چگونه جوزف اسمیت و اوایل مورمون به چالش دموکراسی آمریکایی

Joseph Smith
یک کتاب جدید “پادشاهی Nauvoo” بررسی جوزف اسمیت مذهبی در سند چشم انداز.تصویر پل راجرز

آن را بعید نامزدی: سی و هشت ساله شهردار از قلب که تن به تن خود را به عنوان راه حل به حزبی gridlock, بازی های برگزار شده تا نظامی خود را تجربه اغلب صحبت در مورد ایمان خود و وعده داده شده برای پایان دادن به کشور های اخلاقی کاهش است. او علاقه به نقل از پدران موسس حال یک ارتش مردمی حامیان و آمد از یک نوسان دولت است. اما در سال 1844 دولت بود ایلینوی احزاب بودند حزب ویگ و دموکرات و نامزد شد جوزف اسمیت بنیانگذار کلیسای عیسی مسیح از روز دوم پرستاران.

اینکه آیا یا نه این کشور شده اند که با جو, ما هرگز نمی دانید: در ژوئن 27th, چند ماه پس از اعلام نامزدی خود را برای اولین بار مورمون به اجرا برای رئيس جمهور شد اولین نامزد ریاست جمهوری به قتل رسید. اسمیت مرگ نقطه پایان تعیین کننده در دوره مورمون تاریخ است که کمتر آشنا به اکثر خارجی ها از کلیسا تاسیس در ایالت نیویورک یا احتمالی آن حرکت به یوتا که در آن برابر قابل توجهی شانس خود را اعضای آمد به شکوفا. اما هرج و مرج ماه از اسمیت انتخابات ریاست جمهوری و تلاش خود را برای ایجاد یک حکومت دینی در ایلینوی موضوع مورخ بنیامین E. پارک جدید کتاب “پادشاهی Nauvoo: ظهور و سقوط یک مذهبی امپراتوری در مرز آمریکا” (Liveright).

پارک کتاب یک فوتی و فوری, تاریخ ساخته شده از هم حساب و قبلا منتشر نشده دقیقه از این شورای پنجاه و یک بدن حاکم از انواع که اسمیت برگزار شده در Nauvoo, ایلینوی, زمانی که او احساس محاصره توسط دشمنان خود را و پیش بینی دوم آمدن مسیح است. آن دقیقه کمک به روشن شدن اسمیت گاهی متناقض سیاسی الهیات و پارک وجودي آنها افزایش “پادشاهی Nauvoo” از خالص مذهبی تاریخ به قلمرو نظریه سیاسی. پارک ambidextrous متفکر است و به همان اندازه حساس به خطر دولت مطرح می توانید به اقلیت های مذهبی و به این خطر است که یک نهاد مذهبی می تواند مطرح به دولت سکولار. در حساب اوایل مورمون ها یک داد و بیداد کن band of neo-Puritans که نصب شده یک چالش اساسی دموکراتیک آزمایش. تنش هایی است که آنها تجربه بین حق آزادی مذهبی و محدودیت های تحمل مذهبی—هنوز هم باقی بماند امروز.

اسمیت بود بیست و یک و چند سال به دست و پا زدن حرفه ای به عنوان یک شکارچی گنج که در حساب خود او کشف مجموعه ای از صفحات طلایی مدفون در شمال ایالت نیویورک است. این بود که در سال 1827 در دوم بیداری بزرگ هنگامی که کاریزماتیک واعظان بودند stoking مذهبی آتش سوزی در سراسر کشور است. اسمیت پدر و مادر کشیده شده بود به این مذهبی شور—به خصوص پدرش که تفننی در فال تا رویاهای خود را پر شد با نبوت. اسمیت خود سند چشم انداز بودند از یک فرشته به نام مورونی که به نظر می رسد به او چندین بار در نهایت قبل از آموزش او را برای بازیابی صفحات مدفون در تپه Cumorah. سپس اسمیت ازدواج کرده بود یک زن به نام اما حال که کمک رونویسی از کلمات که اسمیت ادعا کرد به ترجمه از صفحات—حکاکی در یک زبان است که او را به نام “اصلاح مصر.”

اسمیت به پایان رسید رونویسی توسط 1830 و یک پرینتر که توافق به اجرا کردن پنج هزار نسخه. نتیجه کتاب مورمون آغاز می شود به عنوان رکورد از یک خانواده یهودی در اورشلیم که در حدود 600 سال قبل از میلاد ساخت یک قایق و دریانوردی به آمریکا—که در آن شش قرن بعد از مسیح افزایش یافته است موعظه به فرزندان خود را. در سن زمانی که مردم گرسنه بودند برای اثبات خدا ادامه داد: دخالت در جهان و در یک کشور اضطراب به دفاع از خود در صحنه جهانی اسمیت کتاب مقدس ارائه شده جذاب اطمینان: نه تنها ایالات متحده مقدس زمین که در آن او تا به حال راه می رفت اما خدا هنوز صحبت کردن با مردان و زنانی که در زندگی وجود دارد. اسمیت به خود جلب یک دایره از پیروان بیشتر در مردان معنی—کشاورزان و کارمندان کوچک-زمان شبان و آموزگار—از نیویورک و پنسیلوانیا در ابتدا و سپس از دوردست.

اما خود اعلام پیامبران به ندرت نشستن به خوبی با نخبگان سیاسی و تقریبا بلافاصله اسمیت و پیروان خود را به دردسر با قانون است. برخی از آنتاگونیست های آنها بودند که با انگیزه های شخصی و عناد نسبت به اسمیت قدمت آن به قبل از پیامبر huckstering گنج-روز شکار; نفر دیگر نگران غیر متعارف طبیعت مورمونها با جدید خود را کتاب مقدس خود را گاه به گاه glossolalia و آن اصرار که کلیساهای دیگر افتاده بود دور از مسیح واقعی انجیل. آن را طولانی نیست قبل از اسمیت دستگیر شد برای اینکه یک “نظم فرد” یکی در یک سری از اتهامات مقامات مختلف در تلاش برای مانع مذهبی خود را حرکت: تقلب در بانکداری غیر قانونی بانکداری, زنا, تهدید یک مقام توطئه برای ترور یک مقام دولتی تحریک شورش دروغ, چند همسری و خیانت علیه دو کشور است.

به عنوان قبر به عنوان برخی از کسانی که اتهامات آنها حداقل از مشکلات اعضای جدید ایمان است. ضد مورمون اوباش شناخته شده و مورد آزار و اذیت مؤمنان و حمله به خانه های خود را; آنها حتی قیر اندود و پر اسمیت یک شب در سال 1832. خصومت مانند این به تدریج تحت فشار قرار دادند مورمون ها دورتر و دورتر به سمت مرز: آنها خود را تاسیس اولین اورشلیم جدید در کیرتلند اوهایو; سپس جدیدتر اورشلیم جدید در استقلال میسوری; و جدیدترین اورشلیم جدید در غرب دور میسوری. در هر یک از محل, محلی, مخالفت با افزایش در پشت سر هم با رشد مورمون جمعیت. از آن بدتر زمانی که در اسمیت فرمان مورمون ها رای دادند و به عنوان یک بلوک ناراحت کننده نظم سیاسی. در سال 1838 در حال حاضر با داشتن خارج شده اند از یک Missouri شهرستان آنها رفت و به رای دادن در بخشداری دیگری که در آن اراذل و اوباش اقدام به آنها را متوقف کند. وجود دارد اتهامات خشونت در آنچه که به عنوان شناخته شده Gallatin شهرستان در انتخابات روز جنگ و پس از آن vigilantism چپ بیش از بیست نفر کشته شدند. در طول این دوره میسوری فرماندار Lilburn Boggs اعلام کرد در یک فرمان اجرایی که “مورمون درمان باید به عنوان دشمنان و باید نابود شده و یا رانده شده از دولت اگر لازم است برای صلح.” سه روز بعد هفده مورمون ها به قتل رسیده توسط سربازان در نزدیکی Shoal Creek در Caldwell County است.

“عسل آن را لورنا از درب بعدی. او می خواهد به قرض گرفتن سه صد فنجان شکر.”
کارتون دیوید Ostow

روز بعد اسمیت دستگیر شد و در زندان برای چهار ماه که در طی آن زمان هزاران نفر از مورمون پناهندگان نقل مکان به ایالت ایلینوی که در آن به آنها وعده داده شده حفاظت توسط مجلس قانونگذاری ایالتی که اعضای آن شامل یک جوان آبراهام لینکلن. اسمیت فرار از زندان قبل از ایستاده trial—احتمالا با کمک دلسوز سپاه پاسداران—و او و دیگر رهبران مورمون سپس به واشنگتن دی سی به اعتراف خود را در مورد قبل از دولت فدرال است. آزرده بلکه حق آنها انجام چهار صد و هشتاد و یک فرد درخواست برای غرامت از آسیب رنج می برد و در وزارت امور خارجه-تحریم خشونت خواستار جبران همه چیز را از دست داده و دام به از دست شوهران. بزرگترین ادعای آمد از اسمیت خود که خواستار یک صد هزار دلار برای از دست دادن اموال و آنچه او به عنوان حبس نادرست.

کسانی که درخواست نمایندگی عجیب و غریب درک درستی از آمریکا فدرالیسم: قابل پیش بینی مورمون ها رو هیچ جا با خود استدلال که دولت ملی باید آنها را برای جبران اقدامات یک دولت خاص است. “چه می توانم انجام دهم؟” رئیس جمهور Martin Van Buren خواسته incredulously قبل از دادن جواب همان است که در کنگره ارائه شده که با ارائه دادخواست: “من می توانم هیچ چیز را برای شما.” این اولین بار بود که از بسیاری از ضد و نقیض درس مورمون خواهد در مورد یادگیری چگونه دولت فدرال adjudicates بین اراده اکثریت و حقوق اقلیت. سرخورده و خشمگین اسمیت و دیگران به رهبری بازگشت به ایلینوی که در آن مورمون در حال حاضر انتخاب یک محل برای اسکان. این شهر به نام تجارت به طوری که آنها آن را خریدم. اسمیت تغییر نام به Nauvoo که به اعتقاد او به کلمه عبری برای “شهر زیبا است.”

شهر Nauvoo شکل گرفت در سن زمانی که رالف والدو امرسون ادعا کرد که هر فکری به حال “یک پیش نویس از یک جامعه جدید خود را در جیب نیم تنه یا ژیلت.” اما اسمیت قصد دارد رفت و فراتر از تند مرحله: ظرف ده سال از تاسیس آن کلیسای عیسی مسیح از روز دوم پرستاران به حال بیش از بیست هزار عضو و Nauvoo به سرعت رشد به پرجمعیت تر از شیکاگو است. اما بر خلاف باد می وزد شهر Nauvoo عامل زیر مجاز منشور از ایالت ایلینوی توسعه مجزا مذهبی شخصیت: آن قوه قضائیه مستقل می تواند انکار اعتبار حکم بازداشت صادر شده توسط همسایه مقامات به منظور سپر اعضای کلیسا از تعقیب کیفری و جایگاه ارتش چند صد مردان مسلح شناخته شده به عنوان Nauvoo لژیون بود و قدرت برای محافظت از شهروندان از هر گونه تهدید. اسمیت ساخته شده بود سپهبد عنوان قبلا در ایالات متحده برگزار شده تنها توسط جورج واشنگتن و سازماندهی راهپیمایی برای نشان دادن لژیون قدرت. (این تجربه نظامی او را فخر خود را در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری; او بعدها اضافه شده به رزومه یک مدت به عنوان Nauvoo شهردار.)

این شهر بزرگترین ویژگی آن عظیم خیمه. اسمیت می خواستم معبد Nauvoo به رقیب یکی ساخته شده توسط جزایر; هنگامی که آن به پایان رسید با تشکر از ده و در زمان و عضلانی مورد نیاز از هر ساکن آن بود که دو بار به عنوان بلند که کاخ سفید است. اسمیت تا به حال ادامه داد: برای دریافت آیات در مورد چگونه وفادار بودند به معنای خدمت به خدا پس از این پناهگاه مستقر جدید مراسم مذهبی. یکی از آنها به نام برای پس از مرگ غسل تعمید که از طریق آن مورمون تعمید می تواند زندگی فرد به عنوان یک پروکسی برای کسی که در حال حاضر مرحوم. دیگری—که تقسیم کلیسا جذب دائمی ظن دولت و برای همیشه لکه دار درک عمومی از ایمان به نام برای جمع ازدواج.

ریشه های این مراسم هستند به خوبی شناخته شده است. به عنوان پارک شاهد در “پادشاهی Nauvoo” قابل توجه است که ایمان به طوری اختصاص داده شده به رکورد نگه داشتن نیست سند دکترین چند همسری. “به عنوان متعهد به عنوان او به این مراسم به اهمیت” پارک می نویسد: از اسمیت “او به همین ترتیب متعهد به محرمانه بودن آن دانستن که قرار گرفتن در معرض آن می تواند منجر به Nauvoo سقوط.” اسمیت علنا تکذیب دانش چندهمسری ازدواج و چند پرونده از کسانی که کارگری که وجود دارد مراجعه کنید به آنها را به عنوان “sealings”—یا حتی بیشتر cryptically به سادگی با اتصال به نام ایران با “بود” مخفف “نکاح و مهر و موم شده.” یکی از این اسناد تنها اسمیت تا کنون ثبت شده است که گواه به عمل است یک برکت و رحمت او نوشت: برای خانواده یکی از نوجوانان در سن همسران اطمینان او و بستگان او را نجات. یکی دیگر از اسمیت جمع همسران—که ازدواج به اسمیت به دنبال داشت ظرف چند هفته که از خواهر او—بعد توضیح داد که این ازدواج شد “بیش از حد مقدس به صحبت در مورد.” چنین furtiveness باعث می شود آن را دشوار برای پیگیری توسعه دکترین بسیار کمتر اسمیت کلامی توجیهی برای آن. برخی از مورخان از جمله پارک بر این باورند که او در زمان اولین جمع در آوریل سال 1841 هر چند هر زمان که آن اتفاق افتاده است, او نه بگویید اما آن را برخی از زمان قبل از او آموخته و حقیقت است. اگر او شده است می خواهم رئیس جمهور منتخب ملت تجمعی در مجموع بانوان اول خواهد فورا سه برابر شده اند: پس از آن از او گرفته شده بود بیش از سی همسران جوانترین آنها که تصور می شد به چهارده و قدیمی ترین آنها بود و پنجاه و شش.

در اصل تنها اسمیت تا به حال چندین همسران. اما او به تدریج نشان داد که عمل به دیگر رهبران مورمون, دعوت, آنها, انتخابی, به شاهد خود را جمع ازدواج و سپس آنها را تشویق به خود را دنبال کنند. نه هر کس تایید: اسمیت برادر هیریوم در ابتدا به رهبری مخالفان را محکوم کرد چند همسری و خواستار اخلاقی احیای Nauvoo. هیریوم شد یک مرد زن مرده و خصومت او با عملکرد ضعیف پس از او آموخته از آن قرار است پس از مرگ مزایای که از طریق آن او می تواند متحد در زندگی پس از مرگ هر دو خود را در اواخر و هر آینده هستند. دیگر مورمون ها باقی مانده unenthusiastic. اما سعی مارشال مقاومت در میان زنان از طریق کلیسا زن رهایی جامعه است; در پاسخ اسمیت سعی در سرکوب این سازمان است. اما پس از آن تهدید او با طلاق که در آن نقطه او وعده داده شده را به هیچ اضافی همسران و امضا اموال خود را بیش از برای خود و فرزندان خود به منظور حفظ امنیت مالی خوب بودن خود را در مورد ادعاهای رقیب.

این امر می تواند سال ها قبل از هر مورمون رهبر به طور رسمی اذعان عمل چند همسری. در عوض تا حدودی تکان دهنده از Nauvoo شورای شهر تصویب قانون مجازات زنا با شش ماه زندان و جریمه نقدی تا یک هزار دلار است. (چرا که این شهر شهری رهبری همپوشانی کامل با آن رهبری معنوی اسمیت می توانید انتخاب کنید برای محافظت از همکاران از پیگرد قانونی تحت این قانون جدید است.) حتی بیشتر بی باکانه اسمیت نفرین “همه زناکاران & fornicators” در یک سخنرانی و سپس طرد دو رهبران کلیسا برای تلاش برای افشای راز خود را ازدواج. اولین بار, John C. Bennett شده بود شهردار Nauvoo; زمانی که خود چند همسری عمومی شد او متهم اسمیت از تحریم آن است. دوم ویلیام قانون تا به حال محکوم جمع ازدواج پس از اسمیت propositioned ، پس از تبعید از ایمان به قانون و آغاز یک جنبش جدایی طلب به نام واقعی کلیسای عیسی مسیح از روز دوم پرستاران.

از جمله دو برخورد مواجه شد مشخصه اسمیت رهبری در طول Nauvoo سال, هر دو در داخل و خارج از مرزهای کلیسای مورمون است. نه تنها او در تلاش برای حفظ کنترل از پیروان خود را سرکوب مخالفان بیش از جمع ازدواج و quashing نگرانی در مورد خود و اخلاقی خلوص—او همچنین در تلاش برای گسترش خود را سکولار قدرت. پس از ورود در ایلینوی اسمیت تا به حال پیش از هر انتخابات استقبال نفع دو حزب سیاسی اصلی این حزب ویگ و دموکرات ها آویزان مورمون رای در ازای سیاسی به نفع و حفاظت شخصی. در یک وضعیت که در آن چند صد رای می تواند در تعیین نتیجه انتخابات به خصوص در شهرستان ها و کنگره سطوح هزاران فعال و enfranchised مورمون شد پس حوزه. پس از چند چرخه های انتخاباتی هر چند این معاشقه soured تا حدودی به دلیل اسمیت نیست قابل اعتماد از طریق در دنبال او وعده داده تاییدیه; در یک کنگره نژاد او حمایت Whig نامزد در حالی که آموزش دیگر رهبران کلیسا به پشتیبانی دموکراتیک حریف تقسیم وعده داده شده بلوک رای دادن. علاوه بر این او در حال تبدیل شدن به لحاظ سیاسی سمی است. زمانی که Boggs که فرماندار میسوری کشته شد و در سال 1842 شایعاتی منتشر شده که اسمیت قرار داده بود فضل بر روی سر خود را. میسوری مجبور ایلینوی به استرداد تنظیم برای مورمون رهبر اما دادگاه شهری در Nauvoo خنثی و آن را رسوا عمل بی توجهی به قانون است.

مانند کویکر در ماساچوست خلیج مستعمره قبل از آنها و Rajneeshees در اورگان پس از آنها, مورمون ها در ایلینوی آمد به دیده می شود به عنوان یک خطر برای دموکراسی: یک مینی امریکا که در آن پرستاران می تواند پناه اما ضد امریکا که در آن انحرافات اجتماعی تهدید نظم اخلاقی و مذهبی مقامات به دنبال بیش از حد قدرت. در مورد مورمون ها که تصور می شد به طور کامل نادرست است. این روشن شد در سال 2016 زمانی که مهر و موم دقیقه از این شورای پنجاه بودند در نهایت ساخته شده است. اسمیت برای اولین بار تشکیل این سازمان مخفی در بهار سال 1844 و آن را بلافاصله شروع به تهیه پیش نویس یک جایگزین قانون اساسی ایالات متحده را رد و دموکراسی به عنوان یک شکست خورده پروژه سیاسی و ترسیم یک مذهبی پادشاهی به جای آن.

پارک دسترسی به این دقیقه است که بخشی از آنچه می سازد “پادشاهی Nauvoo” خیلی روشن است. اسناد و مدارک ارائه بینش های جدید به اسمیت تصمیم برای اجرا به رئیس جمهور یک کمپین است که برافروخته مقامات در ایلینویز و میسوری و جلب انتقاد از مورمون ها از سراسر کشور است. این شورای پنجاه که منصوب اسمیت “پیامبر کشیش & پادشاه” کمک به او را به شکل یک پلت فرم سیاسی در حالی که همچنین ساخت برنامه برای چه اتفاقی می افتد اگر او از انتخابات از دست داده و مورمون ها نیاز به ترک Nauvoo. این شورا ارسال مبلغان جنوب و غرب را ببینید در مورد اسکان مجدد و اسمیت در انتخابات ریاست جمهوری پلت فرم به نام برای الحاق تگزاس از مکزیک نشان می دهد که فروش این کشور را اراضی عمومی می تواند مورد استفاده قرار گیرد به خرید آزادی از بردگی نفر در سراسر کشور در نتیجه پایان دادن به برده داری و ترویج آشکار سرنوشت در همان زمان. (که نشان می دهد یک قوی تر تعهد به برابری نژادی از وجود داشته است. در کتاب مورمون پوست تیره نشان داده شده است به عنوان یک نفرین از خدا; پس از اسمیت مرگ کلیسا شروع خودداری روحانیت از اعضای یک سیاست است که به طول انجامید برای بسیاری از قرن بیستم است.)

اسمیت تا به حال تردید پنج دیگر نامزدهای ریاست جمهوری قبل از تصمیم گیری برای اجرای. تنها سه پاسخ داد و هیچ ابراز تمایل به حفاظت از مورمون اگر انتخاب شود. اسمیت کمپین خیلی غرور پروژه به عنوان تلاش برای حمایت بیشتر قاطعانه دولت فدرال و قوی تر اجرایی ساخت موردی که اتحادیه باید در برابر دخالت ایالات متحده در هر زمان که حقوق اقلیت مورد تهدید قرار گرفتند. “آزار و اذیت نورد شده بر سر ما از زمان به زمان از بخش های ایالات متحده مانند peals از تندر به دلیل دین ما” اسمیت تاسف پس از اعلام نامزدی خود را. “و هیچ بخشی از دولت که هنوز پا به جلو برای ما تسکین. و با در نظر گرفتن این چیزهایی که من احساس می کنم آن را به من حق و امتیاز برای به دست آوردن آنچه که نفوذ و قدرت من می تواند به طور قانونی در ایالات متحده برای حفاظت از مجروح بی گناهی.”

نزدیک به سه صد مورمون مبلغان فرستاده شد به همه بیست و شش کشور به تبلیغ برای اسمیت نامزدی. کنوانسیون های سیاسی شد و فقط تبدیل شدن به محبوب و خود را به تازگی ایجاد اصلاحات در برنامه ریزی برای برگزاری آنها در هر دولت و برای برگزاری یک ملی در بالتیمور بعد از آن در تابستان است. اما طولانی نیست قبل از آن را به جای اسمیت زندانی در ایالت ایلینوی است. دستگیری ریشه نه از نیروهای خارج Nauvoo اما از نیروهای درون آن: ویلیام قانون طرد رهبر که تاسیس یک رقیب کلیسا تا به حال با یک گروه دیگر از مخالفان آغاز, انتشار یک روزنامه که متهم اسمیت از چند همسری و دقیق راه های که در آن او ظاهرا خطرناک به دموکراسی آمریکایی.

“من می خواهم بهتر است. آخرین باری که من معامله یک شیر گاو برای لوبیا کسی به پایان رسید تا مرده است.”
کارتون توسط مایکل mls australia

اسمیت و شورای پنجاه دستور Nauvoo Legion برای از بین بردن فشار است که قانون چاپ شده است Nauvoo Expositor. اسمیت سپس اعلام حکومت نظامی. ایالت ایلینویز در پاسخ به تهدید نظامی تلافی جویانه در برابر Nauvoo و با اضافه کردن یک اتهام جدید به همه آنهایی که برجسته در برابر اسمیت: تلاش برای برانگیختن شورش. اسمیت تسلیم خود را در کارتاژ بخشداری. دو روز بعد اراذل و اوباش بیش از دو صد مردان با هجوم به زندان که در آن حضرت برگزار می شد و به ضرب گلوله او را به عنوان او تلاش برای فرار با پریدن از یک دوم داستان پنجره. او چندی پس از برخورد به زمین یا از سقوط و یا از گلوله اوباش اخراج او هنگامی که او فرود آمد.

تنها پنج نفر از اوباش بودند تلاش برای اسمیت قتل و هیچ یک محکوم شدند. اسمیت اولین مشاور و معاون ریاست جمهوری در حال اجرا همسر سیدنی Rigdon سعی در کنترل کلیسای مورمون; سپس بریگهام یانگ سابق نجار که می خواهم مقرر شده است به یک شورای مشورتی به نام حد نصاب از دوازده ساخته شده بیشتر سیاسی پیشنهاد که کل رسیدن به حد نصاب باید نظارت کلیسا با جوان به عنوان رئیس جمهور آن; جماعت به توافق رسیدند. (این شورا در نهایت طرد Rigdon که بعدها تاسیس یک رقابت کلیسا محکوم شده است که چند همسری در پیتسبورگ.) جوان بود و پرقدرت شکل—”یک مرد خیلی شجاعت و فوق العاده تجهیزات” در هر اب و هوای سنگ است که نشانه زادگاه خود در Whitingham ورمونت. نادیده گرفتن انتقادات از اطراف سکولار مقامات او شروع به “ازدواج برای ابدیت” بیش از یک دوجین زنان هفت نفر از آنها نیز شده بود “M. E.” به اسمیت در حالی که همچنین سازماندهی مورمون رای برای انتخابات شهرستان. دولت انتقام لغو Nauvoo منشور و تضاد بین مذهبی در شهر و اطراف آن دموکراتیک همسایگان شدت یافته تا در نهایت مورمون ها مجبور شدند از Nauvoo.

وجود دارد هیچ دلیلی برای این باور که در آن نقطه که کلیسای مورمون خواهد برای زنده ماندن. برخی از حامیان حال پیشنهاد دادن دین خود را مستقل, رزرو, مانند کسانی که به تازگی مشخص شده است برای آمریکایی های بومی; مخالفان از ایمان حمایت, آشکار, برای نابودی پیروان آن. پارک نشان می دهد که مورمون ها’ مهاجرت به ایالت یوتا بود و یک پیش نمایش از انواع secessionist گرایش که دو دهه بعد هنگامی که ایالت های جنوبی به سمت چپ اتحادیه هر چند مورمون ترک این کشور به طور کامل—و یا تلاش برای. هنگامی که مؤمنان مستقر در دریاچه نمک دره بیش از دوازده صد مایل از Nauvoo آنها خوشحال برای پیدا کردن خود را در خارج از قلمرو آمریکا پس از آن ناراضی به کشف و پس از مکزیک و آمریکا جنگ که خود را در خاک های خارجی بود ناگهان داخلی. در نمونه دیگری از خود را به طور مستمر رابطه پیچیده به ایالات متحده آمریکا, مورمون ها تقریبا بلافاصله درخواست برای استقلال تلاش برای دریافت فدرال برای به رسمیت شناختن دولت از Deseret.

نزدیک به نیم قرن بعد یوتا در نهایت به یک دولت تبدیل شد و مورمون ها دوباره اتحادیه—اما نه قبل از آنها تا به حال نصب شده در یک مقاومت مسلحانه در برابر گارد ملی در پاسخ به این نظامی آمریکایی وارد خاک در 1857. پنج برنامه های قبلی برای استقلال شده بود را تکذیب کرد بر روی زمین است که کلیسای مورمون سیاسی الهیات درگیری با این کشور به ارزش های دموکراتیک: این همان درگیری است که تا به حال مجبور به مورمون ها از Nauvoo بود در حال حاضر بازی را بارها و بارها در خانه جدید خود را. بر خلاف جدایی طلب شیکر و Mennonites که مورمون ها می خواستم برای شرکت در فرایند دموکراتیک و آنها سعی در تحکیم به اندازه کافی قدرت سیاسی به خم قوانین اکثریت برای محافظت از اقلیت اعتقادات. اما چند همسری برای کنگره ایالات متحده بود غیر استارتر; سرانجام قضایی بحث بیش از قانونی بودن آن رفت و تمام راه را به دیوان عالی کشور. در رینولدز v. متحده آمریکا (1879) به قضات حکومت که رایگان-ورزش بند نمی محافظت از جمع ازدواج که یک قانون فدرال ممنوعیت چند همسری به قانون اساسی. کنگره سپس تصویب قانون مجازات کلیسا از جمله یکی که به نام تشنج از اموال خود را. سرانجام رهبران مورمون که قبلا به نام باز سرپیچی از قوانین فدرال اعلام کرد برای پایان دادن به جمع ازدواج. شش سال پس از این کاپیتولاسیون در سال 1896 یوتا به رسمیت شناخته شد به عنوان چهل و پنجم دولت است.

چنین مصالحه هستند چیزهای که دموکراسی ساخته شده است—و به نظر می رسد این مسائل که موفق ادیان ساخته شده بیش از حد. بسیاری از فرقه های آمد و رفت در گسترش ایمان و تعصب که مشخصه دوم بیداری بزرگ. چه نگه داشته مورمونها از پیوستن به صفوف خود بود تمایل خود را برای تغییر سیاسی آن کلام. پارک نشان می دهد که بخشی از آنچه را که مورمون ها آموخته در Nauvoo شد محدودیت های حکومت دینی. تطبیق اعتقادات و شیوه های یوتا تقویت جایگاه خود با دولت فدرال; با ایجاد توازن میان آزادی مذهبی با دموکراتیک قدرت آنها جان سالم به آزار و اذیت و همچنان ادامه داشت در نهایت آمدن به بازی نقش مهمی در زندگی سیاسی این کشور است.

اگر چه یک مورمون انتخاب شد به دفتر امور خارجه در ایلینوی در سال 1838 آن نبود تا سال 1896 که یکی انتخاب شد به فدرال قوه مقننه. که با موفقیت به پایان نمی ظن در هر دو طرف كليسا-دولت تقسیم کنید: زمانی که یک عضو از رسیدن به حد نصاب از دوازده نی اسموت برنده یک کشور ایالات متحده آمریکا صندلی در سال 1903 او را تحمل چندین سال از کنگره سوالات به اینکه وظایف خود را به عنوان یک مورمون رسول او را از اعمال قدرت سکولار. چنین بود مضطرب تکامل از رابطه بین مؤمنان و دولت: دشمنی و بی اعتمادی به آرامی به راه در هر دو طرف به محل اقامت و داد. پس از آن بود که در اوایل سال جاری در سنا دیگر زمانی مورمون نامزد انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی می تواند اعلام کند که او قسم خورده “سوگند قبل از خدا به اعمال بی طرفی و عدالت” و تبدیل شدن به اولین سیاستمدار در تاریخ آمریکا به رای دادن به استیضاح یک عضو حزب خود. در توضیح اینکه چرا او را محکوم جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به اتهام سوء استفاده از قدرت رامنی گفت: “من عمیقا مذهبی است. من ایمان است که در قلب من چه کسی هستم.”

آن را قابل توجه ژست مرتب کردن بر اساس مشخصات در شجاعت است که بسیاری از مردم منتظر بودند که در طول استیضاح محاکمه. آن را نیز یک رای برای محدود قدرت اجرایی که جوزف اسمیت تا به حال می خواستم به تقویت و حمایت سنتی اصول دموکراتیک که اسمیت و پیروان اولیه تا به حال به دنبال تضعیف کند. و آن یک رای در تقابل با برخی از رامنی co-دینداران در کنگره: از سه نفر دیگر از مورمون ها در سنا, یک, تام Udall, یک دموکرات پیوست رامنی در رای گیری برای استیضاح در حالی که دو نفر دیگر مایک Crapo و مایک لی هم جمهوری خواهان رای دادند برای حفاظت از رئیس جمهور است. که شکاف ممکن است نگران اسمیت: این زمان وجود نداشت مورمون بلوک. اما نزدیک به دو صد سال پس از تاسیس Nauvoo وجود دارد در درون خود ایمان چیزی است که اسمیت تا به حال خواستار از کشور خود را حتی اگر او تا به حال همیشه مجاز آن را در کلیسای خود: اتاق برای مخالفت. ♦

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>