چگونه Coronavirus نشان داد استبداد را نقص کشنده

Aly آهنگ / ایسنا

چین در چنگال سرنوشت بحران است. رمان coronavirus پدید آمده است که در اواخر سال گذشته در حال حاضر ادعا کرد سه بار بیشتر زندگی از شیوع سارس در سال 2003 و آن است که هنوز هم در حال گسترش است. بیش از 50 میلیون نفر (بیش از ترکیب مترو جمعیت نیویورک, لوس آنجلس, شیکاگو و سان فرانسیسکو) باقی می ماند زیر در طول تاریخ بی سابقه مستند قادر به ترک شهر خود و در بسیاری از موارد حتی خود را آپارتمان. بسیاری از کشورهای دیگر قبول بازدید از اتباع چینی و یا اگر آنها را قرنطینه آنها برای هفته ها. شرکت های بزرگ در حال بیرون کشیدن از تجارت را نشان می دهد. تولید رنج می برد. عمیق عواقب اقتصادی ملزم به امدن نه فقط در چین بلکه در سراسر جهان است.

چگونه چین—دبیر کل حزب کمونیست چین است که تحکیم قدرت خود را پس از مصرف بیش از پست در سال 2012—اجازه دهید همه چیز به این نقطه ؟

آن ممکن است که او به طور کامل نمی دانم آنچه اتفاق می افتد در کشور خود را تا زمانی که خیلی دیر شده بود.

یازدهم خواهد بود به دور از اول استبدادی بوده است blindsided. جالب اینجاست که برای همه صحبت از فن آوری طرف چینی استبداد چین با استفاده از تکنولوژی به چرخ ضامن دار تا نظارت و سانسور ممکن است باعث بدتر شدن اوضاع شده توسط ساخت آن کمتر احتمال دارد که یازدهم حتی می دانم چه می گذرد در کشور خود.

استبدادی کوری است چندساله مشکل به ویژه در کشورهای بزرگ مانند چین با متمرکز از بالا به پایین دولت است. در واقع یازدهم نمی خواهد حتی اولین بار چینی حاکم به سقوط قربانی به کلیت قدرت خود را دارد. در 4 اوت سال 1958 ها رو با گزارش ریختن از سراسر کشور از رکورد دانه برنج و بادام زمینی تولید پربرکت رئیس مائو تسه تونگ فکر چگونه به خلاص شدن از شر بیش از حد و به مردم توصیه می شود به خوردن “پنج وعده غذا در روز.” بسیاری از انجام gorging خود را در رژیم جدید محیط های اغذیه فروشی و حتی آزادسازی مقادیر عظیم “باقی مانده” پایین ناودان و توالت. صادرات موافقت نامه ساخته شده بودند به ارسال تن مواد غذایی در خارج از کشور در بازگشت برای ماشین آلات یا ارز. تنها چند ماه بعد شاید بزرگترین قحطی در تاریخ ثبت شده آغاز شد که در آن ده ها میلیون نفر می میرند چرا که در واقع وجود دارد هیچ گونه مازاد. کاملا مخالف: غلط سیاست های کشاورزی از جهش بزرگ رو به جلو بود و باعث سقوط در تولید مواد غذایی است. در عین حال به جای گزارش شکست های عظیم این apparatchiks در استان های مختلف مشغول کرده بود در رقابتی اغراق گزارش روزافزون مازاد هر دو چون آنها ترس از گزارش خبر بد و از آنجا که آنها می خواستم لطفا به مافوق خود.

مائو نمی دانم قحطی در دست بود چرا که او تا به حال راه اندازی یک سیستم است که تضمین او را بشنود نهفته است.

هوشمند حاکمان تلاش کرده اند برای ایجاد راه حل برای جلوگیری از این اقتدارگرا معضل است. سلسله چین, برای مثال تا به حال نهادینه مکانیسم به درخواست امپراتور: درست است که به لحاظ نظری اعطا شده به هر کس از جمله بالاترین کشاورزان و فقیرترین ساکنان شهرستان. این سیستم در نظر گرفته شده بود برای بررسی فساد در استان و کشف مشکلات اما در عمل آن را محدود در بسیاری از راه های فیلتر شده از طریق درباریان به یک امپراتور که می تواند گوش دادن به تنها بسیاری از در یک روز. بسیاری از حاکمان نیز خود را کشت منابع مستقل از اطلاعات در پرت و دور افتاده استان.

