ناسا می رود به دنبال کوچک باستانی مریخ

علم جدیدترین مریخ خواهد اجتناب از مکان های که در آن زندگی ممکن است پر رونق در حال حاضر و جستجو برای مرده و

توسط NEWS-SINGLE در 9 مرداد 1399
نمایی از Jezero دهانه فرود نقطه پشتکار مریخ نوردناسا / JPL-Caltech / دانشگاه آریزونا

اولین بار ناسا قرار دادن یک ربات در مریخ آن به دنبال یک چیز: زندگی.

زمانی که دانشمندان به بررسی ماموریت یافته های اولیه آنها فرستاده شده شامپاین. آنها متقاعد شدند آنها کشف می خواهم اثبات بی سر و صدا سوخت و ساز در خاک است. اما داده ها تبدیل به مبهم و یک آزمایش طراحی شده برای تشخیص مولکولهای آلی یافت می شود هیچ کدام حتی آنهایی که ساده است که فضانوردان پیدا کرده بود در ماه.

نزدیک به نیم قرن پس از آن ماموریت خود را آخرین جانشین مریخ نورد به نام پشتکار سمت چپ زمین صبح امروز به صیقلی کردن سطح مریخ نشانه هایی از میکروب های بیگانه.

فکر این سیاره قرمز شلوغ با موجودات بیگانه است مجذوب دانشمندان برای قرن ها. برخی تصور یک چشم انداز شکل توسط یک تمدن هوشمند—تا زمانی که تلسکوپ شد به اندازه کافی پیچیده به جزئیات روی سطح این سیاره است. دیگران فکر می کردند که دیدم تیره ردیف هایی از پوشش گیاهی و حتی فصلی شکوفه—تا orbiters نشان داد که سایه شد فقط انتقال گرد و غبار. در اواسط دهه 1970 زمانی که ماموریت وایکینگ راه اندازی تنها بیگانگان زمینیها فکر مواجهه بودند میکروب است که دانشمندان تا به حال یافت می شود می تواند زنده ماندن در مریخ شرایط شبیه سازی شده در آزمایشگاه. این مریخ نورد ترین و بزرگترین فن آوری پیچیده فضاپیما ناسا تا کنون به مریخ فرستاده شده برای پاسخ به یکی از قدیمی ترین سوال: آیا زندگی هر نقطه وجود داشته باشد اما زمین ؟

باید پشتکار رور پیدا کردن آن را در این زمان وجود خواهد داشت هیچ زودرس جشن: شواهد را دوباره به زمین برای معاینه اول. و این جستجو برای زندگی همراه با یک پیچ و تاب. ماموریت طراحی شده است که به دنبال نشانه ای از تنها باستانی میکروب—منقرض شده فسیل گود—حاضر نیست زندگی مینمودم دور در این لحظه.

پیدا کردن زنده بیگانگان حتی میکروبی آنهایی که می خواهند به زور ناسا برای مقابله با سوال در مورد تداخل و آلودگی; باستان زندگی دارای این مزیت که هر دو احتمال بیشتری وجود داشته باشد و بی اثر است. "ما بهترین شانس را برای شناسایی زندگی در مریخ خواهد بود رفتن به گذشته می گوید:" لری لعاب مدیر ناسا سیاره ای-علم بدست آورد. چنین کشف قطعا تلخ و شیرین حتی افسرده. ما گوشه ای از منظومه شمسی به نظر می رسد کمتر تنهایی اما تنها همسایگان ما خال خال را روشن کردن چراغ قبل از ما شروع به ضربه زدن بر روی درب خود را.

چندین میلیارد سال پیش مریخ به احتمال زیاد گرم و ها گردش آب. در مدار فضاپیما را در بر داشت چاپی از خشک کردن آبراه; کنجکاوی مریخ نورد آمریکا قبلی فرستاده کاهش یافته است به دهانه و شواهد باستانی دریاچه با اثری از مولکولهای آلی در خاک آن است. شاید میکروب نشو و نما در آن هوای گرم محیط زیست به عنوان آنها بر روی زمین است.

امروز مریخ خوشایند نیست حداقل نه برای زندگی به عنوان ما آن را می دانم. آن است که سرد و خشک است. با wispy جو و هیچ میدان مغناطیسی سطح آن برافروخت توسط تابش است.

پشتکار مریخ فرود خواهد داخل دهانه به نام Jezero که در آن بین 3 میلیارد و 4 میلیارد سال پیش یک رودخانه جریان را به یک دریاچه به اندازه دریاچه تاهو. در زمین, زمین شناسی رکورد از این سیاره اولین روز شده است مچاله زیر تغییر صفحات تکتونیکی و sandpapered آب و هوا. در مریخ از جمله در Jezero آن است که به خوبی حفظ بکر حتی آماده برای یک مریخ نورد به بیا و بهم زدن در آن جستجو با رباتیک چشم اثری از مرده و میکروب ها در گل است.

پشتکار خواهد مته به سنگ است که به نظر می رسد امیدوار کننده مهر و موم خاک آن را جمع آوری لوله های کوچک و سپرده نمونه ها در مریخ سطح. در سال های آینده دستگاه های مختلف در حال انتظار برای فرود بر روی این سیاره به منظور تسهیل کیهانی نژاد رله که بعد می آید. در 2028 دیگر رور را واکشی لوله و انتقال آنها را به یک موشک در نزدیکی آن راه اندازی خواهد شد به یک مدارگرد گردان سربار تبدیل شدن به اولین موشک به بلند کردن یک سیاره دیگر است. این مدارگرد را گرفتن نمونه و سر به زمین که در آن آن را به رها کردن آنها را از طریق اتمسفر و در نهایت به آزمایشگاه مشتاق دانشمندان است. اگر این بلند پروازانه دنباله می رود به عنوان برنامه ریزی شده ناسا به همراه آژانس فضایی اروپا خواهد شد که حمل و نقل خاک مریخ به زمین برای اولین بار.

دانشمندان به ویژه امیدوار است که پشتکار خواهد آمد در سراسر stromatolites سنگی تپه به شکل افسانه قلعه ها که بر روی زمین هستند و گاهی اوقات کار میکروبی موجودات زنده. "کسانی هستند که جام مقدس می گوید:" Briony هرگن یک سیاره-استاد علوم در دانشگاه و پشتکار دانشمند که به رهبری انتخاب Jezero دهانه به عنوان ماموریت به مقصد.

از روی حیله و تزویر چیزی که در مورد این نوع از تحقیقات هر چند که برخی از پدیده های جالب دانشمندان شناسایی شده در مریخ است که می تواند نشان از وجود زندگی پنهان-فرم—های در اندازه گیری گاز متان مرموز تغییرات غلظت اکسیژن در جو—همچنین می تواند توضیح کاملا زنده و خسته کننده مکانیسم. همان می رود برای پشتکار را جام مقدس. "همه چیز که به نظر می رسد مانند یک stromatolite بر روی زمین می کند در واقع حاوی میکروب" هرگن می گوید. و دانشمندان به عقب بر روی زمین نمی خواهد می دانم که بدون گرفتن نگاه نزدیک در خود آزمایشگاه. "آن را به چالش به آمده تا با یک پاسخ قطعی تنها با کنترل از راه دور مشاهدات" لعاب می گوید.

مریخ دانشمندان—خوش بینانه ترین آنهایی که حداقل -- بر این باورند که اگر زندگی وجود دارد در هر نقطه در نزدیکی سطح در حال حاضر در آن ساکن در آب یخ زده سپرده در نزدیکی سیاره لهستانی. یک توضیح برای اینکه چرا ناسا هنوز نمی دانند که هیچ گونه شواهد موجود زندگی در مریخ است زیرا به خوبی سازمان واقعا به دنبال آن پس از وایکینگ ماموریت در '70s.

در سال 2008 ققنوس فضاپیما فرود در یکی از این نقاط در شمال دشت به مطالعه طبیعت از آب در مریخ. دانشمندان در واقع کشف آنچه به نظر می رسد برخی از قطرات بر روی قسمت بیرونی آن—کوچک شفاف نیمه ماه استراحت بر روی فلز—اما این ماموریت نبود در نظر گرفته شده برای تشخیص موجود زندگی است.

