احیای فیلیس Schlafly در “خانم امریکا”

Mrs. America
کیت بلانشت را فیلیس Schlafly یک نقاشی با مداد رنگی, کابوس, قوس و juicily اردوگاه.تصویر توسط گلپر Alzona

شما به احتمال زیاد با آن آشنا خروج-نتیجه های نظرسنجی ها در سال 2016 که پیشنهاد کرد که پنجاه و سه درصد از سفید آمریکایی به زنان رای دادند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. ذهن هرگز که چنین نظر سنجی به شدت مبهم; آمار استفاده شد و بارها و بارها به عنوان مدرکی برای رد این فرض است که بسیاری از زنان می خواهم زن یک رئیس جمهور. از آن پس درون گرایی و غم و اندوه را ناشی از لیبرال ها بپرسید نه فقط چرا زنان سفید رای دادند برای مغلوب ساختن پیشی جستن اما چرا برخی از ما تا به حال به فکر آنها نیست. جدید FX سریال “خانم امریکا”ایجاد شده توسط Dahvi والر (“Mad Men”)—فراهم می کند پاسخ به هر دو پرسش در آن به شدت روانی پرتره از فیلیس Schlafly که مادر تعمیدی مدرن ضد فمینیستی جنبش با بازی ترسناک actressy جاذبه توسط کیت بلانشت. (او همچنین تهیه کننده اجرایی در این مجموعه است.) یک پر رو نه-قسمت دوره قطعه مورد مبارزه با بیش از تصویب اصلاحیه حقوق برابر “خانم امریکا” احساس می کند مانند محصول یک تغییر در سبک پاپ آگاهی فمینیستی: پس از کلینتون نقد ناجی مدل و صورتی-گربه-کلاه مقاومت است.

آن را آسان به تصور جایگزین “خانم امریکا”—یک sappier بیشتر راضی درام تاریخی است که ممکن است گرفته اند به عنوان افتتاح آن آخرین صحنه آزمایشی است که در آن در سال 1972 اعضای موسس ملی زنان سیاسی حزبی جشن در واشنگتن و دفتر فعال و سیاستمدار بلا Abzug (با بازی یک پر رو مارگو مارتیندیل). بلند پروازانه costuming و کلاه گیس جهت کمک به ما در شناسایی, در مخلوط, محبوب ترین پرستاران از موج دوم فمینیسم: گلوریا استاینم (رز بایرن) با موهای بلند او وسط جدا و خلبان عینک; Shirley Chisholm (Uzo Aduba) با سیاه و سفید-سالن پف کرده; بتی فریدن (تریسی آلمن) او بزرگ, مو آرام, skunklike با خاکستری است. سنا گذشت E. R. A. ارسال آن به دولت برای تصویب و Chisholm این کشور برای اولین بار, سیاه, کنگره اعلام کرده او پیشنهاد ریاست جمهوری. زنان نان تست به پیشرفت است قطع شده توسط یک کارمند تحمل مخالفان پژوهش: یک کپی از “فیلیس Schlafly گزارش” خبرنامه ماهانه منتشر شده توسط یک محقر در Alton, Illinois.

“چه کسی جهنم است فیلیس Schaffly?” فریدن تف, mispronouncing نام. لحظه ای که قطاری از رادیکال نخبگان را reflexive اخراج از جذبه سفید محافظه کاری است که همه قدرتمند تر است زیرا در این “خانم امریکا” ما در حال حاضر هشدار داده شده است. این مجموعه یک گروه خودرو با هر یک از قسمت های زیر یک شخصیت متفاوت اما باز با Schlafly—معرفی شده توسط m.c. در یک لباس شنای زنانه دوتکه رقابت در یک موسسه خیریه صندوق بیدار کننده به عنوان “همسر یکی از ما بزرگترین اهدا کنندگان خانم J. فرد Schlafly”—باقی می ماند و با او در سراسر. یک مادر از شش و یک رادکلیف فارغ التحصیل, او تا به حال موفق اجرا برای کنگره و حمل با هوا از خنثی جاه طلبی. در دیدار با Barry Goldwater در سی که در آن او امیدوار است به توصیه او در سیاست هسته ای او خواسته است به جای آن برای یادداشت برداری. Schlafly و شوهرش (John Slattery) قفل شده در یک نهفته, پیچ خورده, نبرد هوش اما در شب او به عنوان فشار وزن خود را روی نیازهای خود را برنده شوید. Schlafly مجموعه به عنوان خطرناک ترین نوع powermonger: یکی بدون قدرت.

هنگامی که آلیس (Sarah Paulson) یک نوع جانشین پدر برای اولین بار به ارمغان می آورد E. R. A. به او توجه این ادعا که libbers خواهد نیروی دختران خود را به پیش نویس Schlafly سرعت مونتاژ ارتش از زنان خانه دار که نمایش “حقوق برابر” را به عنوان یک ضمنی انتقاد از خود را انتخاب کند. Schlafly را “توقف E. R. A.” کمپین اراضی خود را در بحث نشان می دهد و در سالن سخنرانی; وسیع خود را در لیست پستی piques منافع رونالد ریگان که در حال اجرا برای رئيس جمهور. او جنگهای صلیبی برای محافظت از خانواده سنتی شامل سفر ساعت های طولانی و نوع صنعت است که به طرز مشکوکی به نظر می رسد مانند یک حرفه ای موفق; در ضمن او متکی بر او sister-in-law, النور (با خاموش و دل شکستگی توسط Jeanne Tripplehorn) و خندان ساله به مراقبت از کودکان. خوب زیستی-pic عملکرد قطاری از یک شخصیت تاریخی اما یک متعالی یکی می تواند به طور موثر از بین بردن او outdoing اصلی در حافظه فرهنگی ما. بلانشت را Schlafly یک نقاشی با مداد رنگی, کابوس, قوس و juicily اردوگاه.

مغلوب ساختن پیشی جستن در صحبت Schlafly تشییع جنازه در سال 2016 ظاهرا آگاه از بدهی خود را به او استراتژی وجود دارد مورب اشاره به مغلوب ساختن پیشی جستن در دوران “خانم امریکا”—در آخر Schlafly استقبال دو baby-faced وکلا به نام پل Manafort و راجر سنگ. اما این سری عمدتا اجتناب دلهره که سگ داستان سرایی از جمله درام به عنوان Ava DuVernay را 2019 “زمانی که آنها به ما مراجعه کنید” مستقر در پارک مرکزی هل دهنده صورت. روشن است که در آن همدردی نشان می دهد سازندگان دروغ و به عنوان prim staginess از Schlafly حومه جهان می دهد راه را برای آپارتمان ها در شهر نیویورک و دفاتر در واشنگتن فیلمبرداری گرمتر می شود—یادآور فردریک وایزمن مستند و پایکوبی-down-the-خیابان هفتاد درام. هنوز فمینیستی مبارزان کشیده شده با کمتر ويژگی و بیشتر احترام هستند به ناچار کمتر جالب است. Abzug است بازور yenta سنا ـــ حاضر به سازش به امن نر متحدان. تنها جمهوری خواه در کمیته های پارلمانی جیل Ruckelshaus (Elizabeth Banks) است که نمادی از مرگ قریب الوقوع از bipartisanship. ضعیف ترین خصوصیات این است که از spritelike استاینم که اصلی اضطراب به نظر می رسد که از ترس همسالان خود تحمل کند و او تنها به دلیل ارزش او را به عنوان جنبش را نماد و کسی که قوها را از طریق سری سیگار در دست چشم furrowed در telegenic غم و اندوه برای خواهر که آن را سخت تر از او.

قابل تشخیص ترین چهره های جنبش فمینیستی همواره سفید و “خانم امریکا” به خود می بالد در یاد ما چرا بدون همیشه کاملا redressing تعادل است. در یک صحنه استاینم استدلال می کند با “پول مرد” در خانمکه تمایلی به قرار دادن Chisholm در پوشش چون او را “کاهش فروش به خصوص در جنوب.” زمانی که Abzug, مشتاق به دردسر E. R. A. مبارزه به جورج مک گاورن ریاست جمهوری نامزدی admonishes Chisholm برای ادامه نمادین کمپین Chisholm پاسخ, شدت, “من نمی توانید در هر نقطه در این عمر در انتظار کسی اجازه.” اما Chisholm در واقعیت سرسخت مبتکرانه سیاستمدار را به تصویر کشیده است به عنوان یک egoless نمونه از وظیفه سیاسی. در ضمن افسانه ای وکیل Flo کندی, بازی های برگزار شده توسط دائمی دستکمگرفتهشده Niecy Nash, ارائه clapbacks به سیاه فمینیست به دنبال محروم کردن لزبین سیاه و سفید, از صفوف خود را. از روایت حاشیه او نشان دهندهاما نشان می دهد و اجازه نمی دهد او را زندگی می کنند و یا عشق.

هشتم قسمت است, به یاد ماندنی مجموعه قطعه: در کنفرانس ملی زنان در هوستون آلیس Schlafly را پیرو به طور تصادفی طول می کشد یک روانگردان و می رود از طریق شیشه به دنبال سرگردان به یک پیت سیگر آواز خواندن همراه با فمینیست. اما چیزی است که وجود دارد بیش از حد آسان در مورد رضایت به دست آمده از یک زن فرار Schlafly مدار هنگامی که زن در سوال یکی از نمایش چند شخصیت های داستانی. آلمن تصویر ميانسال فریدن معنوی بنیانگذار جنبش احساس می کند در مقابل, به شدت واقعی است. فریدن در میان برای اولین بار از فمینیست به Schlafly به طور جدی توافق به بحث او در دانشگاه ایالتی ایلینوی — و نه فقط به این دلیل او احساس می کند یک اخلاقی ضروری برای سرکوب Schlafly افزایش اما از آنجا که او می بیند این رویداد به عنوان فرصتی برای بازیابی شهرت او از دست داده است به جنبش جوان, آمار و ارقام در درجه اول استاینم. در یک صحنه ما به عنوان دیده بان فریدن آماده شدن برای یک تاریخ, باز گنجه و برق دار گل چاپ لباس است که او سال قبل از آن یک بحث نشان می دهد. لحظه ای آرام و تقریبا تابو. فریدن ممکن است مبارزه برای برابری, اما او نیز یک زن که مایل به یاد داشته باشید آنچه در آن احساس می کند مانند به ستایش شود. ♦

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.ly

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>