نقشه برداری ایرلند شمالی پس از Brexit آینده

در اولین قسمت از تازه ترین فصل از “دری دختران” طنزهای مورد کاتولیک ای در حال رشد در ایرلند شمالی در نوزده-نود در پایان دم از مشکلات تلاش ساخته شده است برای آوردن نوجوانان از دری با هم. یک گروه محلی پروتستان پسران bussed در نزدیکی یک مدرسه و از دانش آموزان خواسته به لیست خود شباهت ها و تفاوت بر روی یک تخته سیاه. آنها شروع به بزرگ (“پروتستان ها و کاتولیک ها در ایرلند!” کسی را از تماس) و پایان کوچک (“کاتولیک تر کک و مک!”; “پروتستان نفرت ABBA!”) تا زمانی که هیئت مدیره کامل است از تفاوت ها است. هیچ شباهت.

“آن فقط با من طنین انداز است:” Alistair Hamill که نوجوانان می آموزد از یک سن مشابه در Lurgan حدود چهل و پنج دقیقه در خارج از بلفاست در شمال ایرلند گفت: من به تازگی. Hamill است پنجاه و یک و خوش مشرب با یک شوک از موهای سفید. او به Lurgan در سال 1992 چند سال قبل از روز جمعه توافقنامه آورده آزمایشی صلح به منطقه است. او در زمان یک پست در Lurgan, کالج, قرمز-آجر اکثریت پروتستان مدرسه تاسیس شده در هجده دهه هفتاد با برخی از بیم و هراس. به دلیل آن ساخته شده بود قبل از اینکه این شهر تفکیک مدرسه واقع شده است و در کاتولیک کنار شهر و Hamill قرار دارد در معلمان چهارم نزدیکی اغلب احساس عصبی در مورد ایمنی خود را. در طول این مشکلات شهرستان آرما که در آن Lurgan واقع شده است رنج می برد و پانصد و بیست و میر—بیش از هر نقطه خارج از بلفاست. به اصطلاح tit-for-tat قتل پر خبر: یک روز در بلفاست در سال 1998 یک پروتستان مرد به ضرب گلوله کشته شد در داخل خود فروشگاه فرش و, ساعت بعد, در قصاص, یک کاتولیک تاکسی-راننده آن کشته شد. شش ماه قبل از Hamill وارد Lurgan یک بمب توسط ارتش جمهوریخواه ایرلند تخریب چند ساختمان در مرکز شهر. “کاملا نابود” Hamill گفت. “و این بود که من معرفی Lurgan.”

امروز Lurgan است که عمدتا آرام شهر در حدود سی و پنج هزار نفر از ساکنان تقسیم بین کاتولیک ها و پروتستان ها. وجود دارد یک خیابان اصلی که به انتظارنشسته بودند با مغازه ها و رستوران ها و صحافی با چراغ جشن در طول فصل تعطیلات. وجود دارد هیچ صلح دیوار جدا کردن این دو جمعیت به عنوان وجود دارد در بلفاست اما شواهد Lurgan گذشته همه جا, اگر شما می دانید که به کجا نگاه. خط نامرئی اجرا می شود اتحادیه خیابان در مرکز شهر تقسیم کاتولیک ها و پروتستان ها. آنها باید جداگانه مسکن, مدارس, رشته های ورزشی و فضاهای سبز. اکثر مغازه ها و رستوران ها در 5 P. M.یک عمل در نظر گرفته شده برای جلوگیری از طغیان از اواخر شب, خشونت, هر چند آن را نیز برگ خیابان های ترسناک و تاریک و خالی. ممکن است برای یک کاتولیک نوجوان-ager به ترک دانشگاه تا کنون که بدون داشتن ملاقات پروتستان سن او. “حتی اگر آنها می خواستند به ملاقات یک شب در خود شهر” Hamill گفت: “آنها کجا هستند برای رفتن؟”

به تازگی در وار اجرا تا Brexit تقسیم شده است بیشتر قابل مشاهده است. در Lurgan به عنوان جاهای دیگر در شمال ایرلند حزب وفاداری تمایل به سقوط همراه مذهبی خطوط. زمانی که من در اوایل ماه دسامبر, فقط قبل از انگلستان کلی, انتخابات, پوستر برای D. U. P یا دموکراتیک اتحادیه کارگری که در طول تاریخ مبارزه برای حفظ روابط نزدیک با انگلیس آویزان در پروتستان منطقه است. نشانه هایی برای Sinn Féin ایرلندی حزب جمهوری خواه است که می خواهد ایالات متحده, ایرلند, آویزان در کاتولیک محله. (این Sinn Féin علائم نوشته شده بود در هر دو زبان انگلیسی و ایرلندی; ایرلندی زبان عمل است که می تواند ایرلندی یک زبان رسمی دوم تبدیل شده است یکی دیگر از میله رعد و برق برای بحث در مورد این منطقه در آینده است.) بسیاری از کاتولیک ها در منطقه شده اند نگران است که مبارزه با تروریسم در اروپا را شامل یک مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند که تضعیف جمعه خوب توافق. بوریس جانسون طرح جدید می تواند به جای قرار دادن یک اقتصادی مرز در دریای ایرلند برش ایرلند شمالی از بقیه انگلیس باعث خشم بسیاری از پروتستان ها.

عدم اطمینان است reinvigorated پرسش از هویت در منطقه است که ممکن است در غیر این صورت باید همچنان به حالا به آرامی به گذشته است. در آوریل, در دری, یک روزنامه نگار به نام لیر McKee کشته شد در طی یک شورش. در ماه جولای پلیس ره یک بمب در کریگآوون در حومه Lurgan اعتقاد به تعیین شده است با تداوم I. R. A. در Lurgan پیر ترس از خشونت در حال افزایش به سطح دوباره. “هنوز هم وجود دارد بسیار قطعا یک جریان پنهانی ترس” مایکل والترز یک افسر پلیس است که در خدمت منطقه ده سال به من گفت.

در Lurgan کالج, در علاوه بر این به تدریس جغرافیا Hamill نظارت مدرسه مشترک آموزش و پرورش برنامه بخشی از یک ابتکار در سراسر ایرلند شمالی را به افراد جوان از پروتستان و کاتولیک پس زمینه با هم. سال گذشته او داوطلب خدمت سربازی هانا Murtagh یک جغرافیا و دین در سنت Ronan کالج, یک مدرسه کاتولیک در سراسر شهر برای شرکت در پروژه های نقشه برداری. والترز امضا برای کمک به. یک روز برفی, آنها اجاره اتوبوس و در زمان چهل و پنج نفر در یک تور از Lurgan توقف در سایت های معنی دار برای هر جامعه است. برخی از توقف شد و بدیهی است که مربوط به مشکلات مانند I. R. A. یادبود—اما دیگران نمی شد: یک بخش از یک پارک عمومی در مرکز شهر. از دانشجويان خواسته شد که برای رتبه بندی چگونه امن آنها احساس کردند در هر محل به صورت ناشناس در یک برنامه بر روی تلفن های خود را. آنها به ایجاد یک نقشه از ترس خود را در زمان واقعی و سپس تجزیه و تحلیل داده ها. محصول نهایی یک رندر از شهر قومی و تبعیض نژادی است. دانش آموزان را در بر داشت که هر دو پروتستان و کاتولیک نوجوانان می تواند شناسایی شهر نامرئی تقسیم خط و احساس ناراحت کننده زمانی که عبور از آن است. همه دانش آموزان احساس راحت در هر دو مدارس که احساس می کردم که خاک های خنثی است. نه چندان در dimly روشن زیرگذر خارج از سنت Ronan است که در آن هر کس می خواست ،

دانش آموزان ثبت واکنش های خود را به سایت های مختلف در Lurgan ایجاد یک نقشه از ترس خود را در زمان واقعی است. محصول نهایی یک رندر از شهر قومی و تبعیض نژادی است.عکس حسن نیت ارائه میدهد Esri

پس از گسترش این کلمه در مورد پروژه سه دانش آموز نمایندگان همراه با Hamill, Murtagh و والترز, دعوت شدند, improbably, به یک کنفرانس در سن دیگو که در آن آنها ارائه پروژه در یک کنفرانس در مقابل نوزده هزار نفر است. در یک ویدئو از ارائه دانش آموزان نگاه کمی شوکه شده بود اما آنها جدی در مورد داده ها. “ما می توانید ببینید خوشه نظرسنجی که جمع آوری شده اند و در هر محل که من را تجزیه و تحلیل بعدی” Leon Van Der Westhuizen و سپس سیزده به حضار گفت. (“ما مقدار زیادی از عمل” او به من گفت بعد. “آن را هنوز هم یک کمی ترسناک است.”) “به عنوان جغرافی دانان و دانشمندان شهروند ما اطلاعات می افزاید: یکی دیگر از لایه در بالای داده های سرشماری به نمایندگی از ما در زندگی تجربه” هانا Trew از Lurgan کالج, گفت:. او با اشاره همکار او-مجری Aiesha Mouhsine که عینک قرمز سنت Ronan کت. “Aiesha و من هر دو هم سن و سال زندگی در همان شهر,” او گفت:. “اگر آن نیست برای این پروژه ما را ندیده است.”

نزدیک به یک سال پس از مطالعه, در, روشن, سرد, صبح آخرین ماه Hamill و Murtagh مجموعه ای به تکرار آن است. این بار آنها با همکاری محققان دانشگاه کوئین در بلفاست و آنها تا به حال تصفیه شده برخی از پرسش های خود را از جمله اضافه کردن گزینه برای سن و جنس. آنها را جمع آوری مجموعه ای جدید از دانش آموزان هر مدرسه در یک کلاس درس در Lurgan دبیرستان. روکش پوستر بر روی دیوار ذکر شده مطلوب صفات شخصیت (“نوع” “معقول”) و ترجمه برای کلمه “خوش آمدید.” Hamill که عینک یک دست کت و شلوار خطاب به گروه. او در توصیف این مسیر که از طریق اجرای پانزده متوقف می شود و در نهایت در Lurgan جایی که آنها را تجزیه و تحلیل داده ها. او از دانش آموزان به صداقت با پاسخ های خود را. او کمی احساسی است. “این مردم هستند که تصمیم گیری واقعا در حال گوش دادن” او گفت:. “شما بچه ها یک صدا امروز و من فکر می کنم که فوق العاده هیجان انگیز است.” دانش آموزان در لباس خود خونتان منتقل و سپس با تشکیل گروه های دو پروتستان و دو کاتولیک و چپ برای اتوبوس.

اولین توقف در یک مرکز جامعه در پروتستان از شهر ، آن را تزئین با پلاک برای Ulster نیروی داوطلب (U. V. F.) یک سازمان شبه نظامی وفادار که در حال حاضر طبقه بندی شده به عنوان یک گروه تروریستی توسط انگلستان در طول مشکلات U. V. F. کاشته بمب و صحنه حملات هدفمند و کشتن برخی از پانصد نفر قبل از اینکه به طور رسمی انهدام سلاح های خود را در سال 2009. ساختمان چمباتمه زدن و در جاده اصلی خارج از شهر با ماشین صیقل با برس گردان ، در زیر U. V. F. ثبت شد یک پوستر برای کریگآوون پروتستان پسران رابطه جنسی, گروه تاسیس در سال 1966 با نوشته “ما تنها جرم است و وفاداری.” این دانش آموزان وارد شده خود پاسخ های عاطفی در تلفن های خود را. در یک بعد از توقف در نزدیکی ورودی یک پارک عمومی ما متوقف در یکی دیگر از اولستر یادبود. لورا ساقی شاد هفده ساله از Lurgan کالج, که تا به حال دو مداد جمع به او جارچی جیب گفت که او احساس فقط خوب است. “در همه جا بوده ایم و تا کنون شده است در کنار ما, شما می دانید منظورم چیست ؟” او گفت:. اسکات فردا که عینک “سر پسر” نشان گفت: “ما خیلی به آن استفاده می شود. ما مدرسه ابتدایی است فقط تا جاده ها است.”

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lytny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>