Gentefied: Netflix بکشد نشان می دهد که باعث می شود Gentrification شخصی

کوین استرادا / Netflix

سه قضات بررسی یک رقیب آنها به عنوان شتاب نوشتن یادداشت در مورد عملکرد خود را. مرد جوان قبل از آنها این است که تعریق پس از اتمام یک سری از تمرینات خسته کننده; پیش بینی قرمز چهره خود را به عنوان palpably به عنوان tequila shot an onlooker دست او را می کند. و سپس مصیبت است. این smirking قضات ارائه حکم آنها در نمایشی بدون ابهام به اسپانیایی: “Fallaste. No eres Mexicano.” (“شما شکست خورده است. شما مکزیکی.”)

بنابراین به پایان می رسد به خصوص سرگرم کننده و الهامی طنز دنباله در Netflix بکشد سری Gentefiedکه برای اولین بار فردا. یکی از نشان می دهد شخصیت اصلی کریس (با بازی کارلوس سانتوس) رشد کرده خسته از همکار خود خط آشپز ترک خوردگی جوک در مورد قومی واجد fides به طوری که او ارائه می دهد یک راه حل: آنها می توانند کاملا به معنای واقعی کلمه خود قرار داده مکزیکی بودن به آزمون. به عنوان Banda موسیقی پخش لس آنجلس بومی Chris داده شده است مجموعه ای از وظایف است. در میان چیزهای دیگر او باید نام پنج ایالت مکزیک, ویترین خود zapateado در کوچه و لیست سه اپرا صابون بازیگران ملکه telenovelas, Thalía.

کریس هدایت خود را با موانع مختلف کارآمدی تأکید نهایی پیام از این loopy فیزیکی-کمدی-سنگین scenes: برای بسیاری از مهاجران در امریکا و به خصوص برای نسل اول فرزندان فرهنگی “صحت” یک هدف غیر ممکن. خط آشپز نقاط محور دستکش بلند ترین حمد که در آن Gentefied نشان می دهد این نقطه است. هر چند در زمان و آموزشی یا کمی ساده نشان می دهد ریشه در خانواده در مرکز آن و افرادی که در مورد مراقبت است; آن است که روشنگر زمانی که آن را تلاش می کند برای حل این تناقضات که کریس و دو عموزاده به عنوان چهره خود را عمدتا Latinx محله تغییرات در اطراف آنها—و گاهی اوقات به خاطر آنها.

برای اولین بار مفهوم به عنوان یک وب سایت سری Gentefied طول می کشد نام خود و موضوع هسته ای است از یک مدت که birthed بود در همان محله که در آن نشان می دهد تنظیم شده است. در سال 2007 یک سال پس از افتتاح Eastside Luv نوار شراب در شرق لس آنجلس را بویل ارتفاعات محله مکزیکی آمریکایی مالک Guillermo اوریبه اصطلاح genteficationیک جا رختی از genteاسپانیایی معنی کلمه “مردم” و البته gentrification. صحبت کردن با لس آنجلس مجله هفت سال بعد اوریبه که نوار هنوز هم نشسته مجاور به Mariachi پلازا گفت: مفهوم پدید آمده که او “شروع به دیدن پتانسیل بهبود جامعه از داخل به خارج است. اگر gentrification است که اتفاق می افتد ممکن است آن را به عنوان به خوبی می شود از افرادی که در مورد مراقبت از فرهنگ موجود.”

بویل ارتفاعات واقع شده است تجربه سریع gentrification که برخی از ویژگی هجوم upwardly موبایل Latinx هنرمندان و حرفه ای از جمله برخی که رشد وجود دارد. در Gentefiedکریس بارز ترین نماد این جمعیتی. داشتن فارغ التحصیل از کالج در آیداهو او بازگشت به محله با اب و تاب آشپزی برای جاه طلبی های خود را. که رویا و کار خود را به عنوان یک خط طبخ در یک high-end رستوران اشکال کریس باور است که غذا به طیف وسیع تری از سلیقه می تواند تضعیف و تهدید که gentrification شمار به پدر بزرگ خود را تاکو, فروشگاه, Mama Fina است.

مثل کریس پسرعموهای خود را Ana (Karrie مارتین) و اریک (Joseph Julian Soria) نمی خواهید به اجازه توسعه-گرسنه صاحب خانه خود را اخراج پاپ (جقوین Cosio). اما در حالی که کریس معتقد است که راه حل پاپ مشکلات است trendier منو که جذب مشتریان جدید آنا و اریک ترس است که نوع تغییر خواهد غارت فروشگاه از روح آن است. مهم تر آنها نگران هستند که یک بازنگری شده Mama Fina را گران بیل هایقتس به خودی که ورود خواهد بیشتر جابجایی دیرین ساکنان. Gentefied خانه در این درگیری میان عموزاده به عنوان به خوبی به عنوان شکاف که ظهور بین آنها و دیگر اعضای جامعه. هر چند این تغییرات اجتناب ناپذیر به مامان Fina نمی رسند تا 7 قسمت deflating برخی از نشان می دهد را روایت تنش عموزاده’ متفاوت چشم انداز ضبط معمای از gentefication. (در تصویر چگونه است که فرایند را تحت تاثیر قرار بویل ارتفاعات Netflix بکشد نشان می پیوندد پرچین Starz, درام, ویدا.)

مطمئن باشید بسیاری از Gentefiedآشکار مجرمان gentrification سفید هستند و این نشان می دهد گاهی اوقات ورقه به کاریکاتور به یک نقطه در مورد غیر خودی ” تکبر. (در یک صحنه به عنوان مثال یک مرد صاحبخانه yells در مکزیک صاحب فروشگاه به خاطر او دوست نداشتن نقاشی دیواری او سفارش: “این ساختمان من و من آن را بهتر از شما!”) اما تولید اختصاص داده است بیشتر توجه و مراقبت به لحظاتی که Latinx شخصیت یک چالش دیگر در مورد سهام خود را به محله تغییرات و خود را در نقش های آنها. در یک چنین صحنه Ana دوست دختر Yessika (Julissa کالدرون) برابر کریس با نور زرد و بروشور تبلیغات مواد غذایی تور ناشیانه با عنوان “نیش به بیل هایقتس.” این رویداد سازمان یافته توسط LA هفتگی (شاید اشاره ای به بار ارجمند نشریه اخیر برش) و اهداف مشتریان در خارج از Eastside enclave. Yessika excoriates کریس برای داشتن اضافه Mama Fina را به فهرست رستوران های محلی برای (عمدتا سفید) شرکت کنندگان به کشف. “استقبال خارجی ها کلا با آغوش باز مانند این است که هل دادن مردم از خانه های خود خارج و به چادر در اطراف هر گوشه” او می گوید: بعد از آن درخواست اگر او فکر می کند که او “تنها گزینه فروش [خود] جامعه است.”

هر چند آنها هر دو می خواهند برای محافظت از پدربزرگ خود را تاکو, فروشگاه کریس و پسر عموی خود آنا را کاملا رویکردهای متفاوتی نسبت به آنچه “gentefication” می تواند در جامعه خود را. (Netflix)

این نیست ظریف خطوط Gentefied به دنبال انتقال حس خیانت است که می تواند همراه با تصمیم گیری مانند کریس; برای Yessika آن را یک توهین شخصی. شاید جاست کریس همچنین در خدمت به عنوان یک نماد برای Gentefied سازندگان خود به مکزیک و گواتمالا کارگردان آمریکایی ماروین Lemus و مکزیکی آمریکایی co-نویسنده لیندا ایوت چاوز. به عنوان America Ferrera–تولید نشان می دهد نزدیک والاتر از آن تاریخ برخی از ساکنان محلی متعلق به گروه فعال دفاع از بیل هایقتس اند ابراز نارضایتی خود را با توجه به نشان می دهد را به خود جلب کرده به محله خود را. “Gentefied است که به وضوح تلاش برای محکم نگاه داشتن بر روی محبوبیت ضد gentrification مبارزه به سراسر کشور” یکی پست های اخیر در Facebook صفحه می خواند. “Gentefied است نه نشان دادن همبستگی با سرکوب فعالان چهره اما با خیالبافی این اعتراضات و سلب آنها از آنچه در واقع به آنها قدرت است.”

حتی (و شاید به خصوص) به عنوان جوان Latinx هنرمندان Lemus و چاوز اقدام به گریبان خود نقش در بیل هایقتس’ ادامه شیفت هم به عنوان افراد و به عنوان Gentefied‘s پاسداران. “ما به آن رفت با اجازه دادن به مردم می دانند مانند,” سلام, اول از همه, ما در اینجا به صحبت می کنند برای شما'” چاوز به تازگی گفت: لس آنجلس تایمزدر یک قطعه است که همچنین اشاره می کند که نشان می دهد نویسندگان و تولید کنندگان ایجاد رابطه با گروه های اجتماعی از طریق یک سازمان غیر انتفاعی Ferrera تاسیس. “قصد همواره گفتن یک داستان است که روشن چیزی بیشتر از ما چشم پوشی است.”

Slipperiness که “ما” چه متحرک Gentefiedاست که در آن بهترین زمانی که جفت این سنگین ملاحظات با جامعه خاص طنز به جای تکیه بیش از حد به شدت به آن اظهار داشت: ماموریت به آموزش مخاطبان در مورد یک پدیده اجتماعی پیچیده. در حالی که مستقیم به مراجع سیاسی فعلی آب و هوا و صحنه اعتراض علیه “استعمارگران” می تواند احساس کلیشه تر بازتاب طنین انداز دلیل تاکید خود را بر روی ارتباط بین شخصیت ها. همانطور که در مورد وضوح پوچ مکزیکی آزمون Gentefied می توانید نگه دارید گرما و نقد در همان صحنه است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>