ایرلند حزب ملی می شکند از طریق

یک Sinn Fein نامزد توماس گولد جشن با هواداران پس از اعلام نتایج رای گیری در ایرلند ملی انتخابات است.هنری Nicholls / ایسنا

احزاب اصلی لکنت زبان تنها برای یک جدید پوپولیستی نیروی برای پر کردن خلاء: این یک داستان آشنا شده است که بازگو چندین بار در سال های اخیر در بریتانیا با Brexit در ایالات متحده آمریکا با انتخابات دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و نمرات از کشورهای دیگر در سراسر جهان است.

ایرلند, اما, شده است آشکارا وجود ندارد و از این جهانی پوپولیستی موج. بر خلاف بسیاری از همتایان اروپایی خود که موسسات سیاسی رنج می برد در هزینه های پوپولیستی احزاب ایرلند بیشتر همچنان تحت سلطه دو احزاب میانه رو است که باید جایگزین بودن در قدرت برای بخشی بهتر از یک قرن است. و هر چند این کشور نبوده است سیستم ایمنی بدن به این مسائل است که باید بیمه های ظهور ضد استقرار نیروهای—از جمله اجاره بالا عدم خدمات اجتماعی و شایع نابرابری—هیچ یک از این نیروهای ثابت کرده اند که قادر به از طریق شکستن.

حداقل تا به حال. بیش از آخر هفته ایرلندی رای دهندگان دست بی سابقه پیروزی به Sinn Féin یک جناح چپ حزب ملی است که شاید بهترین و شناخته شده به عنوان بازوی سیاسی از ارتش جمهوریخواه ایرلند در طول دهه درگیری های فرقه ای در ایرلند شمالی شناخته شده به عنوان مشکلات است. هر چند تغییر لرزه ای تا حد زیادی نسبت داده شده بیشتر به رای دهندگان نارضایتی احزاب اصلی نسبت به Sinn Féin حمایت برای اتحاد جمهوری ایرلند با ایرلند شمالی است که بخشی از پادشاهی متحده, با این وجود می آید در ملی حاضر در کشور—که ضد انگلیسی تمایلات آورده Brexit رشد کرده است.

Sinn Féin نبود انتظار می رود به خوبی در این انتخابات اجازه دهید به تنهایی نگه داشتن تعادل قدرت است. حزب انجام ضعیف در ایرلند 2018 انتخابات ریاست جمهوری از دست داده و کرسی های محلی و انتخابات پارلمانی اروپا در سال گذشته. تاریخی خود را لینک به ایرا, زوج با آن وحدت هدف را محدود حزب به ایرلند سیاسی حاشیه. خیلی غیر منتظره بود آن آخرین دقیقه افزایش در نظر سنجی که حزب نمی زمینه به اندازه کافی نامزدها به بهره برداری کامل از آن است.

موفقیت حزب را می توان به همان نیروهایی که باید رو دیگر پوپولیستی گروه بندی در سراسر جهان: یعنی رد شدن از وضعیت موجود و میل به تغییر واقعی. با توجه به Eoin اومالی سیاسی-علوم استاد در دانشگاه شهر دوبلین رای دهندگان اساسا گفت: “اگر ما واقعا می خواهید تغییر این حزب است که رادیکال ترین.” او اشاره کرد که این نتیجه لزوما نشان دهنده حمایت از Sinn Féin را رادیکال ترین هدف: به دنبال یک رفراندوم در ایرلندی وحدت. “من فکر نمی کنم آن را بر مردم با برنامه های” اومالی گفت. این nativist لفاظی است که همراه ظهور احزاب پوپولیستی در کشورهایی مانند آمریکا و ایتالیا به سختی امکانات در ایرلند که در آن عمومی هستند بیشتر در رابطه با مسائلی مانند بهداشت و درمان و مسکن.

در عین حال این بدان معنا نیست که احساسات ملی در ایرلند ضعیف است. این کشور شاهد یک چشم انداز مثبت در ناسیونالیسم در سال های اخیر رو در بخش بزرگی از این تهدید مبارزه با تروریسم در اروپا را مطرح کرد به زمین مرز جدا کردن جمهوری ایرلند از ایرلند شمالی است. لئو Varadkar ایرلند را رهبر فعلی به عنوان یک شخصیت محوری در مبارزه با تروریسم در اروپا حماسه. توانایی خود را برای حفظ اتحادیه اروپا حمایت و رسیدن به یک توافق با همتای انگلیسی اش بوریس جانسون در مورد این مسئله از مرز به دست آورده او را حمایت نه تنها از کشور اما از رقبای سیاسی خود بیش از حد.

“ما پانچ بالاتر از وزن ما گاهی اوقات اما ما می دانیم که ما در یک کشور کوچک” کوین کانینگهام ایرلندی ناظر انتخابات و مدرس دانشگاه در فن آوری دانشگاه دوبلین به من گفت. “در این زمینه ایده بودن سطح حتی با استرالیایی ها در هر نوع مذاکره است که به عنوان کاملا یک چیز مثبت است.”

هنوز هم برخی از جنبه های ایرلند ملی افزایش نبوده است تا مثبت. در حالی که مبارزه با تروریسم در اروپا افزایش یافته ایرلند قدرت و اعتبار در صحنه جهانی آن نیز کمک به احیای تاریخی تنش بین ایرلند و انگلیس است که باید آشکار در یک چشم انداز مثبت در ضد انگلیسی احساسات. “به نظر می رسد یک رستاخیر از یک ضد انگلیسی ناسیونالیسم به عنوان یک نتیجه از Brexit” اومالی گفت و اشاره کرد که چنین احساسات نشان دهنده دوران قبل از روز جمعه قرارداد پیمان بین بریتانیا و ایرلند که مشخص شده پایان مشکلات است. از آن پس روابط تا حد زیادی گرم—به طوری که ملکه الیزابت دوم ساخته شده یک سفر تاریخی به جمهوری در سال 2011. Brexit به نظر می رسد به بازگشت بسیاری از این پیشرفت اگر چه, و پس از آن تلاش در ترویج آشتی بین ایرلند و بریتانیا از جمله Varadkar تلاش در ماه گذشته به مناسبت گرامیداشت روز نیروی انتظامی فعال در ایرلند در دوران حکومت بریتانیا—شده است به خصوص محبوب.

آن را نه فقط در ایرلند است که دیده می شود افزایش احساسات ملی. مبارزه با تروریسم در اروپا ثابت شده است که یک مزیت برای ناسیونالیست جنبش در سراسر انگلستان از جمله کسانی که در اسکاتلند (که در آن نظر سنجی در حال حاضر نشان می دهد افزایش حمایت از استقلال اسکاتلند) در ایرلند شمالی (که در آن گرایان ایرلندی را تشکیل می دهند که اکثریت قانونگذاران) و ولز (که دیده است یک چشم انداز مثبت در آن در غیر این صورت خفته secessionist جنبش). حتی فراتر از انگلیس مبارزه با تروریسم در اروپا الهام گرفته از دیگر احزاب ناسیونالیست به تصحیح مواضع خود. Euroskeptic احزاب در آلمان و فرانسه و ایتالیا باید بیشتر رها برنامه های قبلی به دنبال بریتانیا از اتحادیه اروپا توطئه به جای از بین بردن بلوک از درون.

هر چند ایرلند احزاب حاکم خوب Gael و Fianna Fáil قبلا حکومت تشکیل یک ائتلاف با Sinn Féin نتایج آخرین انتخابات معنی آنها دیگر ممکن است یک انتخاب است. اما صرف نظر از اینکه Sinn Féin وارد دولت ایرلند یا نه آن را بعید است که خود را ملی با هدف تحقق خواهد یافت در هر زمان به زودی. هر چند پشتیبانی از الحاق در ایرلند بالا است اومالی گفت که مردم “مطمئن نیستید در مورد دقیقا چه شرایطی آنها خواهد بود مایل به قبول و رای برای آن” به خصوص اگر آن را به معنی افزایش مالیات. باید ایرلندی-انگلیسی روابط همچنان به ترش در فاز بعدی Brexit مذاکرات چشم انداز الحاق می تواند دیمر هنوز. “اگر بریتانیا حرکت می کند به دور از ایرلند آن را می سازد آن را سخت تر برای شمال-جنوب آشتی” کانینگهام گفت. “آن را می کشد آن جوامع جدا از هم بیشتر است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>