نه پشتکار رور. در واقع این مریخ نورد قرار نیست برای رفتن در نزدیکی مکان های که در آن extant زندگی-فرم هر گونه شانس موجود.

"محل فرود برای پشتکار بسیار با دقت انتخاب شده برای جلوگیری از مناطقی که در آن زندگی ممکن است زندگی امروز" هرگن می گوید. "اگر ما پیدا کردن آب مایع که خیلی اساسا تغییر ماموریت."

پشتکار خواهد پرسه زدن در نزدیکی مریخ است خط استوا که در آن آب یخ ساکن اعماق زمین و دور از گرما از سطح. The rover دریل طراحی شده نیست که برای رسیدن به آن. ماموریت هیچ خاطی فرمان آید از ناسا از سیاره حفاظت این سازمان با حمایت از متهم بقیه سیستم خورشیدی زمینی از آلودگی و بالعکس.

رباتیک ماموریت ها که مبادرت به مناطق در مریخ که در آن موجود زندگی می تواند اقامت باید رعایت سختگیرانه تر تمیزی پروتکل که هرگن می گوید در حال طاقت فرسا به اندازه کافی به راه اندازی ماموریت های بعدی غیر ممکن است. حتی اگر پشتکار است که رهبری نسبت به یک مرده استوایی نقطه مهندسین هنوز هم تا به حال برای استریل هر مهره و پیچ قبل از راه اندازی. خطراتی که حتی کوچک بسته از مواد ژنتیکی می تواند مطرح هستند که بسیار بیشتر آشکار در این لحظه: مریخ نورد دارای یک پلاک چسبیده به آن است که افتخارات مراقبت های بهداشتی کارگران مبارزه COVID-19. اگر پشتکار به نوعی اتفاق افتاده بر زندگی میکروب های مریخی دانشمندان را به صورت یک میزبان از مسائل اخلاقی در مورد چه باید بکنید با آنها.

هنوز کشف یک مرده میکروب را ارائه گرانول از امید. "اگر ما پیدا کردن شواهد باستان زندگی خوب وجود دارد احتمال است که ما ممکن است پیدا کردن extant زندگی در این سیاره در جایی به عنوان" سارا استوارت جانسون یک دانشمند سیاره ای در دانشگاه جورج تاون به من گفت. "زندگی بسیار انعطاف پذیر, حداقل زندگی به عنوان ما آن را می دانم. آن را واقعا می تواند گوه به یک شکاف عمیق و نگه دارید و در برابر همه شانس."

هر آنچه که آنها پیدا کردن در این نمونه ها گام بعدی در این جستجو می تواند به دنبال یک بار دیگر برای موجودات زنده است. کارول استوکر یک سیاره دانشمند ناسا می خواهد به بازگشت به ققنوس را محل فرود و او پیشنهاد یک ماموریت به نام کشتی یخشکن برای انجام دقیقا آنچه در آن مانند تلفن های موبایل. فقط چند میلیون سال پیش مریخ مدار بود کج به اندازه کافی به افشای منطقه به نور خورشید بیشتر از حد معمول به اندازه کافی برای ذوب یخ زده مخازن به شور آب مایع که در آن میکروارگانیسم ها می تواند یکی شدن. منطقه خواهد بود منجمد در حال حاضر, اما زندگی در آن ممکن است فوت کرده اند هنوز استوکر می گوید.

"ما بسیاری از مکان های روی زمین که در آن شما می توانید پیدا کردن باکتری هایی است که در حال منجمد در زمین یخ و یا در بلورهای نمک است که در میانهی شب متابولیکی فعال برای یک میلیون و یا چند میلیون سال, اما می تواند دوباره زنده" استوکر می گوید. "آنها را به آب مایع و یا یک محیط که در آن آنها می توانید از خواب بیدار و آنها را انجام دهد. آنها از خواب بیدار و رشد است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب