چگونه هنگ کنگ آن را

دیل De La ری / گتی

این ژانویه بود که من برای اولین بار شنیده در مورد مرموز پنومونی ویروسی گردش در ووهان چین. من تا به حال برخی از عمده نگرانی—این سارس redux یا چیز دیگری است ؟ —اما همچنین یک خودخواه و زاری. من مشتاق به بازگشت به هنگ کنگ که در آن من تا به حال انجام تحقیقات بر روی آن در جنبش اعتراضی. جدید بیماری همه گیر وجود دارد که به احتمال زیاد به این معنی است که بازدید از شهر در هر زمان به زودی می تواند انجام دهد. من نگران من بسیاری از دوستان وجود دارد. من به آنها گفتم که من امیدوار به دیدن آنها را به عنوان به زودی به عنوان شیوع بود.

آن بوده است مدت پنج ماه و من شک هنگ کنگ خواهد اجازه دهید کسی مثل من در هر زمان به زودی. این شهرستان بیش از 7 میلیون نفر تا به حال هیچ محلی از موارد برای هفته ها تا امروز; در ضمن من در کشور زندگی می کنند با بدترین شیوع در جمعیت ایالات متحده با بیش از 80,000 شناخته شده مرگ و میر ناشی از COVID-19 و بدون تشویق تحولات در اقدامات لازم برای مهار آن است. دلار هنگ کنگ, در مقابل, تا به حال تنها چهار شناخته شده مرگ و میر در کل از coronavirus بیش از گذشته چندین ماه. آن را به تازگی متوقف شده محاسبه مخوف R(t)—زمان واقعی نرخ انتقال از coronavirus—از آنجا که از آن شما می توانید محاسبه نرخ انتقال بدون موارد جدید. هنگ کنگ هرگز حتی تا به حال کامل مستند (اگر چه این مدارس بسته که آن را برنامه ای برای بازگشایی به زودی). در ضمن من ورود من هفته ششم تحت اقامت در خانه سفارش با هیچ قوی خروج زیرساخت در محل.

اگر وجود دارد یک کشور که می توانست انتظار می رود که یک زمان سخت با این ویروس این بود که در هنگ کنگ. این یکی از متراکم ترین شهرهای جهان, با شلوغ مسکن فشرده را تقریبا در هر فضای در دسترس و مرزی ترافیک با چین از هر جای دیگری در جهان است. منطقه متکی بر کارآمد اما بسته بندی انبوه-سیستم حمل و نقل—قطار اجرا هر چند دقیقه اما بسیاری از آنها پر شده به آبشش در طول چند ساعت از روز است. کمی وجود دارد که باز کردن فضای عمومی و اتاق کوچک به طور طبیعی گسترش یافته است. بسیاری از رستوران های مورد علاقه من در هنگ کنگ صندلی شام آرنج به آرنج, زانو به زانو.

جای تعجب نیست هنگ کنگ تا به حال سابقه طولانی بوده است ، در سال 1968 آنفولانزای همه گیر که به کشته شدن 1 میلیون نفر در سراسر جهان آغاز شده و در هنگ کنگ و کشته شدن بسیاری از هزاران نفر از ساکنان شهر و شناخته شده به عنوان هنگ کنگ آنفولانزا. هنگ کنگ نیز از دست داده بسیاری از افراد در خارج از سرزمین اصلی چین به شیوع بیماری سارس در سال 2003.

آن را نمی توانست تکان دهنده اگر, مانند بسیاری از عوامل بیماری زا قبل از آن این کروناویروس در حال گسترش شدید از طریق هنگ کنگ. شهر متصل است به ووهان, که در آن همه گیر شروع به از طریق یک با سرعت بالا-خط قطار و بسیاری از پروازهای روزانه. بیش از 2.5 میلیون نفر آمد به دلار هنگ کنگ از چین فقط در ماه ژانویه سال 2020 است. این شهر نیز فاقد یک دولت صالح با یک مبنای قوی از مشروعیت. مردم ندارد و حقوق رای دادن و منطقه را اجرایی کری لام بود که دست برداشت توسط پکن موفق به جمع اوری یک پاسخ موثر زمانی که جنبش اعتراضی فرا گرفته این شهر در سال 2019. اقتصاد منطقه در حال حاضر در رکود اقتصادی قبل از همه گیر و همه چیز را بدتر از. لام است بسیار محبوب با متناوب 80 درصد مخالفت امتیاز.

لام خرابکاری پاسخ به همه گیر و همچنین واکنش با نادانی به خصوص برای اولین بار در. هنگ کنگ اولین coronavirus مورد گزارش شد زمانی که او به داشتن مبلغ کم با رهبران جهان در داووس سوئیس و در آنجا بود اعتراض بیش از این واقعیت است که او به سرعت بازگشت. او کشیده پاهای خود را در بسته شدن این شهر مرزها و هرگز به طور کامل تعطیل مرز مشترک با چین است. بیمارستان دچار کمبود تجهیزات حفاظت شخصی. لام منحرف در ماسک و حتی دستور داد کارمندان دولت به آنها را می پوشند. وجود دارد کمبود منابع مهم و خالی کردن قفسه ها در فروشگاه ها و همچنین خطوط برای بسیاری از ملزومات است. در اوایل فوریه مالی خروجی بلومبرگ زد نظر قطعه است که در مقایسه هنگ کنگ به یک “دولت شکست خورده”—قابل توجه ارزیابی برای یک مرکز مالی جهانی و حمل و نقل hub معمولا شناخته شده برای بهره وری آن و نیز عملکرد موسسات.

و در عین حال وجود ندارد و بدون کنترل ویرانگر COVID-19 اپیدمی در هنگ کنگ است. شهر ضرب و شتم اصلی موج و همچنین ضرب و شتم یک دوم تجدید حیات با توجه به وارداتی موارد است. اما بر خلاف در تایوان یا کره جنوبی این موفقیت نمی توان نسبت به اجرایی که در عمل اولیه و با حکمرانی خوب مورد حمایت مردم است.

راز سس هنگ کنگ پاسخ آن مردم و مهمتر جنبش که فرا گرفته این شهر در سال 2019. خشکیده با حافظه سارس و در حال حاضر بسیج سال گذشته در برابر محبوب خود را دولت شهر را شهروندان سرعت عمل جمعی و کارآمد در اثر صرفه جویی در خود را دارند. ظرفیت سازمانی و مدنی زیرساخت های ساخته شده توسط جنبش اعتراضی نقشی مرکزی در هنگ کنگ مردمی پاسخ.

برای مثال در پاییز گذشته منطقه-انتخابات شورای هنگ کنگ معترضان ایجاد شده بسیاری از منابع برای هدایت و بسیج رای دهندگان در آنچه بودند در غیر این صورت انتخابات محلی نتیجه کمی, اما که تا به حال تبدیل شدن به نمادین مهم در وسط اعتراض به موج. یک کلید ابتکار وب سایت که ارائه اطلاعات درباره کاندیداها پس از رای دهندگان به راحتی می تواند کشف کردن که طرفدار دولت و چه کسی نه همیشه آسان نیست زمانی که نامزدها قرار شد بحث جمع آوری زباله نمی پکن تلاش برای محدود در هنگ کنگ حمایت قانون اساسی. در همان روز اول شناخته شده coronavirus مورد در هنگ کنگ اعلام شد, همان اعتراض تیم پشت سر نامزد اطلاعات سایت بلافاصله ایجاد یک وب سایت جدید—این بار برای پیگیری موارد COVID-19 نظارت بر نقاط داغ هشدار دادن به مردم از مکان های فروش جعلی PPE و گزارش بیمارستان صبر بار و سایر اطلاعات مربوطه.

A protester wearing a mask in Hong Kong
آنتونی کوان / گتی

بسیاری از اطلاعات کلیدی منابع برای هنگ کنگ معترضان شده بود ناشناس کانال ها در نرم افزار محبوب Wechat و خود را در انجمن ها آنلاین. این ناشناس فرمت های محافظت معترضان از دولت سرکوب اما ایجاد یک تهدید ثابت از اطلاعات غلط به عنوان کسی که همیشه می تواند تظاهر به یک معترض یا فقط اشتباه و یا چرخش. در نتیجه معترضان یاد گرفتم که پی در پی تبدیل شدن به واقعیت-چکرز به دنبال منابع متعدد و انتقادی تجزیه و تحلیل اطلاعات است. در حال حاضر آنها تبدیل شده و قدرت خود را به تجزیه و تحلیل انتقادی به coronavirus: انتقاد از خود مقامات و همچنین سازمان بهداشت جهانی که نمی توصیه به پوشیدن ماسک یا محدودیت های مسافرتی و چین که آنها را دیدم به عنوان پوشش اولیه بیماری همه گیر (آنها حق داشتند در تمام شمارش).

در پاسخ به بحران هنگ Kongers خود به خود به تصویب جهانی نزدیک پوشش خود به خود هجوم ممنوعیت دولت در ماسک. زمانی که لام oscillated بین نمی پوشیدن یک ماسک و پوشیدن یکی است اما اشتباه آنها لعنتی خود را آنلاین و تمسخر او نادرست ماسک پوشیدن. در پاسخ به ماسک کمبود این سربازان از جنبش اعتراضی راه اندازی ماسک گردان—دستیابی و توزیع ماسک به ویژه برای فقرا و افراد مسن که ممکن است قادر به صرف ساعت در خطوط. یک “ارتش داوطلبان” نیز در میان به شدت شلوغ و اغلب ضعیف و ناتوان آپارتمان ساختمان برای نصب و نگه داشتن دست پر از-ضد عفونی کننده اسپری. در طول جنبش اعتراضی من تا به حال تبدیل به عادت کرده اند به دیدن مشترک نقشه های دیجیتال است که نگهداری پیگیری پلیس محاصره و درگیری در حال حاضر نقشه های دیجیتال نگهداری آهنگ از شیوع بیماری و دست و ضد عفونی کننده توزیع شده است.

زمانی که دولت حاضر در نزدیک به مرز با سرزمین اصلی چین بیش از 7000 پزشکی کارگران رفت و در یک اقدام بی سابقه دست به اعتصاب زدند و خواستار مرز تعطیلی و PPE برای کارگران بیمارستان. این اعتصاب بود و تنها از آنجا که اتحادیه های کارگری تشکیل شد و در طول تظاهرات. در حال حاضر آنها در آمد و دستی برای اقدام جمعی است. معترضان همچنین تلاش برای صحبت نمادین و افزایش آگاهی: آنها حمایت پوشیدن روبان سفید برای نشان دادن حمایت برای کارگران پزشکی و هنر است که نشان از شستن دست مناسب و صحیح ماسک پوشیدن و تقبیح ماسک کمبود.

برخی از سیگنال به دولت بودند قطعا بیشتر مقابله. از طریق تلگرام کانال های “ضد اپیدمی اقدامات” تهدید شدند که اگر دولت پاسخ نمی دهند به این ویروس توسط بسته شدن مرزها. مواد منفجره کشف شده در بازرسی مرزی میان سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ و شعله ور اشیاء پرتاب شد و در قطار آهنگ های اتصال دو کشور. زمانی که دولت با عجله راه اندازی مراکز قرنطینه در محله های متراکم و بدون مشورت با مردم که زندگی در نزدیکی کوکتل مولوتف فرا گرفته خود را (خالی) لابی و برنامه scrapped. بعد دولت راه اندازی قرنطینه امکانات خیلی بیشتر کم جمعیت روستا تعطیلات و بسیاری از مردم مورد استفاده در هتل ها به خود منزوی.

با تشکر تا حدودی برای خود سابقه ای طولانی در مبارزه با شیوع هنگ کنگ همچنین دارای برخی از جهان برجسته ترین کارشناسان در بیماری های عفونی. آنها با احتیاط در مورد چیدن باز دعوا با دولت و یا با چین شد روشن در اولویت بهداشت عمومی است. هجوم چین اظهارات در مورد عدم وجود شواهد کافی برای انسان به انسان انتقال و نادیده گرفتن کسانی که رله کسانی که تصمیم به جهان کارشناسان اعلام کرد از بسیار زود است که آنها را مشکوک به بیماری منتقل شد در میان مردم و بر این اساس عمل خود را توصیه می شود پادمان. با وجود هنگ کنگ دولت ادامه ممنوعیت ماسک صورت, هنگ کنگ مقامات بهداشتی آشکارا اعتبار جهانی نزدیک پوشیدن ماسک در میان مردم برای اجتناب از افزایش موارد است.

An adult and child in masks walk through a park in Hong Kong
Vivek Prakash / گتی

لام دولت در نهایت پاسخ داده بود, اما همیشه یک گام پشت سر مردم. هنگ کنگ بسته برخی از گذرگاه های مرزی در سراسر مه اما هرگز به طور کامل تعطیل border—سپس توسط چین به طور فزاینده ای در زیر یک مستند به هر حال با محدود کردن سفر در هر نقطه. پس از افزایش موارد با توجه به بازگشت مسافران یک مرکز غربالگری با تست راه اندازی شد در نزدیکی فرودگاه همراه با اجباری 14-روز خود انزوا دوره برای تمام تازه واردان (به جز کسانی که از چین به ماکائو یا تایوان)—اما این اقدامات اتفاق نمی افتد تا زمانی که در اواخر ماه مارس و تست برای تمام تماس های ورودی مسافران حتی شروع تا آوریل 8.

هنگ Kongers شد و پس از موفقیت در تلاش های خود را که حتی فصل آنفولانزا به پایان رسید شش هفته زودتر از معمول است. و در حال حاضر زندگی به حالت عادی برمی گرداند در هنگ کنگ: موزه ها و کتابخانه ها در حال حاضر باز و مدارس در حال بازگشایی. مردم قادر به بیرون رفتن و زندگی می کنند زندگی خود را.

مردم نگه داشته تا هوشیاری خود را در پاسخ به تهدیدات جدید نیز هست. هشدار شات آمد از سنگاپور است که شیوع آن تحت کنترل تنها به مواجهه با یک تجدید حیات عمده در ماه آوریل در این کشور شلوغ و پر بسته بندی شده با دستمزد پایین مهاجر کارگر خوابگاه. داوطلبان در هنگ کنگ به سرعت آغاز شده و تلاش ها برای پاکسازی تقسیم آپارتمان است که هنگ کنگ را به خود مشغول فقیر ساکن با استفاده از UVC چراغ—رایگان به ساکنان فقیر. در حال حاضر آنها در مجموع سازماندهی سفارش بایگانی اطلاعات از محاصره رستوران که رنج می برد در چند ماه گذشته و با امید به کمک به آنها برای زنده ماندن این بحران است. به عنوان دولت مقیاس آن سرکوب—دستگیری انتخاب قانونگذاران و prodemocracy آمار و ارقام و با لغو کردند در قوه مقننه که حاکی از بیشتر سرکوب—معترضان حتی شروع به برنامه ریزی برای تظاهرات. شما می توانید مطمئن شوید که آنها را نشان می دهد تا با پوشیدن ماسک.

مردم هنگ کنگ می دانم که در واقع در پشت این شهر موفقیت است. یک نظرسنجی اخیر از 23 ملل یافت می شود که دلار هنگ کنگ در آمد سوم-پایین ترین در شهروندان به ثمر رساند خود را به دولت و مدیریت بحران است. آنها خود می دانند واقعیت دشوار است اما آنها نیز حاضر به تسلیم شدن به ناامیدی.

وجود دارد یک درس در اینجا به عنوان ایالات متحده می پردازد متناوب سطح بی کفایتی در سطح فدرال. داستان های نوشته شده توسط پزشکان در بیمارستان بزرگ در ایالات متحده در مورد چگونه آنها سعی منبع ماسک در بازار سیاه و مبدل PPE محموله در کامیون مواد غذایی برای جلوگیری از تشنج توسط دولت فدرال. به عنوان تایوان و کره جنوبی نشان می دهد, پاسخ به موقع توسط صالح دولت می تواند تفاوت بین تسلیم شدن به یک عمده شیوع و بازگشت به خوبی عملکرد جامعه باز و بدون مستندات و یا مرگ و میر. اما هنگ کنگ نیز می آموزد که مردم نمی درمانده حتی زمانی که خود دولت مفید نیست.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>