چگونه مجسمه ها در بریتانیا شروع به سقوط

در طول یک ماه ژوئن 7th مارس در بریستول, انگلستان معترضان سرنگون یک مجسمه تاجر برده ادوارد Colston و تحت فشار ق

توسط NEWS-SINGLE در 2 تیر 1399
A crowd watches the Edward Colston statue fall into the water.
در طول یک ماه ژوئن 7th مارس در بریستول, انگلستان معترضان سرنگون یک مجسمه تاجر برده ادوارد Colston و تحت فشار قرار دادند این رقم به رودخانه آون.عکس توسط Keir Gravil / ایسنا

زمانی که بیست و نه ساله نویسنده و مجری ونسا Kisuule نقل مکان کرد به بریستول, انگلستان ده سال پیش برای حضور در دانشگاه بریستول او نمی دانم زیادی در مورد این شهر لینک کلیک کنید برای اطلس تجارت برده. "من تنها فرهنگی نقطه مرجع بود, مانند, 'پوسته', " او به من گفت با اشاره به, انگلیسی, درام, درباره, نوجوانان در حال رشد در این شهرستان است. در برخی از نقطه, او آگاه شد از همه جا از کلمه "Colston" در بریستول را از خیابان ها و ساختمان ها. Kisuule که سیاه را Colston خیابان عبور میخانه به نام Colston حیاط و بازدید Colston Hall شهر بزرگترین محل برگزاری کنسرت. آنها پس از نام ادوارد Colston یک برده تاجر و سیاستمدار که متولد شهرستان در 1636. "من فکر می کنم درک من از بریستول لینک با تجارت برده در آمد بسیار زیادی در پشت سر هم با کلی بیداری به پیچیدگی و اعماق بریتانیا استعماری تاریخ" Kisuule به من گفت. "این فقط این آهسته و دردناک تحقق همانطور که شما مسن و شما به عنوان خوانده شده و شما همه چیز را یاد بگیرند. و شما مانند Oh shit, O. K."

در طول Colston عمر او آموخته بریستول بود و انگلستان بزرگترین slaving بندر و شهر بزرگ و ثروتمند از تجارت است. Colston کار کرده و سلطنتی شرکت آفریقایی است که به صورت دهه برگزار انگلیسی انحصار در تجارت برده و او در نهایت شرکت معاون فرماندار. در طول تصدی خود شرکت حمل و نقل و هشتاد و چهار هزار نفر از مردان و زنان و کودکان به کارائیب و آمریکای شمالی به عنوان برده است. برخی از نوزده هزار نفر از آنها فوت در سفر. Colston اهدا مقدار از پول او ساخته شده از طریق تجارت به مدارس محلی almshouses و دیگر سازمان های خیریه هر چند او تنها به سازمان است که هم تراز با او سخت کلیسای آنگلیکان اعتقادات. او به طور خلاصه به عنوان یک حزب محافظه M. P. پیوست و بریستول را در جامعه از تاجر Venturers یک گروه برای کسب و کار élites اجاره در پانزده-صدها نفر که هنوز هم کمک می کند تا مدیریت میراث او.

در سال 1895 نزدیک به یک صد و هفتاد سال پس از مرگ او یک مجسمه Colston بنا در بریستول شهر مرکز. Madge کمد, یک مورخ در دانشگاه بریستول به من گفت که ویکتوریا élites از آن دوران به دنبال یک قهرمان وطنی به استوک سیتی محلی غرور و افتخار است. "آنها خود را به عنوان تقویت بریستول تا" کمد گفت. مجسمه Colston به نظر می رسد افسرده و می پوشد گران به دنبال کت فراک. یک پلاک در زیر آن آمده است: "بنا توسط شهروندان بریستول به عنوان یک بنای یادبود یکی از مهمترین و با فضیلت و عاقلانه فرزندان این شهر است." در طول سال مراسم تجلیل از Colston رشد: مراسم شام صورت گرفت هر سال در روز تولد خود یک میوه ای "Colston مستی" بود که به کودکان داده می شود و یک "Colston روز" در صفوف منظم ساخته شده راه خود را از طریق شهرستان است. محلی افسانه منتشر شده است که یک دلفین به حال یک بار ذخیره شده یکی از Colston کشتی های با متصل کردن یک سوراخ با آن بدن است. داستان دیگری گفت که تاجر Venturers تا به حال حفظ مو و ناخن. (آنها بود.) اما حتی به عنوان جشن همچنان وجود دارد افزایش مخالفت در بریستول در مورد اینکه آیا این شهر باید یک slaver به عنوان آن را طلسم.

