جفری ساکس در فاجعه بار آمریکا در پاسخ به کروناویروس

Portrait of University professor Jeffrey Sachs
اقتصاددان Jeffrey Sachs می گوید که رئیس جمهور تهمت است “بدترین رهبر سیاسی” او دیده می شود در چهل سال کار با دولت ها در سراسر جهان است.منبع عکس توسط Christian باد / Anzenberger / Redux

در اوایل دهه نود اقتصاددان Jeffrey Sachs شناخته شده بود به عنوان یک “شوک درمانگر” برای مشاوره اتحاد جماهیر شوروی در آن بحث گذار به یک اقتصاد بازار است. پس از ساکس منتقل شده تمرکز خود را برای کاهش فقر و توسعه بین المللی تبدیل شدن به یکی از قابل رویت ترین دانشگاهیان در جهان است. او در کتاب “پایان فقر” از سال 2005 تصور یک جهان عاری از بدترین اشکال از فقر; ساکس نیز نسبت misgovernment در بسیاری از آفریقا به فقر به جای راه دیگری در اطراف. (این قضیه خیلی بحث دیگر اقتصاددانان و کارشناسان توسعه که بیشتر شک و تردید در مورد تاثیر کمک های خارجی.) از سال 2002 تا سال 2016 ساکس مدیر کلمبیا, دانشگاه, زمین, موسسه; او در حال حاضر استاد دانشگاه و مشاور سازمان ملل متحد. او تایید برنی ساندرز رئيس جمهور در ماه ژانویه است و گاهی اوقات توصیه کردند.

من به تازگی صحبت با تلفن با ساکس در مورد کوروناویروس و چالش هایی که این بحران به شمار بین المللی coöperation و اقتصاد جهانی است. در مکالمه ما که ویرایش شده برای طول و وضوح ما همچنین در مورد علل ریشه ای آمریکا, کاهش, چرا برخی از کشورهای فقیر که تا کنون اجتناب بزرگ شیوع و چگونه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است موفق به دیدار حتی انتظارات پایین که انترناسیونالیست را برای ایالات متحده است.

یک موضوع غالب در پوشش coronavirus شده است قرار است در تجارت بین اقتصاد و سلامت ما است. در کوتاه مدت یا دراز مدت حس شما قبول که فرض?

تنها راه برای ماندگار اقتصاد و جامعه است و برای کنترل این بیماری همه گیر. پس از آن واقعا یک تجارت. سوال این است که چگونه به طور موثر در کنترل این بیماری همه گیر و رانندگی انتقال این بیماری به سطوح بسیار پایین است. به سادگی اجازه دادن به این ویروس اجرا از طریق جامعه خواهد بود غیر قابل قبولی پر هزینه و به همین دلیل اساسا هیچ کشوری در جهان در حال انجام است که. مسئله واقعی این است که به طور موثر در پاسخ و متاسفانه ایالات متحده شده است موثر است.

آیا هر درس شما مشغول به کار در کشور در سراسر جهان اطلاع نظر خود را در چگونه برای مقابله با این بحران ؟

وجود دارد بسیاری از جنبه های اصلی هر بحران که شبیه شخصیت که در آنها نیاز به دولت برای ارزیابی وضعیت با پختگی به شناسایی گزینه های به آمده تا با استراتژی و پیاده سازی آنها. مدیریت بحران دارای یک مقدار زیادی از نقاط مشترک. ماهیت این بحران می تواند جغرافیای سیاسی. آن می تواند مربوط به آب و هوا شوک یا یک بیماری است.

من می گویند در مسائل هسته ای هستند و ظرفیت سیاسی رهبران و درونی خود را از تیم و ظرفیت نهادهای حکومت—ادارات و وزارتخانه ها—قادر به پردازش اطلاعات را به موقع و قادر به مهار مشاوره و شواهد در موقع راه است. ما در یک جهان پیچیده. اگر شما سعی می کنید به بال آن به عنوان مغلوب ساختن پیشی جستن می کند, شما را تا پایان با بیش از چهل هزار مرگ و میر. اگر شما می خواهید برای حل مشکل شما باید به طور سیستماتیک در مورد آن و می دانم که آنها به نوبه خود و چگونه به گوش دادن و متراکم کردن شواهد. برای سیاستمداران نیست که لزوما به طور طبیعی و برای رئیس جمهور ما آن را نمی کند در تمام.

وجود دارد برخی از رهبر مغلوب ساختن پیشی جستن شما را به یاد چه کسی به شما کار کرده ام ؟

تهمت بدترین رهبر سیاسی من را تجربه کرده اند در تمام زندگی حرفه ای من است که چهل سال کار با دولت ها در سطح بالا. من هرگز دیده می شود هر چیزی مانند خودشیفتگی از این و در اینجا ما یک کشور بسیار غنی از تجربه و تخصص در منابع در ظرفیت ها و در عین حال ما در حال تماشای یک شکست کامل سیاسی پاسخ—با از دست دادن عظیم زندگی در زمان واقعی است. آن را کاملا تکان دهنده, چون تهمت نه تنها نمی دانند که چگونه به رویکرد این مسئله اما او بلوک کسانی که نمی.

چیزی است که شما تبدیل به شناخته شده است این ایده که یکی از دلایل وجود دارد بد دولت ها در جهان است که به دلیل فقر به جای اینکه در فقر به عنوان نتیجه حکومت بد. این است که عادلانه خلاصه?

آره. بدیهی است که یک بخشی از آن را کاملا. سیاست در بسیاری از اشکال و فرم ها و من این استدلال که در بسیاری از فقیر مکان شما به طور بالقوه ظرفیت بالا برای رسیدگی به مشکلات این تفاوت که منابع وجود ندارد که. بنابراین این استدلال بود که کمک به کشورهای فقیر در واقع می تواند چیزی انجام به دلیل آنچه که آنها اساسا فاقد بود منابع است.

شما فقط به پایان رسید گفت که تهمت بدترین رهبر شما تا کنون دیده ام. و ما شاهد رهبران در سراسر جهان حتی در کشورهای ثروتمند دست زدن به این فاجعه همه گیر. این کشور با ثروت عظیم با بسیار زیاد دانش علمی و منابع عظیم و حکومت است که هنوز هم در بسیاری از موارد بی رحم. بنابراین می کند که شما را به فکر می کنم در همه متفاوت در مورد تئوری خود را?

خوب نظر من این بود که کیفیت حکومت است نه ذاتا مربوط به یکی G. D. P. سرانه و یک محل فقیر اگر آن را به حال بیشتر منابع اغلب می تواند انجام بسیاری. و من می خواهم بگویم این صحبت این است که غنی جایی که بد اداره انجام بسیار کمی است. پس از آن سازگار با این ایده که شما به سادگی نمی گویند که غنی به معنی حکومت داری خوب و فقیر به معنی حکومت بد. که در واقع به نظر من پانزده سال پیش. آن باقی مانده است و من نقطه امروز—که در اینجا ما باید کشورهای ثروتمند اما خود سیستم سیاسی در حال شکست مردم است.

کشورهای فقیر می تواند به خوبی پاسخ, در واقع, اما اغلب فاقد وسیله ای برای انجام آنها. ما اصلا فاقد وسیله ای برای انجام خوب پاسخ در ایالات متحده آمریکا; ما فاقد رهبری به انجام این کار و دلایل برای آن وجود دارد. در واقع سیاست آمریکا تبدیل شده است عمیقا فاسد بیش از چند دهه و آن چنان فاسد است که عادی حکومت در حال حاضر به سقوط بسیاری از سال پیش. و مردم با منابع و دانش آن را می دانم اما از آنها مراقبت به دلیل چیزهایی که باید بیشتر یا کمتر در رفته O. K. و بازار سهام شده است پررونق و حتی اگر در تقریبا در هر خصوصی مکالمه مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان یک مشاهده کامل احمق و بی کفایت بود که بیشتر یا کمتر خندید به عنوان کنترل زیرا او بیش از حد آسیب و یا.

این وضعیت واقعی است. هیچ کس در اینجا مشاهده شده است دولت به عنوان در واقع بسیار کاربردی برای یک مدت زمان طولانی و چون آن را نمی تواند. از آن شده است به طور فزاینده ای طراحی شده به شکست است. به طور خاص آن را طراحی شده است برای پاسخ به لابی قدرتمند است که می خواهید زدایی یا کاهش مالیات و یا برخی از امتیازات ویژه به جای تابع در یک راه طبیعی است. و افراد قدرتمند شانه را بالا انداختن شانه های خود را در آن چرا که برای élites که O. K. اما بدیهی است که واقعا بوده O. K. برای مدت زمان طولانی. ما تا به حال به افزایش نرخ مرگ و میر. ما تا به حال به مرگ و میر ناشی از ناامیدی است. ما تا به حال شکست برای آمدن به مقابله با تغییر آب و هوا. ما تا به حال گسترش نابرابری و عظیم رنج می برند. اما آن را نه اهمیت در چنین یک راه قابل رویت.

بنابراین آنچه شما گفته بود که این کشورها ندارد و این منابع به حکومت داری خوب, اما شما می گویید که در حال حاضر اگر شما منابع شما هنوز هم نیاز به این همه چیزهای دیگر که در امریکا ما هم یک بار بود و اصلا دیگر و یا اجازه رفتن به دلیل راه ما طبقه حاکم است رفتار?

آره. اجازه بدهید توضیح دهم فقط برای روشن شدن. شاید برخی از سردرگمی در مورد آنچه که واقعی بحث شد. من توضیح داد در سال 2005 که ممکن بود به عنوان مثال برای درمان ایدز و یا برای کنترل مالاریا. و منتقدان می گفتند بدون آن امکان پذیر نیست. این کشورها فقط فاسد و آنها را سرقت هر آنچه که شما به آنها بدهد. و به همین دلیل آنها ضعیف است. و من می گفت که احمقانه است. به همین دلیل آنها فقیر و فقط به خاطر اینکه آنها ضعیف شما نمی توانید می گویند که آنها نمی تواند انجام چنین برنامه هایی. و دلایل وجود دارد به این باور است که چنین برنامه هایی می تواند انجام شود به طور موثر و در واقع از سال 2005 انجام شده است به طور موثر. مالاریا و میر پایین آمده اند. مردم قرار داده شد در ایدز مواد مخدر. چیزهایی که من توصیه می شود در واقع انجام شد و آنها ثابت خود را به عنوان امکان پذیر است. بنابراین استدلال من بود و سپس به نه برابر فقر با بی کفایتی دولت است. آنچه که ما در حال صحبت کردن در مورد امروز صحبت—برابر نیست ثروت با صلاحیت دولت است. شما می توانید ثروتمند و مفتضحانه فاسد و زبون و بی اثر است و درست مانند شما می تواند فقیر و موثر در حکومت. وجود دارد دو ابعاد مختلف است.

چقدر مهم است برای غنی تر کشورها برای حفظ تمرکز بر روی توسعه بین المللی و کمک به رغم آنچه که آنها خود را در حال رفتن را از طریق در حال حاضر ؟

مهم ترین چیز در حال حاضر است که هر کشور اقدامات لازم را برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر و در همان زمان که نهادهای بین المللی است که ما ایجاد کرده اند به اندازه کافی منابع و قدرت را به انجام این کار ارائه اضطراری تامین مالی, تامین و مشاوره در مورد بهترین شیوه برای دولت ها است که لازم نیست وسیله ای برای انجام اقدامات خود به خود.

بنابراین اجازه دهید من خاص بود. ایالات متحده به طور کامل شکست در سطح فدرال برای کنترل این بیماری همه گیر. این یک تراژدی است. ما در حال از دست دادن ده ها هزار نفر از زندگی بی ارزش به دلیل shambolic شکست مغلوب ساختن پیشی جستن و تیم خود را به بسیج منابع عظیم کشور ما هر دو انسان و مواد. در همان زمان وجود دارد در کشورهای فقیر که انجام می دهند خیلی بهتر است در کنترل این بیماری همه گیر. کشوری مانند ویتنام که یک کم درآمد کشور در شرق آسیا و نزدیک به چین اما به دلایل مختلف آنها عمل بسیار به سرعت برای جلوگیری از انتقال این ویروس به میزان بسیار بیشتری نسبت به ما انجام داد. آنها همچنین لازم نیست وسیله ای برای تست توده و…. حداقل به تاریخ آنها شده اند قادر به نگه داشتن این بیماری بیشتر تحت کنترل از طریق بهداشت عمومی به این معنی است که بالقوه شناسایی افراد بیمار کمک به آنها برای منزوی کردن ردیابی تماس های خود را کمک به کسانی که مردم را به منزوی ،

کشورهای ثروتمند رو موج اپیدمی اول عمدتا به دلیل بالا بودن میزان سفر بین چین و اروپا و چین و ایالات متحده و اروپا و ایالات متحده است. و این بیماری از کنترل خارج رفت و در این کشور اساسا به دلیل تهمت به هیچ چیز و به نام بر سیستم فدرال تقریبا در همه بین اوایل ژانویه و اواسط ماه مارس. و شیوع رشد در نرخ نمایی. در کشورهای فقیر و بزرگ دریافت نمی شدید بذر از این بیماری همه گیر به عنوان اوایل به دلیل آنها کمتر پرواز آنها کمتر بازدید کنندگان و گردشگران است. بنابراین در آفریقا و جنوب آسیا و آمریکای لاتین و تعدادی از موارد کمتر بود. به همین دلیل ما شاهد حداقل برای لحظه ای برخی بیشتر اندازه گیری و کنترل.

این کشورها نمی تجهیزات تست. آنها تجهیزات حفاظت شخصی. آنها هواکش ، و آنچه من توصیه است که صندوق بین المللی پول ارائه تامین مالی اضطراری در اصل صفر مشروط دیگر از آن استفاده مسئولانه است. و این که سازمان بهداشت جهانی کار با دولت است که باید از این پتانسیل برای تامین تجهیزات اضافی—که چین و کره و ژاپن و چند نفر دیگر و با استفاده از تامین مالی اضطراری و در دسترس بودن این فوریت تجهیزات مورد نیاز برای دریافت آن به این کشورها نیاز دارند.

آیا ایالات متحده در این ؟ خوب, ایالات متحده انجام داده است غیر قابل تصور و آن این است که سعی کنید به قطع عملکرد W. H. O. در وسط این بیماری همه گیر. بنابراین من به دنبال نه برای آمریکا قهرمانی. من به دنبال ایالات متحده نمی تواند در میان اکثر نیروهای مخرب در این سیاره در حال حاضر.

ما شاهد همه در سراسر جهان غرب ظهور پوپولیستی و نیروهای اقتدارگرا. ما شاهد بسته شدن مرزها. ما شاهد یک جنبش از, اجازه دهید بگویم نفاق و کافی برای مراقبت از مردم بر روی زمین است که منابع به اندازه کافی برای باز کردن تحقیر برای آنها. چگونه است که شما را فکر می کنم در مورد کار خود و توسعه بین المللی و کمک های اولیه و آینده خود را?

من یک منتقد ایالات متحده بیش از گذشته ربع قرن برای انفعال خوشنودی و overmilitarization. این است که جدید نیست برای من اما تهمت بدترین رهبر آمریکا در تاریخ ما و او را خوار رقم تا او را ایجاد آسیب بیشتر است. اما واقعیت این فقدان رهبری آمریکا درست بوده است و برای بیست سال گذشته با چند استثنا دارد. من توصیه می شود برای اولین بار به [جورج] بوش هر دو داشتن آمریکا بر اساس برنامه ایدزکه شد این طرح [رئیس جمهور طرح اضطراری برای ایدز تسکین] و ایالات متحده بر اساس برنامه برای مالاریا که شد رئیس جمهور مالاریا ابتکار و برای داشتن یک صندوق جهانی مبارزه با ایدزسل و مالاریا. و ایالات متحده بسیج تحت جورج دبلیو بوش برای کسانی که همه چیز.

در طول دوره اوباما, من توصیه می شود بسیاری از چیزهایی که به دولت اوباما در کمک های توسعه ای برای سلامت و یا مناطق دیگر که هیچ کدام در زمان نگه دارید. و من بسیار تأسف است که ما تا به حال یک هوشمند مناسب و معقول رئیس جمهور عاقل اما به هر محاسبات سیاسی و دلایل او دنبال هر یک از این مناطق—با یک استثنا که به دنبال آب و هوا در دستور کار است که من بسیار تشکر می کنم رئیس جمهور اوباما برای.

چرا شما فکر می کنم آن بود که او هیچوقت دنبال این چیزها ؟

آنها در آمد و به ارث برده داخلی بحران مالی که برترین در تفکر خود را. من لازم نیست به گمان. صحبت من با رئیس جمهور در مورد آن و من از صحبت با مشاوران او بارها و بارها در مورد این مسائل بنابراین من می دانم که آنها نمی خواست به این مسائل در این زمینه. و من تا به حال بحث با O. M. B. [دفتر مدیریت و بودجه] و دیگران در کاخ سفید در مورد این.

بودجه برای صندوق جهانی مبارزه با ایدزسل و مالاریا در اصل منجمد در زمانی که آن را مهم است که بودجه را افزایش دهد. این است که بسیار متواضع سطح از بودجه. آن را صدها میلیون و یا پایین میلیاردها دلار است. ما صحبت در تریلیون در کل من نه خوشحال و نه تحت تاثیر قرار گرفت که پاسخ. من فکر کردم آن بود کوتاه و مضر که من هنوز هم به این روز است. البته این هیچ چیز مانند شرارت از دولت فعلی است که کاملا یک چیز متفاوت است.

و من نقطه شده است که این سیاست از این مسائل است که واقعا ضعیف است. من توصیه به رئیس جمهور [جورج] بوش در آغاز دولت او داشتن ایدز برنامه و من توصیه می شود سه میلیارد دلار در سال و به من گفته شد که آن را از لحاظ سیاسی غیر ممکن است. معلوم شد آن را نه به لحاظ سیاسی غیر ممکن است. آن را در واقع اتفاق افتاده در سال 2003 با این طرحآن است که در نظر گرفته شده توسط رئیس جمهور بوش به درستی به عنوان یکی از proudest دستاوردهای. او سزاوار مقدار زیادی از اعتبار برای مبارزه است که علت آن انجام بسیاری از خوب و آن را به طور گسترده ای مورد ستایش و آن را تا به حال از حمایت هر دو حزب. بنابراین سوال از چه لحاظ سیاسی امکان پذیر است و نه به لحاظ سیاسی ممکن است در نظر من و تجربه است که بسیار جالب تر و ظریف تر از معمولی نمایش.

بنابراین من فکر می کنم که رئیس جمهور اوباما به اشتباه در نظر گرفته. او آن را باور نمی کند به لحاظ سیاسی امکان پذیر برای انجام کارهای خاص. که من تفسیر سخنان خود به من و به دیگران. من مخالف با آن در زمان و تاسف فقدان جنبش بر کسانی که همه چیز. در حال حاضر ما در حال مبارزه با چیزی بسیار بدتر است.

ما احتمالا قصد برخورد با بحران مالی و اقتصادی در حال حاضر. می کند که همچنین نگرانی شما در نظر آنچه در آن معنی خواهد بود که برای آینده کمک به کشورهای فقیر?

من فکر می کنم یک نقطه به نقطه تاکید در مورد کمک های که شاید درک نیست و به همین دلیل من خیلی علاقه مند به صحبت کردن در مورد آن را در این زمینه به شرح زیر است: کمک از آمریکا به کشورهای در حال توسعه است که 0.16 درصد از G. D. P. آن را کوچک. آن را تکان دهنده سطح از جهل و nastiness که از آن بالاتر نیست. ما در حال صحبت کردن در مورد مقدار بسیار کمی در مقایسه با دیگر اعداد است که ما با استفاده از این روز است. بنابراین فکر می کنم حدود سه صد و پنجاه میلیارد دلار برای کسب و کار کوچک برنامه ای است که به سرعت خسته شده و در حال حاضر خواهد شد یکی دیگر از سیصد میلیارد دلار است. کل هزینه های کنترل مالاریا در جهان در هر سال است و احتمالا حدود سه تا پنج میلیارد دلار حداکثر تنها بخش کوچکی از آن می آید از ایالات متحده است. ما در حال صحبت کردن در مورد incommensurate مقادیر به طور کلی. کمک محدود است نه به این دلیل که ما نمی توانیم آن را اما در درجه اول از آنجا که ما نظام سیاسی می پردازد بدون توجه به این مسائل است.

بنابراین این است که اساسا در مورد محدودیت منابع. آن را در مورد مراقبت و توجه و فلسفه زندگی و سیاست و حس اخلاق و اخلاق یک سوال آن است که آیا واقعا امریکا برای اولین بار و هر کس دیگری سر در گم می شود و یا این که آیا آن یک سوال از تلاش برای ایجاد یک جهان است که با این نسخهها کار به طور موثر. چیزهای دیگری وجود دارد که بزرگتر و گران تر مسائل مانند decarbonizing انرژی سیستم. اما آن را نیز یک متعاقب تعداد در مقایسه با مخاطرات زندگی ما, و آن را نیز نادیده گرفته شده است. چرا ؟

سیستم سیاسی ما چهل سال در حال حاضر, پس از رونالد ریگان اساسا اختصاص داده شده به کاهش مالیات به خصوص برای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ و هر دو طرف—البته با وسواس کامل از حزب جمهوری خواه و شاید نیمه بی میلی از حزب دموکرات—داده اند کاهش مالیات در هر دو یا سه سال از سال 1981. بنابراین در حال حاضر شما در حال آمدن به من و گفت: خوب پس از این بحران ما در حال رفتن به بحران مالی. ما کاملا. ما در حال رفتن به یک کسری بودجه در این سال از ده تا بیست درصد از G. D. P., اما در برخی از نقطه ما در حال رفتن به می گویند آنچه مهم است برای کشور ما ؟ آنچه ما واقعا می خواهید به پرداخت ،


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه coronavirus رفتار در داخل یک بیمار است.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • موفقیت هنگ کنگ و سنگاپور در جلوگیری از گسترش دارای درس برای, چگونه برای مهار آن در ایالات متحده است.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • با هر ویروس جدید ما درهم برای یک درمان جدید. می تواند ما را در تهیه داروهای ضدویروس برای مبارزه با بعد جهانی بحران ؟
  • چگونه بیماری های همه گیر را رو عمومی-بهداشت نوآوری prefigured انقلاب و دوباره ترسیم نقشه های.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت coronavirus قرنطینه.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>