Oscars Spotlight: 2020 نامزد برای بهترین فیلمنامه

اگر شما نا امید در مراسم اسکار امسال نامزد من اجازه می دهد تا شما را دعوت به یک سرزمین جادویی به نام فیلمنامه جوایز. Greta Gerwig است که در اینجا! به طوری که او دوست پسر, Noah Baumbach. (هر دو سمت چپ از بهترین مدیر مجموعه.) Gerwig نیست حتی تنها زن: همچنین Krysty Wilson-کنز های Glaswegian فیلمنامه که شرکت نوشت: “1917” با مدیر سام مندس. درست است که ما لازم نیست J. Lo., اما ما تنها نامزدی برای “چاقو را از” Rian Johnson لذیذ رمز و راز قتل است که در آن یک پرستار با یک پا بر روی یک قبیله ممتاز nincompoops. و نه ما لولو وانگ (“خداحافظی”) و یا پدرو آلمودوار (“درد و شکوه”) که چرخید صمیمی قصه از زندگینامه. اما اینجا حداقل وجود نداره انتخاب بین “انگل” و “زنان کوچک.” آنها می توانند هر دو پیروزی است.

هالیوود بدنام است برای آن بی اعتنایی از هنر فیلمنامه پس از آن برخی از تسلی شاید که نوشتن می شود دو بار به عنوان بسیاری از اسکار دسته به عنوان کارگردانی می کند, یکی برای داستان اصلی و یکی برای اقتباس. (این واقعیت است که هشت نفر از این سال نامزد دریافت جایزه فیلمنامه نویسان نیز کارگردانی فیلم های خود را—و یک, Taika Waititi عمل خود را به عنوان آدولف هیتلر—موضوع دیگری است.) “اصلی” است که یک اصطلاح نسبی است. کوئنتین تارانتینو فیلمنامه را برای “Once Upon a Time . . . در هالیوود” نیست به طور مستقیم بر روی هر چیزی, اما آن را بسیار سرند با اشاره به اواخر دهه شصت kitsch که آن را عملا یک کولاژ. و اسکریپت برای “Joker” در حالی که با اقتباس از چندین دهه comic-book شخصیت مدیون حتی بیشتر به کار از مارتین اسکورسیزی که در فیلم “ایرلندی” است که رقیب خود در چند دسته از جمله بهترین فیلمنامه اقتباسی. همانطور که برای Louisa May Alcott, چه کسی به او بگویید که او را در برابر کرال دلقک?

در زیر مختصر و مفید از نوشتن هر دو دسته.

بهترین فیلمنامه اقتباسی

“The Irishman”
Steven Zaillian برنده این جایزه در سال 1994 برای “فهرست شیندلر.” در این زمان او اقتباس “من شنیده ام شما رنگ خانه” سابق محقق چارلز برانت که شامل اعترافات یک فرانک Sheeran, بازی های برگزار شده در “ایرلندی” رابرت دنیرو. کسانی که اعترافات—ویدیویی تکان دهنده به قتل جیمی Hoffa—آمده اند زیر سوال شده است. هر اسکار سال به نظر می رسد به برخی از truthiness جنجال; در سال گذشته بیش از آن بود که قرار است کراس نژادی دوستی در قلب “کتاب سبز” که با پیروزی کشت جوایز به هر حال از جمله برای آن فیلمنامه. اگر “ایرلندی” است که استفاده از آن را اندازه خالص: که فیلمنامه است طولانی. در عین حال آن را به سختی پرگو. شاهد Anna Paquin شخصیت Sheeran دختر پگی که هفت کلمه سهم کشیده شده موشکافی. آیا سکوت او نشان دهنده عدم علاقه به زنان دیدگاه یا آن را اتهامی خیره در او را پدر همه بیشتر قدرتمند است ؟ فیلمنامه در مورد مفهوم ضمنی و واقعی بازیگر دوست دارد چیزی بیش از این فرصت برای برقراری ارتباط بدون کلمات.

Thomasin مکنزی روم گریفین دیویس و Taika Waititi در “جوجو خرگوش.”عکس توسط کیمبرلی فرانسوی

“جوجو خرگوش”
وجود دارد حدود یک میلیون راه این اسکریپت اشتباه می رفته اند و برخی از حساب آن را انجام داد. اما “جوجو خرگوش” همیشه رفتن به بالا-سیم عمل می کنند: این زمین سیاه و طنز از زندگی تحت فاشیسم گفت: از طریق چشم از یک نازی moppet که دوست خیالی است der پیشوا. Taika Waititi خود را بر اساس فیلمنامه در رمان “Caging آسمان” توسط نیوزیلند بر اساس نویسنده کریستین Leunens اما آن را به من یادآوری از absurdist نقش کریستف Durang—به خصوص صحنه های مجموعه هیتلر اردوگاه. شما به تماشای “جوجو خرگوش” تعجب کنید که چگونه هر صحنه می تواند احتمالا آن را به بعد بدون کل دارای گونه های برامده سازمانی سقوط در در خود دارد. و هنوز به طور معجزه آسایی از آن می رسد و دست نخورده در آن (bizarrely شیرین) به پایان برسد که در آن دو جوانان سهم کمی رقص به عنوان آلمان بدونیم. برای brazenness این یکی نمی تواند ضرب و شتم.

خواکین فونیکس در “بذله گو.”عکس توسط نیکو Tavernise

“Joker”
این فیلمنامه توسط تاد فیلیپس و اسکات نقره ای را برنده جایزه ظرافت. این خونین مثل از خود بیگانگی, مجموعه ای در یک شهر Gotham که harks به پیر نوزده-دهه هشتاد در نیویورک. آن شخصیت آرتور Fleck نیست فقط یک فقیر sap برخورد با بیماری های روانی و والدین غفلت اما cackling دیوانه که اصل و نسب فقط ممکن است فاش کردن حقایق تکان دهنده در مورد برخی از محبوب caped crusader. برای من فیلمنامه بیش از حد سنگین است بر خود اهمیت و فرسوده روایت کلاهبرداری (به ویژه هنگامی که آن را به نرخهای آرتور هذیان) و بیش از حد نور در انسجام (چرا نمی توانید هر کسی در اجرای قانون موفق به گرفتن یک قاتل زنجیره ای در دلقک آرایش؟). بر اساس شخصیت های خلق شده توسط لایحه انگشت, باب کین و جری رابینسون این است که یک ابزار بلانت از یک فیلم کامل از بلانت کلمات. (“همه افتضاح است این روزها” آرتور snarls. “این به اندازه کافی برای هر کسی دیوانه است.”) اما ما در حال زندگی در بلانت بار.

اما واتسون, Saoirse Ronan و فلورانس Pugh در “زنان کوچک.”عکس توسط Wilson Webb

“زنان کوچک”
در ششم آکادمی, جوایز, شوهر و همسر تیم ویکتور Heerman و سارا Y. ماسون برنده فیلمنامه اقتباسی جایزه برای سال 1933 نسخه از “زنان کوچک.” دو دیگر عمده فیلم اقتباسی از رمان آمده اند در این فاصله چندین دهه است. اما هیچ یک پنجه Alcott رمان با نوآوری نشان داده شده توسط Greta Gerwig که خورند داستان به چیزی انجمنی و خود-ارجاعی. Gerwig این فیلمنامه در نهایت در مورد نویسندگی خود را و راه هایی که زنان را مجبور به پاشنه کش داستان های خود را به اشکال قابل قبول در سراسر قرن. این بازجویی Alcott و دارای نزدیک او همه در تلاش برای مجموعه خود را (و یا حداقل او alter ego, Jo مارس) رایگان. و آن دسته بزرگ, فراگیر, لحظات—مانند لوری پیشنهاد به Jo—با تنومند فصاحت. Gerwig غیاب از بهترین مدیر در لیست بد شانسی. اما حضور او در اینجا مناسب است: مانند Alcott او یک نویسنده است که خواسته های به شنیده می شود.

“دو پاپ”
در اواخر Anthony McCarten اسکریپت, خورخه Bergoglio می گوید به پاپ بندیکت شانزدهم پس از colloquy, “زبان انگلیسی فرسوده است.” “وحشتناک زبان” بندیکت پاسخ. “بنابراین بسیاری از استثناهای بسیاری از قوانین.” که ارز صحبت می کند حجم در مورد بندیکت—حکومت-محدود سنتی به Bergoglio را کاریزماتیک اصلاح طلب—و در مورد هوش و ذکاوت McCarten این فیلمنامه است که صحنه در زبان انگلیسی و اسپانیایی و ایتالیایی و خداوند به ما کمک کند ، این اسکریپت بر اساس McCarten بازی “پاپ” خم در طولانی tête-à-têtes, اما آن را نیز در امتداد غیر منتظره (و غیر قابل انکار سینمایی) جهت از جمله یک فلاش بک دنباله ای است که نشان می دهد چگونه Bergoglio اقدامات زیر یک کودتای نظامی شکل خود بحران از ایمان است. و اسکریپت انفجار با طنز به عنوان زمانی که Bergoglio, پاپ فرانسیس, سفارش پیتزا از واتیکان.

خط پایین: اگر فرهنگستان بخواهد به افتخار Gerwig با آنچه ممکن است به عنوان یک جایزه تسلی آن خواهد بود غنی سزاوار. از همه نامزد او سازگاری بیشتر در رابطه با انطباق خود را. اما همه در اطراف موج برای “Joker” و یا “ایرلندی” ممکن است یکی از آنها بیش از لبه. و به رای دهندگان آکادمی (و هر کس دیگری) که ممکن است باید اجتناب شود “دو پاپ” از آنجا که آن را برای تلفن های موبایل کسل کننده, آیا خودتان را به نفع و پشت پا زدن با لوس دوس Papas!

بهترین فیلمنامه اصلی

George MacKay در “سال 1917.”عکس توسط فرانسوا Duhamel

“1917”
سام مندس جنگ جهانی اول, درام, شروع به پریدن کرد به ردیف بالا از بهترین عکس مسابقه اما نقطه فروش آن است ارزش تولید: کسانی که رویا مناظر شاهکار ساخت آن همه به نظر می رسد مانند یکی مستمر شات. فیلمنامه نوشته شده توسط مندس و Krysty Wilson-کنز است که به وسیلهی تحویل سیستم برای این فیلم ویژگی های شگفتی و اگر چه این کار انجام می شود, آن را نمی ولگرد دور از جنگ-فیلم استعارههای. تاپیک جستجو برای ارزشمند سرباز به عنوان در “Saving Private Ryan” (1998) و جنگ وجود دارد-است-جهنم تصاویر است که قدمت آن به “همه آرام در جبهه غرب” (1930). آنچه شما به یاد داشته باشید از “1917” نیست یک ادا خط—این احساس رو به کاهش به یک آبشار و یا سرعت از طریق سوزاندن ایجاد کرد شب. پیروزی در فیلمنامه دسته خواهد بود یک علامت اولیه از یک “1917” رژه پیروزی آمده است.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>