در اسرائیل یک بحران سیاسی بی سابقه ای است مرکب Coronavirus—و نتانیاهو بهره

An elderly woman wears a face mask as she shops at a food market in Tel Aviv.
بر خلاف دیگر ملل در اسرائیل ترس از این بیماری همه گیر کوروناویروس فرود آمد پس از سومین انتخابات عمومی در دوازده ماه است.عکس توسط ادد Balilty / AP

در اسرائیل به عنوان در کشورهای دیگر roiled توسط COVID-19 همه گیر حرفه ای در بهداشت و امور مالی وزارتخانه بوده است که منجر به اجرای اقدامات فوق العاده: بسته شدن مدارس محدود کردن سفر بستن تئاتر قرار دادن شهروندان به طور بالقوه در معرض coronavirus—از جمله خود من بعد از اینکه نشسته در یک کافه در نزدیکی آلوده ایتالیایی گردشگری—به چهارده روز قرنطینه. بیشتر بحث برانگیز راز سرویس ردیابی افراد آلوده و مردم به آنها مراجعه کنید با تلفن همراه مانیتورینگ است که توسعه داده شد برای پیگیری تروریستی سلول. در روز سه شنبه اعلام شد که هشتاد درصد از کارمندان و کارکنان شهرداری خواهد بود furloughed تا اواسط ماه مارس و برخی از هفتاد درصد از کارکنان در بخش خصوصی را ملزم به ماندن در خانه; پلیس توصیه شده است برای آماده شدن برای اجرای “اجتناب ناپذیر سراسر کشور مستند.”

بر خلاف در کشورهای دیگر این ترس و اقدامات فرود آمد پس از سومین انتخابات عمومی در دوازده ماه; نخست وزیر بنیامین نتانیاهو تصدی هرگز بیشتر ستیز و یا کشور در بخش های زنده تر از طول مبارزات انتخاباتی. وجود دارد فراگیر احساس است که بهداشت عمومی بحران است preëmpting اما به سختی حل و فصل این بحران سیاسی عمیق تر. که محور نتانیاهو بدنام کردن اسرائیل اقلیت عرب را—که تا به حال شده افزایش ظاهرا در تلاش برای منحرف کردن توجه خود را از حقوقی معرض خطر (او چهره آزمایشی در سه جنایی کیفرخواست) فقط قبل از موج از اقدامات دولت در این بیماری همه گیر. به عنوان روز پنج دادگاه به حالت تعلیق وزارت مالیه برش حقوق و disbursing بودجه تحت اورژانس قدرت و پلیس در حال اقدام بدون نظارت پارلمانی. این تغییرات چشمگیر هستند احتمالا به طور موقت—و صرفا تصادفی با نتانیاهو سیاسی ماشینی. هنوز اسرائیل نمی تواند ظهور از این ترکیب بحران کشور آن بود که آن را در رفت.

فقط دو هفته پیش زمانی که نهایی انتخابات شمارش آرا نشان داد نتانیاهو بلوک به رهبری حزب لیکود خود را سه کرسی خجالتی از یک اکثریت را در کنست Benny Gantz رهبر آبی و سفید پارتی حاکی است که او می خواهد سعی کنید به شکل یک اپوزیسیون بلوک قادر به از بین بردن نخست وزیر. که بلوک را شامل پانزده نفر از اعضای مشترک در لیست گروه عمدتا اعراب و اسرائیل ، در مارس 4, نتانیاهو, به نوبه خود, نشان داد که او آماده شد به همراه این کشور را به لبه مدنی خشونت: به نام او و با هم یک جلسه عمومی از متحدان خود را و تولید Sharpie و سه پایه, پد توضیح داد که “رژیم صهیونیستی به راست” تا به حال برنده پنجاه و هشت کرسی در حالی که “صهیونیستی-چپ” تا به حال تنها موفق به کسب چهل و هفت. در هیچ قانونی حساب نتانیاهو اظهار داشت: ممکن است اعضای عرب—”دوستان از ترور”—را شامل می شود در دولت است. “صدای مردم روشن است” گفت: ساخت پاک کردن آنچه که مردم او صحبت کردن در مورد.

سه روز بعد او بیشتر رفت. “رفقای من و من و میلیون ها نفر که رای دادند برای ما اجازه نمی دهد این اتفاق می افتد,” او گفت:. Gantz “تضعیف پایه های دموکراسی و دگرگون خواهد شد از رای دهندگان.” به نظر می رسید که نتانیاهو خواستار شد هواداران خود را به خیابان ها آنجا که او در پاییز سال 1995 هنگامی که او تحریک عظیم بیت المقدس تظاهرات علیه پیمان اسلو تنها چند هفته قبل از ترور اسحاق رابین نخست وزیر.

Gantz با شد هیچ یک از آن اما او نیز درک چگونه شارژ جو تبدیل شده بود. “بی بی ما شاهد آنچه اتفاق افتاده است زمانی که تحریک از کنترل خارج شد و هیچ کس را متوقف و آن را در سال 1995” Gantz نوشت: در Facebook صفحه در 6 مارس. “اگر شما فکر می کنم شما ارعاب و یا جلوگیری از ما, شما در حال ساخت یک اشتباه جدی است. شما فقط اثبات همین دلیل بسیار مهم است به جای شما.” او افزود: “اگر ما از خواب بیدار بعدی ترور سیاسی در اطراف گوشه است.” در مارس 10th, پس از Gantz قرار گرفت متعدد تهدیدات آنلاین و شفاهی در راه خود را به ارائه یک سخنرانی از راز و خدمات در زمان بیش از جزئیات امنیتی.

یک محصول جدیدتر اضطراری—یکی گاه با این بیماری همه گیر — این است که پیش بینی تظاهرات و همآیش ساخته شده است که پس از انتخابات حاضر به نظر می رسد بسیار خطرناک احساس موجود حتی اگر ویروس نیست. وجود دارد در حال حاضر می تواند بدون تماس به خیابان ها بدون تحریک از مخاطبان بزرگ. در عین حال عدم اطمینان سیاسی باقی می ماند به عنوان نشانی از اختلاف. هر دو نتانیاهو و Gantz در حال حمایت به صورت اضطراری ملی-دولت وحدت ملی اما این چیزی بسیار متفاوت از آن منعکس کننده که در آن هر یک از انتظار به دست آوردن اهرم سیاسی و impinging, به ناچار, چگونه هر یک با توجه به گنجاندن عرب اسرائیلی ها در جامعه مدنی است.

روز یکشنبه رئیس جمهور رئوبن ریولین اعطا دستور برای تشکیل یک دولت جدید به Gantz که بلوک از جمله مفصل لیست هنوز هم دارای باریکترین اکثریت—شصت و یک کرسی کنست را از صد و بیست. روز دوشنبه Gantz وعده داده شده به “فرم ملی-دولت وحدت ملی به عنوان گسترده ای به عنوان ممکن است در روز”—حیله گر است که او به این معنی است که شامل برخی از اعراب و اسرائیل اعضای یک ائتلاف و یا تکیه بر حمایت خارج از لیست مشترک برای تشکیل یک دولت اقلیت و یا پذیرش برخی از شرایط آن (مانند هیچ یک طرفه ولی در غرب بانک) و یا هر سه. آن زمان گفت که “کنار تحریم و تخریب و مجدد تمام قبایل اسرائیل و همه شهروندان اسرائیل”به “شکست coronavirus و شکست از نفرت است.”

یکی فکر می کنم که همه گیر ممکن است باعث شود اسرائیل یهودی اکثریت به کمتر پذیرای ضد عرب خصومت خودخوانده “صهیونیستی-درست است.” ممکن است این مورد; “هاآرتص” گزارش داد که بر طبق آمار رسمی از وزارت بهداشت و اداره مرکزی آمار برخی از هفده درصد از اسرائیل و پزشکان و بیست و چهار درصد از پرستاران و تقریبا نیمی از آن داروسازان اعراب. در واقع دولت اقدامات اضطراری تقویت چگونه اسرائیل و یهودیان فلسطینی که در حال شهروندان اسرائیلی و فلسطینی تحت اشغال همه ساکن همان کوچک اکوسیستم. آنچه بیشتر کاملا از طاعون می تواند آموزش ضرورت به عنوان Albert Camus معروف آن “مشترک نجابت”?

Gantz بخشی از, است, عادی, سطح coöperation با Ayman عوده مشترک فهرست رهبر که هر دو ممکن است تصور غیر ممکن است فقط چند هفته پیش. که coöperation است که از همه بیشتر قابل توجه از آنجا که هر دو طرف می دانیم که آن را کاملا استراتژیک است. هدف این است که به پاشنه کش Gantz به نخست Ministership; اگر مانور موفق و نتانیاهو مجبور است از رهبری لیکود Gantz بلافاصله به نوبه خود به رهبران حزب لیکود به شکل سکولار-ملی دولت با آویگدور لیبرمن سکولار-جناح راست حزب رهبر و بازگشت به لیست مشترک به حاشیه. هر استراتژی برای رهایی کشور از نتانیاهو در حال حاضر احساس می کند مانند یک دموکراتیک ضروری است. با بسیار در معرض خطر و ویروس پخش كردن, coöperation برترین نظر می رسد در هر صورت; به نظر می رسد نادرست و غلط برای رهبران آبی و سفید و لیست مشترک به عقب نشینی به رقابت ملی روایات.

چه Gantz نمی تواند پیش بینی بود که چه زمان این ویروس را به نتانیاهو نقاط قوت. به طور کلی اضطراب و احساس نیاز به اقدام دولت داده اند, او یک فرصت به نظر می رسد ضروری در حالی که ساخت یک سبک استبدادی و قبیله ای یهودی همبستگی به نظر می رسد به طبیعت دوم. بسیار شبیه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نتانیاهو شده است در زمان نخست تلویزیون تقریبا در هر روز در طول هفته گذشته—flanked توسط دولت اپیدیولوژی و برنامه ریزان اقتصادی—جزئیات روش از بهداشت شخصی لاف زدن است که اسرائیل یک نمونه به جهان خواستار بودجه برای اقتصادی امداد. نتانیاهو نیز بوده است که مطمئن شوید که به دست و میکروفن به متحدان سیاسی در سمت راست از جمله راست مذهبی که در ستایش خود و کار و مهارت های خود را.

اگر مغلوب ساختن پیشی جستن هدف این است که به تجمع خود رای دهندگان برای انتخابات آینده نتانیاهو به مخالفت رای دهندگان فراموش نتایج قبلی است. و عملکرد خود را به نظر می رسد به کار. مغلوب ساختن پیشی جستن تا کنون تا حد زیادی موفق به elide انتقاد از اشتباهات بنیادی از دولت او. نتانیاهو که برای ده سال گذشته به شدت با کمبود بودجه روبرو بیمارستان پزشکان ” حقوق و آموزش پزشکی تا حد زیادی موفق به فرار از چنین نقد flaunting تسلط خود را از دستورالعمل های دقیق اعمال شده توسط سلامت بوروکراسی. اگر وجود دارد به یک ملی-حکومت وحدت او اصرار دارد باید آن را چراغ برای اولین بار توسط او—و نه اعراب را تحت تاثیر قرار دهد. در اثر او در تلاش است تا نیروی Gantz به قبول او را به عنوان دولت یهودی و یهودی مردم اضطراری قدرتمند و نجات دهنده است.

در حال حاضر حتی به عنوان سرپرست نخست وزیر نتانیاهو عمل کرده است صرف نظر از نظارت پارلمانی. او برنامه ریزی شده بود به رفتن به دادگاه برای رشوه خواری و نقض اعتماد در مارس 17. در صبح روز یکشنبه—با مجوز از وزارت بهداشت—نتانیاهو دستچین موقت وزیر دادگستری امیر Ohana, اعلام حالت فوق العاده در اسرائیل در دادگاه سیستم “به عنوان بخشی از تلاش ملی برای جلوگیری از گسترش coronavirus.” نتانیاهو محاکمه به تعویق افتاد تا زمانی که ممکن است باعث موشه یعالون, رهبر آبی و سفید و وزیر دفاع سابق در دولت نتانیاهو به صدای جیر جیر “هر کس انتقاد ما برای هشدار ما به نوبه خود به اردوغان در ترکیه باید هضم و درونی بدبینانه بهره برداری از coronavirus برای شخصی سیاسی نیاز توسط یک متهم قبل از محاکمه.”

نتانیاهو نیز هشدار آینه که دولت بودجه نمی تواند رسیدگی های جدید هزینه های تجاری و یارانه های مورد نیاز در بحران بهداشت و درمان—El Al هواپیمایی در حال نزدیک شدن به ورشکستگی—مگر اینکه آبی و سفید و دیگر “صهیونیستی” احزاب پیوستن به او را بلافاصله به رای دادن در بودجه است. قانون Gantz می تواند تا زمانی که یک ماه به تلاش برای تشکیل یک دولت است. نتانیاهو بعید به نظر می رسد به صبر کردن برای یک کار قوه مقننه به جمع آوری پول تحت شرایط اضطراری قدرت. وجود دارد در ضمن هیچ نظارت خود را مدیریت سرویس مخفی را در تلفن همراه ردیابی.

Gantz به نظر می رسد مصمم به مطبوعات در آستانه در برابر نتانیاهو اما سه نفر از اعضای خود را بلوک از جمله دو رنگ آبی و سفید rightist مرتدان در حال حاضر اعلام کرد که آنها را پشتیبانی نمی Gantz دولت اقلیت حمایت مشترک لیست حتی به عنوان یک استراتژیک گام برای حذف نتانیاهو و تشکیل یک Gantz-رهبری دولت وحدت ملی پس از آن. آن سخت است برای دیدن چگونه نتانیاهو نسخه از یک دولت وحدت ملی در ابتدا به رهبری او را نمی خواهد و در نهایت تشکیل می شود به او زمان بیشتری برای مقاومت در برابر رفتن به دادگاه و تحت تاثیر قرار دادن رای دهندگان. بنابراین Gantz است متمرکز بر پیشرفت در مرحله اول با استفاده از خود شکننده کنست اکثریت به جای بلندگو حزب لیکود را Yuli Edelstein و به دست آوردن تسلط ترتیبات کمیته که به ایجاد ترکیب و صندلی از دیگر کمیته ها در میان آنها مهمتر و مالی خارجی و امور امنیتی. این اجازه می دهد Gantz به راه اندازی اکثریت در نظارت کمیته برای در میان دیگر سازمان های پلیس. آن را نیز اجازه می دهد او را به معرفی دو صورتحساب: یکی برای جلوگیری از رهبر حزب تحت کیفرخواست از تشکیل یک دولت آینده و دیگری به حد نخست وزیری به دو دوره.

در عین حال Edelstein جلوگیری رای به جای او حتی از آمدن به کنست طبقه. روز چهارشنبه او در واقع موکول کنست—یک حرکت است که به دست آورده ملامت از رئیس جمهور Rivlin و ممکن است چالش از دیوان عالی کشور است. Edelstein مبارز باقی می ماند. “شتابزده سیاسی اقدامات,” او گفت: “مانند انتخاب دائمی کنست سخنران و پیشبرد بحث برانگیز قانون هدف را تعطیل امکان وحدت که مردم می خواهند.” Edelstein ممکن است اضافه شده اند چه نتانیاهو اغلب ادعا می شود مورد علاقه خود را ماکسیم ساخته شده از همه بیشتر تند و تلخ ناگهانی نیروی طبیعت: “تنها زنده ماندن قوی.”


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.
  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.
  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.
  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>