شکسپیر نوشت: او بهترین کار را در طول یک طاعون

الیزابت تئاتر بودند غالبا توقیف در لندن در طول شیوع طاعون که ادعا می کرد تا به یک سوم از جمعیت شهر است.کتی Willens / AP

همانطور که با همه چیز است که coronavirus برگ در پی آن تعلیق عملیات توسط عمده ترین سالن های تئاتر در سراسر کشور احساس حقیقی—هر چند مطمئنا هر دو اجتناب ناپذیر و لازم است—و به پیروی دیروز اعلام کرد که برادوی را با خاموش کردن چراغ های خود را حداقل برای ماه آینده. تنها دو روز قبل از تولید کننده اسکات رودین تا به حال ارائه شده 50 دلار تخفیف بلیط خود را به برادوی را نشان می دهد از جمله داستان وست ساید و کتاب مورمون. “من نمی توانم وانمود کنم که تئاتر بزرگ است نوش دارو ما منتظرش بوده ام اما در عین حال همه ما می تواند استفاده از یک چند دقیقه به دور از اخبار شب” رودین گفت: در آزادی مطبوعات بنحوی که خود را نشان می دهد ممکن است در برخی از فرم ارائه حداقل عاطفی تلقيح از یک بیماری همه گیر.

آیا تئاتر را فراهم می کند سرگرم کننده انحراف از “اخبار شب” و یا ممکن است علت بیشتر رنج می برند اما یک بحث است که می رود حداقل به شکسپیر روز. الیزابت تئاتر بودند غالبا توقیف در لندن در طول شیوع طاعون که ادعا کرد که نزدیک به یک سوم از جمعیت شهر است. رسمی حکومت بود که یک بار مرگ و میر بیش از سی هر هفته اجرای برنامه لغو خواهد شد. (به عنوان یک نوزاد شکسپیر خود را به سختی جان سالم به در شیوع است که خود را به قتل خواهر و برادر بزرگتر.) مانند نیویورک فرماندار اندرو کومو که ممنوع تجمعات بیش از 500 نفر لندن مقامات در قرن 16 نگران است که مردم هجوم آوردند به شهر به “دیدن certayne مرحله نمایشنامه” خواهد بود “نزدیک pestered با هم در romes” ایجاد معنی است که “به موجب آن بزرگ infeccion با طاعون و یا برخی از دیگر infeccious بیماری ممکن است افزایش یابد و growe به بزرگ hynderaunce از ثروت مشترک از این citty.”

در دهه اول پادشاه جیمز اول به سلطنت طاعون بدان معنی است که در لندن تئاتر شد و به احتمال زیاد بسته بیشتر از آنها باز بود و شکسپیر وسعت شاه مردان تا به حال به در تکیه سلطنتی هدیه و استانی تورهای به جای خود را از دست داد ، (هیچ گونه شانس و اقبال برای برادوی را نشان می دهد در تور; خانواده من بلیط برای منجمد لغو شد—متاسفانه? شکر خدا?—این آخر هفته در اورگان که در آن فرماندار ممنوع کرده است تجمع بیش از 250 نفر است.) در سال لیررا محقق جیمز شاپیرو اشاره می کند که در حال تولد اپیدیولوژی نیست تنها کسانی که سرزنش گسترش بیماری در گردشگران و تنفس در هوا ناپاک در محصور مکانهای تفریحی; افراطیون مذهبی نیز پس از تئاتر ادعا اخلاقی: توهین به مقدسات, فحشاء, cross-dressing. یکی الیزابت واعظ اعلام کرد که به دلیل “علت آفت گناه است” و “علت گناه در حال پخش” و سپس “علت آفت در حال پخش.”

برعکس آفت ممکن است باعث پخش. آن را مدت طولانی است که فکر می کردم که شکسپیر تبدیل به شعر هنگامی که طاعون بسته تئاتر در 1593. که زمانی که او خود را منتشر محبوب روایت شعر ونوس و آدونیسکه در آن الهه التماس یک بوسه از یک پسر زیبا “به درایو عفونت از سال خطرناک” برای او ادعا می کند “طاعون است طرد می خواهم با تو نفس.” عشق و شعر, به نظر می رسد می تواند موجب توسط طاعون و اغوا کننده فانتزی اجرا می شود—حتی درمان آن. اما شاپیرو نشان می دهد که یکی دیگر از بسته شدن تئاتر در سال 1606 اجازه شکسپیر یک بازیگر و سهامداران در شاه مردان برای به دست آوردن بسیاری از دراماتیک نوشتن انجام می شود, جلسه تقاضا برای پخش در فصل تعطیلات شلوغ و در دادگاه. با توجه به شاپیرو او نوتبوک King Lear, مکبثو آنتونی و کلئوپاترا که در آن سال.

با توجه به این که طاعون به خصوص نابود جوان جمعیت آن نیز ممکن است از بین برود شکسپیر تئاتر رقبا—شرکت های پسر بازیگرانی که تحت سلطه اوایل قرن 17 مرحله و می تواند اغلب دور با بیشتر طنز سیاسی خطرناک در محصولات از خود رقبا. شکسپیر شرکت داخلی Blackfriars تئاتر در سال 1608 پس از پیشرو پسر شرکت فرو ریخت و شروع به انجام تیره تر پیشرو محصولات سرمایه گذاری در یک سهم بازار است که به تازگی در دسترس است. در علاوه بر این به فرصت های کسب و کار طاعون ارائه قدرتمند سهام چشمگیر استعاره. به عنوان شاپیرو اشاره به مراجع طاعون و آن متلاطم زخم به نام “خدا را نشانه” در سطح شکسپیر اسکریپت ها از این دوره است. در آنتونی و کلئوپاترایک سرباز رومی معتقد است که شاگردانش را با کرایه “مانند رمز می طاعون / که در آن مرگ و مطمئن است.”

شبح از یک قرن 17 طاعون قربانی ثابت تونی کوشنر را فرشتگان در امریکا: هزاره رویکردهایاحتمالا بهترین و شناخته شده کار می کنند در دهه های اخیر به, پاسخ به یک طاعون—ایدز که پاره پاره از طریق برادوی در 1980s. کوشنر HIV-مثبت, قهرمان, قبل, والتر, است, بازدید, توسط اجداد خود را قبل از Priors که به او بگویید از “پر از لکه هیولا” آنها مواجه شده و در اوایل دوره و آماده شدن او را برای وحی آمده است. فرشته که سقوط را از طریق قبل را سقف در پایان بازی نوید یک دوره دردناک تجدید—هر دو برای ایدز بازماندگان و برای تئاتر جامعه ای که بسیج در سراسر کوشنر ، قرمز-ribboned سازمان برادوی مراقبت/سهام مبارزه با ایدز در حال حاضر به شرح زیر بسیاری از برادوی عملکرد با جمع آوری کمک های مالی تجدید نظر شود. اگر طاعون می تواند یک بازی شاید یک بازی می تواند کمک به جلوگیری از طاعون.

ترس است که باقی می ماند این است که بسیار با کیفیت که تئاتر زنده است جشن—جوامع آینده هم شاهد داستان انسان پاسخ در بدن همزمانی با خنده اشک های بافتی و سرفه—می تواند سرعت بخشیدن به آن در معرض خطر است. در شکسپیر رومئو و ژولیتنوشته شده و فقط پس از پایان 1593 شیوع کاذب که قرار است برای گفتن رومئو که ژولیت است تنها تظاهر به مرده می شود مانع از ارائه پیام خود را چرا که او را قرنطینه با یک همکار کشیش که کمک به بیمار: “جستجوگران شهر / مشکوک است که ما هر دو در یک خانه / از کجا عفونی طاعون آیا سلطنت / مهر و موم کردن درب و نمی خواهد اجازه دهید ما جلو.” رومئو می شود هرگز این پیام البته و او جان خود را قبل از ژولیت زنده.

تطبیق شکسپیر بازی به صورت موزیکال سمت غرب داستاناین نمایشنامه آرتور Laurents فکر می کردم که طاعون بود خیلی محتمل یک contrivance را در مورد فاجعه است. در Laurents نسخه او بازنویسی پایان دادن به طوری که ماریا رسول—پسر عموی او آنیتا—است رد شده توسط تونی نژادپرستانه بگیرید و یاد دهید که حمله به او. شما می توانید ببینید که حمله به تحصن در گرافیک, جزئیات پیش بینی شده در صفحه نمایش ویدیو در اسکات رودین را برادوی تولید. اما به عنوان coronavirus اسپرد قرنطینه پیچ و تاب و طرح که Laurents تحقیر ممکن است به نظر می رسد بیش از حد قابل قبول است. و یک صفحه نمایش به زودی ممکن است تنها راه برای دیدن تراژدی شکسپیر درک قرن ها پیش.

البته این نه تنها جمعی از روایات که از دست داده بلکه معیشت هزاران نفر از تئاتر کارگران در سراسر کشور است. شکسپیر مدل را فراهم می کند کمی آرامش: نوشتن در حالی که شما صبر از بسته شدن; تکیه بر مشتریان ثروتمند برای کمک مالی; بهره برداری از رقبای خود مرگ. اما شاید او نقش خود را در ارائه یک درمان. من می خواهم برنامه ریزی شده به دانش آموزان در Linfield جایی که من Shakespeare, استاد, به یک اقتباس جدید از اندازه گیری برای اندازه گیری در کیف و چمدان تئاتر در اورگان در این آخر هفته. در عوض ما به دنبال آن هستید تئاتر منجر شود: “ما در حال ادامه برای شستن دست ما (à la Lady Macbeth) به عنوان اغلب به عنوان ما می توانیم.”

امیدوارکننده ترین درس از شکسپیر دوران است که playhouses احتمال زنده ماندن و بازگشایی دوباره و دوباره. چه نقش به انجام زمانی که آنها انجام دهید ؟ وجود دارد به طور طبیعی شده است توجه زیادی به نائومی والاس 1997 بازی در مورد طاعون, یک کک یدکیتلخ تشخيص جنسيت و شکافهای طبقاتی که پارگی مانند یکی از خدا نشانه هنگامی که غریبه ها قرنطینه می شوند با هم در 17 قرن لندن است. اما من می خواهم به معرفی یک بازی در مورد جوامع از مراقبت است که فرم در بحران آب با قاشق مربا خوری, Quiara Alegría Hudes 2012 جایزه پولیتزر برنده است. Hudes رشد در فیلادلفیا به عنوان ایدز و کرک ویران محله و دو موچین از جنگ عراق و به اصطلاح جنگ با مواد مخدر ارائه شده قهوه ای مردم یکبار مصرف. به جای ناامیدی او ارائه می دهد یک چشم انداز بازیابی. این بازی است که در یک اتاق چت آنلاین برای ترک معتادان و سپس نشت به کثیف, جهان فیزیکی به مجازی آشنایان یاد بگیرند و به حمایت از یکی دیگر بدن نیاز دارند. آن را به پایان می رسد با یک صحنه فوق العاده ای از شستن دست—و نه به عنوان کفاره گناه یا احتیاط لازم اما به عنوان یک آیین شفا است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>