کشش نظم بین المللی به نقطه شکستن آن

H. آرمسترانگ رابرتز / ClassicStock / گتی

در این مرحله در COVID-19 گیر قطعیت غالب است. بزرگترین خطا که ژئوپولیتیک تحلیلگران می توانید ممکن است باور که بحران خواهد بود بیش از سه تا چهار ماه به عنوان رهبران جهان بوده است یادآوری میکند. به عنوان مستند در اقیانوس اطلس و در جای دیگر عمومی-کارشناسان بهداشت و درمان یک مورد فوتی و فوری است که COVID-19 می تواند با ما در یک راه یا دیگری تا زمانی که یک واکسن می آید در بازار و یا گله ایمنی به دست آورد—هر دو است که می تواند 12 تا 18 ماه مگر ما خوش شانس با درمان و یا درمان موثر قبل از آن. یک بحران است که احتمال بیشتری نسبت به نه می تواند کشش نظم بین المللی به نقطه شکستن آن. حتی پس از یک واکسن در دسترس است زندگی نمی خواهد به بازگشت به حالت عادی. COVID-19 نبود black swan و نمی خواهد آخرین بیماری همه گیر. عصبی جهان را برای همیشه تغییر داد.

COVID-19 چهارم عمده ژئوپولیتیک شوک در چند دهه. در هر یک از سه قبلی تحلیلگران و رهبران به شدت دست کم در دراز مدت تاثیر خود را در جامعه و در جهان سیاست است.

پایان جنگ سرد بود یک رویداد مهم اما چند شاهد دوران هژمونی آمریکا و رفاه است که دنبال (اواخر Charles Krauthammer یک استثنای قابل توجه). در سال 1992 ریاست جمهوری اولیه یکی از برجسته دموکرات نامزد پل Tsongas بود به عنوان مبارزات انتخاباتی خود شعار “جنگ سرد است و ژاپن به دست آورد.” که ایالات متحده و رنج از طریق رکود را دیدم راس پرو را قوی ترین شخص ثالث پیشنهاد از دوران مدرن بر روی پلت فرم از بدبینی در مورد این کشور مسیر است.

حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان موثر به پایان قرن 20th اما در آن زمان بسیاری از تحلیلگران استدلال می کنند که در دراز مدت تاثیر ژئوپلتیک محدود خواهد بود. برای مثال مایکل هوارد برجسته جنگ تاریخی در دانشگاه آکسفورد گفت که در حالی که تهدید تروریستی “هرگز به طور کامل از بین برود من شک دارم که یک بار ما را شکار کردن در حال حاضر بسیاری از توطئه گران جهان را به بازگشت به کسب و کار به عنوان معمول است.” بسیاری از دیگران را پیش بینی تغییرات چشمگیر, البته, اما چند اعتقاد بر این است که ایالات متحده خواهد بود که هنوز هم جنگ در خاورمیانه تقریبا دو دهه بعد از آن که هواپیماهای بدون سرنشین خواهد انقلابی در جنگ است.

سیاست گذاران آمریکایی نیز دست کم گرفت بحران مالی 2007-09 زمانی که آنها تصمیم گرفتند به اجازه لیمن برادرز در سپتامبر 2008 به اشتباه فرض که تصمیم نمی خواهد باعث فروپاشی شرکت های دیگر. مقامات اروپایی تصور می کردند که بحران ساخته شده در ایالات متحده و نمی خواهد تحت تاثیر بازارهای مالی جهانی و رد هر گونه نگرانی که منطقه یورو ممکن است به خود آسیب پذیری. همکاری میان G20 متحده به خصوص ایالات متحده و چین در پاسخ به بحران کور بسیاری به دوران بزرگ-قدرت رقابت بود که در مورد به آشکار شدن و همچنین گرایش ناسیونالیستی است که می تواند نگه دارید در بسیاری از دولت ها. به عنوان مورخ آدم Tooze معتقد است در سال 2012 موج پوپولیستی حال زوال یافت اما بزرگترین شوک—مبارزه با تروریسم در اروپا و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتخابات—ذخیره کردن در آینده است.

در حال حاضر COVID-19 همه گیر شدید عمومی-سلامت اقتصادی و ژئوپولیتیک انشعابات و بسیاری از کسانی که نتایج بستگی دارد که چگونه بلند جهان خواهد بود در این دولت به حالت تعلیق. اگر بحران طول می کشد برای چند ماه اقتصاد را به خوبی ممکن است به گزاف گویی به سرعت به عنوان تقاضای کل می گرداند.

اما در یک بحران کشور پدیدار خواهد شد عمیقا تغییر کرده است. هیچ کس نمی داند که دقیقا چگونه اما حدس تحصیل امکان پذیر است. مجموعه ای عظیم داخلی بحران برخورد خواهد شد به عنوان سیستم های سلامت سقوط و یا نزدیک به آن است و دولت ها در مبارزه با نرخ بیکاری دو رقمی و یک رکود اقتصادی شدید و یا افسردگی و کاهش درآمد و افزایش هزینه ها و نصب بدهی. متناوب خاموش شدن ناگهانی بازگشت به کار پس از خلوت و ادامه سرکوب تقاضا به احتمال زیاد. رکود اقتصادی خواهد شد نگاه کنید بیشتر شبیه به یک L یا W شکل از V. شرکت ها و دولت ها اجرا خواهد شد از پول نقد. آنها ممکن است به طور پیش فرض در بدهی که اثرات موج دار شدن برای دیگر شرکت ها است و می تواند بی ثبات کردن موسسات مالی.

آن دسته از کشورهایی است که می تواند به استطاعت خواهد بود مجبور به نوبه خود به یک بسته محرک چندین بار. رای دهندگان به نظر می رسد به درک درستی از رهبران خود را در حال حاضر اما خلق و خوی در شش ماه یا یک سال خواهد بود بسیار متفاوت است. همانطور که وارن بافت یک بار اظهار داشت: از بازار می بینید که شنا هنگامی که جزر و مد می رود. یک بحران در معرض کدام کشورها هستند واقعا صالح. است که دولت می تواند انجام گسترده و عظیم تست نیاز به گسترده عمومی-نظارت بهداشتی و متناسب با انزوا? که اجازه خواهد داد که برای حداقل محدود اقتصادی اقدامات? و است که ایالات متحده می تواند در مقیاس صنعتی تولید و به حفظ انعطاف پذیر سیستم مراقبت های بهداشتی و پرسنل همه در همان زمان ؟

به عنوان تعدادی از ناظران دقیق را ذکر کرده اند COVID-19 می تواند در نهایت جهانی شدن به عنوان ما آن را می دانم به خصوص اگر این بیماری همه گیر طولانی مدت است. Gérard آرو قبلا فرانسه سفیر ایالات متحده آمریکا به من گفت که هنگامی که یک بحران رخ می دهد باید بپرسید که آیا آن را می شکند یک روند و یا آن را تائید می کند. “وجود دارد,” او گفت: “حمله به جهانی شدن” از منابع مختلف—بحران مالی ایالات متحده-چین رقابت تغییر آب و هوا فعالان هل دادن مردم به خرید محلی. COVID-19 شمع در فشار است. کشور را با احتیاط از برون سپاری بسیار مهم لوازم پزشکی و دارو به کشورهای دیگر است. زنجیره تامین به طور کلی مختل خواهد شد و سخت خواهد بود برای تعمیر. دولت های بازی بسیار بزرگتر نقش در اقتصاد و استفاده خواهد شد که نقش خود را برای بازسازی اقتصاد ملی به جای یک جهانی—اولویت خواهد بود صنعت داخلی است.

برخی از این مراحل را برای محدود کردن جهانی شدن نه تنها احتمال دارد; آنها لازم است. دولت های دموکراتیک نمی تواند و نباید تحمل یک وضعیت که در آن آنها فاقد ظرفیت تولید ماسک تنفسی و حیاتی داروها. عمومی خواهد شد و تقاضا است و به عنوان سطح افزونگی در سیستم تولید. چالش پس از این بحران به پایان می رسد این است که به مقاومت در برابر تماس کاهش جهانی شدن و مرتبط با آسیب پذیری اما به درک چگونه به بهترین شکل این روند.

ضمنا آن دسته از بازیگرانی است که باید نظارت و فن آوری ممکن است اجرای قرنطينه در افرادی که تست مثبت برای COVID-19 یا بالقوه دیگر ویروس ها به عنوان آنها پدیدار شود. برای مثال رهبران اسرائیل باید قدرت شین بت کشور و سرویس امنیت داخلی به استفاده از تلفن همراه اطلاعات محل برای پیگیری شهروندان اسرائیلی در طول شیوع بیماری است. دیگران مطمئنا به دنبال قرار دادن یک پیچ و تاب و های جدید در مسائل حیاتی در مورد حفظ حریم خصوصی و پاسخگویی و ایمنی.

یک بحران را نه تبعیض و آسیب خواهد همه جهان را قدرت و مناطق اگر چه برخی از کشورها رنج می برند بیش از دیگران است.

مقدار ساخته شده است از این فرصتی که چین به جایگزین ایالات متحده به عنوان رهبر از واکنش بین المللی به این بیماری همه گیر اما COVID-19 به احتمال زیاد به یک شکست استراتژیک برای چین به خصوص در تلاش خود را برای تاخت و تاز به اروپا و دیگر دموکراسی. حزب کمونیست چین سرکوب زودهنگام هشدارها در مورد ویروس و رسمی در هوبئی استانی کمیسیون بهداشت گزارش دستور ژنومیک شرکت مطالعه آن برای از بین بردن “تمام نمونه های موجود,” باعث عمومی-مقامات بهداشت به از دست دادن زمان ارزشمند است که می تواند مورد استفاده شامل COVID-19. وجود نگرانی گسترده است که چینی فشار به خطر بیافتد سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به COVID-19 در در زمانی که چند جانبه بود که به شدت مورد نیاز است. چین پس از آن اجازه دیپلمات ها به دروغ ادعا می کنند که ارتش ایالات متحده توسعه یافته COVID-19 به عنوان یک bioweapon و استفاده از آن در برابر چین است. CCP در حال حاضر در تلاش برای محدود کردن آسیب از آن اشتباهات با ارائه کمک به کشورهای دیگر در صورت ماسک صورت ماسک و لوازم دیگر. بسیاری از این کمک ها به عنوان یک عمل اعتماد به نفس, اما ممکن است شواهدی وجود دارد که رژیم احساس آسیب پذیر و شکننده است.

دولت باید استقبال چین کمک کند اما آنها تحت هیچ توهم در مورد CCP مسئولیت. مردم عادی در سراسر جهان به خصوص در اروپا رنج می برد تا حد زیادی از COVID-19—از دست دادن عزیزان و امرار معاش خود را. آنها بعید است که ببخشد یا فراموش کسانی که اشتباهات که بدتر مخمصه خود را که آیا آنها داخلی و یا خارجی است. این مسائل به احتمال زیاد خواهد کاونتی سال با هر عمل بیش از رفته با شانه دندان خوب. آسیب به چین شهرت بین المللی ممکن است حداقل CCP نگرانی; دولت مشروعیت نهفته در آن را درک اثربخشی. چین نیز در تلاش برای بازیابی آن سطح بالایی از رشد اقتصادی در حالی که جهان در یک رکود عمیق است. کشور است که متکی به تقاضای جهانی و رکود طولانی خواهد خود را نشان دهد وابستگی متقابل با بقیه جهان است. اگر این بحران ادامه می دهد و برای 12 تا 18 ماه virus خواهد شد به احتمال زیاد بازگشت به چین با تمام خطرات است که تهدید برای این رژیم است.

اما چین نیز ممکن است استفاده از یک بحران به خصوص در سخت-آمار کشور در آفریقا و آمریکای لاتین و آسیای مرکزی و بخش هایی از جنوب شرقی آسیا که در چین footholds از طریق کمربند و جاده ابتکار و دیجیتال زیرساخت های آن را شروع به سر وقتی که می آید زمان برای بازسازی پس از بحران. در ضمن امریکا صنعتی کمبود و شکست خود را به آمده تا با یک جایگزین واقعی برای BRI خواهد نقص ظرفیت خود را برای کمک به حتی اگر وجود دارد که عاقلانه تر و راهبردی تر فکر رئیس جمهور در دفتر بیضی.

خاورمیانه به احتمال زیاد به پرداخت قیمت بالا. این ویروس نابود بخش هایی از ایران و نخبگان و گسترش از آنجا به تاخت و تاز زیادی از منطقه است. رژیم ایران به نظر می رسد فوق العاده شکننده است اما اگر دولت می افتد و هیچ کس نمی داند چه می آید بعدی با توجه به فقدان هر گونه سازماندهی مخالفان در داخل کشور است. من بروکینگز همکار تامارا CofmanWittes به من گفت که مصر و عراق و لبنان نیز به خصوص ضعیف مجهز برای مقابله با آنچه پیش روست. در مصر دو ژنرال جان از COVID-19 تقریبا دو هفته پیش است که نشان می دهد که مشکل این است که بسیار بزرگتر از دولت اذعان می کند و بعد فورا رفت واز به ارتش یکی از معدود موسسات در مصر است که قادر به ارائه خدمات در یک بحران. انقلاب بعید است—مردم را بیمار قادر به سازماندهی و اوضاع وخیم در حال حاضر به طور سیستماتیک نابود کرد. اساسی حاکم بر اثربخشی در کل منطقه بوده است تخریب بیش از چندین سال به دلیل فساد و بی دیکتاتورها. پس از یک بحران بسیار خاورمیانه تشکیل شده است از زامبی دولت است که به طور گسترده ای به عنوان بی اثر است.

اتحادیه اروپا یک پتانسیل بازنده اگر چه نه به ناچار ، یک مقام اروپایی که صحبت با من در زیر به شرط ناشناس ماندن به منظور به صحبت رک و پوست کنده گفت: بحران خواهد بود “تحول است.” “هر دو جامعه و سیستم بین المللی زندگی می کنیم مشخص خواهد شد که چگونه عمل کنیم در طول بحران” این مقام گفت. این بیماری همه گیر خواهد شد “را بهترین و بدترین در ما—شاید هر دو به طور همزمان است.” مراقبت های بهداشتی است که یک هسته شایستگی از اتحادیه اروپا پس همه از پاسخ اند در سطح ملی و احتمال ادامه آن راه است. به عنوان یک نتیجه مرزها بسته شده اند و خارجه اتحادیه اروپا وزارتخانه در حال مذاکره با یکدیگر بیش از حقوق حمل و نقل برای شهروندان اتحادیه اروپا به سفر خانه از طریق دیگر کشورهای عضو است. یک مقام دیگر به من گفت که هیچ رهبران به جز رئیس جمهور امانوئل پاکسازی نشان داده اند علاقه ای به پاسخ یک تعاونی حداقل در چند هفته اول. آنها نمی مخالف همکاری بر اصل; آنها فقط تا دغدغه خود را با بحران داخلی که هیچ پهنای باند سمت چپ است برای هر چیز دیگری. اما در روزهای اخیر آورده اند نشانه ای از هماهنگی بیشتر و همکاری میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

این بحران برای اتحادیه اروپا خواهد آمد در اقتصاد است که بر خلاف مراقبت های بهداشتی بسیار خود کسب و کار. بحران اقتصادی از COVID-19 خواهد بود بسیار بدتر از بحران یورو و تاثیر می گذارد هر کس—شمال و جنوب و شرق و غرب. هیچ کشور اروپایی می تواند به مقابله خود را در آن به غیر از آلمان اجرا می شود که مازاد. سوال بزرگ این است که آیا آلمان موافق گسترده اصلاحات از جمله شایع ابزار بدهی (شناخته شده به عنوان یورو اوراق قرضه) که این کشور قبلا مقاومت است. ایتالیا و اسپانیا و دیگر کشورها که دچار شدت و قدرت در این همه گیر و انجام قهرمانانه را به خوبی پاسخ نمی دهند اگر اتحادیه اروپا نتواند به حرکت فراتر از پیر عرف از بحران یورو و نشان نمی همبستگی آن به خود می بالد.

که ما به ارمغان می آورد به ایالات متحده است. COVID-19 یک فاجعه برای آمریکایی ها. ایالات متحده در حال حاضر بیشتر موارد بیش از هر کشور دیگر. رئیس جمهور تهمت است که فوق العاده بد-مجهز به رسیدگی به این بیماری همه گیر. برای هفته او parroted چینی صحبت کردن امتیاز است که این ویروس را تحت کنترل او پیش بینی یک پایان خوب برای ایالات متحده است. او با استفاده از زمان او تا به حال به افزایش بسیار مهم لوازم پزشکی و یا آماده شدن برای افزایش پرسنل پزشکی. در یک بحران بسیاری از مردم می میرند دلیلی و هزینه های مالی خواهد شد در بسیاری از تریلیون دلار است. جهان از دست داده است هر چه اعتماد به نفس باقی مانده در توانایی مغلوب ساختن پیشی جستن امریکا را به اتهام. رهبران باید تماشا در وحشت به عنوان دولت متمرکز بخش عمده ای از آن تلاش های دیپلماتیک در تغییر نام ویروس. اگر تهمت است مجددا انتخاب و رای گیری اعداد نشان می دهد او را بهره مند سیاسی از این بیماری همه گیر تا کنون—قابل توجه همکاری های بین المللی بعید است که پس از بحران به پایان می رسد و بهبود آغاز می شود. هر کشور خواهد شد راه خود را.

ایالات متحده انفعال اجازه داده است این ویروس به گسترش در داخل مرزهای خود و آن را به طور فعال افزایش خطر ابتلا به کشورهای دیگر است. گناهان حذف نیست به طور کلی به عنوان فاحش به عنوان گناهان کمیسیون حداقل با توجه به بقیه جهان. بر اساس گفتگو با مقامات اروپایی و آسیایی متحدان ایالات متحده است که بسیار در کشورهای دیگر’ محاسبات. اروپایی ها شد احسان با مغلوب ساختن پیشی جستن انتقاد از اتحادیه اروپا اما نمی مراقبت زیادی در مورد ممنوعیت سفر. مردم متوقف شده بود به هر حال سفر و کشورهای اروپایی را به زودی نزدیک مرزهای خود را. گزارش می دهد که تهمت به دنبال خرید یک شرکت آلمانی به انحصار یک واکسن برای ایالات متحده بودند مخرب تر اما این طرح خنثی شده توسط دولت آلمان. گزارش های جدید را تکذیب کرد و گفت با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و شرکت های درگیر که ایالات متحده متوقف کردن محموله از ماسک به مقصد اروپا را افزایش خواهد داد شبیه ترس. به طور کلی, اما, ایالات متحده دیده می شود به عنوان یک هشدار—یک مثال همراه با برزیل چگونه پوپولیستی دولت ناتوان از دست زدن به این بحران است.

اگر آمریکایی ها ضربه زدن به دکمه تنظیم مجدد در انتخابات ماه نوامبر یک توافق با دولت این فرصت را برای روشن کردن صفحه و کمک به بین المللی تلاش بازیابی. این تنظیم مجدد گزینه ها نیست در CCP-حکومت چین است.

به عنوان اوان مدیرس از دانشگاه جورج تاون به تازگی با اشاره به تنها کشور جهان که پدید آمده از این بحران با اعتبار خود را دست نخورده و تا کنون آسیایی, دموکراسی مانند کره جنوبی و تایوان است. آلمان نشان دادن علائم مشابه صلاحیت به خصوص در تست. آنها ارائه یک مدل برای دیگران به دنبال.

خطر واقعی این است که یک بحران خواهد eviscerate بین المللی همکاری میان متحدان غربی و بین امریکا و چین و ترک بیشتر هرج و مرج در جهان است که در آن همه علیه همه است. به عنوان Gérard آرو به من اشاره کرد در سال 2019 که منتشر شده یک طرح برای پاسخ به یک بیماری همه گیر. نه تنها عمده کشور به دنبال راهنمایی. تمام آنچه را که آنها فکر می کردند لازم بود برای محافظت از منافع خود. قدرت های بزرگ به احتمال زیاد کمتر, ظرفیت—از نظر مواد و زمان به همکاری در جغرافیای سیاسی شوک خواهد کرد که قطعا رخ می دهد در طول این بحران است. آنها به طور کامل دغدغه با مشکلات داخلی و سخت خواهد بود-فشرده به سرمایه گذاری در یک مشکل که در آن منافع ملی خود را به طور مستقیم در معرض تهدید است. و سپس وجود دارد عنصر شخصی. یکی رسمی منعکس شده به من که رهبران غالبا به اقدام تنها زمانی که آنها با یک دیگر در فرد است. تلفن تماس هستند و به سادگی نمی همان. آن را بیش از حد آسان به قطع دوپهلو حرف زدن و به نوبه خود به مشکلات داخلی است.

بحران بدون شک تقویت قدرت سیاسی به ویژه میان ایالات متحده و چین است. اما همه گیر نیز بر اهمیت همکاری با رقبا در منافع مشترک حتی به عنوان آنها رقابت ferociously در حوزه های دیگر. در طول جنگ سرد به عنوان مثال ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی کار می کرد با هم در پیمان منع گسترش و کنترل تسلیحات. همکاری بین رقبا این است که یک ماده ساده نیست و نیاز به استراتژی های جدید برای ایجاد شرایط برای مشارکت اتفاق می افتد. کنترل تسلیحات ممکن بود در جنگ سرد تنها به این دلیل که استراتژیست درک اهمیت دوم-اعتصاب بقای—این عقل تصور که کشور شما آسیب پذیر به یک اعتصاب حمله هسته ای اگر شما می تواند از بین بردن همه دشمن خود را سلاح در یک بروید (به دلیل آن را دشمن خود انگیزه ای برای اعتصاب برای اولین بار به جای صبر کردن و تلافی بعد از یک حمله). ما هنوز به ابداع مفاهیم مشابه برای پیشبرد همکاری های فراملی مسائل مانند بیماری های همه گیر با دیکتاتوری چینی رژیم است که یک سیستم و جهانبینی در تقابل با خود ما است. برای مثال بهتر است به اجازه می دهد چنین همکاری مرتبط به مسائل دیگر و یا ringfence آن را از هر چیز دیگری است ؟ چگونه می تواند به شما اطمینان کافی سطح از شفافیت به خصوص هنگامی که حساس علمی مسائل درگیر هستند? که یک کار کلیدی برای سیاست خارجی جامعه است.

هیچ تاریخی درس را هدایت جهان در این زمان. آخرین جهانی همه گیر—اسپانیایی آنفلوانزا از 1918-19—به طور کلی به عنوان یک راننده از داخلی و سیاست بین المللی در طول دهه 1920 و ’30s به احتمال زیاد به دلیل جهان شد و در حال حاضر شکسته شده توسط جنگ جهانی اول و مجتمع کمتر از آن است که در حال حاضر. هرگز قبل از یک رویداد واحد طرح میتوانست زندگی هر کس به طور همزمان و بنابراین به طور ناگهانی. دیگر همه گیر در می رود, جهان تغییر خواهد کرد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>