Kisuule در حال حاضر بریستول رسمی شهر شاعر است. در ژوئن 7, او در آپارتمان خود در نزدیکی شهر زمانی که معترضان در یک زندگی ماده مارس سرنگون مجسمه Colston. "این باور نکردنی بود," او گفت:. در فیلم نقاب معترضان که اکثر آنها جوان, بسیاری از آنها, سفید, پرتاب تخم مرغ در مجسمه و حذف پوشش محافظ است که تا به حال روی آن قرار داده شده قبل از مارس. آنها کراوات Colston را در مچ دست و مچ پا به هم وصل کنید و طناب را به سر خود را. هنگامی که او آمد پایین تر از حد انتظار—جمعیت زد نسبت به او رقص و تشویق. برخی از زانو در گردن او. دیگران صعود بر روی پشت ستون خالی و مطرح مشت خود را. آنها نورد او را از طریق خیابان ها و پس از آن پرتاب او را به رودخانه آون.

این عمل به نظر می رسد شده اند خود به خود و یا حداقل آن را برنامه ریزی شده توسط سازمان. ایوان Maina, یکی از رهبران سیاه زندگی ماده بریستول در مقابل مارس فریاد به یک بلندگو زمانی که او شنیده ام که مجسمه آمده بود پایین. او بخش از ماه مارس تا به حال در حال حاضر به تصویب Colston و او آموخته است که از سقوط خود را زمانی که یک روزنامه نگار به او نشان داد یک ویدیو. "ما آنقدر شوکه شده" Maina که بیست و تحصیل مد در دانشگاه هنر لندن به من گفت. با دیگر معترضان از مقابل ماه مارس او دو برابر به دیدن خالی مجسمه. "ما مانند آن را احساس می کند خیلی عجیب و غریب بودن در اینجا و نه وجود دارد."

Kisuule بعد از تماشای ویدئوها از مجسمه در حال سقوط بر روی تکرار. "من نمی توانم به یاد زمان دیگری احساس, مانند, آه, این تاریخ است," او گفت:. "این است که در تاریخ اتفاق می افتد در حال حاضرمانند پانزده دقیقه از من frickin' خانه." او همخانه آنها را خریداری یک بطری از اجوف به جشن می گیرند. "پس از یک هفته فقط وحشتناک, اخبار و پی در پی سر و صدا آنلاین" همه چیز شده بود احساس "بسیار سنگین و بسیار دشوار است" Kisuule گفت. "و سپس Colston اتفاق افتاده است در روز یکشنبه, و آن را مانند بوم! من پشت در اتاق." او ادامه داد: "این مجسمه پایین رفتن فقط به خاطر من, مانند, O. K., اجازه دهید ما می توانید انجام دهید این است."

Kisuule به من گفت که او زده بود چگونه نور Colston مجسمه به نظر می رسد او همواره فرض آن جامد برنز. تصاویر کنار او حس مجسمه را "immovability یا آن تداوم," او گفت:. "هنگامی که شما راه رفتن گذشته این مجسمه شما مانند آن نگاه کنید آن را, آن را, آن را از فلز ساخته شده. زمانی که من آن را دیدم پایین آمده بود, من, مثل, که, گه, در حال پایین آمدن مانند آن را ساخته شده از ویفر." روز بعد او یک شعر نوشتم با عنوان "توخالی" با ارسال تصویری از خودش خواندن آن را آنلاین. "Colston من نمی تواند صدای شما را از سر من" او شعر می خواند. "بارها من گذشت که ازاره آن سنگین تهدید / از فلز و سنگ مرمر است. اما به عنوان شما فرود آمد یک تکه از شما / سقوط کردن شکست و دور و داخل: چیزی جز هوا. / کل این زمان شما توخالی است."

سرنگونی Colston مجسمه در بریستول, همراه با یک سری از زندگی توجه به اعتراضاتی که صورت گرفته است در سراسر انگلستان در هفته های اخیر احیا شده است طولانی نهفته بحث بر سر آثار تاریخی به بریتانیا گذشته است. به عنوان در ایالات متحده—که در آن مجسمه توماس جفرسون و کریستف کلمب به تازگی گرفته شده پایین—دردناک حساب در حال وقوع است در انگلستان روز پس از Colston مجسمه نورد بود به رودخانه آون هزاران نفر از معترضان با حضور در دانشگاه آکسفورد به مبارزه برای حذف مجسمه سیسیل رودس از قرن نوزدهم امپریالیستی از Oriel کالج. (کالج است پس توصیه می شود حذف آن.) که همان روز یک مجسمه از تاجر برده رابرت میلیگان که متعلق به دو قند از مزارع در جامائیکا بود که بی سر و صدا حذف شده از خارج از موزه لندن Docklands. در ادینبورگ مقامات پیشنهادی علاوه بر این از یک پلاک به یک مجسمه هنری Dundas یک سیاستمدار که با تاخیر و لغو تجارت برده. پلاک را بخوانید در بخش "در سال 2020 این بود که اختصاص داده شده به حافظه از بیش از نیم میلیون آفریقایی که در اسارت بود و در نتیجه هنری Dundas اقدامات."

نه هر کس است که پردازنده با تغییرات. پس از Colston مجسمه در بریستول آمد پایین یک سخنگوی نخست وزیر بوریس جانسون را محکوم کرد و آن را به عنوان یک "جنایتکار عمل می کنند" و اضافه کرد که "پلیس می خواهید به نگه داشتن به حساب کسانی که مسئول." "P. M. کاملا درک قدرت احساس" این سخنگو گفت: "اما در این کشور ما حل و فصل اختلافات ما دموکراتیک است و اگر مردم می خواستند حذف مجسمه وجود دارد مسیرهای دموکراتیک است که می تواند به دنبال." خانه منشی, Priti پاتل پرداختن به مجلس عوام در روز شنبه پس از این اعتراض اعلام کرد: "آنچه ما شاهد دیروز اراذل و اوباش حکومت است که به طور کامل خارج از ماشین چین دهنده با حاکمیت قانون و غیر قابل قبول است."

پس از اولین آخر هفته از راهپیمایی در لندن مقامات سوار کردن یک مجسمه وینستون چرچیل در میدان پارلمان. یک معترض بود و عبور از چرچیل نام در سیاه رنگ اسپری و نوشته شده "یک نژادپرست" در زیر آن. همان روز یکی دیگر از معترضان سعی کرده بود به آتش زدن پرچم تهی گور اولین یادبود جنگ جهانی. در پاسخ راست از جمله حزب دموکرات فوتبال بیابان داد سازمان "دفاع از ما خاطرات" رویداد که منجر به بیش از یک صد نفر بازداشت. تصاویر جدیدی از مردان سفید پوست, بسیاری از آنها shirtless, تقریبا تمام maskless خروشان در صلح آمیز ضد نژادپرستی تظاهرات. روز بعد جانسون منتشر شده op-ed در این تلگراف که در آن او را محکوم راست معترضان به عنوان "آشکارا نژادپرست است." او همچنین نوشت که او را "مقاومت با هر نفس در بدن من هر گونه تلاش برای حذف" چرچیل مجسمه هر چند هیچ کس واقعا به نظر می رسد به تماس می شود که.

روز پس از Colston را از سقوط رضا خان شهردار لندن اعلام کرد یک بررسی از پایتخت بناهای تاریخی به ویژه کسانی که با لینک به برده داری. "این یک حقیقت ناراحت کننده است که کشور ما و شهر مدیون بخش بزرگی از ثروت خود را به نقش آن در تجارت برده" او گفت. برای بسیاری از این نقد و بررسی به نظر می رسد دیر شده است. مورخ دیوید Olusoga نوشته است که برده داری است که اغلب misremembered در انگلستان به عنوان یک منحصر به فرد آمریکایی قساوت. او با اشاره به این که انگلیسی ها متعلق به بردگان بیشتر زندگی و کار در کارائیب و جزایر بریتانیا. "که فاصله جغرافیایی این امکان را برای برده داری می شود تا حد زیادی airbrushed بیرون از تاریخ" Olusoga نوشت: در نگهبان در سال 2015. "کلمه برده داری است که بیشتر احتمال دارد به التماس کردن تصاویر آلاباما مزارع پنبه و سفید کشت و زرع خانه از 'ریشه' 'بر باد رفته" و "12 سال یک برده" از تصاویر از جامائیکا و باربادوس." بسیاری از معترضان جوان در آن زندگی می کند ماده راهپیمایی در لندن انجام شده نشانه هایی قرار داده است که آن را یکی دیگر از راه: "انگلستان است و نه گناه."

