بازبینی خشونت و سبک مارتین اسکورسیزی “گاو خشمگین”

Robert de Niro in the film Raging Bull
رابرت دنیرو به عنوان بوکسور جیک لا Motta در مارتین اسکورسیزی “گاو خشمگین” از سال 1980.عکس از Alamy

اولین فیلم هنوز که من همیشه با حضور یکی برای مارتین اسکورسیزی “گاو خشمگین” در Ziegfeld در پاییز سال 1980 با تشکر از یک دوست با اتصالات. من یک کالج اخیر فارغ التحصیل در اولین کار من (در تبلیغات) و اسکورسیزی-phile بر اساس سه فیلم خود را که من می خواهم دیده می شود: “Mean Streets,” “راننده تاکسی” و بالاتر از همه “نیویورک نیویورک” هیچ یک از آن من آماده برای ترکیبی از ریاضت و خشم انتزاع و فیزیکی در “گاو خشمگین” که من در نظر گرفته ایم و همیشه از یک نقطه بالا از اسکورسیزی ، به طرز عجیبی من نمی rewatch این فیلم برای سال های بسیاری—حتی پس از شروع از آنچه من در نظر Scorses-aissance های حیرت انگیز از فوران, خلاق, الهام بخش است که به دنبال “رفتگان” (بیشتر به طور خاص او اسکار برای “رفتگان”) و مشخص است او در دهه گذشته از فیلم از “شاتر آیلند” به “در ایرلندی.” در نهایت این هفته من.

“گاو خشمگین” البته زیستی است-عکس از جیک لا Motta (رابرت دنیرو) که مطرح شد در برانکس در یک مهاجر ایتالیایی, خانواده و شد میان قهرمان جهان در سال 1949 از دست دادن عنوان خود را دو سال بعد و پس از آن از دست دادن خود را مزه برای این ورزش است. او باز یک باشگاه شبانه, آیا زمان زندان برای گرداندن مراکز فساد یک دختر زیر سن قانونی برای مشتریان مرد و شد را اهدا و monologuist در نیویورک لکه های شب. این داستان به عنوان یک فلاش بک از سال 1964 زمانی که لا Motta, چاق و زخم خورده و ضخیم-ابراز آماده در نژاد های کوچک, اتاق پانسمان به مرحله را در یک باشگاه و قرائت شعر بد; آن کاهش بازگشت به سال 1941 زمانی که او ساخت سخت خود صعود از ابهام و پایدار, اولین شکست, و همچنان از طریق ظهور خود را به عنوان یک بوکسور و آنقدر سند سقوط خود را به عنوان او را آشکار بوده است به عنوان پایه در زمان خود موفقیت های بزرگ و عظیم شکست به عنوان او در آغاز.

آن را غیر ممکن است برای دیدن “گاو خشمگین” بدون ادراک از اسکورسیزی حرفه ای از. ارتباط با “ایرلندی” مهم باشند مثلا هر دو در موضوع و سبک شروع با فلاش بک چارچوب است. هر دو فیلم شامل یک رئیس مافیا با موفقیت خرد کردن شخصیت وجدان و شامل یک کوچک اما قابل توجهی از عناصر است که من می خواهم تماس “اضمحلال اول زنان است.” و البته هر دو فیلم ستاره رابرت دنیرو (که ظاهر است به طور قابل توجهی تغییر در هر دو فیلم) و شرکت ستاره Joe Pesci محصول نقش عمده ای است که در “گاو خشمگین”). اما بالاتر از همه, دو فیلم برجسته فقدان روانشناسی یک صفت است که ارائه آنها منوط به قضاوت های منفی از منتقدان با باریک انتظارات از یک شخصیت مطالعه است. جیک لا Motta است کرال شخصیت است که در کنترل خشونت در رینگ بوکس است که پیوسته خود را با خشونت کنترل نشده و خارج از آن و خارج از آن مقدار از آن را به سمت زنان در زندگی خود. آن را به او پیشنهاد کرد که ضربه همسر اول خود ایرما—و تکرار ضرب و جرح در او دوم, Vickie (Cathy Moriarty) هستند appallingly, horrifically دیده می شود; او دعوا برادرش جو (Pesci) در خارج از حلقه در حالی که همچنین مبارزه با او در آن است.

لا Motta خشونت اساسا جنسی; آنچه باعث بروز خشم خود را نسبت به Vickie است که بالاتر از همه حسادت قاطع خشم در ایده او را به داشتن روابط با, و یا حتی یک جاذبه به مرد دیگری. هر چند او با عصبانیت انگیزه شهوت او را نیز با یک سنت طولانی مدت است که یک بوکسور قدرت برانگیخته با پرهیز—در اثر توسط سرخوردگی جنسی. در عین حال خود را انکار نیز او را انکار می کند, همسرم, شدید زندگی جنسی شکایت و سوخت که حسادت خود را از همه بیشتر با نتایج فاجعه بار. حتی در حرفه خود خشونت و جنسیت در حال ذوب: اصلی خود را استعاره برای شکست دادن مخالفان خود است همجنسگرا تجاوز به عنف; گاه به گاه خود, گفتگوی بورسی و جو با سختی-مرد آشنایان است همجنسگرا ضد همجنس و جنسی خشونت آمیز.

در عین حال “گاو خشمگین” (که اسکریپت اعتبار به پل شریدر و Mardik Martin, قابل توجه ناشناس کار توسط اسکورسیزی و دنیرو) نیست و در همه psychologize لا Motta را پیچیده و عذاب رفتار است. درام قطعا نمی عاری از روانشناسی—منطق رفتار روشن است و سازگار و عمل نمی آید به عنوان عمدی نماد. بلکه لا Motta شخصیت تشخیص داده نمی یا ترسیم به خاص تجربیات شخصی و یا توضیح جنبه های backstory. ویژگی فیلم “گاو خشمگین”—و آن پایدار الهام—آن تحول لا Motta به مات و خارجی واحد منفی آینه است که باعث می شود او را کامل و بسته تجسم از محیط که به او تعلق دارد.

که چون “گاو خشمگین” مانند “ایرلندی” یک درام مافیایی قدرت رسوخ ظاهرا مشروع جامعه—ورزش حرفه ای و رسانه ای پیچیده اطراف آن—و خشونت آمیز حکومت از جرایم سازمان یافته است. مرکزی plotline از فیلم قبلی است لا Motta را vaunted استقلال; او و رز به شهرت در یک رابطه جنسی خشن قومی-ایتالیایی در محله برانکس که در آن انجمن بودند برجسته و آشنا. اگر آنها سعی می کنید برای فریب لا Motta را در مدار او حتی حاضر به معاشرت با آنها دانستن همه در حالی است که با وجود خود منادی موفقیت در حلقه آن خواهد بود تقریبا غیر ممکن است برای او را به مبارزه برای از میان قهرمانی مگر اینکه درباره تایید شده و مرتب توسط اراذل و اوباش. با اینحال او را نگه می دارد فاصله خود را; در ضمن جو طرح به پایان اجرا جرایم سازمان یافته با استفاده از اهرم های ورزشی خود و مربوط به سر و صدا از رسانه ها به امید وادار کردن حرفه ای مدیران’ دست در راه اندازی یک عنوان مبارزه با.

اما رابطه جنسی می شود در راه: دیدن Vickie در یک باشگاه شبانه در این شرکت از گانگستر که بوده ام و پیشنهادهای به لا Motta جو روش آنها را به شدت و سپس شروع یک مبارزه است که زمین او را در مشکل با اراذل و اوباش, رئیس, تامی, Como (نیکلاس Colasanto) که extorts تعهد از جو به لا Motta (که جو تماس “جک” در طول) به coöperate—که بدان معنی است که برای پرتاب یک مبارزه به نفع قماربازان. و با وجود خود و در نتیجه تعلیق توسط ایالت نیویورک بوکس کمیسیون برای تخلف La Motta در واقع خود عنوان شات و برنده است.

جهان کمی که لا Motta تعلق دارد—و در واقع بزرگتر از یک که به او متصل است—یک مرد و یک زن سفید مرد جهان. وجود ندارد یک زن در آن دیده می شود که چیزی جز یک زن خانه دار و یا یک وب نه تنها زن حرفه ای در چشم—و نه یک فرد از رنگ در هر نقطه در یک استخر عمومی حتی در یک جمعیت از طرفداران بوکس در حملات که در آن لا Motta حریف است و سیاه. (اولین شکست می آید در دست یک جنگنده به نام بیلی بین با بازی ادی مصطفی محمد; بزرگترین رقابت با Sugar Ray Robinson, بازی های برگزار شده توسط جانی بارنز.) لا Motta و دایره خود را به طور مداوم اشاره به بوکسورهای با یک نژادپرست لکه دار کردن; آنها استفاده جنسی تهمت زنان و مردان همجنسگرا; خام خود زبان بیان احساسات خام و نشان دهنده باریک دامنه تجربه خود را—و از بلامنازع, unreflective مفروضات تفکیک شده misogynisitc جهان است که در آن کار می کنند و رسانه ها که آنها مصرف می کند. و وجود دارد مقدار زیادی از غیر قومی nonsexual خشونت در زندگی روزمره خود را به عنوان: La Motta پرتاب در اطراف تهدیدات و القاب با یک تجاوز آشکار و بدون کنترل خصومت است که همچنین نشان دهنده مصونیت از مجازات که او خواسته—که در آن او می تواند آن را دریافت و یا دور با آن.

هنوز ثابت بوسیله اسباب گردنده از خشم است که مصرف La Motta در جهان گسترده تر و در حلقه مساوی توسط خود خرد خشم از درد و رنج خود را—که آن هم می شود آن را عالی بیان در بوکس. اسکورسیزی فیلم بوکس توالی با یک توهم کنتراست بالا پالت و در جنبشی closeups که ارائه ظلم و ستم و لذت در تحمیل درد مخرب دیوانگی و شور و عملا مسیح مانند آرامش در عذاب و فضل در رنج است. یک صحنه زمانی که لا Motta آماده برای یک وحشی ضرب و شتم توسط رابینسون او نشان می دهد که در یک terrifyingly بیمار تجلیل از انتظار درد است که او می داند که او به خوبی سزاوار برای درد که او باعث شده است که کسانی که نزدیک به او. این یک لحظه در عذاب وجدان است که می درخشد و عود تنها به طور خلاصه اما با شدت به سوختن یک سوراخ در روی صفحه نمایش.

فشرده, فشرده با استحکام که لا Motta را unilluminated غیرشخصی شخصیت تشکیل شده است که باعث می شود او را یک رمز و یا از درجه اعتبار ساقط اما distillationof بدترین جهان خاص او در زندگی و متناقض قهرمان که توانایی برنده شدن شهرت و ثروت از آن دسته از عناصر خود را کیفرخواست از جهان ، از استعاره از مبارزه برای موفقیت او در واقع دعوا; از یک ریشه جنسیتی جهان خود را می آید نفسانی possessiveness و توهم حسادت; از این دور از اخلاق سنتی می آید cavalier بی تفاوتی و ظلم و ستم مهار نشده; از ریشه های خود را در جامعه خود می آید قبیله گرایی; از رویای آمریکایی از یک خانواده مهاجر موفقیت همراه خواهد شد را به نفع خود به هر قیمتی; از فساد از موسسات می آید obliviousness به مفهوم عدالت یا انصاف. اسکورسیزی نیست نمایش بگذارد که در طی این فرآیند تبدیل یک مرد به یک گاو خشمگین, اما, نه, متحد عمل و شخصیت با محیط—به همین دلیل است که خیلی و خیلی از بهترین های “گاو خشمگین” است که کمتر از یک ماده از عمل از انفعال از انرژی پتانسیل از طوفان که دم به جای این که به راه انداخته است.

این فیلم سیاه و سفید پالت stylizes درام و خلاصه عمل جدا شدن آن از فوری تجربه و با تاکید بر استارک خطوط و اشکال در هزینه جزئیات ایده در جای خاص. “گاو خشمگین” است از اسکورسیزی فیلم قبلی و از تقریبا هر فیلم در هر زمان توسط خود سکون انتزاع و آرام. این ماده سبک است یکی دیگر از چیزی است که “گاو خشمگین” سهام در چهار دهه’ حذف و با “ایرلندی” و اسکورسیزی conjures ایده های خود را با یک شبیه چشمگیر استراتژی: این فیلم از نگاه و مکث از قدرت unexpressed و نمایش داده نشده از یک زندگی روانی است که گسترش فراتر از یک شخصیت افکار به اکو بیرون به عنوان مشترک دولت از همه چیز. طولانی طول می کشد و شامل بحث در نزدیکی-سکون در تعادل ترکیب است که بر فضای خالی قبل یا در پشت شخصیت های در حال شات (توسط فیلمبردار Michael Chapman) و ویرایش (بزرگ Thelma Schoonmaker) تاکید معلق لحظه—که terrifyingly تنش با خشونت که تغذیه آنها و برای آنها که دیر یا زود به شما بدهد.

وجود گسترده و تصور اشتباه است که اومانیسم در سینما است جدا از جزئیات دقیق از انگیزه های شخصی و تاریخ. این امر منجر به امری عادی توصیف حق رای دادن-مانند و یا فیلم های تجاری به عنوان “طرح محور” و هنری بلند پروازانه آنهایی که به عنوان “شخصیت محور” و به فرض که دومی متعلق به قلمرو احساسات ظریف و گسترده تر وجدان. به همین دلیل اسکورسیزی بهترین فیلم اغلب رسوا شدند. اسکورسیزی بزرگ شده با فیلم های هالیوودی از پنجاه اما او شروع به ساخت فیلم در نوزده-دهه شصت در زمان بالا مدرنیسم اروپایی و آمریکایی شاخه و بهترین فیلم منعکس کننده منحصر به فرد ترکیبی از این گرایش—محکم ratcheted و منطقی منسجم آنها با تکیه بر شخصیت و روانشناسی به عنوان صبرنجبوردس برای عمل است که با این وجود برتری شخصی خود را با جزئیات به توسعه از طریق زیبایی ایده های فلسفی دید.

این یک ظریف و دشوار است برای حفظ تعادل; آن می تواند شکست با افزایش به اندازه کافی بافت و جدا انتزاعی یا سقوط به صرف حکایت. اسکورسیزی حرفه ای است, به عنوان یک نتیجه شده است متنوع و ناهموار. زمانی که شرایط تولید—مانند ارتباط با تولید کنندگان و انتخاب مواد و بازیگران—در حال هماهنگ به خود audacities به عنوان آنها برای “گاو خشمگین” او باعث می شود فیلم هایی که باید چشمگیر و پا زدن کلاسیک فیلم های هالیوود و انتزاعی مدرنیته اروپایی فیلم از اول بلوغ با unhinged و فرانک احساساتی که به طور کامل اسکورسیزی خود و در عین حال نمونه ای از افراطی ترین انرژی خود را بار.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme