تایوان می بیند “نور در انتهای تونل’

تایوان Tsai و نشستند ون برنده انتخاب مجدد در ماه ژانویه سال 2020 است.Ulet Ifansasti / گتی ایماژ

تایوانی رسانه های این هفته شد enraptured توسط عکس از برجسته ترین مقامات کاخ سفید با پوشیدن ماسک های جراحی. جارد کوشنر رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن jack-of-all-trades son-in-law, sported یکی به عنوان مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین و مطبوعاتی کاخ سفید وزیر Kayleigh McEnany. این پوشش صورت خود را نمی درایو فتنه تا آنجا که چه چیزی حک شده بود در بلوک فونت در لبه پایین: ساخته شده در تایوان.

دقیقا چگونه ماسک رسیده Pennsylvania Avenue نامشخص است. واشنگتن پست گزارش داد که شورای امنیت ملی با عجله به خرید آنها از تایوان در اواسط ماه مارس و جزیره اهدای 100,000 هر هفته به ایالات متحده از طریق FEMA.

منبع داستان کنار تجهیزات حفاظت فردی مشخص شده یکی دیگر از کوچک اما معنی دار لحظه در تایوان اخیر صعود در جغرافیای سیاسی آگاهی است. آن سه کلمه مزین در ماسک—تا حد زیادی خسته شده اید توسط هر کسی برای آنها به دنبال ندارد و یا فاقد یک لنز تله—یک فرم از بیانیه سیاسی اثبات این که تایوان اخیر رگبار گلوله از مراقبت های بهداشتی دیپلماسی بود و رسیدن به بالاترین سطوح دولت آمریکا. “برای مردم اینجا در تایوان ما بسیار خوشحال است که در صورت ماسک های اهدا شده توسط تایوان هستند که به خوبی مورد استفاده قرار” جوزف وو, تایوان, معاون وزیر خارجه گفت: من در یک مصاحبه تلفنی از تایپه.

که با استفاده از شده است نه فقط اپیدمیولوژیک اما دیپلماتیک: یک گروه کر در حال رشد از کشورها خواستار تغییر تایوان غیر معمول دیپلماتیک برزخ یک نتیجه از چین ادعای تایوان و اصرار خود است که کشورهای دیگر نه مقابله با تایپه. پکن را مشاهده چالش کشیده خواهد شد به زودی با اعضای سازمان جهانی بهداشت بحث این ماه, آیا به از سرگیری اجازه می دهد تایوان برای حضور در جلسات به عنوان ناظر. وجود دارد “نور در انتهای تونل” وو گفت: با بیشتر و بیشتر کشور سخن گفتن از تایوان. “آنها نه از حمایت در این صورت از فشار است.”

به عنوان چین به نظر می رسد به رشد قدرت خود را با ارائه بهداشت و کمک های مالی به کشورهای در برخورد با coronavirus وقوع است ارائه فرصت برای تایوان برای تحکیم خود را به عنوان نقطه مقابل پکن: دموکراتیک و قابل اعتماد بین المللی شریک است که پس از کنترل ویروس در خانه می تواند کمک به دولت و جاهای دوردست و به عنوان قدرتمند به عنوان امریکا—با وجود تایپه خروج از حد از جامعه بین المللی رسمی فعالیت. آن به دنبال نشان می دهد که حرکت به منزوی کردن خود حاکم جزیره در حال معکوس. در واقع این بیماری همه گیر است که در شکل دادن به یک لحظه به رسمیت شناختن جهانی برای تایوان.

حتی قبل از همه گیر تایوان شد سرمایه گذاری در پکن ابراز وجود است. رو به جرم تظاهرات در هنگ کنگ و در نتیجه از چین سفت گرفتن در شهر تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون برنده انتخاب مجدد در ماه ژانویه گرفتن بیشترین رای در مجموع در این جزیره تاریخچه در یک خشن و بی ادب انتخابات که نگاه برابر بیشتر مانند یک خیابان حزب از یک رویداد سیاسی. دو ماه بعد زمانی که پکن اخراج یک میزبان از روزنامه نگاران آمریکایی در تایوان آشکارا نام آنها را برای نقل مکان به تایپه, شعار آن مطبوعات آزاد پیشنهاد برخی از پذیرفته اند.

یک هتل در تایپه, تایوان با استفاده از چراغ اتاق برای جشن صفر تایید COVID-19 موارد است. (ان وانگ / فردا نیوز)

زمانی که coronavirus آمده از ووهان تایوان نقل مکان کرد و به سرعت به آن را خاموش. مقامات ایران تجربه گذشته از سال 2003 شیوع سارس و اهرمی جزیره های قوی در بخش فن آوری برای آوردن این ویروس را تحت کنترل و بدون سخت گیرانه اقدامات مورد استفاده در سرزمین اصلی چین است. با جمعیت 23 میلیون—بیش از ایالت نیویورک—و تنها 110 کیلومتر از چین و تایوان و دارای ثبت 440 تایید موارد COVID-19 و فقط هفت مرگ و میر. این جزیره رفته است بیش از 30 روز بدون جدید محلی انتقال عفونت است.

پس از حاوی ویروس در صفحه اصلی آن چرخد و به ارائه کمک های خارج از کشور و مقابله نابرابر دریافت “ماسک دیپلماسی” مستقر در پکن تحت پرچم “تایوان می تواند کمک کند.” (وو ساخته شده یک نقطه از یاد من اغلب در طول مکالمه ما که کمک از تایوان آمد با هیچ رشته متصل است.) آن مهارت در برخورد با این بیماری همه گیر برنده effusive ستایش و وو توصیف روابط با آمریکا به عنوان در بالا و تاریخی اما آن را نیز به ارمغان آورد با توجه به این جزیره دیپلماتیک است.

به عنوان سرکش استان توسط پکن تایوان—به طور رسمی شناخته شده به عنوان جمهوری چین—یک جغرافیای سیاسی آنومالی یک خارجی زل زده در حسرت در ساختار جامعه بین المللی است. این موقعیت بی دست و پا ترین تلفظ در غیاب آن از سازمان ملل متحد که با احترام از دولت جمهوری خلق چین در پکن به عنوان زبان برای جزیره, حتی اگر آن را هرگز کنترل تایوان. این موقعیت بود سمان در اکتبر سال 1971 زمانی که تایوان اخراج شد و از سازمان ملل متحد صندلی اختصاص داده شده به چین در شورای امنیت گرفته شده توسط دولت از مائو تسه تونگ. در سال های پس از آن را به عنوان رشد در نفوذ پکن استفاده کرده و موقعیت خود را برای جلوگیری از تایوان در تلاش برای شرکت در جهانی بدن و آن سازمان از جمله این که.

تایوان وضعیت منجر به یک سری از عجیب قریب فعل و انفعالات مربوط به سازمان های بین المللی. در روزهای اولیه از شیوع کروناویروس کارکنان از سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری مسدود افراد در توییتر که با اشاره و یا مورد سوال تایوان خروج از بدن است. پس از آن در ماه مارس, یک, که مشاور به نظر می رسد به قطع در طول یک مصاحبه اسکایپ با یک دلار هنگ کنگ خبرنگار RTHK که در مورد خواسته تایوان. پس از این کلیپ به دست آورد قابل توجهی کشش در رسانه های اجتماعی و رسانه های اضافی پوشش, که گفت که این تحریف با ویرایش. RTHK است این ادعا را تکذیب کرد.

موجب شده توسط تایوان را از دست داده و coronavirus اما یک میزبان از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا و ژاپن و نیوزیلند برای آن را به نام مجاز به شرکت در این که رعایت هفته آینده مجمع بهداشت جهانی این گروه تصمیم گیری بدن. تایوان شرکت به عنوان یک ناظر در سازمان بهداشت جلسات از سال 2009 تا سال 2016 تحت نام چین تایپه یک ترتیب خاص که مورد موافقت قرار گرفت و در طول دولت از Tsai بیشتر چین پسند سلف. بیشتر از تماس های اخیر آن را به دوباره پیوستن به مذاکرات بود و به شدت مخالف با پکن است که واکنش نشان داد و با خشم در کشورهایی که پشتیبانی این جزیره است.

وو آن را پذیرفته بود و بسیار بعید است که تایوان خواهد بود قادر به حضور در سازمان بهداشت جلسه که دوشنبه آغاز می شود. “سازمان بهداشت جهانی به خصوص دبیرخانه … به نظر می رسد بسیار ارتباط نزدیک با مقامات چینی” او به من گفت و اضافه کرد که پکن شد استقرار “مانع” برای حفظ تایوان ، (که یک وکیل در این هفته گفت که این سازمان مدیر کل اتحاد “هیچ حکم” به دعوت تایوان و باید آن را به جای آن تصمیم گرفت توسط کشورهای عضو است. وو به نام بیانیه “مزخرف.”)

پکن فشار کمپین کارگردانی شده است و نه فقط در کشورهای حمایت از تایوان اما جزیره خود را. یک سری از مقالات و نظرات از مقامات چینی و فکر می کنم تانک در روزهای اخیر مورد بحث شایستگی از مصرف بیش از تایوان با توسل به زور در حالی که جهان در حال پریشان coronavirus. مدت کوتاهی قبل از من با صحبت وو آمریکا کشتی جنگی میره از طریق تنگه تایوان که جدا جزیره از چین و ششم چنین گذشت این سال است. “متناقضی وجود دارد سیگنال های آینده از چین” وو به من گفت. “بحث سخت نوع لفاظی در حال افزایش بوده است اما در همان زمان ما نیز دیدن یک زن و شوهر از [چینی] رهبران و گفت که این زمان مناسب نیست به اقدامات نظامی علیه تایوان … آنچه ما می بینیم در سراسر تنگه تایوان است که چین در حال افزایش حضور خود و تهدید نظامی علیه تایوان است.”

آن است که این نوع از فعالیت وو گفت که لازم فروش سلاح به تایوان از سوی ایالات متحده در یک محدوده زمانی معین باعث تنش بین پکن و واشنگتن اما یکی که تهمت مجاز است. وو همچنین اعتبار مقامات ارشد آمریکایی برای اغلب صحبت کردن در حمایت از تایوان. خود را در صدر به ریاست جمهوری چین به نظر می رسد به عنوان یک موضوع اصلی برای مغلوب ساختن پیشی جستن و دموکراتیک چلنجر جو بایدن. هر دو متهم یکدیگر بودن ضعیف در چین با بایدن برجسته مغلوب ساختن پیشی جستن seesawing اظهارات که حرکت بین ستایش رئیس جمهور چین و تغییر سرزنش به پکن.

تایوان وو گفت که با بهره گیری از حمایت هر دو حزب در واشنگتن چیزی است که او انتظار می رود برای ادامه. “در چند سال گذشته ما می بینیم که اکثریت مردم در واشنگتن اکثریت سیاست جامعه اکثریت اعضای تپه حمایت از تایوان” وو گفت. “ما لذت بردن از پشتیبانی از هر دو طرف راهرو بنابراین ما احساس می کنیم بسیار راحت است که حتی اگر وجود دارد در حال رفتن به تغییر دولت در واشنگتن دی سی من بسیار مطمئن است که روابط ما با ایالات متحده ادامه خواهد داد بسیار خوب است.”

هنوز هم حمایت از ایالات متحده در حالی که استقبال رسمی باقی مانده است. دولت آمریکا نمی رسما به رسمیت تایوان و کشورهای که انجام شده است در تامین کوتاه مدت پس از Tsai آن در سال 2016. در ماه سپتامبر و قبل از انتخاب مجدد جزایر سلیمان تغییر دیپلماتیک خود وفاداری به پکن. روز بعد اقیانوسیه ملت کیریباتی همین ترک تایوان با بیش از یک دوجین از کشورها با آن حفظ روابط دیپلماتیک. وو گفت: آن را دشوار است به سازمان دیده بان متحدان سابق در آغوش پکن با این استدلال که بسیاری از آنها انجام نمی دهد پس چرا از هر گونه استراتژیک استدلال اما از آنجا که “چین قرار دادن پول نقد به طور مستقیم در جیب کثیف سیاستمداران است.” برخی از کسانی که در کشور گفت: تجربه میکردند تاسف بیش از تصمیم گیری های خود را پیدا کردن که پکن “گلگون وعده ها وعده های خالی.”

در ابتدا پس از کاهش به نام خاص کشورهای وو گفت که جمهوری دومینیکن که با شکست تایوان در ماه مه سال 2018 به نظر می رسد به خنک کننده در چین وجود دارد و برخی خیلی زود سیگنال است که برخی از وجود دارد می خواهم به آن را ببینید سوئیچ تعلقات دوباره. کارائیب جزیره تاریخی روابط تایوان—مهاجران از وجود دارد و هنگ کنگ شروع به ورود در 1980s به ایجاد کسب و کار و تولید گیاهان.

زمانی که جمهوری دومینیکن قطع روابط با تایوان رویترز گزارش داد که چین ارائه شده میلیاردها دلار در سرمایه گذاری را تشویق به سوئیچ. بیش از سه سال گذشته “بسیاری از مردم شروع به از دست رفته تایوان به این دلیل که مقامات چینی در حال انجام هر نوع مناسب را به کمک به این کشور” وو به من گفت. “آنچه آنها را ببینید که وجود دارد این است که رئیس جدید است که دیکته کشور در اطراف و آنها احساس نمی راحت بیش از این است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.ly

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>