خواندن درک Jarman است عجیبی تسلی

Derek Jarman.
این یک رزونانس تجربه به خواندن اواخر فیلمساز درک Jarman را اعزام از میان ایدز بیماری همه گیر در حالی که در انزوا ما در طول زمان بحران.عکس توسط Leon موریس / هولتن بایگانی / گتی

در اوایل این ماه یک بیت از اخبار خوب از انگلستان: چشم انداز کلبه یک بار عقب نشینی ساحلی از اواخر درک Jarman شده است به دست آورد توسط صندوق هنر یک هنر موسسه خیریه. Jarman این فیلمساز و هنرمند, خرید کلبه در رندولف کنت در سال 1986 در همان سال که او در آن مورد آزمایش قرار H. I. V. مثبت. او در آنجا زندگی می کردند تا زمانی که مرگ او در سال 1994 در سن پنجاه و دو و کلبه گذشت به دیرین خود را همراه کیت کالینز. زمانی که Collins درگذشت یک تومور مغزی در سال 2018 آن می ترسید که کلبه و همراه آن باغ که تا به حال طراحی شده و تمایل توسط Jarman خواهد بود به فروش می رسد به یک مالک خصوصی است. دوستان از Jarman بسیج برای جمع آوری پول برای خرید آن است. آنها عبارتند از تیلدا سوینتن که او شروع به عنوان یک بازیگر در Jarman فیلم; David Hockney, آنها Jarman رو به می دانم که در نوزده-شصت و سندی پاول طراح صحنه و لباس که به حراج گذاشته شده یک پارچه کت و شلوار است که او در طول فصل جوایز بود که آراسته با امضای بیش از دو صد مشهور در میان آنها التون جان و Joaquin Phoenix. در علاوه بر این به کسانی که در بالا مشخصات همکاران بیش از هشت هزار نفر اهدا به تلاش است که افزایش بیش از چهار میلیون دلار است.

Jarman خریداری چشم انداز کلبه در رندولف کنت در سال 1986 و در آنجا زندگی می کردند تا زمانی که مرگ او در سال 1994. کلبه شد و به تازگی به دست آورد توسط صندوق هنر یک هنر موسسه خیریه.عکس های دیوید منسل / Eyevine / Redux

چشم انداز کلبه که Jarman برسد و سپس تاکسی از تخت خود را در لندن به نظر می رسد مانند یک کودک نقاشی از یک کلبه. ساخته شده از زمین-رنگ آمیزی زونا آن دو بزرگ زرد رنگ ویندوز در دو طرف زرد مقابل درب آن شیب دار سقف صدر توسط یک دودکش دیگ. یک بار قرار گرفته در لبه آب کلبه در حال حاضر سینه توسط یک جاده خلوت و گسترده shingled کاهش ساحل به دریا. تنها یک کودک به عنوان غیر معمول به عنوان Jarman خواهد قرعه کشی در پس زمینه پشت کلبه یک نیروگاه هسته ای است که اشغال تخت بر باد رفته رندولف پرتگاه از سال 1965. Jarman توصیف آن به عنوان “بزرگ اقیانوس پیمای لنگر در آسمان به آتش کشیده با نور: سفید و زرد و یاقوت.” و تنها یک کودک به عنوان تخیلی به عنوان Jarman خواهد مجسم در مقابل خانه خود را عجیب و غریب, باغ, که برجسته نیست فقط گل و crocuses و هالی بوته اما سنگ ترتیبات و cacti. (رندولف یکی از خشک ترین, پر آفتاب ترین بخش از بریتانیا با تقریبا صحرا مانند زمین است.) Jarman—که شامل لاتین-زبان “Sebastiane” در مورد شهادت از سنت; “Caravaggio” که در آن سوینتن او ساخته شده début; و “آبی” که او پس از از دست دادن بینایی خود را—کشت باغ در چه خواهد تبدیل به یکی از نهایی پروژه های خلاقانه از زندگی خود را. “این نیست که غم انگیز باغ” Jarman نوشت: “مدرن طبیعت” یک مجله در مورد زندگی خود را در این کلبه که منتشر شد در سال 1991. “آن دایره و مربع طنز—پری حلقه برای انسانهای غارنشین pixies—سنگ یک نماد برای مدت طولانی فراموش شده موسیقی اجدادی دور که من اضافه کردن یک یادداشت جدید هر روز صبح.”

صندوق هنر در نظر دارد به کلبه در دسترس برای برنامه اقامت. برای کسانی از ما بعید است تا به حال فرصتی برای کار در Jarman خود دیوار—و برای همه ما در حال حاضر توقیف در خانه خود ما قادر به لذت بردن از بسیاری از جهان خارج جز از طریق خود ما ویندوز—”مدرن طبیعت” که منتشر شد توسط, قدیمی, در سال 2018 ارائه می دهد یک تونیک و شدت حرکت و سفر به Jarman آگاهی و عادات مشاهده است. این کتاب یک beguilingly ترکیبی کار بافندگی با هم یک باغبان diary—”اولین گل رز بیرون آمد امروز صبح, حکیم در شکوفه و خشخاش و پراکنده گلبرگ خود را با ناهار”با خاطراتی از Jarman دوران کودکی را در ترس از لحن سرزنش آمیزی پدر یک افسر در نیروی هوایی سلطنتی. “پدر من پرواز خود را Wellington بمب افکن مستقیم به عنوان یک مرگ از طریق جنگ هرگز اجتناب از توپخانه ضد هوایی” Jarman به یاد می آورد در یک نقطه. “در چهار او انداخت من از طریق یک پنجره و استدلال رشد وحشتناک است. آنها باقی مانده بود که در طول دوران کودکی من است.”

Jarman رفت و به کالج کینگ در لندن در سال 1960 قبل از بعد از ثبت نام در مدرسه هنر اسلید. “لندن به سختی می تواند توان گفت که به ‘چرخش’, ” او نوشت. تنها نشانه ای از آوانگارد بود که یکی از دانشجویان که ساکت و بدون روشن کردن یو پی اس “را لرزاند کالج ناهار خوری.” “مدرن طبیعت” فراهم می کند عکس های شرح داری از Jarman لندن که در دوره جوانی خود شد کمتر جنسی سرکوب به عنوان او. Jarman که خود ساخته H. I. V. تشخيص عمومی اولیه بر روی او اعلام کرد خود را ناتوان از نگه داشتن یک راز—شناسه خود را رو به رشد بیماری های شبانه و روز لرز. “که من آن عرق در ساعات اولیه یک گناه قربانی’ از معضل من می خواهم به گواهى چگونه خوشحال هستم و خواهد بود تا روز مرگ من بود که من بخشی از آن متنفر انقلاب جنسی; و که من نمی پشیمانی تنها یک گام یا برخورد من ساخته شده که در آن زمان” او نوشت: در سپتامبر سال 1989.

Jarman تشخیص داده شد با H. I. V. قبل از موثر درمان ضد رترو ویروسی شده بود توسعه یافته است. بنابراین بسیاری از دوستان خود که بیماری و مرگ و میر او نمودار در این کتاب با تلخ درماندگی. او می نویسد: از صحبت کردن در تلفن به هوارد Brookner که کارگردان فیلم در نیویورک در آوریل 1989 زمانی که Brookner شد تنها دو هفته از مرگ است. “من نمی دانم اگر او درک یک کلمه طولانی سکوت و کم زخمی ناله” Jarman نوشت. “بازتاب پوچی از آن ناله محاصره جهان توسط ماهواره.” رو به دوستان خود’ مرگ او reckons با چشم انداز خود را. “من حاضر به باور من در مرگ و میر و یا این آمار که پرچین جهان مدرن مورد, مانند گل رشتی که جداره در خواب شاهزاده” او می نویسد. “من انجام داده اند تمام زندگی من بدون اتصالات بنابراین چرا باید وحشت در حال حاضر و جا به آمار؟” در جای دیگر اگر چه اشک وجود دارد.

خواندن Jarman را اعزام از میان ایدز بیماری همه گیر در حالی که در انزوا در حال حاضر ما همه گیر است که یک رزونانس تجربه. بیش از یک ربع قرن پس از Jarman مرگ جهان در حال حاضر نهفته است به عنوان آرام به عنوان شاهزاده خانم تحت سحر در حالی که در بیمارستان های ما مبارزات ضرب مثل دمیده گلبرگ چشم انداز کلبه را خشخاش. اما خواندن Jarman در این لحظه نیز به طرز عجیبی تسلی. وی بیان برای تجربه ترس و ناشناخته است. Jarman را توصیف از تسلیم به وضعیت خود در پر کردن شکاف ها در آنچه که ما تنها می توانید حدس بزنید در از خواندن فیدهای توییتر اورژانس-اتاق پزشکان و یا از تماشای نادر تلویزیونی گزارش از درون COVID-19 بخش. Jarman که در بیمارستان بستری شد برای هفته ها با یک تب که نمی فروکش تحت اشعه X قفسه سینه و خون شیپور خاموشی می نویسد زنده با دقت در مورد زندگی در زمین از بیماری و اضطراری است. پس از ماه از وحشت شب عرق او بازگو, “تخت غرق اما من تصمیم گرفته اند برای لذت بردن از آنها به جای ترس آنها. آن را مانند تصمیم گیری برای لذت بردن از باران به جای خزیدن به یک پناهگاه است.” او از بیمارستان مرخص شده بود تنها به بازگشت فرا گرفته بوده است.

“سایه سیاه خفاش ها از تنگی نفس ازدحام از طریق شب بیتوته در ریه های من,” او نوشت. “هیچ چیز وجود دارد کاملا به عنوان ترسناک به عنوان از دست دادن نفس خود را در یک حمله سرفه است. Clasped توسط مخملی بال خفاش ها من پرتاب ورق برگشت.” در آن بحران Jarman افکار تبدیل به چه نوع از سنگ دفن او می شود—رنگ ورو رفته سنگ مرمر سفید و یا سیاه و سفید Purbeck? “پرستاران با عجله با” او رفت. “آنها کوتاه کارکنان. اکسیژن حباب دور. در شب آن roars مانند یک رودخانه پر از سیل. دکتر نگران است که خورشید ناپدید می شوند قبل از آخر هفته. من می گویم نگران نباشید: قبل از زمان خود را تا او ممکن است آرزو می کنم او می تواند آن را خاموش.” Jarman قبر مشخص شده است توسط یک ساده لوح سنگی حکاکی شده با امضای خود در سنت Clements کلیسا در روستای پیر رامنی, Kent, چند مایل از چشم انداز کلبه.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>