برای کانادا رابرت Wickens روز شنبه iRacing است اولین مرحله یکی از صد’ در جاده ها به زندگی دوباره مسابقه

Guelph راننده رابرت Wickens لبخند زد به لپ تاپ خود را در طول روز جمعه چت آنلاین و صادقانه در مورد شانس خود را در روز شنبه مجازی IndyCar مسابقه اول خود را از هر نوع پس ویرانگر سقوط در تابستان 2018.

“من می توانم با اعتماد به نفس بزرگ … راستش من احتمالا آماده برای یک مسابقه فقط رتبهدهی نشده است” 31 ساله Wickens گفت: در طول یک زوم کنفرانس با دیگر رانندگان را قدرت و گراهام رحال برای ترویج رویداد دوم از iRacing چالش سری که هوا در NBC Sports در 2:30 p. m. “اما من همچنین ممکن است پرتاب در پایان عمیق و ببینید که چگونه شما را دریافت کنید.”

او بود که واقع بینانه داشتن فقط شروع به کار با او تازه ساخته شده, شبیه سازی دکل.

برای Wickens, هر چند, آن را بیش از فقط یک مسابقه: “این گام یکی از صد به من بازگشت به NTT IndyCar Series.”

با تشکر از کمک چندین حامیان — از جمله کری و تاد Bettenhausen جیم لئو از گودال مناسب سابق راننده حداکثر Papis و مسابقه شبیه ساز ساز SimXperience — او سفارشی فرمان او نیاز دارد.

“من فکر می کنم مهم ترین چیز این است برای نگه داشتن چیزی در حال اجرا و نگه داشتن آن در مسیر” گفت: Wickens که دچار صدمات متعدد از جمله به نخاع خود در یک ماه اوت سال 2018 تصادف در Pocono Raceway. “این را به هدف شماره یک من امیدوارم نه بیش از حد بسیاری از اشتباهات. تا کنون من تنها می تواند حدود پنج یا شش دور و بدون چرخش وجود دارد مقدار زیادی از کار انجام شود.”

این SimCraft شبیه سازی راه اندازی — به تازگی بعد از ظهر پنجشنبه — یک سفارشی کابین خلبان با یک ترمز دستی جداگانه از paddle shifter دنده.

“این عجیب و غریب است. این نوع روانی بیش از حد” او گفت:. “مغز من شد انفجار از تلاش برای کشف کردن که چگونه به استفاده از ترمز برای یادگیری احساس آن و همه چیز. مقدار زیادی از کار را به انجام در یک مقدار کوتاه از زمان. من امیدوار بودم من می خواهم آن را انتخاب کنید تا خیلی سریعتر از من.”

او نه تنها یک تلاش برای گرفتن در نرم و صاف مجازی دوره برای آخر این هفته رویداد: آرایشگر موتورسواری پارک در بیرمنگام علا. قدرت و رحال همچنین گفت: آنها بوده ام در حال چرخش بیش از آنها انتظار می رود.

“بزرگترین چیزی که برای من است اگر چه این سرگرم کننده است من این را به عنوان پروژه طولانی مدت از من بازگشت به مسابقه ماشین” گفت: Wickens. “من همیشه می دانستم که شبیه سازی بود و بهترین راه برای آزمایش های مختلف ترمز دستی و یا دست و پا زدن تنظیمات.”

Wickens باقی مانده است تقریبا ثابت ناتوانی در گودال مناسب بدنسازی بشود به نیازهای رانندگان در نزدیکی خانه اش در ایندیاناپولیس و به تازگی نشان داد پیشرفت خود را با در نظر گرفتن این “دیدن 10 10” pushup چالش — تصویری که ویروسی رفت و پس از آن بود photobombed توسط خود سگ جیمز.

گوئلف راننده سوار در انتظار او با پیکان اشمیت پترسون رکوردی که او قادر به بازگشت به زمان مسابقه. او خواستار شنبه مجازی رویداد ایجاد شده توسط IndyCar با زنده سری به تعویق افتاد با این بیماری همه گیر — یک “گام بزرگ” به سوی این هدف از جمله بسیاری از چالش های او می خواهم در یک مسابقه زنده.

“این نوع از مسابقه با زمان برای دریافت رقابتی برای باربر” Wickens گفت. “من فقط رفتن به ارتکاب به این سیستم این است که ما در قرار دادن سیم کارت در حال حاضر و پس از این آخر هفته من قصد دارم برای شروع به آزمایش با حداکثر چرخ.

“امیدوارم آن را یک راه حل بهتر از آنچه من در حال حاضر. برای مثال با زاویه فرمان شما نیاز به نوبه خود در پنج آرایشگر, من نمی تواند رسیدن به ساسات در راس. من نیاز به برخی از تطبیق با حمل به اندازه کافی مطلب را به سرعت از دست دادن نیست زمان دامان. این همه سازش در حال حاضر. و تا زمانی که ما می تواند به توسعه نوع خود سفارشی فرمان است که مناسب من دقیق نیازهای من همیشه به کسانی که چالش است.”

بیشتر ورزش در صندوق پستی خود را

ستاره های ورزشی عناوین ایمیل خبرنامه به صورت روزانه گرد کردن از آخرین اخبار.

ثبت نام به صورت رایگان در حال حاضر

همکار روروک مخصوص بچه ها به وضوح در گوشه ای خود را.

“رابی و من شروع مسابقه هر یک از دیگر زمانی که ما 10 و 11 ساله گفت:” رحال. “به روند بهبود خود را قدرت ذهنی به فکر می کنم تمام این طریق غیر قابل باور است اما این تعجب آور نیست.

“تعیین شد همیشه وجود دارد. من می خواهم به فکر می کنم که اگر (تصادف و صدمات) اتفاق افتاد به من که در من … رابی یک پسر که از روز اول مشخص شد به عقب بر گردیم روی پای خود را دریافت و در یک ماشین مسابقه.”

Mark Zwolinski

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>