ایگور Levit است که شبیه هیچ دیگر پیانیست

Igor Levit
کنسرت پیانیست اغلب دیده می شود که روحانی روح که از دست دادن خود را در کاخ صدا. Levit است یقین نیست یک انزواطلب است.تصویر توسط Andrea ونتورا

در مارس 10th, آلمانی پیانیست ایگور Levit بازی بتهوون سوم و پنجم پیانو کنسرتو در Elbphilharmonie های درشت کنسرت پیچیده در هامبورگ. او سی و سوم تولد و معلوم شد او آخرین مکان کنسرت را برای هفته گذشته است. بعد آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تحویل وخیم هشدار در مورد دامنه بلندی coronavirus همه گیر و عملکرد فضاهای شروع بسته شدن در سراسر کشور است. در آن زمان Levit تا به حال یک برنامه کامل قبل از او. او به تازگی صادر شده و یک جعبه تنظیم ضبط از بتهوون سی و دو piano sonatas و بازی های بتهوون چرخه در چندین شهر اروپا. او نیز در حال آماده شدن برای مقابله با محرمانه colossus پیانو ادبیات—هفتاد دقیقه ای پیانو کنسرتو در اوایل قرن بیستم آهنگساز-نوازنده و ferruccio Busoni, یک قهرمان خود را.

“که بعد یازدهم بود که به نوعی یک شوک روز” Levit گفت: من به تازگی در یک تماس ویدیویی از آپارتمان خود در برلین. “در دوازدهم من خرید در یک فروشگاه مواد غذایی, و من تا به حال به این فکر کردم: اگر من زنده جریان یک مهمانی؟” او بدقت نظاره گر به تلفن خود را با یک لبخند. او یک اصلاح مرد جوان با تیز امکانات بالا Mahlerian خط و نازک رشد ریش. او با پوشیدن یک تی شرت که به عنوان خوانده شده “عشق موسیقی نفرت و نژادپرستی است.” او صحبت می کند به سرعت و incisively خود را به زبان انگلیسی تقریبا به خوبی به عنوان خود را ، گاهی اوقات به نظر می رسد او بیشتر از سال های خود را آماده و oracular; در دیگران او می آید در سراسر به عنوان یک antic, بی قرار, عضو دیجیتال-بومی نسل.

Levit رفت و در “وقتی که من به خانه من آنچه که من معمولا انجام است که به پرتاب یک فکر به عرصه عمومی بدون فکر کردن در مورد هر گونه عواقب. رفتم توییتر و گفت: O. K., من قصد دارم به شما بچه ها امشب در جای من.’ پس از توییتی که من متوجه شدم آویزان—من هرگز جریان هر چیزی من می دانم گه در مورد جریان من حتی نمی دانم اگر توییتر اجازه می دهد تا سی دقیقه از جریان من هیچ دوربین ایستاده است. من تا به حال در مجموع وحشت. من ارسال پیام به دوستان: “آیا شما می دانید که چگونه جریان کار می کند؟’ و این صدای جیر جیر در حال حاضر در خارج وجود دارد. این یک فاجعه است. من فرار به آخرین فروشگاه الکترونیک که هنوز باز بود و برخی از مسائل به صورت بیست و چهار یورو است.”

من تو را دیدم Levit را صدای جیر جیر و در تنظیم شده است. تنظیمات آشنا بود چون من تا به حال ملاقات با او وجود دارد تابستان گذشته است. او زندگی می کند در یک جادار روح sparely تزئین آپارتمان در Mitte محله برلین با ورق-شیشه پنجره مشرف به یک پارک. ساز خود را یک سال 1923 Steinway B که یک بار متعلق به سوئیس پیانیست ادوین فیشر. در 7 p.m., Levit فشار دادن دکمه ضبط در گوشی های هوشمند خود و مماشات در مقابل خود را تازه به دست آورد صفحه اصلی-Webcasting تجهیزات با لباس معمولی در سیاه و سفید و خاکستری و پیراهن کش ورزش پیراهن و شلوار سیاه و سفید. او به یک مقدمه کوتاه در زبان آلمانی و انگلیسی: “این غم زمان آن را عجیب و غریب اما بازیگری بهتر است از انجام هیچ چیز نیست. اجازه می دهد را به خانه کنسرت به قرن بیست و یکم.” او سپس به پاره بتهوون “Waldstein” سونات در مد معمولی از او—رسوب هدفمند پیچیده متنوع. این یک تحمیل ساختار در حال اشتعال با احساس.

دیگر پیانیست از Levit نسل ممکن است زمانی گسترده تر توده-بازار شهرت—Lang Lang و Yuja Wang اول به ذهن اما هیچ کدام قابل مقایسه قد و قامت به عنوان یک فرهنگی و یا حتی سیاسی ، در کشورهای آلمانی زبان, Levit یک چهره آشنا نه تنها به کلاسیک-طرفداران موسیقی بلکه به یک جمعیت وسیع تر که سهام خود را چپ انترناسیونالیستی جهان. او به نظر می رسد در جریان اصلی تلویزیون آلمان نشان می دهد; شرکت در سیاسی میزگرد و حضور سالانه گردهمایی حزب سبز بازی بتهوون “Ode to Joy” سرود رسمی اتحادیه اروپا است. این جای تعجب نیست که Levit مراسم تحلیف جریان زندگی جلب توجه هر چند من به عقب گرفته شد که تعداد بینندگان صعود به ده ها هزار نفر.

در هفته بعد به عنوان Levit نگه داشته Webcasting هر شب جشنی آنلاین جامعه شکل گرفته در اطراف او در توییتر خود Periscope برنامه—خود-توصیف “ایگور Familie.” Periscope شامل چت-اتاق کناری با قلب های شناور کردن صفحه نمایش مانند حباب. اکثر نظرات در آلمان است, اما وجود دارد درود از نایروبی, توکیو, و, مونته ویدئو. برخی از بینندگان ساخته شده musicological امتیاز—”جدید هارمونیک سازه تبدیل به شفاف” یک نفر نوشت که Levit پنجه برامس را تنظیم باخ Chaconne in D Minor—در حالی که دیگران در مورد پیانیست روی تی شرت و کفش. “راک فن از دوسلدورف هیجان زده است” یک دیدگاه گفت. Levit تحویل کوتاه مذاکرات معمولا متمرکز بر موسیقی در دست است. او هرگز صحبت کرد و در پایان هر چند احساسات گاهی اوقات ظاهر. یک بار در نیمه راه از طریق شوبرت شهاب سونات در B-flat او دفن سر خود را در دست خود پنهان اشک او را در همان بعد از مورتون فلدمن انفرادی عجیب و غریب “Palais de Mari.”

کاریکاتور Avi استاینبرگ

Levit را Hauskonzerte جلب توجه در مکان های بالا. برای بیست و دومین شب از سری او دعوت شده بود به انجام در کنسرت اتاق در اشلوس Bellevue آلمان اقامت ریاست جمهوری. فرانک والتر اشتاین مایر که نگه می دارد تا حد زیادی تشریفاتی رئیس جمهور ارائه یک مقدمه و ستایش Levit نه فقط برای راحتی بلکه برای تاکید بر این واقعیت است که “بسیاری از هنرمندان در بحران هستند—هیچ عملکرد فرصت هیچ کنسرت, هیچ productions—و از آنجا که آنها در بحران هستند آنها به حمایت ما نیاز دارند.” Levit این بار با پوشیدن یک ژاکت سیاه و سفید و لباس, کفش, دوباره, بازی “Waldstein”—تنها بار در این سری است که او تکرار یک قطعه. وقتی که من پرسید که اشتاین مایر را برای اظهار نظر در مورد Levit من دریافت یک بیانیه ارج پیانیست “حاد حس قدرت زندگی عمومی جامعه و همبستگی.” در اخیر کنفرانس مطبوعاتی Steffen Seibert رئیس سخنگوی مرکل دولت ساخته شده اشاره “یک پیانیست معروف کنسرت خانه”—بدون شک معنی Levit حتی اگر نام رفت, ناگفته.

در مارس 4th, Levit جریان خود را پنجاه و دوم کنسرت—از خود گذشته و برای هم بودن. “من نیاز به یک استراحت و مجددا” او به من گفت. “منظورم این است که من خواندن یک کتاب در چهار هفته است.” این مرحله از زندگی حرفه ای او بوده است disorienting. او تا به حال به دست آورده و حتی بیشتر دید و در عین حال او جدا شد در آپارتمان خود ترسان از آنچه تمدید خاموش کردن معنی برای زندگی فرهنگی. (او تا به حال چندین دختر اما در حال حاضر ازاد.) Levit رفت و در “منظورم این است که یک روزنامه نگار گفت که من در ایجاد ‘شومینه لحظات برای ملت است.’ به خاطر خدا! همه من می خواستم برای انجام بود برای به اشتراک گذاشتن چیزی را چیزی به جای نشستن در خانه و تماشای همه چیز فرو ریختن است.” یک روز Levit فرستاده من یک متن گفت: “شاید برای اولین بار من را در درک آنچه در آن به معنی صحبت از موسیقی به عنوان چیزی زندگی-نگه داشتن. این واقعا مرا زنده نگه می دارد. . . . من اهمیتی نمی دهند اگر آن را درست یا غلط هر چه B. S. یعنی فقط تا زمانی که من در واقع می تواند فشار پایین کلید های سیاه و سفید. من هرگز هرگز آزادتر از در حال حاضر. هرگز. و من در اشک نیم روز است. بسیار بسیار تاریک است. و در عین حال. وجودی باید از ساخت موسیقی واقعا می شود بزرگتر و بزرگتر توسط دقیقه است.”

کنسرت پیانیست اغلب کلیشه ای به عنوان کنترل از راه دور روح مستعد به از دست دادن خود را در این کاخ ها از صدای آنها را احضار در صفحه کلید. Levit است یقین نیست یک انزواطلب است. او دارای یک شبکه جهانی از دوستان و انتقال بی شماری ایمیل متون emojis و GIFs در هر روز است. او یک فرهنگی جانور همه چیز خوار است که به احتمال زیاد به نقل قول از Kendrick Lamar یا “سیمپسونها” قسمت که از کافکا و جیمز بالدوین. مجهز در یک hoodie یک تی شرت و شلوار جین او در می آمیزد به راحتی با دیگر بچه ها در خیابان های برلین. خود را در حد متوسط هیپ تصویر باعث بروز سوء ظن در از گوشه محافظه کار کلاسیک-موسیقی جهان. “فقط خفه شو و بازی” او شنیده ام مردم می گویند در زبان های مختلف. از یک رادیکال تر قرار گرفتن مستقر در برلین مجله آنلاین ون پیشنهاد کرده است که Levit است بیش از حد خود dramatizing: “در مسابقه برای توجه Levit کمی مانند اوسین بولت: او همیشه به نظر می رسد زحمت جلوتر است.”

تثبيت در Levit را extramusical فعالیت های تمایل به چشم پوشی از این واقعیت است که موسیقی است که همیشه تان شدیدا از طریق ذهن خود را حتی زمانی که او به نظر می رسد دغدغه با مسائل دیگر. به ملاقات من با او در طول سال گذشته من بیشتر زده خود متناوب فرمان از قرن ها مجموعه, آیا یا نه یک کار نوشته شده است برای ساز خود را. تمرین بتهوون “Les Adieux” قبل از تلاوت او متوجه شده است که یکی از گذشت شبیه یک عبارت در واگنر “Götterdämmerung” و شروع به نواختن اپرا از حافظه است. بار دیگر او سعی کردن یک قطعه پیانو توسط قرن نوزدهم فرانسه maverick چارلز-والنتین Alkan سپس segued به یک صدا دار تقریب Adagio از بروکنر ششم سمفونی. او فقط به عنوان مستعد ابتلا به شکستن هنری مانچینی, نینا سیمون و یا فرد Hersch ترتیب بیلی جوئل “و پس از آن می رود.” او به طور کامل موسیقی های حیوانات, البته یک هشدار و دنیا یکی است.

Levit متولد شد و در نیژنی نووگورود روسیه در سال 1987 و به آلمان نقل مکان کرد و با خانواده اش هنگامی که او هشت بود. پدر سیمون توسط یک مهندس ساخت و ساز; مادرش النا یک پیانیست و یک معلم متخصص در موسیقی برای کودکان آموزش. خانواده یهودی است و نه مذهبی. “پدر و مادر من به سادگی می خواستم یک زندگی بهتر—بهتر آموزش و پرورش برای من و خواهرم برای خودم یک دیدگاه بهتر برای خود” Levit به من گفت. حل و فصل آنها در هانوفر پایتخت ایالت نیدرزاکسن.

او چند خاطره از روسیه است. “اولین برخورد من با آلمان و به زبان آلمانی بود و در راه به طوری عاطفی خیلی مشتاق است که همه چیز را قبل از آن ناپدید شد” Levit به من گفت. “من گفتم که من که قرار بود برای یادگیری به صحبت می کنند بهتر آلمانی نسبت به هر یک از همکلاسی های من. صحبت من با پدر و مادرم. اما زمانی که من رفت و برگشت به روسیه به تازگی برای اولین بار در هفده سال—این احساس بسیار توریستی.”

آلمانی ها عشق را به بحث سوال “آلمانی چیست?” در سال 2017 محقق دیتر Borchmeyer منتشر پرفروش هزار صفحه کتاب با این عنوان و با این استدلال که آلمانی فرهنگ آویزان در تنش دائمی بین expansively جهان وطنی و به شدت ناسیونالیست تعاریف هویت. Levit بصورتی پایدار و محکم متعلق به جهان وطنی اردوگاه. بر روی وب سایت خود را, او در توصیف خود را به عنوان “شهروند. اروپایی. پیانیست.” تا اوایل بیست سالگی خود او احساس خود را حق به Germanness سوال. در بالای پوسته شام پس از یک کنسرت او شوکه شده بود که یک میانسال وکیل به او گفت: “شما هرگز نباید فراموش کرد که اگر چه شما بزرگ شده در آلمان و در آلمان زندگی می کنند, شما متعلق به یک جمعیت و گروه است که در نظر گرفته شده بود به اینجا زندگی می کنند دیگر.” Levit گفته بود در تکان دهنده نژادپرستانه شرایط است که برخی از مردم همیشه او را به عنوان یک interloper. او می دانست که پس از آن که ارواح قدیمی آلمانی پرستی و یهودی ستیزی می تواند دوباره به عنوان در واقع آنها.

Levit شروع به نواختن پیانو را در سن سه سالگی تحت مادرش سرپرستی و ساخته شده خود را début یک سال بعد با بتهوون “Ecossaise در G.” توسط او در سنین نوجوانی او را بازی Grieg پیانو کنسرتو و دیگر ورود به سطح نوازنده کرایه. بیشتر atypically او ساخته شده یک پیانو رونویسی از بتهوون “Missa Solemnis.” او پس از تبدیل شدن به یک تور نابغه پس از مد از Lang Lang و یا در نسل قبلی Evgeny Kissin. پس از بدست آوردن جایزه دوم در Arthur Rubinstein بین المللی پیانو استاد رقابت در تل آویو در سال 2005 او به مطالعات خود را در Hochschule für Musik und تئاتر در هانوفر. مادر خود را به مدت طولانی در تدریس وجود دارد; او به تازگی به عضویت هیات علمی که بدان معنی است که او می تواند در دیدار خانواده اش بیشتر است.

این نسبتا آهسته شروع مجاز Levit به توسعه دور از انظار تلاش مجموعه بدون مواجهه با outsized انتظارات. او همچنین تحت یک فرایند اجتماعی شدن است که بسیاری از اعجوبه نبرند. او در برخی از راه های طبیعی معلم مدرسه ابتدایی بالا و همراه با بسیاری از آلمانی همسالان توسعه طعم و مزه هیپ هاپ آمریکا. “من در اطراف با واکمن و تقریبا می دانستم که هر خط از امینم,” او گفت:. “ستاره سیاه نیز بسیار بزرگ برای من است. من اولین تجربه واقعی از under-the-پوست و سیاسی بود و این بی باک مرز داستان سرایی در مورد خودتان است.” کمی بعد او را سقوط در عشق با موسیقی تلونیوس مانک. “برای طولانی ترین زمان, من می خواستم به توان راهب بود که البته پوچ اما آن را به حال یک تاثیر بزرگ در چگونه من بازی پیانو. که برهنه صدا نیست اما در معرض اسکلت مانند مقابلهای. که همچنین بتهوون برای من است.”

برخی از Levit معلمان دلسرد خود حریص موسیقی اشتهای اما در هوخشوله او خوش شانس بود برای دریافت آموزش از فنلاندی پیانیست Matti Raekallio که به او اجازه پرسه زدن رایگان. Raekallio که در حال حاضر می آموزد که در جولیارد به من گفت که داشتن Levit به عنوان یک دانش آموز بود مانند برنده شدن در قرعه کشی: “به اصطلاح درس با او نمی شد واقعا درس پس هیچ چیز می تواند او آموزش در مورد پیانو بازی. در عوض آنها مکالمات—در مورد موسیقی مورد زندگی در مورد همه چیز. من تا به حال هرگز مواجه می شوند مانند یک کنجکاوی طبیعی که در آن او تا به حال بلعیدن همه چیز و پس از آن می خواستم به دانستن بیشتر در.” Levit اتحاد نیرومند روش اگر چه آن را حفظ گردیده است. “اکتاو واقعا دوستان من” او به من گفت بعد از یک عملکرد برامس دوم کنسرتو در وین, تکان دادن دست خود را در طرف او. او ادعا میکند خود را از طریق درک او از موسیقی و معماری و تمايز خود را از حالات خود ضرورت بیان. این ویژگی ها او را به یک مترجم عالی از بتهوون که قدرت همیشه تجمعی در اثر.

Raekallio نیز منجر Levit به سمت grand eccentrics در پیانو آسمان: امثال Alkan, Busoni, Kaikhosru Sorabji و رونالد استیونسون. این دو آخرین قرن بیستم انگلیسی, فرقه ارقام که تخصصی در نمرات delirious پیچیدگی است. به عنوان Levit کاوش این باطنی زمین او به توسعه شدید با توجه به این که شاید آن را می داند بهتر از هر کسی زنده—اوت کانادا پیانیست Marc-André Hamelin. “زمانی که من دانشجو بودم من تنها بزرگترین قهرمان شد Marc” Levit می گوید. “همه چیز او ثبت شده من تا به حال به یاد بگیرند. در حال حاضر ما دوستان خوبی هستند و گاهی با هم بازی میکنند.”

کارتون توسط Roz Chast

زمانی که Levit شانزده ساله بودم او آمد در سراسر Hamelin را ضبط “مردم متحد هرگز شکست!,” یک ساعت طولانی کار از سال 1975 توسط رادیکال فکر آمریکا, آهنگساز, Frederic Rzewski. نوبت convulsively نوگرا و brashly نئو رمانتیک آن متشکل از سی و شش تغییرات در سرجیو اورتگا را “El Pueblo Unido Jamás Será Vencido” که معروف شد به عنوان یک آهنگ اعتراضی در برابر شیلی دیکتاتوری نظامی. Levit که تعهد به چپ سیاست تعمیق یافت Rzewski آدرس ایمیل در اینترنت نوشت و او را یک فن نامه. “و سپس چون من شانزده یا هر آنچه که من از او پرسید که آیا او می نوشتن قطعه ای برای من است.” به Levit تعجب Rzewski پاسخ داد که او را به نوشتن چیزی برای پول است. پس از قانع کردن محلی جدید-گروه موسیقی به پرداخت کمیسیون Levit شد dedicatee دوم کتاب Rzewski را “Nanosonatas”—موسیقی عصبی درخشندگی که همسان پیانیست در حال ظهور شخصیت.

دوستی بعید است توسعه یافته بین انجام جوان آلمانی و legendarily contrarian مسن آمریکایی که به مدت طولانی برافراشته در برابر جریان اصلی موسیقی کلاسیک-موسیقی کسب و کار. در سال 2015 Levit بازی “مردم ایران” در Wigmore Hall محترم لندن مجلسی-محل برگزاری موسیقی که در آن بتهوون رشته کوارتت و شوبرت piano sonatas بیشتر معمول کرایه. Rzewski در بین تماشاگران بود و پس از آن او به روی صحنه رفت تبریک Levit. “او تکیه به آغوش من و rasped در گوش من ‘تو واقعی شخص ساده و معصوم,’ ” Levit به یاد می آورد. “من مطمئن هستم که چگونه به نگاهی که برای اولین بار در. در نهایت من تصمیم گرفتم که آن را بزرگترین تعریف من تا کنون دریافت کرده است.”

Levit معرفی خود به بین المللی در یک ظاهر معمولی روش ضبط از بتهوون. سونی کلاسیک برچسب امضا او در سال 2012 پس از او جلب توجه به عنوان یک عضو از بزرگ سیاه و سفید دیک جوان-هنرمند برنامه. اولین Sony پروژه با اینحال پررنگ در مفهوم حتی بی پروایی نشان دادن: که در آن دیگر اولین پیانیست ممکن است گیر کرده به “مهتاب” در “Appassionata,” و یا “Waldstein,” Levit ارائه دو-دیسک مجموعه ای از بتهوون نهایی پنج piano sonatas از جمله تایتانیک “Hammerklavier.”

برای برخی از, ژست smacked از استکبار. او به من گفت: “من می دانم که وجود دارد این است که این نگرش است که شما قرار است به صبر کنید تا زمانی که شما شصت و پنج را دیده اند و زندگی و جهان و رنج قبل از اینکه شما رویکرد اواخر بتهوون. اما من می دانم که سیزده ساله است که می دانند یک سطح از درد و رنج است که این full-از-خود, ظریف اواسط دهه شصت هنرمندان باید کاملا لعنتی هیچ ایده ای در مورد. من استراحت بدهد! به هر حال, این جایی که من آغاز شده با اواخر بتهوون. Matti واقعا کمک کرد به من که نگرش است. او خواهد گفت: “فقط رفتن به آن را انجام دهد. فقط یک پیانیست است. من کمک خواهد کرد که شما را به یک ادم سفیه و احمق.’ “

وقتی که اولین ضبط وارد ایمیل من نورد چشمان من اما شک و تردید به زودی راه را به تعجب. باز کردن حرکات اپوس 111 در C جزئی بودند و تقریبا ترسناک در شدت خود را; از درون-جستجو تغزل از جنبش دوم پیشنهاد یک حکیم از بزرگان که می تواند به یاد داشته باشید که جهان قبل از جنگ. زمانی که Levit طی چرخه کامل برای سونی در جلسه توسعه از سال 2017 تا 2019 او در نظر گرفته rerecording اواخر سونات اما تصمیم گرفت که زودتر خود را تلاش برگزار شد. یک تردستی اتفاق می افتد به عنوان شما را راه خود را از طریق مجموعه: بتهوون بزرگتر می شود در حالی که Levit می شود جوان.

در سال 2014 Levit ساخته شده خود را در آمریکای شمالی اولین با همه بتهوون برنامه در پارک خیابان قورخانه. فراتر حتی اطمینان از ضبط شده خود را به او ثابت می شود هیچ اتفاق استودیو. در همان زمان من فکر کردم که بازی خود را تمایل به سمت افراط. در میان آسمان-طوفان تا سرعت معابر و کیهانی cantilenas من آرزو داشت برای یک کمی بیشتر شوخ طبعی و تلون مزاج. خبر خوب از Sony مجموعه ای است که این ویژگی ها در اسراف به خصوص در کمتر جشن گوشه کانن. در Andante از اپوس 14, No. 2—دنباله ای از اهل تفریح و بازی ماهرانه تغییرات در یک تا حدودی یکنواخت و خسته کننده theme—Levit teases را انجام نگرفته کمدی در تغییرات غیر منتظره از دینامیک کاملا اجرا شده صدای بلند پانچ خط. در اولین حرکت اپوس 78 او می یابد, آسان, روان, Schubertian songfulness در تم اصلی که پس از آن می دهد راه را به mercurial تغییرات در خلق و خوی.

پس از تاسیس خود را به عنوان معتبر Beethovenian, Levit نگاه هر دو به عقب و رو به جلو است. در سال 2014 او منتشر شد ضبط باخ Partitas; سال بعد او صادر سه دیسک مجموعه ای از سه غول پیکر تنوع توالی: باخ Izombie, Beethoven را Diabellis و Rzewski “مردم ایران.” این تلاش منجر به همکاری با عملکرد هنرمند مارینا آبراموویچ به اپرا تبدیل شد که Levit ملاقات از طریق مترادف الکس Poots بود که در شارژ از خیابان پارک زراد خانه در زمان. Levit در بر داشت خود را بازی Izombie در حالی که دست خوش پیشامد میشه در سراسر گسترده Armory فضا در یک چرخش پلت فرم. او لذت می برد carnivalesque جو که آبراموویچ به اپرا تبدیل شد به ارمغان آورد تا در پی او. اگر چه او به طور کلی بی تفاوت به نام از نوع آمریکایی—هنگامی که من به ذکر دیوید گفن او پرسید: “وجود یک آقای گفن?”—او خیره شد زمانی که آبراموویچ به اپرا تبدیل شد نشان داد تا پشت صحنه با Monica Lewinsky. او به من گفت: چشم خود را هنوز هم گسترده ای در حیرت است که Lewinsky بود “زرق و برق دار, هوشمند, هوشمندانه متمرکز—بهترین انسان است.”

شاید قابل توجه ترین از Levit را ضبط دو دیسک آلبوم با عنوان “زندگی” که در سال 2018 است. این یک یادبود به این هنرمند آلمانی هانس Malte مالر که در یک تصادف با دوچرخه در سال 2016. این دو نفر ملاقات کرده بود در سال 2011 و بلافاصله تبدیل به دوستان نزدیک. “هانس آمد از یک جهان بسیار متفاوت از معدن این جهان وحشی از هنر معاصر” Levit به من گفت. “به طور تصادفی و یا نه او همیشه به من احساس که من اجازه داده بود که من بدون توضیح و یا عذرخواهی. من فقط می تواند بود.” مالر مرگ چپ Levit در حالت طولانی مدت شوک. “گذشته از از دست دادن من تا به حال این حس که من تا به حال به رفتن و حتی بیشتر که با روند گرفتن لایه های اپیدمیولوژیک ترس اجازه خودم بود که من هستم. من واقعا تبدیل به یک فرد متفاوت است. بیشتر مزخرف.” یک نقاشی از مالر را نشان خاکستری خیابان روستا با سوسن اصفر معلق در بالای آن آویزان است و در کنار Levit پیانو.

به افتخار دوستان خود Levit از مد افتاده برای دیسک یک قرن-پوشا مونتاژ از سبک دوره و گروه فیلم: اقتباسی از باخ توسط برامس و Busoni, Liszt را elaborations در Wagner و Meyerbeer یک Rzewski کار به نام “Mensch” بیل ایوانز “صلح قطعه است.” بسیاری از این نمرات شامل یک آهنگساز در پاسخ به یکی دیگر از—مناسب یادبود برای یک دوستی بین هنرمندان است. این ویژه پروژه ساخته شده Levit حتی بیشتر از یک پرت در میان پیانیست و از نسل او—یک منحرف از مسیر متعارف از دقت سرپرستی تور کنسرت ضبط و رسانه ها ظاهر. بسیاری از یک عامل را دلسرد چنین تعهد اما کریستین شوستر که موفق Levit حرفه ای از سال 2013 او را پشتیبانی می کند که آیا سونی کلاسیک. “آنها فوق العاده بودند” او می گوید. “آنها می دانستند که وجود دارد این گریزلی-خرس-مانند انرژی در من, و آن را به حال برای اجرای آن.”

باغی حرکات عين Levit باقی مانده منظم هنرمند. او نه از نوع مترجم که توجه خود را با حرکات عجیب و غریب. گاهی اوقات او در شگفتی که آیا او می تواند چیزی بیشتر رادیکال. تابستان گذشته من پیوست و او را به عنوان او سفر از برلین به زوریخ و به لوکرن که در آن او در حال بازی یک بتهوون رسیتال. در اواخر شب سوار از فرودگاه او از من پرسید اگر من می دانستم که Rzewski را 1991 ضبط زنده از “Hammerklavier.” من نمی, و در عرض چند ثانیه او را احضار کرده بود تا یک تصویری از عملکرد خود را در اپل. “شما متوجه خواهد شد که آن را می گوید یک ساعت و شش دقیقه و پنجاه و دو ثانیه,” او گفت:. “معمولا ‘Hammerklavier’ طول می کشد حدود چهل و پنج دقیقه. پس چرا این است ؟ آیا او در بازی آن را بسیار به آرامی ؟ هیچ! او نقش چند مدت cadenzas.” Levit تضعیف انگشت خود را در طول زمان بار تا زمانی که او در بر داشت یک نماینده کشش—صفحه کلید-پوشا, avant-عاشقانه fantasia در این سونات را صاعقه وار باز کردن موتیف.

کارتون توسط Liana Finck

Levit را تکان داد سر خود را در هیبت به عنوان نور از کامپیوتر رقصید در برابر لنز از عینک خود را. “در حال حاضر این است که کسی که کل آزادی” او گفت:. “و آن را احتمالا بسیار تقریب خوبی از آنچه بتهوون خود را صدا مانند چرا که هر کس گفت که او بداهه دور بودند crazier این از هر چه او نوشت. اما شما می دانید تنها فردریک می شود به انجام این کار است. من هیچ ایده چگونه من می خواهم در مورد انجام چنین چیزی. بداهه سیستماتیک هنر شما باید مطالعه برای مدت زمان طولانی است.”

او در سکوت برای یک لحظه. “اوه, و اجازه دهید من به شما نشان می دهد این,” او گفت: مرور بر روی iPad خود را دوباره. “اینجا!” این یک صحنه از “سیمپسونها” که در آن هومر می گوید: “من سه بچه و بدون پول است. چرا نمی توانم هیچ بچه و سه پول؟”

من نگاه متعجب و متحیر و او خندید. “O. K. بله که هیچ چیز با ‘Hammerklavier.’ من فقط فکر می کنم این خنده دار است. ‘پول سه’!”

زمانی که من در آینده شاهد Levit در اوایل دسامبر خلق و خوی خود را تغییر داده بود. او در هامبورگ در آغاز یک تور کوتاه با دویچه Kammerphilharmonie برمن بازی برامس را دو پیانو کنسرتو جداگانه در شب. شیوه ای خود را نحو نامشخصی دزدکی. “همه چیز عجیب و غریب,” او به من گفت در پشت صحنه Elbphilharmonie که در آن کنسرت در حال وقوع بود. “این زوج هفته گذشته آنها شده اند بسیار عجیب است.” من منتظر انتظار. “بسیار عجیب و غریب است. ما بحث بعد.”

Levit رفت به اتاق پانسمان خود را به یک تماس تلفنی در حالی که ارکستر روی صحنه جمع شده بودند به تمرین. Paavo Järvi این Kammerphilharmonie را دیرین مدیر موسیقی پا به پشت تریبون رفت و به اطراف نگاه کرد. “که در آن است که ایگور؟” او شانه ای بالا انداخت لبخند زد و به بدبینی برای grandly شوم, ارکستر, معرفی برامس را Concerto in D Minor: یک صدای بلند D در شاخ دو-basses, violas و نقاره. من با ارسال یک متن به Levit: “خود را کنسرتو شروع شده است.” پس از یک یا دو دقیقه او را از طریق درب سمت و محدود به سمت پیانو با تکان دادن سلاح های خود را در یک birdlike حرکت به عنوان اگر سوار امواج از موسیقی است. او وارد بر روی نیمکت بیست یا ثانیه قبل از پیانو یواشکی, افسرده, ورودی. ارکستر ظاهرا عادت به چنین رفتار در زمان بدون اطلاع قبلی.

پس از تمرین در Levit را در اتاق پانسمان او به من گفت آنچه تا به حال در جریان بوده است. چند هفته قبل از آن او به نظر می رسد در بحث های سیاسی نشان می دهد به میزبانی آلمان روزنامه نگار Maybrit Illner و شرکت در بحث از گفتار نفرت. این پنل همچنین شامل Ralf Schuler یک ویرایشگر از جناح راست تلخیص Bild. Schuler, تلاش برای نشان می دهد که نفرت می تواند ملتهب چپ به عنوان به خوبی به عنوان حق آورده تا یک صدای جیر جیر که پیانیست بود ارسال شده در 2015 در زمان بحران پناهندگان در آلمان است. Levit نوشته بود که اعضای جناح راست Alternative für Deutschland, پارتی, که تا به حال برپا نفرت مبارزات علیه پناهندگان بود “ضبط خود بشریت”—خود را Menschsein. نبود صدای جیر جیر خود را dehumanizing? Levit در پاسخ گفت که او آورده شده است تا به درک کلمه Mensch در آن یدی حس: “یک Mensch است که یک فرد از افتخار است.” بر این اساس او باقی مانده امن در خود باور است که افراط گرایان فاقد انسانیت و او هیچ چیز به عقب.

Schuler سخنان آورده Levit به توجه از مردم در سمت راست که شروع به حمله به او را علنی و خصوصی. او به نام Judensauیک یهودی خوک و در عرض چند هفته او دریافت کرده بود سه تهدید به مرگ دو در e-mail یکی در Instagram. این پیام که Levit مشترک با پلیس ذکر دو آینده حوادث در برنامه خود: یک کنسرت در اوایل دسامبر و ژانویه. برای اولین بار از این تاریخ بود که در ویسبادن—شب بعد از کنسرت من در مورد برای دیدن در Elbphilharmonie. اما برخی از مبهم بیان در خطر از آن ساخته شده به نظر می رسد ممکن است که امشب می تواند به هدف.

Levit ء اتاق پانسمان خود را و ساخته شده خود را به یک اسپرسو. “به جهنم با این افراد” او گفت:. “تولید نمی کند و ترس آن را به تولید نوع خاصی از خشم مانند یک واقعی خشم. و آن را به تولید بسیار انرژی زا احساس از ‘O. K. شما سعی می کنید من بیشتر شما خواهد شد.’ من نمی خواهم به overprize خودم: دیگر مردم و به خصوص زنان دریافت این نوع از چیزی که به صورت روزانه. اما آن را به من بسیار به شدت در نظر بگیرید که من می خواهم به—چه نوع اجازه دهید بگویم citoyen من می خواهم به. من یک موزیسین هستم اما من که هستم. من فکر می کنم در مورد تبدیل شدن به نه تنها بلندتر اما تعمیق اعمال من. من هنوز نمی دانیم که چه خواهد بود. آن زمان بسیار جالب است.” Levit به من گفت که او هیچ علاقه ای به ورود به سیاست اگر چه واضح است که در این زمینه مجذوب او.

من رفت و به من صندلی در سالن در حالی که Levit قرار داده و در کنسرت لباس. سی دقیقه بعد او راه اندازی به برامس. من احساس ناخرسندی من تا به حال هرگز قبل از تجربه در یک سالن کنسرت. به دنبال در اطراف من تعجب که آیا یک حمله بود و در واقع ممکن است و آیا Levit عملکرد تا به حال به دست آورد برخی از لبه های اضافی از خشم و سرپیچی. آن را دشوار است به گفت: پس از اولین حرکت از D-Minor کنسرتو عصبانی است و نافرمانی از شروع. در جنبش دوم هر چند وخیم افکار میآوردند ، پیانو بخشی از Adagio آغاز و با عبور مشخص شده “molto دولچه espressivo” و یا “بسیار شیرین و رسا.” این موسیقی از تقریبا سرگیجه خوشگلی و تنهایی—یک لالایی به یاد غم و اندوه. Levit هرگز موثر تر از زمانی که او از دست می دهد و خود را در چنین شعر idylls.

بعد از آن از من خواسته Levit آنچه که او احساس کرده بود روی صحنه. او گفت: “صادقانه است ؟ هنگامی که موسیقی شروع شد, من فکر نمی کنم در مورد آن. برای من مرحله تبدیل به یک مکان از آزادی آزادی مطلق است. هیچ کس آزار من هیچ تماس های تلفنی بدون وقفه. بدترین چیزی که می تواند اتفاق می افتد بدترین چیزی که ممکن است اشتباه داشته باشید. همچنین به جهنم با این افراد است.”

پلیس خواسته بود Levit برای جلوگیری از صحبت کردن در مورد تهدیدات تا پس از هامبورگ و ویسبادن کنسرت. در اواخر دسامبر او به چاپ یک مقاله در مورد این موضوع که به نظر می رسد در برلین روزنامه Der Tagesspiegel. “من می ترسم” او نوشت. “بله اما نه برای خودم.” او در ارتباط تجارب خود را به جدی تر موارد فیزیکی و خشونت کلامی در آلمان: یک سال 2017 چاقو حمله Andreas Hollstein شهردار آلتنا; 2019 ترور گونی سیاستمدار والتر Lübcke که حمایت مرکل سیاست درهای باز در قبال پناهندگان; 2019 استعفای Martina Angermann شهردار Arnsdorf در پی پی آزار و اذیت آنلاین. این روند از خشونت می تواند متصل به گسترش نفرت سخنرانی آنلاین: “اولین سخنرانی پس از آن عمل است.”

Levit در دفاع از موضع خود به عنوان یک درگیر نوازنده—امتناع خود را به “خفه شو و بازی است.” موسیقی شگفت آور قدرت ارتباط او نوشت: اما آن را نمی توانید نام همه چیز: “به رایگان نیاز به به کارگیری حواس خود را. برای شنیدن, برای دیدن, برای احساس, به بوی. موسیقی اجازه می دهد تا ما را به احساس می کنم این نوع از آزادی است. اما موسیقی است نه جایگزین آن نمی توان جایگزین. نه برای مردم و نه برای سیاست نه برای انسان درک و همدردی. نمی توان آن را یک جایگزین برای تماس با نژاد پرستی نژاد پرستی. نمی توان آن را یک جایگزین برای تماس زن ستیزی زن ستیزی. آن را هرگز نمی تواند یک جایگزین برای اینکه بیدار انتقادی, عاشق, زندگی فعال و شهروند است.”

“او را در اضطراب به سر ارتکاب فعالیت های معمول خود را.”
کارتون توسط فرانک Cotham

سوختن در زیر این مقاله بود و بی نقص خشم بیش نفرت انگیز سخن گفتن است که تا به حال ساخته شده است به Levit در آن شام سال پیش—اشاره است که به عنوان یک یهودی او هرگز نمی تواند غلبه بر او outsider وضعیت. او دوست دارد به قول جیمز بالدوین: “من عاشق امریکا بیش از هر کشور دیگر در جهان و دقیقا به همین دلیل من اصرار بر حق انتقاد از او دائمی است.” برای Levit آمریکا و آلمان است.

رویداد اصلی Levit را در فصل بهار بود که شده یک رشته از اجرای Busoni بسیار زیاد, زیاد Piano Concerto که نیاز به نه تنها یک hypervirtuosic پیانیست اما همچنین یک مرد کر. این کار در یک بار متعالی نمونه ای از رمانتیک کنسرتو و یک پرسش سرگرم کننده طنز از نوع—a self-conscious, نمایشگاه, بیش از حد. Levit آن را یک بار زمانی که او در هجده با گوتینگن سمفونی. برای سال, او توطئه خود را در راه بازگشت به آن و با کمک انگلیسی-ایتالیایی هادی آنتونیو اپرای بود در نهایت به فتح لجستیکی موانع. اولین عملکرد بوده است میله میله برای مارس 2nd, در, رم, با ارکستر و گروه کر آکادمی سانتا سیسیلیا. از آن لغو شد که coronavirus مرگ و میر در ایتالیا افزایش یافت, به هزار است.

من در حال برنامه ریزی برای حضور در رم عملکرد; هیچ کنسرتو در داخل یا خارج از مجموعه است که من بیشتر دوست دارم. در طول تماس های ویدئویی در مارس پرسیدم Levit به بحث در مورد قطعه عمدتا به دلیل من می خواستم به آن را بشنوند. پس از قرار دادن یک جفت از بادنجان را در فر او تکیه تلفن خود را بر روی پیانو و راه اندازی به دوم جنبش “راضی giocoso.” پیانو آغاز می شود با آتش سریع اجرا می شود و الگوهای عددی که بیشتر از همه fiendishly دشوار بودن خاموش در پویایی و ظریف در بیان. ارکستر انفجار در یک galumphing عبور مشخص شده “giovanescamente“—”youthfully.” Levit mimed آن را با شعار نقطه چین ریتم و تکان دادن مشت خود را در هوا. “برخی معابر در این جنبش هستند دشوار است به نقطه ای از کل جنون,” او گفت: غوطه وری را به یک انگشت-درگیری اجرای سوم و sixths. “هنگامی که شما در گذشته کسانی که به شما در روشن هستند. این قطعه می شود وایلدر و متحیر اما همچنین آسان تر pianistic. پایان موز است.”

او با حمله به صفحه کلید دوباره ببنج سر خود را مانند یک سنگ سخت گیتاریست. سپس او را شکست و به پایین نگاه کرد. “این جان مرا به بازی آن را,” او گفت:. “شش ماه کار رفته است.” او برگرفته از بادنجان از فر و در زمان نیش می زنند. لحظه ای بعد او پوزخند دوباره. “من باید به شما نشان می دهد این.” او صفحه به صفحه از طریق نمره خود را در بر داشت یک پاساژ در جنبش دوم برگزار شد و آن را تا به تلفن. این یک چرخش عددی اجرا می شود در کنار آن کلمه “SEX” شده بود ناخوانا خط دار دو بار. “است که من در سن هجده سالگی. من نمی توانم آن را توضیح دهید. وجود دارد هیچ چیز در تمام سکسی بر روی این صفحه. شاید آن را نوعی دیگر از یادداشت به خودم.”

Busoni همچنان در لبه های این مجموعه اما بيشترین در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم موسیقی تاریخ است. یک ایتالیایی که مستقر در برلین مثالی از بین المللی بودن, Busoni بسیاری از نقش ها در فرهنگ زمان خود را: به عنوان یک آهنگساز از سبک های متعدد و خودشان به عنوان یک پیانیست مسحور قدرت; به عنوان یک رویایی نگرشگر; به عنوان یک ال بحی و جدل در برابر ارتجاعی روند; و به عنوان گورو به صورت یک دایره از دانش آموزان که شامل کورت ویل و ادگارد Varèse. Matti Raekallio به من گفت: “Busoni نشان داد آنچه هنرمند می تواند و باید باشد: آهنگساز, نوازنده, هنرمند, شهروند. این چیزی است که ایگور نیز مظهر. نواختن پیانو است که فقط یک راه برای بیان خود. وجود دارد بیشتر در معرض خطر از فقط گرفتن یادداشت ها حق است.”

که گسترده مفهوم بازیگر نقش هدایت Levit را قرنطینه سری کنسرت. در اوایل او مورد علاقه آشنا کرایه به خصوص بتهوون, اما به عنوان هفته رفت و توسط او بیشتر پرماجرا. “من روز به عنوان شفا دهنده ملت شماره” او به شوخی به من در اوایل ماه آوریل. مدت کوتاهی پس از آن او ارائه شده مجموعه ای از قطعات سخت-سمت چپ تم: Paul دسوا-رسلا را “گورنیکا” (1938) با الهام از پیکاسو ضد فاشیستی نقاشی از سال گذشته; Rzewski است “که طرف شما هستند؟,” بر اساس این معدن کارگران آهنگ مشهور ساخته شده توسط پیت سیگر و کورنلیوس شناخته شده است “Thälmann تغییرات” (1974) به نام ارنست Thälmann یک رهبر کمونیست بود که قتل توسط نازی ها. یک شب دیگر او essayed رونالد استیونسون “Passacaglia در DSCH” (1960-63) که در اعلام همبستگی با آرمان کمونیستی و عبور مشخص شده “با یک شبه Gagarinesque حس فضا.” Levit برجسته از جمله زمینه های سیاسی در سخنان خود در پیانو. هنگامی که وی با اشاره به خشونت علیه مهاجران در آلمان مدرن ترول ظاهر در Periscope اتاق چت و تعقیب دور.

در طول ما Busoni, چت Levit mused در چه Hauskonzerte ممکن است به معنای برای آینده شغلی خود را. “استیونسون ‘Passacaglia’ به هیچ یک دوم است” او به من گفت. “این شامل کل جهان—آفریقایی, درام, نی انبان اسکاتلندی, خارجی فضایی, همه چیز. اما بسیاری از زمان, اگر من به یک سالن کنسرت من می خواستم به آن بازی وجود دارد می خواهم مودب و سکوت. در اینجا در خانه اگر من احساس مانند آن را انجام می دهند من آن را انجام دهد. و لو و ببین مردم علاقه مند هستند.” او با بررسی آرشیو تصویری. “بیست و شش هزار نفر باید گوش به استیونسون. برخی از آنها وجود دارد و تنها برای چند دقیقه من می دانم, اما آن چیزی ثابت می کند.” (یکی سپاسگزار شنونده نوشته شده بود “بدون این کنسرت افق دید من خواهد بود کوچکتر است.”) اگر Levit شدند دادن کنسرت در حال حاضر او خواهد بود در حال پخش برنامه است که او تا به حال توافق برای بازگشت در سال 2017 یا 2018. در خانه او می تواند را انتخاب کنید هر قطعه مناسب خلق و خوی خود را یک ساعت قبل از او بر روی دوربین خود را. که حس فوریت بود به خصوص قوی در استیونسون “Passacaglia” در خروشد حساب Busoni را “Fantasia Contrappuntistica” و در دو-و-نیم-ساعت-طولانی پیمایش از شوستاکوویچ را بیست و چهار مقدمات و Fugues.

تضعیف Levit است و آزادی عمیق بود ترس برای آینده خود هنر است. کلاسیک-موسیقی جهان شد و در حال حاضر در یک شکننده اقتصادی دولت قبل از coronavirus زده. در حال حاضر با تجمع ممنوع به طور نامحدود آخرالزمان در یمن ، Levit صورت نمی فوری بحران است که ضعف بسیاری از کار نوازندگان: او به خوبی پرداخت می شود برای کنسرت حضور و ضبط شده و در سال 2018 او موفق به دریافت گیلمور هنرمند جایزه یک جایزه از سه صد هزار دلار است که با توجه به یک پیانیست هر چهار سال یک بار. Levit می گوید: “کسانی از ما که در خوش شانس پایان این حرفه باید واقعا مراقب باشید در مورد آنچه که ما می گویند چرا که بسیاری از مردم رنج می برند. هنوز, من به دنبال هر روز در معرض خطر از تمام جهان در حال مرگ است. سیستمیک ما در قبر, قبر خطر است. و من نمی توانم بگویم که موسیقی اهمیت کمتر که نیست ‘ضروری است.’ برای من, آن را کاملا ضروری است. این دلیل من برای بودن است.”

در میان عذاب انتظار Levit ponders چگونه او ممکن است درخواست اخیر خود به تجارب عادی زندگی موسیقی اگر و هنگامی که چنین چیزی رزومه. “زمانی که من شروع به انجام این کنسرت خانه” او به من گفت: “من متوجه شدم که هر مشکل من تا به حال تا به حال با انجام جهان به طور ناگهانی ناپدید شد. من هرگز واقعا در مورد مراقبت آکوستیک. من هرگز از مراقبت است که بسیار در مورد کیفیت پیانو. همه من می خواستم برای انجام بازی. نکته مهم در مورد این کنسرت است که چگونه آنها را صدا اما واقعیت این است که آنها اتفاق افتاده است. همه چیز شدن است کاهش می یابد به چیز ضروری بودن وجود دارد و بازی کردن است.” ♦

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCasinometropolRestbetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme