شش روش‌ها می‌توانید دریافت کنید اضافی پژو 205 تقویت شده در حالی که خرج کردن خیلی کمتر

غربیلک فرمان اين خودرو با نمونه 207 RC تعویض شده و بسیار خوش دست تر است. نمای عقب تیپ RC تفاوت زیادی با نمونه

توسط مدیر سایت در 6 اردیبهشت 1402

غربیلک فرمان اين خودرو با نمونه 207 RC تعویض شده و بسیار خوش دست تر است. نمای عقب تیپ RC تفاوت زیادی با نمونههای دیگر ندارد، تنها میتوان به سیستم اگزوز متفاوت با سر اگزوزهای دوبل آن و یک بالچه که تأثیر بسزایی در زیبایی این خودرو گذاشته است، اشاره کرد. ولی این اگزوز دولول استیل به همراه بالچه کوچک و آنتن کوتاه انتهای سقف است که RC را به یک خودروی خاص تبدیل میکند. با حدود هزينهي 80 تا 90 ميليون تومان ميتوان يک RC فول را جمع کرد که پرداخت چنين هزينۀ زيادي تنها از يک عاشق 206 بر ميآيد. 206 با اين موتور شتابي در حدود 7.4 ثانيه براي 0 تا 100 ميتواند داشته باشد که با همين شتاب ميتوان خيلي از غولهاي بازار ايران را شکست داد. طبيعي است که اين همه قدرت را نميتوان به يک جعبه دندۀ معمولي انتقال داد چراکه جعبه دادههاي موجود در تيپهاي ديگر توان تحمل اين قدرت را نداشته و فقط باعث تلف شدن قدرت موتور ميشوند. البته تیونیگ کارها حتی قدرت فعلی این پیشرانه را راضی کننده نمیدانند و دست به ارتقای آن میزنند.

لنتهای بهکار رفته در صفحه کلاچ از جنس گرافیت هستند که ضمن مقاومت حرارتی بالا، قدرت اصطکاک بیشتری دارند و بههمین دلیل نیمکلاچ کردن با این خودرو کار دشواری است زیرا صفحه به محض نزدیک شدن به فلایویل، با آن کوپل شده و یک شتاب ناگهانی را ایجاد میکند.اکسل عقب استاندارد تیپ 5 بنا به دلایل مختلف از جمله ثبات بهتر خودرو و ترمزهای دیسکی، با نمونه بهکار رفته در RC تعویض شده است. جعبه دنده آن 6 سرعته خطی بود. دنده ای ساده ، دنا پلاس اتوماتیک ساده ، دنا 1.7 لیتر ساده ، رنو پارس تندر ساده ، رنو تندر وانت ، رنو تندر 90 ساده ، رنو ساندرو اتوماتیک ، رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک ، رنو ساندرو استپ وی دنده ای ، رنو ساندرو دنده ای ، رنو سیمبل LE ، رنو سیمبل PE ، میتسوبیشی گالانت GTI و وانت آریسان ساده می باشد . این خودرو شاید جزو خودروهای کلکسیونی رنو محسوب میشود چرا که فقط در 500 نسخه تولید شده. موتور TU3 و جعبه دنده 5 سرعته از ویژگیهای فنی این تیپ است. به طور کلی شرکت تیونینگ خودرو ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های 206 تیپ 3 با ایسیو والئو J34 این لینک را داراست.

مدل XR با موتور 1.4 لیتری محبوبترین مدل این ماشین به شمار میرود. رو جداگانه تهیه کردم که باز موتور خریداری شده به تهران نرسید و این بار مجبور به خرید یک دستگاه 206 RC اوراقی از دبی و انتقال کامل ماشین به تهران شدم که بعد از رسیدن ماشین به گاراژ شروع به باز کردن کلیه قطعات از روی RC و بستن آن بروی ماشین خودم که اتفاقا همین موضوع باعث شد که ماشین بطور کامل تبدیل به یک RC چهار در شود ! در کابین، قطعاتی شامل دستگیره درها، پره های دریچه کولر، شستي ترمزدستی و درِ داشبورد از جمله تغییرات ظاهری آن محسوب می شوند. اما از نکات منفی قابل توجه در کابین، کیفیت نسبتاً پایین متریال مصرفی است. درود بر شما پژو 405 TU5 دارم اما درون سربالایی ها کم مـیاره،و خوب گاز… ایران راهی بود برای صدور پژو SD به کشورهای ترکیه، روسیه و الجزایر. پژو این خودروی کوچک و خوش ساخت خود را برای شرکت در گروه B ارتقاء داد و وزن را تا ۸۹۰ کیلوگرم رساند. پژو به این خیال بود که این 106 و مدلی که دو سال بعد به جای 309 معرفی شد، یعنی پژو 306، دست مردم را برای انتخاب باز میگذارند و فروش خوبی خواهند داشت و در این صورت میتواند کم کم 205 را کنار بگذارد.

زیرا در پژو 206 نیز که پس از 205 به بازار معرفی شد هم این مشکل وجود دارد. این خودرو به دلیل کوچک بودن صندوق عقب 206، در سال 2006 معرفی شد. این خودرو در لیست برترین خودروهای اسپرت دهه 80 و نیز برترین خودروهای اسپرت قرن بیستم جای دارد . ۲۰۵ همان پژو نام آشنای ایرانیها است که در یک برهه زمانی کوتاه در دهه ۷۰ وارد کشور میشد. با آمدن خودروهای 4 چرخ متحرک در رالی همانند پژو 205 که برای مقابله با رنو 5 ماکسی ساخته شده بود و ظاهر آن نیز کپی برداری از رنو بود ، رنو 5 مجبور به ترک مسابقات شد چون خودروهای 4 چرخ متحرک در زمین های خاکی بهتر عمل می کردند ، هر چند رنو همچنان در آسفالت بهترین بود و افسانه بیش از یک دهه یکه تازی خود را اینجا کلیک نمایید برجای گذاشت . سپند که در کیفیت به سطحی بسیار پایین ، چه از لحاظ بدنه و چه تولید و بخش فنی آن سقوط کرده بود به نسبت از فروش خوبی برخوردار بود . در دنیای حرفهای تیونینگ رسم است که اگر خودروی از نظر فنی و قوای محرکه ارتقاء پیدا کند، به همان میزان نیز باید ترمزهایش بهینه سازی شود زیرا کنترل یک خودی قدرتمند با ترمزهای ضعیف کاری نشدنی است.بههمین دلیل تیونر بوستر و تعدادی از متعلقات سیستم ترمز را با نمونههای مورد استفاده در مدلهای RC جایگزین کرده است که میتواند به خوبی خودرو را متوقف کند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اطلاعات بیشتر لطفا از صفحه ما بخواهید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 6 اردیبهشت 1402


avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 7 اردیبهشت 1402