با تشکر از فن آوری وجود دارد بسیار قوی تر گزینه برای authoritarians در قرن 21: بزرگ-تجزیه و تحلیل داده های دیجیتال حوزه عمومی. برای چند سال آن را به نظر می رسد که چین را در بر داشت یک راه پاسخگو به شهروندان خود آنها را در قدرت سیاسی است. محققان نشان داده اند که نوشته های در Weibo (چین توییتر) شکایت در مورد مشکلات در حکومت و یا فساد نیست همه سانسور. بسیاری از آنها مجاز به اقامت اجازه می دهد اطلاعات مهم به شدت به مقامات. برای مثال ویروسی پست در مورد مجبور تخریب (یک اتفاق معمول در چین) و یا پزشکی بدرفتاری منجر به اخراج مقامات مقامات درگیر و یا به قربانی جبران خسارت که در غیر این صورت نیست که رخ داده است. فاسد رسمی بود و حتی حذف از دفتر پس از خشم شهروندان در رسانه های اجتماعی با اشاره به گران, ساعت میپوشید که غیر ممکن است برای خرید در دولت خود حقوق و دستمزد.

حوزه عمومی در چین در طول آن سال ها نبود رایگان برای همه تا مطمئن شوید. یکی نمی تواند تماس برای اقدام جمعی و یا برای خلع دولت مرکزی است. اما رسانه های اجتماعی به شهروندان یک صدا و یک راه برای ایجاد یک تاثیر و آن را به عنوان سیستم هشدار زودهنگام برای رهبران حزب. (تنها موضوع دیگر که به نظر می رسید به خارج از محدوده بود و بازرسان خود را—محققان دریافتند که آنها مشتاقانه برافروخت شکایت کارگردانی،)

این فرم پاسخگو استبداد اتفاق نمی افتد فقط در رسانه های اجتماعی. ابتدا در اوایل 2000s چین برگزار شد “مشورتی سنجی” است که در آن شهروندان در بحث بودجه های محلی مسائل مهم و حتی اصلاحات که به آنها حق دسترسی به اطلاعات در دولت اقدامات است. در Zeguo شهرستان در ونلینگ یک شهرداری بیش از 1 میلیون نفر از ساکنان مقامات ایجاد مشورتی بدن جایی که آنها مشغول شهروندان (معمولا چند صد با اتفاقی حصول اطمینان از آنها نماینده از جمعیت) بیش از چند روز با ارائه اطلاعات (از جمله دقیق حساب از بودجه شهرستان است) و میزبانی بحث تصمیم گیری در مسائل عمومی اهمیت است. مقامات گاهی اوقات تا جایی پیش رفت که به تعهد در پیشبرد به رعایت تصمیمات این بدن. برای سال های بسیاری از جمله آزمایش رونق بیش از همه چین و در ترکیب با دیجیتال حوزه عمومی به رهبری علما به تعجب که آیا “مشورتی به نوبه خود” در این کشور است در غیر این صورت دولت استبدادی بود و نه وسیله ای برای تضعیف استبداد اما ساخت آن را بیشتر پایدار.

در عین حال این مشورتی تبدیل شد به زودی معکوس شود.

پس از گرفتن قدرت در سال 2012 یازدهم منتقل شده به سنتی حکومت یک تمرکز بیشتر و قدرت بیشتر را به دست خود. او مستقر همیشه بیشتر خفه کننده سیستم نظارت تبلیغ و سرکوب در حالی که تلاش برای ایجاد یک فرقه شخصیتی یادآور دوران مائو به جز با نرم افزار به جای استفاده از کتاب.

بر خلاف کتاب هر چند برنامه برای جاسوسی بر روی مردم است.

یکی صد میلیون یا بیشتر مردم در چین شده اند ahem را متقاعد به دانلود یک حزب-تبلیغات برنامه به نام “مطالعه یازدهم قوی ملت” است که باعث می شود کاربران به تماشای تلقین است, فیلم ها و آزمونها را در یک gamified نقاط مبتنی بر سیستم. همچنین گفته می دهد که دولت دسترسی به محتویات کامل کاربران گوشی های. آن را تقریبا مهم نیست که آیا این برنامه شامل چنین backdoor دسترسی یا نه: مردم معقول و منطقی عمل می کنند به عنوان اگر آن را ندارد و با احتیاط در تمام ارتباطات خود را. یازدهم نیز گسترش چین سیستم دوربین های مربوط به صورت-به رسمیت شناختن پایگاه داده ها که ممکن است روزی قادر به شناسایی افراد در همه جا آنها بروید. دوباره واقعی عملکرد سیستم ثانویه به خود دلسرد کننده اثر: برای مردم عادی امن فرض این است که اگر آنها را در محل اشتباه در زمان اشتباه مقامات می دانید.

زودتر تذکر است که شی جین پینگ چین در حال سقوط بود به استبدادی کوری آمد در حال انجام هنگ کنگ تظاهرات. تظاهرات آغاز شده بود بیش از یک جزئی تقاضا—خروج از استرداد لایحه از اهمیت استراتژیک به پکن. در اعتراض به روش سنتی که هنگ Kongers که نمی باید حقوق رای دادن بیان نارضایتی. اما این بار به پکن خودی اشتباه محاسبه. آنها واقعا بر این باور بودند که علت واقعی برای هنگ کنگ ناآرامی بود اجاره بالا در پر جمعیت جزیره و همچنین فکر کردم که مردم در حمایت از معترضان. استبدادی کوری تبدیل شده بود به راحتی قابل حل مشکل به یک بزرگتر و با دوام بحران که تحمیل یک مقدار سنگین تر سیاسی تلفات یک الگوی است که خود را تکرار و پس از مرموز فشار پنومونی پدید آمده در ووهان غذاهای دریایی بازار است.

در اوایل دسامبر عجیب و غریب خوشه از بیماران از غذاهای محلی بازار نیز به فروش می رسد حیات وحش برای مصرف شروع به نشان دادن تا در ووهان بیمارستان. اولیه این بیماران ایجاد یک تب و ذات الریه است که به نظر نمی رسد به تواند ناشی از هر گونه ویروس های شناخته شده. با توجه به سارس تجربه از سال 2003 پزشکان محلی بودند به سرعت احساس خطر. با هر گونه رمان, ویروس, پزشکی ارائه دهندگان علاقه مند به می دانم که چگونه آن را گسترش می یابد: اگر این ویروس را قادر به گسترش از انسان به انسان آن را یک تراژدی اما محلی یکی و تنها تعداد کمی از مردم. اگر آن را می تواند پایدار گسترش از انسان به انسان به عنوان مورد با آمريکا آن را می تواند تبدیل به یک جهانی همه گیر بالقوه عظیم تعداد قربانیان.

داده نمایی رشد و پویایی بیماری های عفونی حاوی یک بیماری ساده است در اوایل اما تقریبا غیر ممکن است هنگامی که یک گسترش بیماری در میان جمعیت. پس از آن حداکثر مهم برای شناسایی و قرنطینه نامزد موارد به عنوان اوایل به عنوان امکان پذیر است و این بدان معناست که رهبری باید دسترسی به اطلاعات دقیق.

قبل از ماه دسامبر بود از بیمارستان ها در ووهان می دانستند که coronavirus پخش شد در میان انسان ها است. کارگران پزشکی که به درمان بیمار اما هرگز تعداد بازدید غذاهای دریایی بازار در حال سقوط بودند بیمار است. در دسامبر 30, گروهی از پزشکان در تلاش برای هشدار به مردم گفت که هفت نفر در انزوا به دلیل سارس-مانند بیماری است. در همان روز یک سند رسمی اعتراف هر دو لینک به غذاهای دریایی بازار و یک بیماری جدید به بیرون درز شد آنلاین. در دسامبر 31, رو چرخش شایعات در ووهان دولت ساخته شده خود را برای اولین بار اعلام رسمی تایید 27 نفر اما مهمتر انکار انسان به انسان انتقال است. تیم در hazmat مناسب بودند و در نهایت ارسال به غذاهای دریایی, بازار, هر چند بدون توضیح بیشتر به befuddled, ترس فروشندگان. در تاریخ 1 ژانویه پلیس گفت که آنها تا به حال مجازات هشت پزشکی کارگران برای “شایعات” از جمله یک پزشک به نام لی Wenliang بود که در میان اولیه گروه خبرچین.

در حالی که unsuspecting جمعیت ووهان شهرستان از 11 میلیون رفت و در مورد آن کسب و کار محلی دولت را به روز رسانی تعدادی از افراد آلوده از ژانویه 5 ژانویه 10. اما نشانه هایی از پایدار انسان به انسان انتقال بزرگ شد. اورژانس بخش پر شد تا نه فقط افرادی که به غذاهای دریایی بازار اما اعضای خانواده خود را به عنوان به خوبی. در ژانویه 6, Li متوجه عفونت در اسکن از یک همکار دکتر اما مقامات در بیمارستان “دستور داد او را به افشای هر گونه اطلاعات و یا رسانه ها.” در ژانویه 7, یکی دیگر از فرد آلوده اداره می شد و در گسترش این بیماری به 14 پزشکی بیشتر کارگران است.

چیزهایی که در ادامه در این حالت تعلیق برای یکی دیگر از 10 روز در حالی که ویروس را نگه داشته ، فوق العاده در ژانویه 19, فقط یک روز پس از مرگ هنوز دکتر دیگری که تا به حال تبدیل شدن به آلوده مقامات از سراسر پرجمعیت هوبئی استان برگزار شد 40,000-خانواده, هوای آزاد, ضیافت در ووهان سرمایه خود را به عنوان بخشی از این مراسم برای چین سال جدید قمری.

سد شکست در ژانویه 20—فقط سه روز قبل از ووهان را آغاز شدیدی مستند است که مسدود شده و میلیون ها نفر از مردم از ترک. در آن روز محترم سارس دانشمند زونگ اتباع رفت و در تلویزیون ملی تایید ویروس جدید و انسان به انسان انتقال است. که همان روز پینگ به اولین سخنرانی در مورد coronavirus او پس از بازگشت از یک سفر خارج از کشور به میانمار است.

همه چیز را به طور چشمگیری افزایش یافت پس از آن. فقط یک ماه بعد توسط برخی برآوردها بیش از 700 میلیون نفر در چین زندگی می کنند و به نوعی از محدودیت ها به جنبش های خود را در علاوه بر این به شدید مستند در هوبئی استان است. داخلی های رسانه های اجتماعی است و فوران خشم و چین را رهبری مرکزی و مقامات محلی در استان هوبی که این بیماری آغاز شد. وجود دارد خواستار آزادی بیان خشم بیش از مرگ یکی از اولیه پزشکی خبرچین از ویروس و ناکامی با قرنطینه.

روشن نیست که چرا یازدهم اجازه دهید همه چیز چرخش تا کنون خارج از کنترل است. آن ممکن است که او خار کنار نگرانی از دستیاران خود را تا زمانی که خیلی دیر شده بود اما قوی تر احتمال این است که او نمی دانست حیاتی جزئیات. هوبئی مقامات ممکن است دروغ نه تنها به مردم بلکه به سمت بالا—به دولت مرکزی است. همانطور که مائو نمی دانم در مورد عظیم شکست محصول Xi ممکن است شناخته شده است که یک رمان coronavirus پايدار انسان به انسان انتقال بود دم به جهانی همه گیر تا زمانی که خیلی دیر است.

آن را تقریبا غیر ممکن است برای جمع آوری شواهد مستقیم از چنین مرموز دولت اما در نظر قوی واگرا اقدامات قبل و بعد از ژانویه 20—در یک روز, هوبئی مقامات رفت و از تقریبا کامل پوشش و کسب و کار به عنوان معمول به خاموش کردن کل شهر است.

دیگر دلیلی برای فکر می کنم Xi نمی دانیم این است که او را به هر انگیزه ای به سرعت وارد عمل داده می شود چین تجربه با سارس که در طی آن او در حال حاضر عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست. هر دو سارس و ووهان ویروس (که باعث می شود این بیماری در حال حاضر دوبله COVID-19) در حال زئونوز coronaviruses مشابه با ریشه ها و پتانسیل همه گیر. سارس موجود بود هر چند به سختی و نه قبل از, قابل توجهی از هزینه های اقتصادی پس از یک شکست دهد. چنین تجربه باید روشن ساخته است که پوشش یو پی اس بیهوده وقتی که می آید به بیماری های همه گیر به دلیل ویروس ها احترام نمی کرد. (اتحاد جماهیر شوروی آموخته است که تابش نمی کند و یا زمانی که سوئد هشدار داده جهان به حادثه چرنوبیل.)

آن را سخت به تصور کنید که یک رهبر یازدهم را تجربه خواهد بود بنابراین سهل انگاری به عنوان به شما اجازه گسترش بیماری آزادانه برای تقریبا دو ماه تنها به نوبه خود در اطراف و بسته کل کشور پایین عملا یک شبه.

در بسیاری از راه های دست خود را مجبور شد توسط خود سیستم. تحت شرایط گسترده نظارت و سانسور که رشد کرده تحت یازدهم, دولت مرکزی به احتمال زیاد تا به حال کمی به هیچ سیگنال علاوه بر گزارش های رسمی برای تشخیص مانند آنلاین مکالمات در مورد راز و رمز ذات الریه. در مقابل در طول شیوع بیماری سارس در برخی از اولین نشانه هایی بودند مکالمات آنلاین و شایعات در چین در مورد شیوع آنفولانزای. این برداشت شد توسط Global Outbreak هشدار و پاسخ شبکه که هشدار سازمان بهداشت جهانی که پس از آن شروع به فشار بر چین برای پاک آمده که در نهایت باعث موفقیت مهار کردند.

اگر مردم هم از ترس به صحبت می کنید و اگر مجازات مردم برای “شایعات” هنجار می شود یک دکتر برای پخش شایعات از یک بیماری در یک استان می شود فقط یک روز به جای نشانه ای از قریب الوقوع بحران است. بعد تحت انتقاد یازدهم می گویند او به دستورالعمل برای مبارزه با این ویروس در اوایل ژانویه 7 بنحوی که او می دانست که در مورد آن در تمام طول. اما چگونه می تواند او اعتراف جایگزین ؟ این است که سیستم خود را.

بر خلاف باور رایج قاتل دیجیتال نرم افزار برای استبداد نیست گوش دادن در بر روی مردم از طریق افزایش نظارت اما گوش دادن به آنها را به عنوان آنها را بیان نظرات خود را صادقانه به خصوص شکایات. یک Orwellian نظارت مبتنی بر سیستم می تواند طاقت فرسا و سرکوبگر آن را به عنوان در حال حاضر در چین, اما آن را نیز می تواند شبیه به از دست دادن احساس در بخش هایی از بدن به دلیل صدمات عصبی. بدون درد برای هشدار دادن به مغز, دست باقی می ماند بر روی اجاق گاز داغ غافل از این آسیب به گوشت تا آن را خیلی دیر است.

در طول سلسله مینگ امپراتور زو دی در بر داشت که برخی از دادخواست به امپراتور ساخته شده است آن را به این دلیل که مقامات مسدود کردن آنها. او نگران و دستور داد چنین بلوک حذف شده است. “ثبات بستگی دارد برتر و پست تر برقراری ارتباط; هیچ است وجود دارد زمانی که آنها نمی. از زمان های قدیم بسیاری از دولت کاهش یافته است چرا که یک حاکم نمی دانند امور مردم,” او گفت:. یازدهم به خوبی انجام داده اند را توجه داشته باشید.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>