پرونده مرطوب بازارهای

فرهنگ آنها از نظر فرهنگی با معنی—و نه در همه ارزش خطرات بهداشتی آنها در برخواهد داشت. Tengku بهار/خبر

توسط NEWS-SINGLE در 23 فروردین 1399
Tengku بهار/خبرگزاری گتی

چند هفته پیش قبل از این بیماری همه گیر کوروناویروس طرح میتوانست در زندگی روزمره ما, من, Facebook خوراک ظاهر یک عکس از 2018 که در آن من بود پخت و پز مرغ بود که ذبح در مقابل من در یک بازار در صویره, مراکش. Anthony Fauci ممکن است تماس, مرطوب بازار یک "غیر معمول انسان با حیوانات تعامل" اما آن نبود که چندی پیش در امریکا که سرد انبوه تولید شده و در سراسر کشور توزیع گوشت در نظر گرفته بودند به عنوان غیر معمول و پایین تر از جوجه حیاط خلوت.

هر جا که من در جهان من آن را یک نقطه به دیدن لینک کلیک کنید برای گذشته است. من شده است به یک روستایی کشتارگاه کشته شدن یک خوک و جوجه در مزرعه و خرید و مواد غذایی پخته شده از مرطوب بازار از مراکش تا چین. من نمی تواند کمک کند اما خیال بافی بازار, به عنوان یک راه زندگی حفظ شود در برابر نوسازی به عنوان یک نمایشگاه منطقه ای تنوع و فرهنگ و به عنوان یک مدل از دسترسی به nonprocessed غذاهای مختلف سطح درآمد. من تنها نیستم: این بازار اغلب مقصد توریستی محبوب. و برای ساکنان این بازار ضروری نیست و با وجود چین تلاش در نوسازی, اما شاید به این دلیل از آنها. در یک گزارش در بازارهای شهری در چین خریدار می گوید: "همه چیز می آید زنده در بازار است. نشسته در دفتر من هیچ حس شود. فصلی رنگارنگ مواد غذایی تازه در بازار به من بگویید این فصل است."

اما به عنوان هفته در مستند رفتن و مرگ و میر کوه از coronavirus گیر ما باید از خود بپرسیم: مرطوب بازار در چه هزینه ؟ آن را به طور گسترده ای بر این باور, اما ثابت نشده که coronavirus سرچشمه در یک زندگی حیوانی بازار در ووهان چین; سارس مشکوک به سرچشمه حیات وحش تجارت در استان گوانگدونگ است. دقیق ریشه های این بیماری سخت را به دقت اشاره کردن اما حیات وحش و زندگی-حیوانات بازارهای خود را با ترکیبی از گونه ها در نزدیکی به مناطق پرجمعیت هستند در معرض خطر است که من شروع به سوال. چند قانونگذاران و مقامات بهداشت عمومی در حال تماس به صورت گسترده ممنوعیت مرطوب بازار. "آن boggles ذهن من زمانی که ما بسیاری از بیماری هایی که بیرون آمدن از آن غیر معمول انسان-حیوانات و رابط کاربری است که ما فقط آن را تعطیل کند" Fauci گفت: اخیرا در یک مصاحبه تلویزیونی. "من نمی دانم چه چیز دیگری به رخ می دهد تا ما را به درک آن است."

اول هر چند تمایز است که بیش از حد بسیاری از روزنامه نگاران و سیاستمداران را از دست ندهید و مهم است که برای دریافت به عنوان حق مردم بحث امکان بسته شدن از این بازار. مرطوب بازار سنگاپور و هنگ کنگ زبان انگلیسی اصطلاح است که در حال حاضر در حال استفاده برای طیف گسترده ای از بازار مواد غذایی در سراسر جهان در حال توسعه و حتی بسیاری از بازارها مانند محصولات تازه و گوشت در بازارهای ایتالیا و فرانسه. در واقع مرطوب بازار تمایل به سقوط به سه دسته: کسانی که حمل, حیات وحش مرده یا زنده; کسانی که به حمل شایع تر زندگی می کنند حیوانات مانند مرغ و/یا غذاهای دریایی; و کسانی که حمل حیوانات زنده در همه. بنابراین خواستار ممنوعیت خیس بازار بر اساس ووهان مرطوب بازار که ظاهرا فروخته زنده حیات وحش مانند ممنوعیت تمام مالکیت حیوان خانگی بر اساس آنچه در پایین می رود ببر پادشاه.

مرطوب بازار به طور کلی باید ممنوع شود بیش از هر بازارهای کشاورزان' در امریکا است. آنها بیشتر از محصولات تازه و گوشت: آنها راه را برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای اتصال آنها اشکال از عدم تمرکز در برابر دولت ها و شرکت های بزرگ است که مردم رشد بیشتری با احتیاط از اینکه در چین یا امریکا. زندگی حیات وحش, اما بیش از حد مخاطره آمیز باقی می ماند و در مرطوب بازار. "پایین آویزان میوه برای کاهش احتمال از آینده بیماری های همه گیر است که به آن بازار که در آن ما جماعت زیادی از گونه های وحشی برای اهداف تجاری" استیون Osofsky استاد از حیات وحش, بهداشت و سلامت, سیاست در دانشگاه کرنل دانشکده دامپزشکی در مصاحبه ای گفت: برای پادکست Excelsior. "هنگامی که ما برداشت حیوانات وحشی از سراسر جهان و آنها را به بازارهای اجازه دهید همه آنها را با هم مخلوط آنچه که ما در حال انجام است ایجاد طوفان کامل. اگر شما یک ویروس که هدف این است که شما واقعا نمی تواند طراحی یک سیستم بهتر برای کمک و تشویق یک بیماری همه گیر از حیات وحش این بازار به خصوص در مراکز شهری در آسیا است. شما باید گونه است که هرگز تحت شرایط طبیعی خواهد اجرا به هر یک از دیگر همه با هم بسته بندی شده مایعات بدن مخلوط و پس از آن مردم می آیند به معادله. پاتوژن در حال ملاقات گونه که آنها هرگز قبل از ملاقات. این زمانی است که ما باید از این فرصت برای ویروسی جهش از جمله آنهایی که منجر به انسان و ایجاد وضعیت ما در حال حاضر است."

اما آنچه که در حیات وحش? در دهه گذشته چین برای تشویق حیات وحش پرورش و عملیات کشاورزی برای پزشکی, خز و خوردن. چین حیات وحش-کشاورزی برای مصرف که شامل گونه به عنوان متنوع به عنوان گراز وحشی و اردک و مارها و بامبو موش بود به ارزش 18 میلیارد دلار شاغل و بیش از 6 میلیون نفر در سال 2016. بسیاری از حیوانات فروخته شده در چین حیات وحش بازار به احتمال زیاد پرورشی (هر چند حیات وحش مزارع نیز بدنام شویی آب, حیوانات).

در امریکا به عنوان coronavirus همه گیر بود شروع به آشکار شدن و مقامات بهداشت هشدار داد در برابر خوردن حیوانات وحشی از آن آسان بود به طعنه در این—من برنامه ریزی در خوردن خفاش ها یا گربه گربه ها—تا زمانی که مادرم از من پرسید که آیا من در نظر گاومیش کوهان دار امریکایی وحشی (بله؟) و سپس با اشاره به گاومیش کوهان دار امریکایی برگر من در مورد به نیش می زنند به.

وجود دارد یک روند به سمت بیشتر آشپزی تنوع—بیش از همیشه مردم به دنبال غذاهای مختلف از اقوام ترکه انواع سبزیجات و دام ها و حتی بازی, گوشت, مصرف, است که به افزایش در ایالات متحده اصرار به نظر می رسد تحریک اکتشافات بیشتر جهانی همراه با مقاومت به نوسازی سریع—و نه بر خلاف درخواست تجدید نظر از مرطوب بازار. اما آن را در حال حاضر روشن است که بهداشت عمومی خطر ناشی از حیات وحش بازارهای بیش از حد بزرگ است.

چین در حال حاضر برقرار ممنوعیت تجارت حیات وحش برای مصرف (اما نه برای پزشکی) زیر جدید شیوع کروناویروس (آن را در همان بعد از سارس و سپس اجازه دهید این محدودیت گذشت). از بین بردن زندگی حیات وحش از مرطوب بازار به احتمال زیاد به پایان غذا خوردن حیوانات وحشی و نه آن را حذف امکان دیگر همه گیر—دام عملیات همچنین بندر ویروس آنفولانزای خوکی علت این بیماری همه گیر در سال 2009 که سرچشمه در خوک ها در مکزیک—اما حداقل آن را به فاجعه ویروس ها یکی کمتر حاصلخیز زمین پرورش.

بسیاری از مردم بر این باورند که بازار که در آن حیوانات در حال ذبح نشان دهنده یک راه مهم برای زندگی نیست که به راحتی جایگزین. که ممکن است درست باشد. اما این هم درست است که این بیماری همه گیر از بین بردن جنبه های دیگر از ما چگونه زندگی می کنند, غذا خوردن حرکت را از طریق جهان و ارتباط برقرار کردن با یکدیگر. راه قدیمی از انجام کارهایی است که در حال حاضر از بین رفته اند. همه از آن خواهد آمد. نه همه آن را باید.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن