هنگ کنگ مستعمره است یک بار دیگر

آنتونی والاس / خبرگزاری فرانسه / گتی

کری لام در هنگ کنگ اجرایی ایستاده بود در مقابل خبرنگاران دیروز برای مهم ترین کنفرانس مطبوعاتی از وقت خود را پیشرو در این شهرستان است. قبل از لام پله پشت تریبون, اخبار آغاز شده بود تا در جریان است که مقامات در پکن منتقل شده بود امنیت ملی و قانونی اعمال شده در هنگ کنگ, مهم ترین تغییر ظاهر مستقل قلمرو وضعیت پس از آن تحویل داده شد و برگشت به چین از بریتانیا در سال 1997.

قانون یک نتیجه مستقیم از لام را معرفی و سوء مدیریت از یک پیشنهاد استرداد لایحه در سال گذشته منجر شده است که به جرم تظاهرات کفن شد در پنهان کاری. پیش نویس نشده بود ساخته شده است. حتی طرفدار پکن قانونگذاران و لام خودش نگه داشته شده است در تاریکی در مورد آن کامل مطالب. او سخنان گفت که او نمی تواند از پرداختن به قانون و سپس نقل مکان کرد به صحبت کردن در مورد یک طرح اشتغال و شهر را از دست داده و COVID-19. هنگامی که خبرنگاران فشرده لام در او کاهش یافته است به می گویند هر چیزی به غیر از این که اظهار نظر در این قانون نامناسب خواهد بود.

بیست و سه سال پیش امروز تونگ Chee-hwa, هنگ کنگ برای اولین بار اجرایی مشخص شده این سرزمین را بازگشت به قانون میدهد و چالش های پیش رو بلکه با وعده آینده ای مرفه برای ساکنان. رایگان از بیش از 150 سال استعمار “برای اولین بار در تاریخ” تونگ گفت: “ما مردم هنگ کنگ خواهد بود استاد از سرنوشت خود ما.”

در عین حال در یکی از مهم ترین لحظات در تاریخ این شهر آن رهبر بی اطلاع بود از مطالب گسترده قطعه ای از قوانین. او بسته شد از تصمیم گیری و ناتوان از پاسخ دادن به هر گونه سوال در مورد این قانون است. مقامات رسمی او را نیز کنار در فرایند قانونگذاری و هنگ Kongers’ نگرانی نادیده گرفته شد. با تصویب این امنیت ملی و قانون آن است که بازگشت به تاریخ به قلمرو استعمار توسط بریتانیا به طور خلاصه و به طرز وحشیانه ای اشغال شده توسط ژاپنی ها هرگز به طور کامل خود را یک بار دیگر اربابان در دور پایتخت در حال ساخت تصمیم گیری در هنگ کنگ نمایندگی. آن را نمی تواند روشن تر چگونه توخالی تونگ کلمات در حال حاضر حلقه.

قانون جدید را پوشش می دهد چهار حوزه: تجزیه طلبان فعالیت دولت براندازی تروریستی فعالیت و تبانی با نیروهای خارجی در طول راه با هدف قرار دادن بسیاری از تاکتیک های استفاده شده توسط تظاهر کنندگان در خیابان ها. تخریب سیستم های حمل و نقل و آسیب رساندن به ساختمان های دولتی—که هر دو مشترک بودند در طول سال گذشته تظاهرات—در حال حاضر تلقی تروریستی جرم و عمل براندازی بود. در جدی ترین موارد در هر دو خواهد بود با مجازات حبس ابد. برخی از 66 مقالات از قانون هدف کمک های مالی و همکاری با گروه های خارجی: معترضان در سال گذشته مطرح شده و میلیون ها دلار برای کمپین های تبلیغاتی و حقوقی-دفاع از بودجه, در حالی که دیگران لابی ایالات متحده و دیگر کشورها را به اعمال تحریم در هنگ کنگ استقرار یک جوان غیر رسمی دیپلماتیک که خشمگین pro-مقامات شهر پکن. (لام و پکن باید هر دو مقصر نیروهای خارجی برای دامن زدن به ناآرامی در هنگ کنگ هر چند نه ارائه شواهد برای اثبات این ادعا.) بسیاری از “پیچیده” موارد به کار گرفته خواهد شد در سرزمین اصلی. به اجرای این اقدامات جدید کمیته ای برای حفاظت از امنیت ملی ایجاد خواهد شد. از آن خواهد شد پاسخگو به پکن و در راز کار موضوع را به بررسی قضایی توسط هنگ کنگ دادگاه.

این امنیت ملی و قانون است و از برخی جهات حتی بیشتر نگران کننده تر از اصلاحات از قبل از دهه در که حداقل بریتانیا را ارائه برخی از اندازه گیری از مشاوره با ساکنان این شهرستان قبل از اعلام چنین تغییرات قابل توجهی با توجه به استیو Tsang مدیر موسسه چین در لندن مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی و نویسنده چندین کتاب در هنگ کنگ. این آخرین قانون است به جای “یک نسخه بدون خونریزی” از چین در سال 1989 قتل عام میدان تیان آن من, او به من گفت. “مردم تمایل به تمرکز بر قتل [در تیان آن من] اما کشتن بود ابزار” Tsang گفت. “هدف این بود که برای ترساندن و مرعوب کردن مردم به طوری که مردم حتی نمی فکر می کنم در مورد [اعتراض] دوباره.” هدف در حال حاضر Tsang اضافه شده است اجتناب از تکرار 2019 را prodemocracy تظاهرات دیدم که میلیون ها نشان می دهد برای حق رای همگانی و همراه با دیگر مطالبات است.

حتی قبل از اینکه متن قانون بود و در نهایت منتشر شده است که اتفاق افتاده است در اواخر شب گذشته زمانی که این قانون رفت و به اثر این قانون با داشتن مورد نظر اثر بازدارنده که طرفدار پکن مقامات به من گفت که بیش از چند هفته گذشته آنها امید آن را داشته باشد. کسب و کار, دانشگاه سر و ادارات دولتی اطاعت از سقوط در خط به طور علنی از آن حمایت ترس از واکنش شدید از چین در غیر این صورت. شناخته شده prodemocracy فعالان از جمله جاشوا وونگ که گل رز به شهرت در چتر جنبش 2014 و کسی که منفور در پکن استعفا از سازمان های خود را. Demosisto وونگ حزب سیاسی و سپس گفت: آن را منحل کند. دیگر دانشجو و فعال گروه دنبال کرد. حتی برخی از رستوران ها که تا به حال آشکارا به حمایت از تظاهرات بخشی از آنچه بود که لقب “زرد دایره اقتصادی” شروع به دست گرفتن پوستر و اعتراض متعلقات.

هزاران نفر بیرون آمد و امروز در اعتراض به قانون, با وجود پلیس ممنوعیت تجمع سالانه که علائم تحویل هنگ کنگ بودند و با ملاقات در حال حاضر آشنا پاسخ: گاز اشک آور و گاز فلفل توپ و انفجار از توپ آب. توسط شب کمتر از 24 ساعت پس از این قانون به طور کامل رونمایی شد و نه مردم دستگیر شده بود به اتهام نقض آن, پلیس گفت:. یک مرد دستگیر شد, برای داشتن یک دلار هنگ کنگ استقلال پرچم در کیسه خود را در حالی که یک زن دستگیر شد برای حمل دست نوشته استقلال ثبت آراسته با کاغذ های آمریکا و انگلیس پرچم. 15-ساله دستگیر شد برای تکان دادن یک پرچم است که خواندن من ایستاده برای هنگ کنگ, استقلال, پلیس گفت:. اخبار از اولین دستگیری آمد و به عنوان لام و دو تن از نمایندگان گفت: اعضای رسانه ها این است که قانون می تواند استفاده شود تنها در موارد نادر است. پس از کنفرانس خبری دیروز لام گفت: سازمان ملل متحد شورای حقوق بشر که در قانون خواهد بود “نمی گذارد و حقوق مشروع و آزادی” از جمله حق اعتراض.

“این کسب و کار جدی است,” کورا چان یک دانشیار استاد حقوق در دانشگاه هنگ کنگ به من گفت. به طور خاص او اشاره کرد که این کمیته برای حفظ امنیت ملی مسئول خواهد بود نه فقط برای بررسی ملی وضعیت امنیتی هنگ کنگ بلکه برای تدوین سیاست های مربوط به پتانسیل مقررات آرایه ای از بخش ها و گروه ها از جمله آموزش و پرورش, اینترنت, رسانه ها, سازمان های غیر دولتی و مدنی است. اختصاصی واحد پلیس با گسترش قدرت را بررسی امنیت ملی و موارد. “محدوده قانون فراتر از وحشی ترین از انتظارات است. اساسا پکن در حال حاضر لجام گسیخته قدرت در هنگ کنگ” چان گفت. او اضافه کرد که “امنیت قانون به شمار ژرف تهدید به هنگ کنگ استقلال و آزادی و به هنگ کنگ وضعیت به عنوان یک شهر بین المللی و مرکز مالی” از آنجا که این هر دو به طور چشمگیری افزایش موارد که در آن چینی اصول حقوقی می تواند تحمیل شود و institutionalizes و عادی پکن مداخله در شهرستان های قانونی در سیستم.

لی Morgenbesser مدرس ارشد که مطالعات رژیم های اقتدارگرا در دانشگاه گریفیث از دولت و روابط بین الملل در استرالیا می گوید این است که “دشوار است به یاد یک قانون اعمال شده توسط هر رژیم استبدادی در حافظه اخیر است که بسیار روشنی شدیدی.” قانون او به من گفت که “اسفناک اما مثال خوبی از یک رژیم اقتدارگرا با استفاده از مبارزه حقوقی علیه خود تصور دشمنان است. این استراتژی سوء استفاده ایجاد درجه ای از کنترل های مختلف حقوقی و قضایی و سیستم های به شدت کوچک شدن عامل فضا از شهروندان سازمان های مدنی و اعضای مخالف.”

یکی از قانون ترین نامطلوب مقالات متحده است که آن را به هر کسی که مرتکب جرائم تحت قانون حتی اگر آنها در خارج از هنگ کنگ و نیست یک مقیم دائم از خاک است. “قابل توجه این ارائه می دهد قانون حتی گسترده تر از رسیدن به سرزمین اصلی قانون کیفری” دونالد کلارک متخصص در قانون در دانشگاه جورج واشنگتن نوشت: در تجزیه و تحلیل خود را از این قانون. “اگر شما تا کنون گفت: هر چیزی که ممکن است توهین PRC [جمهوری خلق چین] و یا هنگ کنگ مقامات اقامت در خارج از هنگ کنگ است.”

وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab گفت که این قانون یک “روشن و جدی نقض” از سال 1984 چین و بریتانیا اعلامیه مشترک توافق که هموار راه را برای هنگ کنگ تحویل به حکومت و لندن اجازه می دهد میلیون ها نفر از هنگ Kongers برگزاری ملی بریتانیا (خارج از کشور) گذرنامه و همچنین به عنوان کسانی که واجد شرایط برای چنین اسناد و مدارک برای اسکان در بریتانیا. Raab ایالات متحده با همتای, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo گفت: قانون “را از بین می برد قلمرو استقلال و یکی از چین بزرگترین دست آوردهای.” قانونگذاران ایالات متحده نیز معرفی یک لایحه است که اعطای پناهندگی به هنگ Kongers در خطر آزار و اذیت تحت قانون جدید است.

در سخنرانی خود در مراسمی که صبح امروز به مناسبت سالگرد این شهر تحویل لام در زمان به طور قابل توجهی متفاوت رویه و گفت: این قانون است که یک “نقطه عطف به هنگ کنگ برای خروج از بن بست فعلی و برای بازگرداندن ثبات و نظم از هرج و مرج است.” قانون نیست آدرس هر یک از شکایات مطرح شده توسط تظاهر کنندگان در سال گذشته هر چند که به نظر می رسید کمی زحمت به لام. در یک کنفرانس خبری در روز بعد او گفت: “برخی وجود دارد و گفت که آنها خود را ادامه خواهد داد اما این مهم نیست. چرا که ما قانون در حال حاضر و ما به شدت به اجرای آن است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.