ماروین ریس پسر از یک مادر و یک جامائیکا پدر شد, شهردار بریستول در سال 2016 ساخت و او را و انگلستان برای اولین بار به طور مستقیم انتخاب سیاه و شهردار. در یک مصاحبه بی بی سی پس از اعتراض ریس به نام Colston مجسمه های شخصی "بی حرمتی" و انتقاد از دولت در پاسخ. "شما نمی توانید فقط دفن سر خود را در شن و ماسه و فقط تعیین برای توصیف این عنوان بی فکر خرابکاری" او گفت:. "حتی اگر شما نمی خواهید از حوادث را به معنی." وقتی مصاحبه کننده خواسته ریس چرا او تا به حال گرفته شده از مجسمه پایین زودتر او bristled اشاره کرد "چگونه ستیز جایی که مجسمه شده است."

مبارزات انتخاباتی برای حذف مجسمه شده است و دم از حداقل نوزده-نود. در سال 2015 Ros مارتین پنجاه و نه هنرمند و نویسنده تشکیل گروه مقابله با Colston با ترکیبی از سیاه و سفید Bristolians. آنها شروع به نشان دادن در خارج از سالانه Colston مراسم که در آن دانش آموزان حضور خواهد یک سرویس کلیسا در Colston افتخار. مارتین می آورد پلاکارد و شمع و ارسال پیام در مورد برده داری در گچ است. دیگر هنرمندان نقاشی Colston مجسمه چهره سفید نخ-بمباران مجسمه یا متصل manacles. "مردم را متوقف و بگو چه می کنید ؟ "او به یاد می آورد. "و شما می خواهم توضیح دهم. گاهی اوقات آنها می گویند: "آه من احساس گناه می کنم.' "در سال 2018, کسی گذاشته, ده ها مجسمه از چهره انسان در Colston را در شکل گیری یک کشتی برده.

پایه در بریستول که یک بار برگزار می شود مجسمه ادوارد Colston در حال حاضر خالی است.عکس کرستی Wigglesworth / AP / شاتر

در اطراف این شهر تصمیم به اضافه کردن یک اصلاحی پلاک به مجسمه سازی. کمد مورخ نامیده می شد به کار بر روی جمله بندی. او در مشورت با سابق, دکتری, دانشجو, راجر توپ پنجاه و پنج سال عضو مقابله با Colston. با توجه به توپ و کمد اولیه بیان آنها پیشنهاد اشاره کرد که Colston شد یک حزب محافظه M. P. خود انسان دوستی بهره مند نیست کسانی که "مشترک نیست به او مذهبی یا باورهای سیاسی." همچنین اظهار داشت که Colston شد "مقام بالا" در رویال شرکت آفریقایی و شامل آمار تعداد بردگان حمل و نقل در طول Colston سال در R. A. C., از جمله دوازده هزار کودک.

کمد به من گفت که زمانی که او گروه منتشر پیشنهاد پلاک به یک شهر-برنامه ریزی سایت برای نقد و بررسی "ما فقط حمله کردند." برخی از اعضای جامعه از تاجر Venturers مشاهده پلاک به عنوان حزبی و کمک کرد تا پیش نویس جدید بیان. این آمار در دوازده هزار کودک حذف شد که شد Colston لینک به حزب محافظه کار حزب و تاجر Venturers و انتخابی انسان دوستی. تجدید نظر در پلاک مذکور Colston دخالت در R. A. C. اما تنها پس از لیست بریستول نهاد او حمایت و او را به نام "یکی از شهر بزرگترین نیکوکاران." ریس شهردار وتو آن است. "زمان چیزی آمد به میز من آن را ضعیف" ریس به من گفت که به تازگی. "من ترجیح می دهم به هیچ برنامه از برنامه است."

این پروژه متوقف شده در بهار سال 2019. سال آینده جورج فلوید مرگ ضربه اخبار. در ژوئن 7, توپ تا به حال تصمیم به حضور در این تظاهرات بیش از ترس از coronavirus. به محض این که او شنیده ام که مجسمه افتاده بود هر چند او را در یک ماسک و دستکش و خانه به سمت چپ برای دیدن برای خودش. او به یاد می آورد بحث در مورد آنچه اتفاق می افتد باید به این مجسمه در مقابله با Colston جلسه سال قبل است. موقعیت رسمی خود را بود که باید آن را به یک موزه شده است. "اما قلب من گفت:" من دوست دارم یک جمعیت بزرگ سیاه و سفید Bristolians به آن را پایین بکشید و پرتاب آن را در جایگاه " او به من گفت. در اعتراض او تجربه یک نوع آشناپنداری. "این تقریبا شبیه من تصور آن را," او گفت:. "ما ایستاده بودند وجود دارد, برخی از ما, رفتن, من نمی تواند باور کند که. این چیزی است که ما صحبت در مورد سال پیش از آن اتفاق افتاده است."

زمانی که من صحبت ریس چند روز پس از سقوط مجسمه او در توصیف خلق و خوی در بریستول به عنوان متنوع با برخی از ساکنان جشن و دیگران را دیدم که مجسمه به عنوان "جدایی ناپذیر هویت شهر" تاسف. او با تقدیر از نیروی پلیس خود را برای دست زدن به جمعیت که کشیده مجسمه پایین; از ده هزار نفر که با حضور اعتراض هیچ کس مجروح شد. او همچنین با اشاره به قوی نماد قانون: مجسمه به آب پرتاب شد در نزدیکی پرو پلی به نام بعد از پرو جونز بردگی کسی که زندگی و مرگ او در بریستول در هفده-صدها نفر.

اواخر هفته گذشته در 5 صبحبه Colston مجسمه صید شد از بریستول بندر گرفته و به محل نامعلومی برای حفاظت. آن را تمیز شود برای حذف آب نمک بود که آسیب رساندن به برنز اما طناب و اسپری رنگ اضافه شده در طول اعتراض باقی خواهد ماند. شورای شهر اعلام کرده است قصد دارد به جای آن در موزه همراه با ده ها تن از مقوا اعتراض نشانه های جمع آوری شده از اطراف خالی مجسمه.

الیوت Otele یک استاد تاریخ برده داری در دانشگاه بریستول شده است تماشای بحث در اطراف مجسمه خشم برای سال. Otele اولین زن سیاه به نگه داشتن سابقه استادی در انگلستان بود و به تازگی ساخته شده از صندلی بریستول کمیسیون برابری نژاد. تحقیقات خود را ومیزان چگونه حافظه و سیاست شکل روایت در اطراف برده داری. او به من گفت که زمانی که او را دیدم مجسمه پایین آمدن "آن بود که در نهایت در نهایت چیزی است که اتفاق می افتد که مردم را وادار به تجدید نظر کند." از من خواسته Otele چگونه او می خواست لحظه ای به یاد می شود. "با پیچیدگی آن" او گفت:. او با احتیاط از یک روایت که در آن سرنگونی مجسمه به معنای پایان نژاد پرستی در بریستول. "این یک لحظه به رسمیت شناختن, به مکث و به دیدن چه برای انجام بعدی" او به من گفت: "اما این پایان همه چیز است."


مسابقه پلیس و زندگی ماده تظاهرات

  • مرگ جورج فلوید در زمینه.
  • مدنی-وکیل حقوق برایان استیونسون بررسی سرخوردگی و ناامیدی در پشت تظاهرات.
  • که دیوید Remnick می پرسد که درست همزن پشت نژادی ناآرامی ؟
  • یک جامعه شناس به بررسی اصطلاح ستون های سفیدی که جلوگیری از سفید آمریکایی ها از مقابله با نژادپرستی است.
  • سیاه و سفید زندگی می کند ماده بنیانگذار شرکت عقیق Tometi در آنچه در آن به معنی به پال خواستار قطع بودجه دولت ادارات پلیس و چه می آید بعدی.
  • تلاش برای تبدیل ایالات متحده نمی تواند محدود به چالش کشیدن خود را وحشیانه پلیس.


tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب