اگر ما نجات شرکت در طول Coronavirus بحران آنها باید به قید وثیقه از سیاره

Airplanes are seen outside an airport.
کنگره یک فرصت برای ایجاد هر coronavirus مربوط به صنعت کمک مالی بستگی دارد وعده برای دیدار با اهداف تعیین شده در پاریس آب و هوا خبر داد.عکس توسط معاونت / خبرگزاری فرانسه / گتی

یکی از بهترین شانس برای برخی از مثبت استفاده از coronavirus همه گیر ممکن است عبور سریع است. به عنوان اقتصاد چاله های بزرگ شرکت های بزرگ هستند نیاز به کمک دولت و در کاپیتول هیل صدا از یک و نیم تریلیون دلار در امداد پول در آوردن از لابی. در روز پنج شنبه بعد از ظهر سناتور شلدون وایت هاوس, دموکرات, رود آیلند, توصیف صحنه به عنوان یک “تغار” و ذکر یک نقل قول از یک لابی در تپه: “همه درخواست برای چیزی و کسانی که درخواست برای چیزی که تنها نیستند چرا که آنها نمی دانند که چگونه.” Whitehouse افزود: “نگرانی من این است که enviros نمی دانم که چگونه به درخواست, چرا که تا کنون در این scrum ما شنیده نمی, خیلی از آنها را.”

شرکت های بزرگ را با کمک گرفتن اما دموکرات ها به اندازه کافی قوه مقننه تا مطمئن شویم که آن می آید با حداقل چند رشته متصل است. اگر آنها ضمیمه این رشته حتی با اندکی مراقبت از آنها را استفاده کرده اند این اورژانس برای کمک به حل بلندی بحران آب و هوا در راه است که غیر قابل تصور بود فقط چند روز پیش. برای مشغول قانونگذاران به دنبال یک اصل به اجرا در توزیع کمک به شرکت ها در اینجا مختصر: هر گونه کمک مالی شما بستگی دارد صنعت امیدوار کننده برای دیدار با اهداف تعیین شده در پاریس آب و هوا توافق و نشان دادن در چند ماه آینده چه این طرح به نظر می رسد.

در نظر بگیرید می گویند صنعت هواپیمایی. این بدیهی است که نیاز به امداد حتی اگر بزرگترین خطوط هوایی صرف نود و شش درصد از درآمد حاصل بیش از یک دهه گذشته خرید سهام به جای گفتن آماده شدن برای آینده است. از طرف خدمه پرواز و خلبانان و مکانیک در شرکت های هواپیمایی استخدام آنها باید آن را دریافت کنید. اما هر کس که به زندگی در یک سرعت گرمایش سیاره باید چیزی در بازگشت. و از آنجا که در حال حاضر نرخ رشد تا سال 2050 سفر هوایی را تهدید می کند به خوردن تا یک چهارم از کل کربن جهان می تواند هنوز هم منتشر می کنند و با آب و هوا اهداف تعیین شده در پاریس که چیزی باید تغییر عمده فروشی در جهت. روز جمعه برخی از گروه های زیست محیطی پیشنهاد شده است که “کنگره باید درپوش کل چرخه انتشار گازهای گلخانه ای از ایالات متحده هواپیمایی ناوگان در سال 2020 سطوح و به طور کلی تولید گازهای گلخانه ای باید حداقل 20 درصد در هر دهه پس از آن.” (مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تا کنون sidestepped قانون هوای پاک, تماس, تنظیم هواپیما تولید گازهای گلخانه ای.) و شرکت های هواپیمایی باید در عمل و نه با حمایت به کاشت درخت اما با سوختن کمتر سوخت جت—ساخت پرواز مسیرهای منطقی تر و طراحی کارآمد تر هواپیما.

و یا بانک: اگر آنها می خواهند یک نجات آنها باید تعهد برای پایان دادن به بودجه اقتصادی سوخت فسیلی پروژه ها. آنها به نظر نمی رسد حاضر به مهار خود در روز چهارشنبه Rainforest Action Network منتشر شد نسخه به روز شده از آن “بانکداری در تغییر آب و هوا” گزارش که نشان می دهد که چهار تا از بزرگترین بانک های ایالات متحده منجر به ادامه راه در بودجه گرمایش جهانی با جی پی مورگان چیس گزارش با داشتن بیش از بیش از یک چهارم از یک تریلیون دلار به سوخت فسیلی صنعت پس از پایان مذاکرات پاریس.

و یا سوخت فسیلی صنعت خود را. آن بوده است رها در ارزش برای یک دهه به عنوان انرژی تجدید پذیر طول می کشد بسیاری از رشد تقاضا اما coronavirus بحران چکش قیمت نفت است. مغلوب ساختن پیشی جستن وعده داده شده برای پر کردن ذخیره نفت استراتژیک “سمت راست بالا” اما حفاری بدون شک می خواهید بیشتر. در عین حال به عنوان مایکل برون سر از باشگاه سیرا گفت: من روز پنجشنبه به “سوخت فسیلی صنعت است که در حال حاضر یارانه توسط دولت فدرال و آنها باید در عین حال یکی دیگر از سادگی در هر شکل آن است که آیا وام های کم بهره و حق امتیاز امداد مالیاتی جدید یارانه ها و یا پر کردن ذخیره.” کمک های بیشتر باید تنها در صورتی این شرکت متعهد به توقف کاوش های جدید نفت از دانشمندان آب و هوا روشن ساخته است که ما نمی توانیم رایت آنچه که ما در حال حاضر در ذخایر ما.

هیچ یک از این ایده آل است. در یک دنیای ایده آل با استفاده از این لحظه به سرعت تصویب سبز قرارداد جدید با استفاده از تمام ناگهان بیکار آمریکایی ها در ساختمان ما تجدید پذیر-انرژی سیستم و تخمگذار راه آهن با سرعت بالا آهنگ های که کمک خواهد کرد که جلوگیری از نیاز به کوتاه-مسافت حمل و نقل هوایی. اما در حال حاضر در اینجا یک لیست از “5 اصول فقط برای COVID-19 امداد و محرک” است که ده ها تن از گروه های زیست محیطی امضا کرده اند به (350.org که به من کمک کرد یافت شده است امضا) که ارائه می دهد یک راهنمای برای فکر کردن در مورد “انتخاب می شود ساخته شده در حال حاضر را شکل جامعه ما برای سال اگر نه دهه های آینده است.”

این نوع از شرایط نه بدون سابقه: بعد از بحران مالی 2008 باراک اوباما با استفاده از دولت کمک مالی از جنرال موتورز و کرایسلر به زور به آنها و با پسوند بقیه از صنعت خودرو به شرایط سختگیرانه جدید استانداردهای اقتصاد سوخت که ممکن است بزرگترین ضربه به او زده و در برابر تغییرات آب و هوایی در طول تصدی خود در دفتر. (نیازی به گفتن مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شده است سخت در محل کار مخرب این دستاورد است.) اصل روشن است: گرفتن پول از جامعه به این معنی است که شما مدیون جامعه چیزی. تهمت و حمله داعش به احتمال زیاد برای به اجرا درآوردن این اصل اما از آنجا که دموکرات ها کنترل آنها را می گویند در نتیجه. سوال این است که آب و هوا-فکر رای دهندگان را بپرسید برای سال آمده است: آیا شما اعتصاب مفید و مقرون به صرفه زمانی که شما تا به حال اهرم?

هدف ما این را نمی توان به سادگی بازگشت به وضعیت موجود حول و حوش چرا که عادی بود رانندگی با بحران آب و هوا که در نهایت اثبات هر بیت به عنوان مخرب به عنوان یک بیماری همه گیر. با فقط کمی شجاعت دموکراتیک از قانون گذاران ما در واقع می تواند ساختمان جهان است که امن تر است در مقابل هر.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.
  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.
  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.
  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>