غم و اندوه و نگرانی در یک شب زنده داری برای Li Wenliang دکتر که سعی در هشدار چین در مورد کوروناویروس

Paying tribute at the mourning event for Dr. Li Wenliang at Central Park Sheep Meadow.
عزاداران ترتیب گل ها و کلمات همدردی در نزدیکی پارک مرکزی گوسفند علفزار در نیویورک در روز یکشنبه به افتخار Li Wenliang, یک دکتر در ووهان چین که مرده است از coronavirus.عکس توسط فی Fong

هفته گذشته Li Wenliang, یک دکتر در ووهان در اثر عوارض ناشی از کوروناویروس راه اندازی یک فوران از غم و اندوه و خشم در اینترنت چینی. Li شده بود در میان اولین به گسترش کلمه آنلاین در مورد ظهور coronavirus و منظم بود و توسط پلیس محلی برای ترویج “نادرست گفتار.” زمان Li مرگ ووهان شده بود در مستند برای دو هفته و رسمی تعداد موارد تایید شده از coronavirus وجود دارد بیش از یازده هزار نفر است. اما ساکنان این شهرستان از یازده میلیون راههایی برای سوگواری از دست دادن لی در تنهایی. برخی از گریه کردن نام خود را از بالا و آپارتمان ایجاد یک سرود از غم و اندوه; برخی از سوار خود را خودروی سواری و S. U. V. s به آرامی از طریق خیابان های خالی با خطر چراغ.

در شهر نیویورک مه Qiqi یک دانشجوی بین المللی در توسعه آموزش در دانشگاه کلمبیا گریه برای نیم ساعت مستقیم, پس از دیدن این خبر در روز پنج شنبه و بلافاصله خود را تغییر WeChat آواتار به یک روبان سیاه و سفید. سپس او تصمیم به برگزاری یک مراسم یادبود به افتخار Li در پارک مرکزی. “عزاداری خود عمل است” او بعدا گفت. “آن آشنایی مردم صداها و وحدت است. این باعث می شود ما در خارج از خانه و هم.” دعوت به شب زنده داری, این برنامه شامل یک طرح از Li استفاده از عینک و ماسک صورت گردش در گروه های چت و اجتماعی-رسانه های پست. این اولین بار بود که یک سری از این خدمات در خارج از چین وجود دارد و دیگران در L. A., سان فرانسیسکو, بوستون, تورنتو, ملبورن و برلین.

حدود 12:30 P. M. روز یکشنبه مه و چند داوطلبان جمع آوری شده در یک نازا, مثلثی, زمین در مقابل بسته گوسفند علفزار رو midtown افق. آسمان دلگیر و پرندگان بودند گریه در فاصله. یک مرد چاک دار باز کردن چند آمازون جعبه آشکار دو صد و پنجاه به صورت جداگانه بسته بندی چند رنگ سوت. “این بیشتر بهداشتی در این راه” مه گفت.

داوطلبان راه اندازی یک پرچم سفید در یک حصار. “چه می گویند ؟” یک رهگذر پرسید: همراه خود را. او زمزمه پاسخ به او و او را تکرار آن را به عنوان اگر خواندن ناآشنا متن را با صدای بلند: “عمیق عزاداری دکتر لی Wenliang?” بر روی زمین عزاداران مرتب سفید و زرد داوودی و شروع به خط; در حصار آنها ضبط پیام های فرستاده شده توسط افرادی که آن را نمی تواند به این رویداد است. “خداحافظی دکتر لی” یکی به عنوان خوانده شده. “در روزهای آینده من صحبت می کنند و هر بیت از حقیقت در مورد شما.”

یک دانشمند داده پوشیدن یک نور آبی ماسک جراحی به تماشای صحنه. او در چونگ کینگ که در آن او هنوز هم خانواده و در حال حاضر زندگی در Westchester. زمانی که او برای اولین بار شاهد دعوت به شب زنده داری در WeChat, او به من گفت او تردید است. عمومی مجامع ممنوع در چین و بسیاری از خارج از کشور چین هنوز هم ترس انشعابات از حضور در حوادث مانند این. اما او تصمیم به آمدن به هر حال. “من فقط یک فرد عادی ارسال کردن یکی دیگر فرد عادی” او گفت:. او اظهار تاسف کرد که چگونه مقامات چینی تا به حال موفق به مراقبت خوب از لی. “در حال حاضر او مرده است. تنها خواسته است که همه چیز را برای بهتر تغییر دهید.”

یک زن جوان در نیروی دریایی کت حمل یک دسته گل سفید, گل نیلوفر آمد. او یک دانش آموز در پرینستون و آموخته بود از سرویس در کلاس گروه چت. “تعداد کمی از مردم جرات اظهار نظر ترس بد تاثیر بر آینده خود را,” او گفت:. “پس از همه, بسیاری از ما برنامه ریزی برای بازگشت به چین است.” او از استان ژجیانگ جایی که بیش از یک هزار مورد تایید هستند. او نگران بود در مورد رستوران خانواده اش: “کسب و کار نیست بنابراین خوب سال گذشته و پس از آن ما نمی تواند باز در طول سال نو چینی.” پرینستون اصل خواسته همه بازگشت دانش آموزان که در حال صرف تعطیلات زمستانی در چین به خود قرنطینه; کسانی که برنامه های scrapped اما یک تعداد انگشت شماری از دانش آموزان هنوز هم تصمیم به منزوی کردن خود است.

پرینستون دانشجو تضعیف زرد سوت بیش از سر خود را. “دکتر لی بود یک مرد شجاع و با وجدان روشن,” او گفت:. او پرسید: اگر نیویورکر منتشر شده در WeChat و خوشحالم که جواب نه بود “بنابراین هیچ کس را ببینید که من به اینجا آمدند” او گفت:.

جمعیت گرد آمده در عزاداری رویداد برای دکتر لی Wenliang در پارک مرکزی گوسفند علفزار در روز یکشنبه.عکس توسط فی Fong

مردم همچنان در جریان و بعد از 1 P. M.جمعیت حدود دو صد نفر جمع شده بودند. بیشترین شرکت کنندگان بودند با پوشیدن لباس سیاه و سفید. حدود نیمی از آنها عینک ماسک صورت یا کشیده روسری خود را بالاتر از بینی خود را; در جای دیگر در منهتن چند نفر عینک ماسک.

یک مرد در یک آبی, ژاکت سرش می دویم. و نگاه شیفته. پرسید: اگر او می دانست که دکتر لی گفت: “البته. یک قهرمان برای همه به دلایل نادرست.”

جمعیت تشکیل یک نیمه ماه رو به مرکز شهر به عنوان مه در زمان مرحله. “در گذشته دو روز آماده شدن برای این رویداد من آمد برای دیدن بیشتر حفظ سمت خودم” او به او گفت که مخاطبان است. “من می ترسید چیزی بد اتفاق می افتد در این رویداد است و می توان آن آغشته; من می ترسید همه رسانه ها است که خواهد آمد و این یک نظر از کسی که تحت الشعاع قصد ما به سوگواری و به یاد داشته باشید. آنچه من می ترسید بیشتر شد خطاب به مردم از تمام جنبه های زندگی—چه می شود اگر من گفت: چیزی اشتباه است؟” برای غلبه بر ترس او گفت: او فکر Li. “پس از اندرز توسط پلیس, دکتر لی مشترک نامه آنلاین پذیرفته و مصاحبه. او به دنبال این نیست که می گویند صحیح ترین چیز است. او گفت آنچه که او می خواست برای گفتن دارد.”

جمعیت شروع به ضربه خود را سوت صدایی مانند یک گروه از گرگ ها زوزه در ماه.

چند شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته آهنگ ها و اشعار آنها برای تشکیل Li. یک مرد در یک کاسه آبی کلاه خستگی ناپذیر پیچیده مایک با دستمال بسته توسط یک باند لاستیکی بین سخنرانان. اندکی زن در زمان مرحله. “آن زمان من شش ساعت به اینجا از خارج از دولت,” او گفت:. “من بسیار هیجان زده هستم و گیجی. پس از وقوع, من گم شده است و نگرانی برای خانواده و دوستان من در چین چون من هیچ منبع قابل اعتماد از اطلاعات برای تصمیم گیری چه چیزی در رفتن وجود دارد و چقدر بد است.” او را خفه. “از دکتر لی را تجربه دیدیم که افراد می تواند جرم برای به اشتراک گذاری اخبار واقعی. این باعث ترس ما می شود و همه ما نگران دسترسی به حقیقت است.”

“در امریکا آزادی بیان بسیار امن موضوع” قد بلند, چرم گاومیش مرد جوان از مغولستان داخلی خود را در مستی گفت. “اما به عنوان یک دانشجو از چین برای نشان دادن چهره من در اینجا در مقابل دوربین من خیلی می ترسم. . . . ما عمدتا امن در اینجا, اما زمانی که ما بازگشت به چین, لطفا, فکر می کنم طولانی و سخت است. ما نمی توانیم اجازه دکتر لی تراژدی اتفاق می افتد دوباره.”

جمعیت تحسین. یک مرد در یک کلاه سیاه و سفید, پوشیدن خاکستری ماسک و عینک آفتابی آمد. “دکتر لی گفت که یک جامعه سالم باید فقط یک صدا. من می خواهم برای گفتن وجود دارد نباید فقط یک صدا بیش از اینجا یا نه.” جمعیت ساکت بود. “آیا دکتر لی از مرگ باید چیزی برای انجام با او صحبت حقیقت؟”

“بازگشت به Weibo” یک مرد فریاد زد. در Weibo مانند دیگر چینی, سیستم عامل, صدای انتقادی از دولت در حال سکوت و طرفدار دولت مفسران سعی کرده بود به طلاق Li مرگ از تماس خود را برای آزادی بیان.

“اجازه دهید او را به پایان برساند:” زن chimed در.

“ما نباید اعتراض نداشتن آزادی بیان. ما باید علیه این بیماری همه گیر” مرد در کلاه خود ادامه داد.

“چگونه این بیماری همه گیر تبدیل شده و این بد است ؟ شما به ما بگویید!” یک مرد با عصبانیت صحبت کرد. “ما خواهان حقیقت” برخی از مردم شروع به شعار. مرد در کلاه بود هو کردن مرحله.

یک مرد در نیروی دریایی کانادا غاز قنتد, ژاکت گرفت و به مرحله یک دست نگه داشتن میکروفون و دیگر در جیب خود. “پدر و مادر من نمی دانم من اینجا هستم,” او گفت:. “من همسر و فرزند آمد امروز ، من شنیده ام که عوامل فرستاده خواهد بود در اینجا برای گرفتن عکس. اگر دوست دارید بروید و یک تصویر واضح و روشن از چهره من و ارسال آن را به عقب.”

“چه موثر ترین چیزی که در چین در حال حاضر؟” “حذف Weibo و WeChat پست. من فقط یک درخواست چهار کلمه: بیشتر پست حذف!”

حدود 2:30 P. M., the vigil زخم پایین; مردم شروع به پراکنده کردن و معاشرت. دو زن جوان داشتند حرف زدند. “او مانند یک مرد معمولی” یک دانشجوی کارشناسی ارشد در مدرسه جدید با پوشیدن یک شال شطرنجی گفت: از Li که Weibo به یک میلیون پیروان پس از مرگ. “من تو را دیدم در Weibo مشخصات که او عاشق مرغ سوخاری و binging تلویزیون را نشان می دهد.” لیو Mei یک فیلمساز افزود: “چیزهایی که خارج از محدوده در حال گسترش است. ما حتی نمی تواند صحبت در مورد این بیماری همه گیر?”

“وجود دارد نه بیش از حد آزادی بیان در اینترنت—مردم صرفا در مسائل” دانش آموز گفت. “این به این دلیل که آنها لازم نیست که در عمق افکار اما از آنجا که آنها نمی تواند آنها را بیان کنند. مردم فقط جرات به صحبت می کنند به طور غیر مستقیم با استفاده از نقل قول ها و اشعار. خودسانسوری اجرا می شود عمیق است.”

“همین دلیل است که تجمعات مانند این احساس بی دست و پا و تازه کار. سرزمین اصلی چین استفاده می شود به آن و ترس برای ایمنی خود را” لیو گفت. در طول افروزی هر یک از شرکت کنندگان نقل مکان کرد و به یک عکس دیگر که سعی در پنهان کردن. ماسک بودند نه فقط به خاطر ترس از coronavirus. (هنوز هیچ تایید موارد در شهر نیویورک است.)

“ماسک صورت را بر روی بسیاری از معانی: برای گمنامی برای حفاظت و به پرداخت ادای احترام به دکتر لی” دانش آموز گفت. “و بسیاری از قضا—به یاد داشته باشید چند ماه پیش دولت در تلاش برای ممنوعیت هنگ کنگ از معترضان با پوشیدن ماسک صورت?” او نیست به او بگویید که پدر و مادر او به اینجا آمد و دوستان تا به حال به او هشدار داد به مراقب باشید. “اما اراده به انجام کاری در این لحظه بیش از همه نگرانی.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>