“شرلی” و “گسترده از شب” بررسی

shirley
الیزابت ماس ستاره به عنوان نویسنده شرلی جکسون در Josephine Decker فیلم.تصویر توسط Deanna Halsall

عنوان Josephine Decker جدید فیلم “شرلی,” اشاره دارد و نه به رمان که نام شارلوت برونته و نه در کمی متفاوت ورید به شرلی تمپل که گودی-طراحی حرفه ای در حال حاضر به نظر می رسد فراتر از باور است اما به نویسنده شرلی جکسون. او indelibly مرتبط با نیویورکرکه در آن او بیشتر affronting داستان “قرعه کشی” برای اولین بار منتشر شده در سال 1948 باعث هزاران نفر از خوانندگان به رها کردن چاقو کره. او نوشت: reams اعم از داستان های دیگر به علاوه نیم دوجین رمان مانند “Hangsaman” (1951) و “فراموش نشدنی از خانه تپه” (1959). او ستاره تاریک همچنان به صعود احضار ارزشمند بیوگرافی توسط اموزش فرانکلین “و نه خالی از سکنه زندگی” و بیشتر مغرور ارائه “شرلی” توسط سوزان شال Merrell که با استفاده از تکه جکسون تجربه نه او ساینده ازدواج به منتقد ادبی استنلی هایمن به سبب وجود یک اثر داستانی است. و که است این کتاب که دکر انتخاب کرده است را به روی صفحه نمایش. مال ما نیست به همین دلیل است.

جکسون است با بازی الیزابت ماس که داشتن حاکم بر “خدمتکار داستان” در تلویزیون در حال حاضر اولین انتخاب از مدیران که زحمت کشیدن و مشکل دار. به “شرلی” او آشنایی هر دو بلند و نیش و همچنین به عنوان یک جفت از عینک ضخیم و یک thrumming—و تخلیه ناراحتی است که به ندرت اجازه می دهد تا. بسیاری از این فیلم در مجموعه Bennington, ورمونت, آن شرلی شروع به کار در “Hangsaman” و در جایی استنلی (Michael Stuhlbarg) آموزش در سازمان ، وجود دارد اگر شایعه درست می شود, او ورزش را با اتهامات عنوان شده علیه. او یک انبوه ریش ستمکاران لبخند و زمانی که ما برای اولین بار او را ببیند جشن تاج گل پیچک wreathing پیشانی خود را. شد دوربین به حرکت به سمت پایین ما را بدون شک رعایت خود cloven سم است.

طرح ابداع شده توسط Merrell در رمان تبدیل می شود در مقدمه به هایمن خانواده از زن و شوهر دیگر: فرد Nemser (لوگان لرمان) یک جوان, استاد و رز (اودسا جوان) خود عروس جدید است که با کودک است. “من امیدوارم که آن را مال شما” شرلی سخنان به فرد در میز شام unsheathing چنگال خود را بدون ado. رز در ابتدا و طبعا نگران چنین رویکردی; به عنوان ماه خزیدن توسط این دو زن قرعه کشی نزدیک است. “من یک جادوگر هستم آیا کسی به شما بگویم؟” شرلی می گوید و گل رز به زودی هوا قطره به نقش شاگرد جادو یادگیری به سرزنش اخلاقی fecklessness خود menfolk و به دور تراشه در هنجارهای اجتماعی. در یک مهمانی به میزبانی همسر رئیس شرلی هرچه شراب قرمز در جلوی نیمکت و ساعت—یا تصور او protégée بی سر و صدا حذف ساندویچ در فرش.

فقط یک سوال: از کجا هستند و بچه ها ؟ در Hymans تا به حال چهار فرزند سه زمان که “Hangsaman” منتشر شد. اگر آنها airbrushed از “شرلی” (حتی به عنوان داستانی Nemsers مصرانه خواست به وجود) باید آن را به خاطر آنها خواهد بشدت ناراحتی خلقی که دکر تلاش. جکسون با توجه به شرح حال, “دوست داشتم اتاق که پر از کتاب و گربه و رنگ و نور خورشید” اما تنها کتاب آن را به فیلم به علاوه یک گربه سیاه و سفید البته با توجه به witching hour. خطوط تحویل داده یا snappishly یا با بی توجه مکث. “آنها صحبت کنید. در مورد من. در شهر” شرلی می گوید. در یک نقطه افزایش می یابد خود را در سامانه طبقه با چشمان باز و, در نورد است. تندر سقوط خارج است. دوربین lurches وری مانند یک مست. کمک!

هیچ کس نمی تواند سوال طبقه خلاق را چنین آزادی با حقیقت است. فیلم زندگی می کنند و رشد در بی مسئولیتی است. چگونه عجیب و غریب آن را احساس می کند هر چند که کمی به نظر می رسد آزاد در این فرآیند است. جکسون کتاب مقالات در داخلی سوء استفاده “زندگی در میان وحشیان” (1953) و سرشار از کمدی از والدین ناگوار جذاب مکمل نه خجالت به او قلمزن قصه از خفقان و خوفناک. “شرلی” با کنتراست کت او در گوتیک بیش از حد به عنوان اگر لعاب ژامبون و از طنز به ندرت یک تکه باقی مانده است. به عنوان یک قسم از شیفتگان “هواپیما!,” من خودم دعا که یک بار فقط یک بار او را مطلق عبارت “و همین حالا با من تماس شرلی” در نتیجه خارق حجاب از دل تنگی از بالا به پایین. متاسفانه آن نمی شود.

وجود چنین شهر به عنوان Cayuga, New Mexico, اما به لطف “گسترده از شب” ما احساس می کنیم ما می دانیم که آن را به خوبی. ما می دانیم که جمعیت آن کمتر از پانصد; که در آن ایستگاه رادیویی است WOTW, کارکنان توسط یک شخص جوان به نام اورت اسلون (جیک هوروویتس); و که نصب کردن کراکر (سیرا McCormick) که دارای یک شغل پاره وقت در کلید در تلفن شانزده سال با پسر عموی خود به نام اتل و یک نام تجاری جدید ضبط صوت. همه در Cayuga به نظر می رسد که هر کس دیگری و در شب زمانی که فیلم می گیرد بسیاری از همگان در دبیرستان حمایت خود را از تیم بسکتبال این دولتمردان در یک بازی بزرگ است. بنابراین در این شهر احساس می کند نوع ترک به عنوان اگر آن را در حال انتظار برای چیزی.

پری یک علم است مهره در خفاش بال عینک. (اورت به طور طبیعی ترجیح Buddy Holly نگاه کنید. در عینک سهام شرلی جکسون که برخی از رقابت جدی است.) عصر من حدس میزدم که دیر نوزده-پنجاه پس از Sputnik و صحبت از فضا در هوا است. پری خوانده شده مجلات مانند مکانیک مدرنو لرزش به آینده است که آنها وعده داده است. در سال 2000 او می گوید اورت شما “مینیاتور تلویزیون صفحه نمایش و شما می توانید آن را نگه دارید در جیب شما بنابراین شما می توانید در تماس با دوستان خود را در رم و یا نیویورک.” تنها بودن است که “اگر شما در تماس با دوستان خود و او جواب نمیده و سپس شما می دانید که آنها مرده است.” که بدان معنی است که Fay آماده است و در ابتدا هنگامی که یک تماس می آید از طریق کلید. نه به طور منظم صوتی—بیش از یک جویدنی لکنت صدا. غیر دوستانه ، کسی ذکر یک سنجاب که کمی از طریق سیم تا در مدرسه تا شاید این همان مخلوق. شاید آن نیست.

این فیلم به کارگردانی اندرو پترسون هر چند من سر در گم اگر من می تواند نقطه او در اعتبارات یا در آغاز یا در پایان. هنوز هم آنها را در لیست نحمیا ناکس به عنوان “Assisant, ویرایشگر” بدون “t” و حسن نیت ارائه میدهد با تشکر شیرینی کلبه و Carla را حواس پرت زیستن سالن در ویتنی تگزاس که در آن بخش عمده ای از اکشن فیلم برداری شده بود. کل شرکت احتمالا هزینه کمتر از یک درصد از بودجه, می گویند “پیشتازان فضا فراتر” (2016) و پترسون نشان داد که برای برخی از سفر عکس های دوربین نصب شده بر روی go-kart اجرا شده توسط Whitney بچه هجده. اما در اینجا چیزی است: یک خاطره از “پیشتازان فضا فراتر از” شده است جراحی استخراج از هیپوکامپ در حالی که “قریب به اتفاق از شب” است که بیشترین جذب تکه های کوچک مقیاس علمی تخیلی—بهترین پس از “هیولا” (2010) برای اطمینان حاصل کنید—به آن شده است امتیاز من به مکیده می شود. به عنوان اورت می گوید: “اگر چیزی وجود دارد در آسمان, من می خواهم به می دانم.” در اینجا همان.

وجود دارد flickers از در-جوک. قهرمان نام اشاره ای به این بازیگر اورت اسلون آشنا از “چاقوی بزرگ” (1955) و “Somebody Up There Likes Me” (1956). و “گسترده از شب” قاب به عنوان یک قسمت از مجموعه تلویزیونی “پارادوکس تئاتر”—”بین منطق و اسطوره” ما را یاد بگیرند و به وضوح مدل در “منطقه گرگ و میش” که برای اولین بار به نمایش در آمد و در سال 1959. در عین حال پترسون است که هیچ spoofer و فیلم خود را یک مراقب ترکیب گرانش و وزوز. بی ارزش پچ پچ در میان هر قوم Cayuga است آمیخته با بیمار طول می کشد که در آن یک شخصیت واحد می گوید از وقایع گذشته. ما از شنیدن بیلی (بروس دیویس) که خواستار به WOTW و بازگو زمانی که در نظامی, جزئیات, او کمک کرد برای ایجاد یک ساختار بزرگ برای مسکن مرموز هنر و صنعت است. سپس ما Mabel هستند (گیل Cronauer), یک خانم مسن در 1616 چنار که پسر کوچک جرأت را به تاریکی طولانی در پیش بود و او ادعا می کند “گرفته تا از این زمین است.”

ما فکر می کنم از پسران دیگر: کسی است که روحیه در “برخورد نزدیک از نوع سوم” (1977) و یا یک در شروع “مهاجمان از مریخ” (1953) که جاسوسان یک بشقاب پرنده از پنجره اتاق خواب خود را. “قریب به اتفاق از شب” متکی پری مسن تر اما کمتر مشتاق شاهد. در McCormick خوب عملکرد او نوبت ترین هدف از شنوندگان زمانی که مورد نیاز و همچنین شلوغ ترین زنبور عسل. (“من هرگز سوار ماشین من فقط راه رفتن در همه جا!”) وجود دارد یک صحنه شگفت انگیز است که در آن دوربین به عنوان اگر به چالش کشیدن پری به یک مسابقه می کشد دور از او و از طریق درب از تلفن و قبل از snaking سریع و پایین در امتداد خیابان اصلی Cayuga پس از آن از طریق حیاط و باغ و پیچ در پیچ تا در میان مشاهیر بسکتبال. یک تور با راهنما شما ممکن است می گویند به کل یک راه زندگی است. علائم کامل به توالت رفتن.

این است که زندگی تحت تهدید واقعی? در حال شوروی در آینده به عنوان اورت می گوید ؟ چگونه در مورد نیروهای دورتر از دور ؟ نسبت به پایان پیدا کنیم و با کمک جلوه های ویژه اگر بخشی از من خواسته ما نیست. این فیلم ممکن است ارزان تر هنوز هم من روی چیزی حساب کردن; پترسون می تواند صرفنظر از اثرات نجات داد و خود را یک اصلاح در حواس پرت زیستن. بنابراین به طرز ماهرانه ای به او جستوجو کرد قدرت پیشنهاد خرید و فروش در glimmers و snatches که این ایده از یک راه حل احساس می کند کار برکنار شده است. آنچه مهم درباره اورت پری و همکار خود-آمریکایی است ولع مصرف خود را به این باور به ترس تحت گسترده ای از شب که کسی در آنجا نمی مانند آنها. که به اندازه کافی. ♦

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>