فرودگاه هرج و مرج محصول سهل انگاری

جیم Urquhart / ایسنا

مدرن مسافرت هوایی تبدیل شده است تا خسته کننده است که از آن آسان است به از دست دادن بینایی از آن بیشترین نزدیکی-دستاورد معجزه آسا: سفرهای هوایی است که به طرز حیرت انگیزی ایمن—بله حتی با توجه به دو وحشتناک 737 MAX سقوط بیش از 18 ماه گذشته و حتی با توجه به ابتدایی-ترور عاملی است که باعث می شود چشم انداز مرگ در آسمان بسیار ترسناک تر از بسیاری دیگر از سرنوشت.

در دوره اخیر بیش از نه سال وجود دارد بدون تصادف-مرگ و میر ناشی از سرنشین آمریکا هواپیماهای مسافربری. (که دوره فرار از مارس 2009 پس از یک noel sullivan رفت و آمد سقوط هواپیما در شرایط یخ زده در رویکرد به بوفالو تا آوریل سال 2018 زمانی که باقی مانده از یک موتور انفجار در جنوب غربی پرواز تخریب یک پنجره قتل مسافر نشسته در این نزدیکی هست.)

پنجاه نفر کشته شدند که در اولین حادثه یک فرد در دوم. اما در بین این تراژدی هر متحده هواپیمایی در زمان پرواز کردن و فرود بدون کشتن کسی روی. که در مجموع بیش از 50 میلیون پرواز (ایالات متحده هواپیمایی عمل بین 5 و 10 میلیون پرواز در سال) حمل بیش از پنج میلیارد مسافران است. نه همه کسانی که پنج میلیارد دلار به معنای واقعی کلمه راه می رفت خاموش هواپیما: برخی از آنها در صندلی چرخدار دیگران رنج می برد به حال در پرواز اورژانس پزشکی یا حتی مرده است. اما در طول یک دوره زمانی حدود 100 آمریکایی در حال مرگ بودند هر روز در تصادفات اتومبیل و دیگری 100 از اسلحه به هیچ وجه کشته شده در آمریکا شرکت هواپیمایی تصادف.

چگونه می تواند این باشد ؟ معلوم می شود که این عامل باعث می شود که, مدرن, مسافرت هوایی بنابراین ناخوشایند برای همه اما فوق العاده حق بیمه مشتریان توضیح می دهد—معکوس—چه ساخته شده است که آن را بسیار امن است.

سنگ زنی ناخوشنودی از شرکت هواپیمایی مدرن تجربه می آید از آن ظالم تکیه بهره وری. هر بیت از شل شده حک شده از سیستم. آیا یک عضو از خدمه پرواز نشان می دهد دیر یا لغو در آخرین لحظه به دلیل بیماری ؟ وجود ندارد یدکی عضو خدمه در حال انتظار برای پر کردن در. یک هواپیما از دست رفته بخشی که در قبل از برخاست چک لیست ؟ هیچ قطعات یدکی یا قطعات یدکی هواپیما به تعویض به عنوان یک جایگزین. دارای مه یا باران لغو پرواز خود را? خیلی بد—بعدی در دسترس پرواز نیست تا فردا چون بقیه امروز به طور کامل رزرو شده است. و…. این Gradgrind-سبک بازده را ساخته اند صنعت هواپیمایی سودآور (به عنوان آن تحکیم به چند غالب حامل) و آنها منتقل ناراحتی از غیر منتظره بر روی مشتریان خود را.

که بخشی از سفر هوایی مسافران را ببینید. آنچه آنها نمی بینم این است که سیستم ایمنی است که—حتی در حال حاضر—در عمل در مقابل از کم چرب ترین قسمت-ممکن-منابع ،

به عنوان مثال: شما احتمالا نمی توانید ببینید این از صندلی 23D متحد یا دلتا اما هر تجاری-پرواز فرودگاه خود ایستگاه آتش در عرض چند ثانیه رانندگی باند. آتش خدمه است و هر بار که شما را خاموش و یا زمین. که بر اساس چه می شود اگر ؟ تفکر است. اگر پنج دقیقه از در حال حاضر, یک هواپیما در می آید و دارای یک پست-touchdown آتش که می تواند تهدیدی برای مسافران به دام افتاده در داخل ؟ اگر یک هواپیما موتور آتش بر روی باند فرودگاه و صد مسافر را به همه در یک بار ؟

هر خلبان را شنیده است پس ارز بیش از این رادیو بیش از یک بار: یک خلبان اعلام کرد که یک شرایط غیر عادی—می گویند نیاز به یک بازگشت سریع به خروج فرودگاه پس از برخاستن از آنجا که چیزی اشتباه است با هواپیما یا یک فرود اجباری به دلیل یک مشکل مکانیکی و یا پردازنده های اضطراری. هنگامی که خلبان توضیح می دهد که وضعیت بعدی عبارت از کنترل ناچار بود: “پرواز XXX پاک برای فرود به باند YYY. آیا شما نیاز به تجهیزات?”

این عبارت به معنی: باید کامیون آتش و نجات وسایل نقلیه رول به فرودگاه? این راه از درخواست, چه می شود اگر ؟ (من شخصا تا به حال به درخواست های غیر معمول فرود نیم دوجین بار در طول سال اما تا کنون همواره قادر به پاسخ: “منفی بدون تجهیزات لازم است.”) من مطمئن هستم که وجود دارد فرودگاه که در آن “تجهیزات” هرگز استفاده شده است در یک اورژانس واقعی یا نه در سال های بسیاری است. اما آن وجود دارد و آماده هر دقیقه به دلیل: چه می شود اگر ؟

چه می شود اگر ؟ ایده پشت گواهینامه و بازرسی از هواپیما و به طور منظم تست و آموزش خلبانان. در مرحله طراحی سوال این است: اگر سیستم های ناوبری اصلی شکست ؟ وجود دارد این سیستم های پشتیبان. اگر یک موتور می رود ؟ خوب در اینجا این است که دیگر موتور(s) خواهد نگه داشتن هواپیما در هوا. (واضح است که یک شکست چه می شود اگر ؟ روش—در بخشی از بوئینگ و FAA و برخی از شرکت های هواپیمایی—ذخیره کردن پشت 737 MAX بلایای طبیعی است.) در اپراتورهای سطح هر خلبان قبل از هر آموزش یا چک پرواز می داند که بسیاری از آن را شامل پاسخ به چه می شود اگر ؟ اگر موتور خود را شکست خورده در حال حاضرو شما تا به حال به زمین ؟ اگر تمام تجهیزات الکتریکی شکست خورده در حال حاضر ؟ اگر چه این فرودگاه که در آن شما در مورد به زمین بسته می شود در حال حاضر به این دلیل که هواپیما شما به دنبال آن هستید بد فرود و مسدود کردن باند ؟ اگر چه اگر, چه می شود اگر ؟

از آنجا که این تفکر هواپیما تجاری قابل ملاحظه ای امن (با 737 MAX یک استثنا تصویر حکومت) تجاری فرودگاه قابل ملاحظه ای به خوبی آماده شده و خلبانان تجاری قابل ملاحظه ای صالح. و از آنجا که از شکست چه می شود اگر ؟ فکر ما بی شماری دولتی شکست از coronavirus دوران از جمله بیماری-کنترل فجایع در عمده ایالات متحده فرودگاه بیش از 24 ساعت گذشته.

وقتی که می آید به بهداشت عمومی protecions آن را آشکار است که باید اصل هدایت. آن را نمی باید خطوط هوایی’ پنیر-بریده رویکرد به خدمات به مشتریان: آنچه را که حداقل ما می توانیم با در شرایط عادی? به جای آن باید aviation-safety سوال چه می شود اگر ؟

در آمریکا شلوغ ترین فرودگاه های دیروز ما شاهد عواقب ناشی از “حداقل لازم” تفکر چه می شود اگر ؟ شرایط. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تصمیم به ممنوعیت سفر توسط بسیاری از اتباع خارجی که اخیرا در اروپا به عنوان یک راه برای کاهش قرار گرفتن در معرض-و-گسترش coronavirus.

مردم مسئول سیاست ظاهرا فکر می کردم: در اینجا یک راه برای به حداقل رساندن عفونت از خارجی ها. با قضاوت بر اساس نتایج آنها را نمی پرسند و یا فکر می کنم در مورد دور بعدی چه اگر سوالات:

اگر چه هر کس (به طور طبیعی) سراسیمه به عقب بر گردیم در همان زمان شرکت های هواپیمایی لغو و حتی بیشتر پرواز ؟ اگر چه سیل مسافران مرداب فرودگاه ظرفیت های طبیعی و بنابراین تا پایان در خط: خطوط در jetway به هواپیماهای خطوط در گذرنامه ترخیص خطوط چمدان-مجموعه آداب و رسوم, خطوط—آه طنز تلخ—پزشکی غربالگری برای جدا کردن کسانی که در بالا-عفونت مناطق? اگر چه برخی یا بسیاری از مردم در این ماجرا خطوط در حال حاضر آلوده می شود ؟ اگر چه صدها نفر از مردم با هم بسته بندی شده برای ساعت ها در این scrums از دست همه “فاصله اجتماعی” از بی شماری غریبه در حالی که گذراند ؟

Cheryl Benard که گیر کردم در خطوط دالس در فرودگاه وقایع حاصل هرج و مرج در واشنگتن پست:

زمانی که من رشد شاخص نزدیک به جبهه, من می توانید ببینید که اندک شش مهاجرت میز در خدمت بودند. دو اضافی میز به سمت چپ تا به حال کمتر در ترافیک. اینها معمولا برای افرادی که در صندلی چرخدار; در حال حاضر صندلی چرخدار مخلوط شد با بقیه. زمانی که من از یک گارد امنیتی در مورد خطوط دیگر او به من گفت که آنها برای افراد با تایید تاج تشخیص است. هیچ جدایی برای این گروه—بدون پلاستیک, ورق, نه حتی یک بیت از راه دور. هنگامی که خط خود را snaked به سمت چپ شما بودند اینچ به دور از کامپیوتر شما.

این اولین بار نیست عمومی بلایای طبیعی باید جریان را از یک شکست به درخواست چه می شود اگر ؟ (به عنوان مثال: اگر ما “استقبال به عنوان آزادی بخش” پس از حمله به عراق؟) اما این یک شکست بود که ایستاده بود و برای بسیاری دیگر در زمان دولت رویکرد خود را ممکن است به طور قابل توجهی شتاب گسترش این بیماری است.

من گمان می کنم که در فرودگاه عکس های گرفته شده در 24 ساعت گذشته کشف خواهد شد در آینده تاریخ از ما زمان طاعون سال است. برای هر عفونت آن جلوگیری شد و زندگی است که ممکن است ذخیره شده اند را از طریق سفر قریب الوقوع بان کی مون, من شرط می بندم وجود دارد بسیار بیشتر آسیب راه دیگر از طریق اجرا هراسناک ازدحام مردم در حال فرار بالا-عفونت مناطق. همه به خاطر هیچ کس پرسید: چه می شود اگر ؟

پست کنترل ترافیک هوایی, هواپیما, بازرسان یا فرودگاه مدیران می دانند که آنها را اخراج می شود در مقایسه با سهل انگاری. پرسیدن این سوال که دیگران ایمنی بستگی دارد که خود مسئولیت حرفه ای. آن را قرار است به یک رئیس جمهور مسئولیت نیز هست.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>