انگل برنده خیلی بیشتر از بهترین عکس اسکار

ماریو Anzuoni / ایسنا

در پاییز گذشته خود را به عنوان درخشان کمدی انگل شروع به رسیدن به مخاطبان آمریکایی به کره جنوبی مدیر Bong Joon-ho ارائه شده ساده ارزیابی در طول هرج و مرج leadup به آمریکا فصل جوایز. “اسکار یک جشنواره بین المللی فیلم,” او گفت: کرکس‘s E. الکس یونگ پس از آن. “آنها بسیار محلی است.”

در دو ترد جملات بونگ هر دو توصیف و رد آکادمی تاریخی درمان از فیلم خارج از آن رای دهندگان آشنا باریک purviews. اسکار هرگز اوج به رسمیت شناختن هنری برای فیلم های ساخته شده در خارج از آمریکا (و احتمالا اروپا). هنوز انگل‘s باور نکردنی اجرا در آخرین شب مراسم—آن را برداشت تا در مجموع چهار جایزه مشخص شده خروج از كشور راهکار به طور معمول مورد استفاده توسط آکادمی. اکثر thrillingly, Bong فیلم برنده بهترین تصویر غالب بیش از پیش بینی گزینه های از مدیران مانند مارتین اسکورسیزی و سام مندس. در انجام انگل اول شد غیر انگلیسی زبان فیلم برنده آکادمی جایزه—و تاریخ ساخته شده است.

اما حتی قبل از اینکه امشب انگل در حال حاضر به دست آورده تمام دستاوردهای که واقعا مهم آن نمی نیاز به اسکار است. این فیلم تا به حال به دست آورد critical acclaim, طنین انداز با مخاطبان در Bong کشور است و همچنین با بینندگان در سراسر جهان به دست آورد بی سابقه جوایز-فصل اجرا شود. فیلم ensorcelled آمریکا علاقمندان به سینما حاضر به “غلبه بر 1 اینچ قد بلند مانع از زیرنویسها” به عنوان بونگ زیرکانه اشاره کرد از طریق مترجم خود شارون چوی در حالی که پذیرش گلدن گلوب برای بهترین فیلم خارجی زبان فیلم در ماه گذشته.

بونگ تیز تفسیر در نزديك هالیوود موسسات است که به سختی تعجب آور است. جانباز مدیر کار طولانی کاوش در تاریکی نیروهای اجتماعی که شکل جهان و انگل متفاوت است. این فیلم به شرح زیر Kim Ki-woo (با بازی Choi Woo-shik), مشاغل یک مرد جوان که امن تدریس خصوصی کار برای غنی پارک خانواده. به زودی, Ki-woo دریچه یک طرح غیر مستقیم به اطمینان حاصل شود که خود را خواهر و پدر و مادر همه استخدام پارک. از قدیم حرکت را از طریق پارک های جهان به عنوان زحمت کش interlopers تناوب رعایت ثروت در اطراف آنها از راه دور و gleefully اندازهایی خود را از آن گرفتهاند. مانند بسیاری از طنین صدا را از فیلم های انگل می سازد به آن اوج به آرامی—و اقتصادی تفاوت که نگه داشته و شخصیت های آن به یکدیگر منجر به سرگیجه آور اوج.

از این شش دسته که در آن نامزد انگل برنده در چهار: بهترین فیلمنامه اصلی, بهترین, بین المللی فیلم, بهترین کارگردان و بهترین تصویر. (آن را از دست داده برای طراحی و تولید و ویرایش فیلم.) هنگامی که پذیرش بهترین فیلمنامه جایزه بونگ یک بار دیگر ارائه یک بازتاب عمیقی بر اختلال در تعادل انتظارات برای فیلمسازان خارج از ایالات متحده: “نوشتن یک اسکریپت است که همیشه چنین تنها روند; ما هرگز نوشتن به نمایندگی از کشورهای ما,” او گفت: از طریق چوی قبل از اضافه کردن به انگلیسی: “اما این است که [این] اولین اسکار به کره جنوبی.” او همچنین اولین آسیایی, فیلمساز را به نفع خود خاص که جایزه.

بعد در حالی که پذیرش او جایزه برای بهترین کارگردان بونگ فریاد زد دو از auteurs که می خواهم نامزد اسکار در کنار او. او به یاد می آورد تحصیل مارتین اسکورسیزی آثار مفصل در مدرسه داد و دلگرم کننده shoutout به Once Upon a Time in Hollywood , کارگردان کوئنتین تارانتینو. پس از بهترین عکس برنده بونگ واگذار مرحله به Kwak Shinae خود شرکت تولید کننده. “ما هرگز تصور این که تا به حال اتفاق می افتد. ما خیلی خوشحال هستند” او گفت: از طریق نشود. “من احساس بسیار بهتری لحظه در تاریخ اتفاق می افتد در حال حاضر.”

انگل نیست فقط اول فیلم کره ای برنده اسکار, آن را نیز برای اولین بار برای همیشه کسب نامزدی (یک واقعیت است که جشن گرفته شد به طور گسترده در مطبوعات). در میان شور و هیجان در مورد به رسمیت شناختن آن هر چند بسیاری از نویسندگان اشاره کرد که انگل گونه اقدام گره. به عنوان جاستین چانگ نوشت: برای Los Angeles Times, “نظارت احساس می کند به خصوص خودنمایی اگر شما دور از انگل متقاعد به عنوان من بود که آن را ویژگی های برخی از بهترین اجراهای فردی و تک ترین خیره کننده متنوع و پایدار شاهکار مشترک اقدام—در هر فیلم در سال گذشته است.” در واقع انگل‘s نابغه فراتر از طنز دقت بونگ روایت; هر بازیگر در این فیلم ماهرانه منتقل امید و ترور خود را در هم تنیده سرنوشت. عدم وجود خود را از آکادمی نامزدی تخته سنگ همچنان تاسف از روند: حتی زمانی که فیلم با عمدتا آسیایی, بازیگران نامزد دریافت جایزه برای چند جایزه اسکار از جمله بهترین تصویر رای دهندگان تقریبا هرگز جشن بازیگران آورده است که این فیلم به زندگی است.

هر چند آکادمی نادیده گرفته شده و این بازیگران را هنری انگل به دست آورده و مقدار زیادی از بازیگری گره و جوایز دیگر در اوایل مراسم: در این نمایش بازیگران جوایز انجمن نویسندگان جوایز انجمن منتقدان لندن’ Circle Film Awards و بفتا. چنین گسترده پیروزی نادر دستاوردهای خارجی-زبان سینما یک واقعیت است که امتیاز بیشتر به این صنعت الگوهای خروج از آن را به استعداد هنرمندان در سراسر جهان است.

انگل‘s برنده در اسکار و قبل از یاد خوشبینی اطراف رم‘s بسیاری از نامزدهای در سال گذشته جوایز. Netflix بکشد فیلم به دست آورده مکزیک اول آن تا کنون برنده بهترین فیلم خارجی زبان فیلم رده. در سخنرانی پذیرش خود را برای این جایزه که تغییر یافته است “بهترین بین المللی فیلم” کارگردان Alfonso Cuarón به شوخی اشاره کرد که چگونه اریب آکادمی دیدگاه اغلب است: “من تا به تماشای خارجی-زبان و یادگیری خیلی از آنها الهام گرفته بودن مثل همشهری کین فک Rashomon, The Godfather, نفس…, “او گفت: یک آکواریوم است که کمک به آکادمی تصمیم بحث برانگیز برای تغییر دسته نام.

شب گذشته انگل ساخته شده در Cuarón چالش به آکادمی. در خانه بهترین بین المللی فیلم جایزه و همچنین ادعا بزرگترین افتخار شب بونگ فیلم ساخته شده اسکار کمی کمتر محلی است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>