یکشنبه خواندن: یک فرهنگی بررسی از هشتاد

عکس از Alamy

دهه می تواند دشوار است برای تعریف در بخشی به دلیل فرهنگ و آداب و رسوم یک دوره اغلب فراتر از هر گونه تک گسترده موضوع و یا موضوع. در تخیل جمعی نوزده-هشتاد جسور و متحرک; آنها نشان دهنده یک اشوبگرانه recalibration از همه چیز از موسیقی پاپ به جریان اصلی سینما. این هفته ما در حال آوردن شما یک انتخاب قطعات مورد فرهنگ و هنر است که به کمک تعریف دوران است. در “یک دختر از روح” جانت مالکوم پروفایل اینگرید Sischy این ادراک the film society , ویرایشگر کمک کرد که تبدیل منهتن در صحنه هنر در اوایل این دهه است. در “آقای چو با جامائیکا Kincaid می نویسد: در مورد حضور در یک مهمانی به افتخار فرهنگ باشگاه و گروه, خواننده, پسر جورج. Pauline Kael بررسی ریدلی اسکات علمی تخیلی شاهکار “Blade Runner” و بررسی فیلمبرداری از خشونت در Brian De Palma نوآورانه فیلم گانگستری “Scarface.” در “یک خانه تقسیم شده” جودیت تورمن در نظر Toni Morrison را استادانه بررسی برده داری میراث در پنجم کتاب “معشوق”. برندان گیل بررسی “Glengarry Glen Ross,” David Mamet تیره کمیک بازی در مورد کوچک از فروشندگی و ادیت الیور می نویسد: در مورد برادوی هنوز آگوست ویلسون “نرده ها.” در “باز و بسته” ترنس Rafferty بررسی محاوره نشاط از اسپایک لی “انجام کار درست” و “دروغ و دروغ و دروغ” Rafferty نشان دهنده تنش روانی در استیون سودربرگ را اولین فیلم “سکس دروغ و نوار ویدئویی” و انتقادات این ابله جذابیت Rob Reiner و Nora Ephron کمدی “When Harry Met Sally.” در “Demoniasis,” براد Leithauser بررسی تم هویت و معنویت در سلمان رشدی را رمان “آیات شیطانی.” در “از I. R. T.,” کالوین Tomkins تواریخ ظهور گرافیتی هنر و نظر غیر متعارف کار هنرمندان جوان مانند Keith Haring. سرانجام در “صاف سنگریزه در Southfork,” Michael J. آرلن ارائه عمیقا نقد و بررسی همهجانبه از شب محبوب اپرا صابون “دالاس.” (بله که راستنیویورکر منتشر هشت-صفحه نقد “دالاس” در سال 1980.) ما در زندگی در حال هشدار دهنده زمان نامشخص; ما امیدواریم که این نگاه در اوایل دهه فراهم می کند مهلت لذت بخش را برای شما در این آخر هفته.


“یک دختر از روح زمانه”
عکس توسط Sara Krulwich / نیویورک تایمز / Redux

چگونه اینگرید Sischy بینید ؟


“Baby the Rain Must Fall”

رویایی علمی تخیلی فیلم “Blade Runner” خود را نگاه کنید و یک محل را در تاریخ سینما.


“در آقای چو”
عکس کوه Hasebe / Shinko موسیقی / گتی

یک حزب برای پسر جورج.


“Demoniasis”

رویاهای در سلمان رشدی را “آیات شیطانی” را در زندگی خود را.


“یک خانه تقسیم شده”
عکس توسط کارل Mydans / FSA / کتابخانه کنگره

چگونه درام از تونی موریسون “معشوق” درگیر ما در تاریخ است.


“صاف سنگریزه در Southfork”
عکس از CBS عکس بایگانی / گتی

در “دالاس” شخصیت ها قوانین را به عنوان آنها بروید.


“باز و بسته”
عکس توسط جهانی / حسن اورت

در “انجام کار درست” اسپایک لی در هالیوود شرایط قطع به تعقیب.


“پایین اعماق”
عکس از Bettmann / گتی

David Mamet را فریاد زدن اعتراض در “Glengarry Glen Ross.”


“جعلی نیروی تونی مونتانا”

“Scarface” ممکن است این اقدام تنها تصویر است که تبدیل به یک تمثیل از ناتوانی جنسی.


“دروغ و دروغ و دروغ”

هالیوود به سبک حکمت استیون سودربرگ است “سکس دروغ و نوار ویدئویی” Rob Reiner است “وقتی هری با سالی ملاقات کرد” و Ron Howard “والدین.”


“آقای ویلسون و آقای جونز”

آنچه مهم در “حصار” است که شخصیت در تمام غنا و طنز.


“از I. R. T.”

افزایش گرافیتی هنر است.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>