سرایت از عدم قطعیت

Bettman / گتی

سهام شده بود رها عصبی برای هفته ها. سیاه, پنج شنبه—24 اکتبر سال 1929—نبود به عنوان بد به عنوان جمعه سیاه و یا سیاه و سفید جمعه است که به دنبال. و این بود آغاز رکود شد که سقوط بزرگ. اما چیزی petrifying اتفاق افتاده است که بعد حدود ساعت 10 صبح قبل از ساعت قیمت شرکت. حجم معاملات هر چند بسیار سنگین است. آنقدر سنگین که سهام دارای صدای تیک تیک که وابسته به ورودی دستی از اطلاعات است و می تواند چاپ بیش از 268 شخصیت یک دقیقه نمی تواند نگه دارید تا.

این قبلا اتفاق افتاده است. میانگین تعداد سهام معامله دست به دست در بازار بورس نیویورک تا به حال دو برابر شده و دو برابر دوباره در طول دهه گذشته. و برای یک سال در حال حاضر ترافیک دوره ای به حال غرق ترانس-Lux دارای صدای تیک تیک سیستم. “گردن بطری که از طریق آن روز داستان بازار باید جریان … تبدیل شده است بیش از حد باریک” کالیر که در سال 1928. “هنگامی که نوار می افتد در پشت برای ده دقیقه یا نیم ساعت ارز و اعمال قطره آن را به عنوان پشت ابر. به عنوان یک نتیجه فروتن اخیر—که هر کس برای اعطا گرفته تا به حال—ناگهان تبدیل به مشکل بزرگ بازار سهام است.”

اما این قبل holdups تا به حال اتفاق افتاده در بازار افزایش. بنابراین تجربه بود مختصری از قطع برق. نگران کننده بله. نشانه آن است که چیزی نیاز به تعمیر. و ثابت شد انتظار می رود به زودی بعد از سال 1930.

که عصبی پنجشنبه هر چند قطع برق آمد و در تاریکی cliffside درایو. معامله گران در کف بازار بورس نیویورک—ناگهان مطمئن نیستید از ارزش دارایی های خود را—به طور غریزی به عقب کشیده. دارای صدای تیک تیک سقوط کرد و 15 دقیقه پشت سر گذاشت. “کاهش قیمت دورتر و سریعتر و دارای صدای تیک تیک عقب مانده و بیشتر و بیشتر” John Kenneth Galbraith نوشت: در سقوط بزرگ: 1929. “یازده-سی بازار به حال تسلیم به کور بی امان ترس است.” پس از آن تاخیر بود 48 دقیقه است. در 1 بعد از ظهر ماشین بود به نقل از قیمت 92 دقیقه—خروج مردم را به بدترین تصورات. زمانی که یک کارگر دیده می شد در یک ساختمان در خارج از بورس رو به عهده گرفت او در مورد به پرش.

داخل بورس وحشت و بررسی شد که بانکدار توماس ویتنی strode بر روی زمین و با صدای بلند خریداری شده 10,000 سهام فولاد است. سهام دوباره با عصبانیت در بعد از ظهر—اما غم انگیز, عقب مانده های اخیر موفق به حمل اخبار از بهبود در جای دیگر. در شیکاگو تریبیون گزارش “هزاران نفر … انداخت خود را قبل از آتش کارگزاران کارمندان خواستار حاشیه” بر اساس اطلاعاتی که روز پایان بود چهار ساعت هشت و نیم دقیقه است.

اگر داستان از عقب مانده نوار یک درس این است که اطلاعات منفی می شود بحران های نورد اما عدم اطلاعات ایجاد free-fall وحشت.

چرا ؟ چه رفتاری اقتصاددانان رعایت آنها همیشه نمی توانید توضیح دهید اما بهترین حدس می رود چیزی شبیه به این: انسان باید از این ظرفیت برای جذب از دست دادن. آنها همچنین باید توانایی پردازش خطر است. خطر قابل اندازه گیری عدم قطعیت است. آنچه آنها نمی توانند روند ابهام; است که اندازهگیری عدم قطعیت است.

ما در حال زندگی می کنند از طریق این حق در حال حاضر. در صورت عدم وجود اطلاعات calculative ماشین آلات در لوب پيشاني هیچ ربطی به—تعصبات غیر منطقی نیست حتی شانس رسیدن به وزن در دعوت از ما در خانه حیوانات مغز یا دمدمی مزاجی و یا پر کردن جای خالی با هر آشغال آن را می توانید پیدا کنید. شایعه. اختراع. توییتهایی. خفاش ها. شاید یک نقشه نشان دادن 250 COVID-19 موارد در دولت است. جدید موارد یا مجموع? معلوم نیست. از چگونه بسیاری از تست کرده ؟ آن را نمی گویند. اطلاعات ناقص تنها می افزاید: به ما حس نمی دانستند.

“ترس از ناشناخته (FOTU) خواهد بود تعریف شده در اینجا به عنوان یک فرد تمایل به تجربه ترس ناشی از درک عدم وجود اطلاعات در هر سطح از آگاهی و یا نقطه ای از پردازش'” کاغذ توسط رجینا دانشگاه روانشناس نیکلاس Carleton آغاز می شود که پیشنهاد می کند که FOTU است که نه تنها یک ترسند اما این ترس که در آن همه دیگران استراحت. وجود دارد قطعا مدرکی برای حمایت از این مفهوم است. مردم ترجیح می دهند قطعی شوک الکتریکی در حال حاضر ممکن است یکی بعد از مطالعات نشان داده شده است. آنها احتمال بیشتری برای انتخاب درمان های پزشکی که شانس زنده ماندن هستند و حداقل شناخته شده است. و بازاریابان شکار FOTU تمام وقت. یک کمدین دوست من یک بار به حال کمی در مورد خرید در این لبنی راهرو و لکه بینی یک بطری “گاو-dung رایگان” شیر.

شوخی باعث می شود یک نقطه جدی: هنگامی که ما در حال آگاه از چیزهایی که ما نمی دانیم که ما شروع به تعجب در مورد چیزهایی که ما ممکن است غافل از دانستن نیست. “در یک جای خالی هیچ کس نمی تواند می گویند چرا یک چیز هنگامی که در حال حرکت تنظیم باید توقف در هر نقطه; چرا باید آن را متوقف کند در اینجا به جای اینجا؟” ارسطو نوشت: 23 قرن پیش (نشات گرفته از عبارت “طبیعت از خلا متنفر”). اگر بازار کشویی سریع تر از صدای تیک تیک می توانید ضبط چرا نباید قیمت سهام سقوط به صفر ؟ “چگونه بسیاری از دیگر هواپیما ها در آسمان ؟” تعجب ما در این ساعت صبح از 9/11.

کسانی که لحظات حداکثر عدم قطعیت—که امیدوارم جایی است که ما در حال حاضر با کوروناویروس. تاخیر در ارائه کیت های تست شده است و ما عقب مانده سهام دارای صدای تیک تیک ترک ما قادر به تعیین چقدر بد شیوع واقعا است. اگر و زمانی که آزمون در دسترس ساخته شده است در شماره مقامات بهداشت نه تنها قابل اعتماد فقره COVID-19 نفر از آنها را معنی دار مخرج که در آن به آنها را تقسیم. فرمانداران می تواند وزن سلامت طولانی مدت عواقب بیکاری توده در برابر فوری هزینه های coronavirus. سهام را بازیابند مخرج خود را در قیمت به درآمد نسبت. و جامعه می تواند شروع به رسم یک خط در زیر این بحران است.

که چیزی است که هرگز اتفاق افتاده در سال 1929. “منحصر به فرد از ویژگی های بزرگ سقوط 1929 بود که بدترین همچنان به بدتر” Galbraith نوشت: در حساب کلاسیک. سیاه, سه شنبه 28: “یک بار دیگر در اواخر صدای تیک تیک در سمت چپ هر کس در جهل چه اتفاقی می افتد, صرفه جویی که آن بد بود.” سیاه, سه شنبه 29: “یک بار دیگر, البته, صدای تیک تیک, عقب مانده,” کاهش قیمت به صورت عمودی و آخرین فرصت برای سازماندهی عقب نشینی رفته بود.

داستان از عقب مانده های اخیر از دست داده است و به ما حافظه جمعی. دانشگاه واشنگتن پروفسور جوزف Janes حدس این دلیل است که تاریخ نوشته شده توسط اقتصاددانان که تمایل به دنبال علل اقتصادی: سهل انگاری سیاست های پولی بیش از حد خرید در حاشیه و مانند آن. Janes از اطلاعات دانشمند و پس از مونتاژ یک پادکست در صدای تیک تیک به عنوان “دومین مهره های بازی دومینو” در تصادف.

“وجود دارد یک تکه از این که در سال 1929 است که بسیار به صراحت اطلاعات مشکل” او به من گفت روز دیگر از خانه اش در شهرستان کینگ واشنگتن (یکی از اولین حوزه های قضایی به قفل کردن در طول همه گیر). “برخی از آن قابل درک است چرا که این در حال ظهور ویروس. اما وقتی که من شنیدن مقامات می گویند: “ما نمی دانیم که به من می گوید آنها نمی دانند که مخرج از آمار آنها با استناد به. و بدون دانستن این مهم قطعه از اطلاعات ما عامل در تاریکی است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>