نقشه برداری ویکی پدیا

یک نقشه از ایالات متحده نشان می دهد درصد از خانواده ها در حال ویرایش ویکیپدیا شهرستان.تجزیه و تحلیل از ویکیپدیا IP ویرایشگر فعالیت

ویکیپدیا مهم است. در یک زمان شدید سیاسی در قطبش algorithmically اجرا فیلتر حباب و واقعیت الگوهای رد به سینه ی جعلی, اخبار ویکیپدیا تبدیل به یکی از چند مکان که در آن ما می توانیم ملاقات برای نوشتن یک واقعیت است. ما درمان آن را مانند یک ابزار و ایالات متحده آمریکا و انگلستان به آن اعتماد در مورد به عنوان اخبار.

اما ما می دانیم بسیار کمی در مورد که در حال نوشتن این جهان دانشنامه. ما نمی دانیم که فقط به خاطر اینکه هر کسی می تواند ویرایش شود به این معنا نیست که هر کس می کند: سایت سردبیران نامتناسب کشورهای مستقل مشترک المنافع مردان سفید از شمال جهان. ما همچنین می دانیم که به عنوان با بسیاری از اینترنت, تعداد کمی از سردبیران توانم در یک مقدار زیادی از ویرایش. اما در واقع آن: در راستای بهبود احتباس بنیاد ویکیمدیا تحقیقات خود بر انگیزه از مردم که فراموش ویرایش در کسانی که نمی. رسانه ها در ضمن اغلب تمرکز در ویکیپدیا شخصیت داستان حتی زمانی که پوشش بزرگتر سوالات. و ویکیپدیا فرهنگ خود را از هل در مقابل گرانول داده های برداشت: بنیاد ویکیمدیا داده های قوی-قوانین حریم خصوصی تضمین کاربران ناشناس ماندن و محدود کردن حالت و مدت خود را با استفاده از ویرایشگر داده ها.

اما به عنوان بخشی از تحقیقات در تولید چاپ ویکیپدیا, من کشف یک مجموعه داده که می تواند به یک نقطه ورود به جغرافیای ویکیپدیا همکاران. هر زمان هر کسی ویرایش ویکیپدیا, نرم افزار ثبت متن اضافه شده و یا حذف شده, زمان ویرایش و نام کاربری از ویرایشگر. (این ویرایش تاریخ است که بخشی از ویکیپدیا اخلاق رادیکال شفافیت: هر کس ناشناس است و شما می توانید ببینید چه هر کس در حال انجام است.) هنگامی که یک ویرایشگر نیست وارد سایت با یک نام کاربری, نرم افزار پرونده که آدرس IP کاربر است. من تجزیه تمام 884 میلیون ویرایش به زبان انگلیسی ویکیپدیا به جمع آوری و geolocate 43 میلیون آدرس IP که باید ویرایش در ویکیپدیای فارسی. من هم شمارش 8.6 میلیون نام کاربری و سردبیران را ساخته اند که حداقل یک ویرایش برای یک مقاله.

نتیجه مجموعه ای از نقشه های ارائه است که برای اولین بار بینش که در آن میلیون ها نفر از ویراستاران داوطلب که در ساخت و حفظ English Wikipedia را 5 میلیون صفحات—و شاید مهم تر که در آن آنها نیست.

منبع: تجزیه و تحلیل از ویکیپدیا IP ویرایشگر فعالیت

این نقشه نشان می دهد درصد از خانوارهای ویرایش توسط شهرستان. این شامل تعدادی از الگوهای متمایز بیشتر قابل توجه است که طول بسیار کم ویرایش فعالیت در سراسر دشت از Dakotas از طریق وست تگزاس و در جنوب به استثنای کارولینا و فلوریدا و شهرستانها مانند Jackson, می سی سی پی; بیرمنگام آلاباما; نشویل تنسی; و آتلانتا.

منبع: 2010 آمریکا دین سرشماری: جماعت مذهبی و عضویت در مطالعه (RCMS)

این الگو به نظر می رسد از نزدیک و معکوس شبیه پایبندی مذهبی: استان ها با بالا مذهبی پایبندی همچنین دارای یک سطح پایین از ویکیپدیا ویرایش فعالیت و شهرستان ها با کم مذهبی پایبندی سطح بالایی در حال ویرایش است. البته مدرن دانشنامه است تا حد زیادی سکولار پروژه: برای اولین بار در مقیاس بزرگ یک آنسیکلوپدی, آیا ظهور از روشنگری پس از همه گرفت و پس از آن رویکرد رادیکال سازماندهی مطالب خود را با توجه به دلیل و نه الهیات.

احتمال این که مناطق بالا مذهبی پایبندی ممکن است کمتر فعال در ویکیپدیا است برخی حمایت ها در Conservapedia که تاسیس شد در سال 2006 برای مقابله با آنچه که موسس آن به عنوان ویکیپدیا لیبرال تعصب. محبوب ترین مقالات عبارتند از “همجنسگرا دستور کار” “Counterexamples به نسبیت,” “همجنسگرایی و سرطان” و “دایناسور” که پیشرفت این استدلال که دایناسورها ایجاد شد در روز ششم خلقت است. این همه که سخت به تصور کنید که ویکیپدیا ممکن است درخواست تجدید نظر به کسانی که علاقه مند به ایجاد یک اطلاعات اکوسیستم که تایید اعتقادات مذهبی نه تایید مستقل ثانویه منابع قابل اعتماد است که ویکیپدیا نیاز دارد. آن را قرار داده راه دیگر: اگر سیستم باور شما این است که ریشه در یک کتاب است که به ندرت تغییر برای 2000 سال است, شما ممکن است کمتر علاقه مند در کمک به دانشنامه که به طور مداوم در حال نوشته شده و بازنویسی شده.

منابع: MIT انتخابات داده ها و آزمایشگاه علوم 2018, “شهرستان انتخابات ریاست جمهوری بازده 2000-2016”, https://doi.org/10.7910/DVN/VOQCHQ هاروارد Dataverse; آلاسکا نتایج جستجو توسط شهرستان معادل 1960-2016, RRH انتخابات https://rrhelections.com/index.php/2018/02/02/alaska-نتایج جستجو-توسط-شهرستان-معادل-1960-2016/

در ضمن هر چند بسیاری از کم-ویرایش-تراکم مناطق جمهوریخواه-سنگین استان ها در دشت و در رشته کوه های راکی مناطق از فعالیت های بالا را دنبال نمی کند چنین روشن رای گیری الگوهای. برخی از نوسان متحده در این نمایشگاه تعداد زیادی از ویرایش در سراسر کشور; در دیگران فعالیت نیست به طور مساوی توزیع شده. به همین ترتیب متحده با سابقه سیاسی داخلی بخش مانند کالیفرنیا و نیویورک بالا نیز به طور کلی ویرایش فعالیت می کند که مطابق با مرزهای سیاسی. (در کالیفرنیا متوجه قوی مشارکت در طول تاریخ جمهوری خواه اورنج کانتی و سان دیگو.) خانواده های محافظه کار در ایالت نیویورک هستند به احتمال زیاد برای کمک به آنهایی که در شهر نیویورک به جز دو ایالت شهرستانهای (لوئیس و همیلتون) که نیز در میان مذهبی و سیاسی محافظه کار در دولت است.

اگر ویکیپدیا یک محل که در آن مردم می آیند برای رسیدن به یک درک مشترک از حقیقت این الگوها ویرایش فعالیت نشان می دهد که این کار ممکن است در بخشی به دلیل مردم از مناطق مختلف باورهای سیاسی به خصوص از جمله bellwether نوسان متحده و اعتماد ایجاد شده است از طریق تعامل همکاران در سراسر طیف سیاسی.

منبع: 2010 سرشماری; 2013-17 جامعه آمریکا بررسی (ACS) پنج سال برآورد

منبع: 2010 سرشماری; 2013-17 جامعه آمریکا بررسی (ACS) پنج سال برآورد

منبع: 2010 سرشماری; 2013-17 جامعه آمریکا بررسی (ACS) پنج سال برآورد

منبع: 2010 سرشماری; 2013-17 جامعه آمریکا بررسی (ACS) پنج سال برآورد

ویرایش الگوهای همچنین نقشه بر روی دیگر جمعیتی خطوط: الگوی ویرایش فعالیت در آپالاچیا و جنوب به نظر می رسد برای مطابقت با تراکم جمعیت, درآمد, آموزش, و پهنای باند دسترسی داشته باشید. آیا نزدیکی به دیگر مردم به شما بیشتر تمایل نسبت به اقدام جمعی و یا آن را به سادگی این واقعیت است که در حال ویرایش دشوار خواهد بود و بدون درآمد به خرید یک کامپیوتر و دسترسی به پهنای باند و آموزش و پرورش به احساس راحتی با قالب بندی استنادهای? در حالی که آرمان نوپدیا ممکن است می خواهم به فکر می کنم آن است که سابق مداوم و مستند فقر روستایی جنوب به نظر می رسد بیشتر احتمال دارد باعث شود. این منطقه از کم ویرایش از شرق تگزاس به ویرجینیا شامل بالاترین غلظت از آمریکایی های آفریقایی تبار در این کشور افزایش احتمال که درآمد آموزش و پرورش و دسترسی به اینترنت قطع با نژادی و بی عدالتی به عنوان عوامل است که جلوگیری از مشارکت.

پس از این الگوی بومی جوامع آمریکایی همچنین به نظر می رسد مانع از ویرایش توسط عوامل مشابه: آموزش و پرورش کم بالا, فقر و عدم دسترسی به اینترنت. تقریبا تمام شهرستانهای استان با اکثریت بومی آمریکا جمعیت کم در حال ویرایش ،

عدم مشارکت از اکثر آمریکایی های بومی استان ها و مناطق روستایی فقیر, سیاه, شهرستانهای جنوبی است که نگران کننده است. این عدم یک انتخاب نیست—آن را به عنوان ممکن است با عمیقا مذهبی—اما ناتوانی در مشارکت با توجه به intersectional نابرابری. بعلاوه ویکیپدیا جامعه شکل از توسعه در حال بیمار مجهز برای رسیدن به این مناطق روستايی چرا که در شخص meetups, ویرایش thons و برنامه های دانشگاه در همه نیاز به تراکم جمعیت به موفقیت است.

زبان انگلیسی ویکیپدیا ویراستاران کشور

منبع: تجزیه و تحلیل از ویکیپدیا IP ویرایشگر فعالیت

در حالی که ایالات متحده حساب برای نزدیک به نیمی از سردبیران به دنبال اطلاعات از دیدگاه بین المللی نشان می دهد که ایالات متحده به عنوان تنها بخشی از میراث استعماری از زبان انگلیسی است. پنج تا از بزرگترین همکاران بخشی از چیزی که بود امپراتوری بریتانیا و حساب برای نزدیک به 75 درصد از سردبیران.

منبع: تجزیه و تحلیل از ویکیپدیا IP ویرایشگر فعالیت

جهانی در حال ویرایش الگوهای همچنین ردیابی جغرافیایی خاص خطوط امپراتوری بریتانیا: در حالی که در حال ویرایش فعالیت در سراسر آفریقا است سفارشات از قدر کمتر از دیگر قاره ها بیشتر فعال کشور عمدتا از مستعمرات سابق بریتانیا; فرانسوی زبان غرب آفریقا است که یکی از مناطق با کمترین فعالیت است. هند سومین کمک کننده به انگلیسی ویکیپدیا. من با صحبت هندی منطقه ای سازمان برای هنر+فمینیسم—ویکیپدیا ویرایش غیر انتفاعی I co-دهکده—در مورد اهمیت ترجمه ما مواد آموزشی به زبان هندی, بنگالی و دیگر زبان های هند; او گفت که آن را یک اولویت ، شرکت کنندگان با تمرکز بر ویرایش در ویکیپدیای فارسی و علاقه کمی در ویرایش هندی یا بنگالی ویکیپدیاها. این یک نتیجه از میراث استعماری انگلیسی و معاصر آن نقش اجتماعی و تحرک اقتصادی بلکه به دلیل کشش گرانشی از ویکیپدیا: 92 درصد از ویکیپدیا ترافیک در هند به نسخه انگلیسی و اگر شما می خواهید برای به اشتراک گذاشتن دانش خود را برای بهتر یا بدتر شما را به جایی که مخاطبان است.

نقشه از خانواده ها در حال ویرایش ویکیپدیا نشان می دهد دیگر صور فلکی کم ویرایش از جمله فعاليت در بخش هایی از آسیا و خاورمیانه و آمریکای مرکزی و همچنین کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق (به خصوص در مقایسه با مناطق اطراف خود در اروپا). در برخی موارد این الگوها آینه, درآمد, دسترسی پهن باند و قیمت و آموزش و پرورش. در دیگران, علت به نظر می رسد بیشتر احتمال دارد به جنگ (افغانستان و عراق و یمن) و یا جدا رژیم های سرکوبگر (میانمار کره شمالی).

منبع: تجزیه و تحلیل از ویکیپدیا IP ویرایشگر فعالیت

این geographic ویرایش روند باقی مانده اند مداوم بیش از 15 سال گذشته. به عنوان بسیاری از دیگران گزارش کرده اند, ویرایش, دوره رشد از سال 2002 تا سال 2005 به اوج خود رسید و در سال 2008 کاهش یافته است کمی باقی می ماند نسبتا پایدار بیش از 10 سال گذشته است.

این مهم است که توجه داشته باشید که کار با IP داده است محدودیت های قابل توجهی. جغرافیایی IP است نه یک علم کامل و من شده اند مراقب باشید برای جلوگیری از برخی از مشکلات شناخته شده با نقشه برداری آدرس های IP. به دلیل پویا IPs هستند reassigned به کاربران جدید آنها حرکت در اطراف و به طور بالقوه کاهش دقت و صحت داده های قدیمی. اما این نقشه ها کمک اعتبارسنجی داده ها: در واقع روند سالانه این نقشه ها سازگار باشد.

مانند خود روشنگری مدرن دانشنامه دارای سابقه در هم پیچیده با استعمار. آنسیکلوپدی با هدف جمع آوری و انتشار تمامی جهان دانش—اما در پایان آن را نمی تواند فرار تعصبات از آن استعمار زمینه. به همین ترتیب ناپلئون توضیحات de l’Égypte افزوده امپریالیستی مبارزه نظامی با یک ظاهرا هدف مطالعه ملت بود که خود را یک فرم اضافی از فتح. اگر ویکیپدیا می خواهد برای فرار از گذشته و واقعا زندگی می کنند تا به هدف خود برای کامپایل مجموع تمام دانش بشری آن نیاز به کل جهان مشارکت داشته است.


داده های کد منبع و دقیق تر روش در دسترس هستند در Github.

این پروژه با حمایت Eyebeam مرکز آینده نگاری. Danara Sarıoğlu کمک برنامه نویسی کمک. فرانک Donnelly و GIS آزمایشگاه در کالج کمک های فضایی-تجزیه و تحلیل کمک.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>