیست پاسخ به سوال در مورد اینکه آیا باید آن را برای کنترل روشنایی از ماهواره.) در پایان این سال این شرکت عملیاتی ماهواره در مدار می تواند تعداد زیادتر تفوق یافتن تمام ماهواره های دیگر ترکیب شده است. که خواهد بود فوق العاده ای فروشی, تغییر برای شب, آسمان صاف; یک شرکت در یک کشور را ساخته اند بسیار زیاد تاثیر در مرز قطعه ای از طبیعت است که هر کس بر روی زمین می توانید دسترسی داشته باشید. اما زمانی که SpaceX پر کاربرد آن در FCC آن مشخص شده و “هیچ” در سوال پرسیدن که آیا این پروژه را “قابل توجه زیست محیطی”—که به معنای هیچ نقد و بررسی از ماهواره’ اثرات بالقوه. شاید جای تعجب روشن ظاهر Starlink ماهواره ها در آسمان شب که ستاره شناسان می تواند استدلال می کنند شمارش به عنوان یک زیست محیطی می تواند شناخته شده است قبل از راه اندازی.

آن را ممکن است به نظر می رسد آسان به موج دور ستاره شناسان’ نگرانی به عنوان wringing دست یک گروه کوچک. چند صد براق ماهواره باید کمی به هیچ تحمل در زندگی روزمره بسیاری از مردم که در حال حاضر نمی توانید از دیدن آسمان شب آن را به عنوان واقعا به دلیل آلودگی نوری مصنوعی. گذشته از هماهنگی با شرکت های تجاری به طور مستقیم آن را معلوم نیست چه ستاره شناسان می تواند انجام دهد یا نه. آنها شک شهروندان به طور متوسط در حال رفتن به تماس خود را congressperson مورد Starlink ماهواره. آنها می توانند شکایت FCC و شاید نیروی آژانس به در نظر گرفتن محیط زیست, بررسی, به عنوان American Bird Conservancy بود که آن آشکار شد که چراغ در ارتباط برج می تواند disorient پرندگان مهاجر است. به عنوان جسیکا Rosenworcel یک FCC کمیسیون گفته خودش سال گذشته زمانی که آژانس تایید Starlink صورت فلکی: “این عجله برای توسعه فضای جدید فرصت نیاز به قوانین جدید. با وجود انقلابی فعالیت ما در فضای چارچوب های قانونی ما تکیه می کنند برای شکل دادن به این تلاش ها در مورخ.”

Stanek نقطه نشان داده شده توسط همسایه خود را ریخته است که مگا-صور فلکی تغییر زیبایی و ارزش آسمان شب در اجتناب ناپذیر در راه است. “ما نمی تواند انتخاب کردن” او می گوید. “اگر من مریض و خسته از زندگی در کلمبوس, اوهایو, من می تواند حرکت به یک کابین از راه دور و قطع اتصال از اینترنت. اما در اینجا همه در کل زمین است که همیشه می خواهد به نگاه کردن به آسمان نگاه Starlink ماهواره.” بدیهی است که هر کسی نمی تواند انتخاب کنید تا و نقل مکان به جنگل به تجربه unobscured زیبایی از آسمان است. اما هنوز هم وجود دارد در حال حاضر مکان های که در آن شما می خواهم انتظار نیست برای دیدن مصنوعی ستاره عبور سربار.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر