"خانم آلومینیوم" سوزانا مور خاطرات از تروما و تحول

Facebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه جویی در داستانصرفه جویی در این داستان برای بعد.در حال حاضر هفتاد و چهار S

توسط NEWS-SINGLE در 31 اردیبهشت 1399
در حال حاضر هفتاد و چهار Susanna Moore آماده است به افشای درد از او در اوایل زندگی جدید در خاطرات.عکس توسط Fred R. کنراد / نیویورک تایمز / Redux

در اینجا این است که یک زن جوان: او زیبا و شیک و تیز او حرکت می کند در محافل پر زرق و برق متشکل از هالیوود بازیکنان صنعت magnates مد, جهان, مردم, جامعه doyennes. به ناظر خارج زندگی دلخواهی است—آن effortlessness تنها ساخت آن مطلوبيت حادثه. اما آنچه فراتر از این پر زرق و برق خارجی? در عالی جدید خاطرات "خانم آلومینیوم" نویسنده Susanna Moore, شناخته شده برای هوشمند تکان دهنده 1995, هیجان انگیز "در برش" بررسی سال زمانی که او به نظر می رسد مانند یک زن است. پس از خروج از خانه اش خارج از هونولولو در هفده او صرف اواخر نوزده-دهه شصت و اوایل دهه هفتاد ساخت راه خود را از نیویورک به شیکاگو به لس آنجلس. او را به عنوان یک مدل تجاری موفق و بعدها به عنوان یک اسکریپت خواننده وارن بیتی و جک نیکلسون; ازدواج برجسته طراح تولید و برترین اجرایی کیر Sylbert و اجتماعی با مشاهیر عصر مانند جوآن Didion و جان دان آدری هپبورن و رومن پولانسکی.

در زیر براق نمای اما اثرات طولانی دردناک دوران کودکی است. مور مادر دچار بیماری روانی و اعتیاد به قرص و گذشت زمانی که مور شد دوازده. پدر و نامادری غفلت و بدرفتاری مور و او چهار خواهر و برادر کوچکتر. احداث صاف رو شخصیت به عنوان یک مکانیسم مقابله ای برای برخورد با تروما از او در اوایل زندگی است. "من می خواستم به تحسین در همان زمان که من آرزو به حفظ خاصی سرافراز فاصله" او می نویسد. "من درک که به عنوان یک زن من, تماشا, و که آن را مهم است که یاد بگیرند که من برای انجام برخی قطعات است." این عملکرد ثابت آنقدر موفق است که اغلب کمک به پنهان کردن افکار و احساسات و حتی از خود"بیشتر موثر عادت فکر کردن بیش از حد عمیق در مورد خود من رفتار"—هر چند آن را نمی tamp خود تمایل "به افراط شدید در حدس و گمان در مورد زندگی از هر کس دیگری." "آن تبدیل شده بود لازم در دوران کودکی است . . . برای حفظ مشتاق تماشای در همه زمان ها و از آنجا که این, من آموخته بود به در تکیه می کنند همیشه با دلیل بر توانایی تفسیر کوچکترین کلمه یا ژست" او می نویسد: از هوشیاری و پرورش در خود گرایش به خودکشی و بعدا توسط نامادری او را ناگهانی و خشونت. "به نظر می رسید که برخی از مردم اگر چه نه تمام شد دو نفر در یکی از اولین نمایندگی قابل مشاهده از خود را با سایه خود معلق در هوا نزدیک به توضیح است که اولین کسی نمی تواند به من بگویید."

من اتفاق افتاده است را انتخاب کنید تا جویس مینارد است "در صفحه اصلی در جهان" از سال 1998 که در آن رمان نویس و روزنامه نگار می گوید داستان از امور مربوط به او به عنوان یک هجده سال با پنجاه و سه ساله J. D. Salinger و آن تاثیر ماندگار در زندگی خود. پس از این کتاب منتشر شد که مینارد شد چهل و چهار او مواجه شدید خشم عمومی برای جسارت به نشان می دهد به عنوان بخشی از آشکار از خود داستان صمیمی جزئیات بیشتر در مورد معروف خصوصی سالینجر که او تا به حال احساس موظف به ترک ناگفته پس از او نوجوان بود. اما در طول این چند سال من تبدیل به یک فن از نوع که مینارد کتاب متعلق: خاطرات است که ارائه یک جرات و همه بازگویی دلخراش مسیر راه می رفت توسط خود زن نویسندگان و که unapologetically فاش ناراحت کننده واقعیت های زندگی یک زن است. "خانم آلومینیوم" در این سنت است. در حال حاضر هفتاد و چهار و خوبی در نظر گرفته نویسنده مور آماده است به افشای او "سایه خود" و درد از او در اوایل زندگی است. اما هر چند این حوادث او توصیف اغلب ناراحت کننده مور را لمس سردتر از یک نویسنده مانند مینارد را او نثر یدکی چشم او بی سر و صدا جالب. یکی می شود یک حس است که آنچه نازل شده است انتخاب شده است appraisingly نه از سر فروتنی اما نه از چیزی شبیه یک معمار قدردانی از یک ساختار خوب استخوان. مور نوشتن کمی مرموز حس جدا شدن است که او به تصویب رسید که ساختمان شخصیت او از سالها پیش هر چند تناقض این است که چه چیزی باعث او را به آيات زمانی که آنها می آیند بیشتر پر سر و صدا.

مور فرار پدر و نامادری در هاوایی می رسد و تنها با لباس در پشت او و در خانه او ایرلندی کاتولیک مادر بزرگ مادری در فیلادلفیا. وجود دارد مور است به یاد او و مادرش آغاز متواضع و راه او مبدل خودش را به عنوان یک ممتاز débutante اجازه می دهد او را به امن او در نهایت فاجعه ازدواج به مور پدر, دکتر, از مغرور لرزنده سهام. "لباس ارائه شده است که معنی هر دو برای پنهان کردن و نمایش خودش شد اشیاء از fetishistic اهمیت به مادرم" مور می نویسد. به زودی پس از مور ورود در فیلادلفیا او خواسته است به محلی توپ توسط Singy یک پرینستون پسر او می داند و مادر بزرگ او مجموعه های خارج برای او عجیب لباس حزب. لباس شب بلند و باریک و براق با تطبیق دستکش بچه و یک شب کت—زرق و برق دار است اما زمانی که مور وارد حزب پوشیدن حریر, پاشنه, سکس با مو, تنگ, chignon, او می داند بلافاصله که "یک اشتباه وحشتناک ساخته شده بود." همه دختران دیگر در حال کوتاه پوشیدن لباس های رنگارنگ و سست مو پاهای خود را برهنه برخی حتی shoeless و به آنها خوش آمد می گوید او با خیره. "من به دنبال Singy به یک جدول که در آن من کاهش یافته کت بر روی پشت یک صندلی طلایی که بلافاصله با بیش از وزن آن را," او می نویسد. "من مخفی دستکش تحت placemat." این یک مور-سبک توضیحات. چه بیشتر ما را در جهت نیاز به درک دقیقا شرم او احساس: به عنوان سنگین به عنوان یک faille کت قرار داده شده بر روی یک صندلی شل و ول به عنوان آشکار به دستکش سفید پر شده با عجله دور? هیچ چیز بیشتر است گفت: در مورد این رویداد و یا در مورد Singy.

در زمان مور می شود بهتر است در بازی یک قسمت. آل قیصر, یک, مسن ثروتمند افسانه ای همسایه از هاوایی می فرستد و او را چهار تنه مجلل دست من فراز که اجازه می دهد تا هنگامی که او به نیویورک حرکت می کند برای به دست آوردن یک شغل به عنوان یک salesgirl در تونی Bergdorf گودمن بخش فروشگاه که در آن او است و تحت درمان با احترام با او پر افاده همکاران. (خود را ادب به نحوی یاری می او می نویسد: "تا زمانی که من متوجه شدم که آن لباس های گران قیمت است که آنها را تحسین نادرست فرض کنید که من یک فرد به توبیخ.") در Bergdorf را او کشیده شده است به مناطق نامرئی به مشتریان—کارکنان کافه تریا, پرستار, اتاق کار و سورس' چهارم—اما او همچنان خم بر همه ی بیرونی ادامه برای پنهان کردن آنچه که او خواستار "به خاک سپرده شد, هنوز هم خود گریزان." ("من آموخته بود به صدا در نیاوردن او.") زمانی که فروشگاه طراح خانه که نظر او را برای یک مدل سازی کار می پرسد او را به لباس خود را خاموش او حاضر نیست از prudishness اما از شرم در اختلاف بین resplendence از ساز و برگ خود را و penury نهفته است که در زیر آن. "خانم قیصر طبعا شامل نمی شود undergarments در جعبه از لباس او ادامه داد: برای من ارسال و من به شدت ساییده شده و تا برس بودند قهوه ای با سن و شستشو," او می نویسد. "قدیمی کمربند که من پوشیده بود . . . اگر چه پاک بود رنگ آمیزی با خون قاعدگی. من احتمالا نمی تواند حذف لباس من است." زمانی طولانی نیست پس از او تصمیم به ازدواج با مرد اول از او می خوابد با او می کند تا بیشتر او می نویسد چرا که "او مرا به خود من آرزو و مشکل نیست من با سوال و یا حتی آیات خود را ممکن است intimacies که من هنوز رتبهدهی نشده است آماده به فاش کردن یا شنیدن." زن و شوهر حرکت به شیکاگو که در آن مور—تنها بیست, بالا cheekboned و بید—می شود یک مدل حرفه ای است. این مدل سازی آژانس در ضمن تغییر نام خود را از حومه "سوزان" به عجیب و غریب تر "سوزانا" که "به نظر می رسید به تناسب خود جدید بود که من در تلاش برای ایجاد."

بسیاری از حوادث به دنبال برخی از آنها پس از سانحه: هنگام سفر به عنوان یک مدل مور تجاوز جنسی در اتاق هتل خود را توسط طراح مد اولگ کاسینی. در این حادثه او تجارب خود را subjecthood به نصف تقسیم شده ("را به عنوان او شروع به زاری که من پیدا کردم خودم را در گوشه ای از سقف پا برهنه من متعادل در این قالب به عنوان من تماشا از بالا") و احساس شرمندگی زیادی او برطرف هرگز به هر کسی در مورد این حادثه حتی شوهرش. در او معاصر بازگویی, اما, او, clear-eyed توصیفی دانشکده ها به عنوان تیز و حس وحشت از طریق کاهش: "'شب بخیر ستاره های پورنو,' او گفت که او دریافت کنید جمع آلت تناسلی خود را آن نکته براق با منی به شلوار خود را." بعد در آکاپولکو تیراندازی یک فیلم که در آن او نقش یک بیت بخشی در کنار دین مارتین او شروع رابطه با یک تهیه کننده و هنگامی که او به همسرش می گوید که او می خواهد طلاق او ضربه او بد است که او از دست می دهد آگاهی است. ("او به من خیره شد با آنچه به نظر می رسید خسته معقول و سپس در زمان چند قدم به سمت من من فکر کردم برای در آغوش من و من پانچ در صورت می شود.") پس از دوره نقاهت بعد از این حمله و تشکیل پرونده برای طلاق او حرکت می کند به لس آنجلس جایی که او همچنان به کار به عنوان یک مدل و خودش را می یابد برای اولین بار در دایره اجتماعی به خوبی متصل بورلی هیلز میزبان کانی ولد که پسر او دوستیابی, و, بعد, زمانی که او طول می کشد تا با Sylbert جدید هالیوود بسته Beatty نیکلسون و پولانسکی.

می گویند که مور "خودش را می یابد" در موقعیت های مختلف است که یک راه مناسب برای توصیف راه او حرکت را از طریق زندگی است. او "نامتعادل و بی شکل" چپ قادر به شوک از مرگ ناگهانی را تصور کنید که هیچ آینده ای برای خودش. گاهی اوقات در حالی که با خواندن خاطرات من خودم را برافروخته شده توسط مور انفعال. "من به طلاق" او می نویسد: هنگامی که توصیف انحلال ازدواج خود را به Sylbert نه طولانی پس از تولد دختر خود لولو. این نیز به من زده هر چند به عنوان درخشان و عمیقا خود آگاه شرح حال در حال حاضر به دنبال در خود را به عنوان اگر در حال حاضر در گذشته است. در حالی که هنوز زندگی در شیکاگو مور به نیویورک پرواز به بازی بخشی از Miss آلومینیوم در یک نمایشگاه تجاری به عنوان بخشی از تبلیغاتی gambit برای انجمن آلومینیوم. او می پوشد پر تلالو نقره صحنه و لباس "آنقدر خشن با sequins که آن chafed داخل آغوش من" و حمل طولانی "تا حدودی ناپایدار گرز ساخته شده از ضبط هم مقوا لوله" پیچیده شده در فویل قلع و معنای به معنی یک نیزه سه شاخه. در شام در 21 باشگاه او شروع به گریه پس از یک مرد می پرسد "که شما قرار بود به هر حال تینکر بل؟" مور پنهان براق و فریبنده اما انعطاف پذیری آن است که به راحتی نشان داد. آن است که البته مناسب استعاره برای یک نوع خاص از وجود است. "هرگز آن را به من رخ می دهد که آن را در واقع من زندگی واقعی است که در آن, وقوع," او می نویسد: "که آن را تا به حال در حقیقت آغاز مدتها پیش بود و زیر آن اجتناب ناپذیر و البته روز به روز همه یک تکه و کامل از هدف است."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب