Coronavirus و در هم آمیخته موضوعات نابرابری و سلامت

People in a spread out line.
Coronavirus بحران آشکار بی عدالتی ذاتی در بهداشت عمومی با توجه به عوامل اجتماعی نانسی Krieger استاد اپیدمیولوژی اجتماعی می گوید.عکس توسط یوهانس Eisele / خبرگزاری فرانسه / گتی

با توجه به داده های اولیه در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس آفریقایی-آمریکایی ها در حال تحمل یک کاملا نامتناسب به اشتراک گذاری از درد و رنج در ایالات متحده است. در ایالت ایلینوی که در آن چهارده درصد از جمعیت آفریقایی-آمریکایی, آمریکایی های سیاه و سفید نشان دهنده بیش از چهل درصد از دولت را تایید کرد coronavirus مرگ و میر. Coronavirus مرگ و میر مشابه شکست در میشیگان و چند ایالت های جنوبی نشان می دهد و حتی بیشتر نابرابری. این دلایل ممکن برای این بی عدالتی ها بی شمار: آفریقایی-آمریکایی ها کمتر از سفید آمریکایی ها به این گزینه از کار از خانه و برای دریافت با کیفیت بالا و مراقبت های پزشکی و بیشتر احتمال دارد به preëxisting شرایط پزشکی که منجر به نتایج بدتر از این رمان coronavirus. تحقیقات جدید لینک coronavirus مرگ و میر به کیفیت هوا است که اغلب بدتر در جوامع فقیر و جوامع از رنگ.

نانسی Krieger استاد علوم اجتماعی اپیدمیولوژی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. او کار ومیزان بر سلامت اختلافات بین گروه های جمعیتی و ساختارهای اجتماعی است که کمک به تعیین آن نابرابری. ما به تازگی صحبت با تلفن در مورد چگونه سلامت آمریکا بی عدالتی در حال بازی کردن در این بیماری همه گیر. در طول مکالمه ما که ویرایش شده برای طول و وضوح مورد بحث ما همین زمینه اپیدمیولوژی اجتماعی بسیار مهم است به درک نابرابری علل اختلاف نژادی در سلامت و آنچه می تواند انجام شود برای رفع درد و رنج از آسیب پذیر ترین آمریکایی ها در طول این بحران است.

است گسترش از coronavirus و به خصوص آن مخربی بر آمریکایی آفریقایی تبار در جامعه ما آموزش چیزهای جدید در مورد نژادی و نابرابری در مراقبت های بهداشتی و سلامت و یا تایید چیزهایی که ما به مدت طولانی شناخته شده است ؟

بیشتر از دومی است. چه این ویروس در حال انجام است کشیدن یک موضوع است که چگونه بسیاری از چیزهایی که در واقع متصل و چگونه عمیقا مردم در واقع متصل می شود. اما آن را نیز آشکار شرایط بسیار متفاوت است که در آن زندگی می کنیم به دلیل ساختارهای اجتماعی هستند که نابرابر هر دو در ایالات متحده و بین کشورها. با کشیدن نخ آن را آشکار الگوهای شده اند که مدت طولانی شناخته شده در بهداشت عمومی.

هنگامی که شما فکر می کنم در مورد چیزی شبیه به این coronavirus شما باید به فکر می کنم در مورد که در معرض در وهله اول و جایی که آنها در معرض—در محل کار, در خانه, و شرایط آن چیست ؟ شما باید به فکر می کنم اگر آنها در معرض آنها آلوده می شود ؟ شما باید به فکر می کنم اگر آنها آلوده, آنها بد ؟ و شما باید به فکر می کنم اگر آنها بیمار انجام آنها در واقع می میرند ؟

و شما را به هر یک از این مراحل که تمام مراحل مختلف در این فرایند و به نوبه خود به چه مقدماتی—و من تاکید مقدماتی—اطلاعات در مورد بیش از حد نرخ مرگ و میر. من خارجه ماساچوست, فقط منتشر شد این گزارش برای اولین بار است که هر نژادی یا قومی داده است. مقدار داده های از دست رفته است و وحشتناک. پنجاه و سه درصد از تایید موارد و مرگ و میر هیچ نژاد یا قومیت ثبت شده است. پس این است که واقعا خیره کننده است. خدا را شکر برای آنچه که روزنامه نگاران انجام می دهند در مقایسه با آنچه واقعی سازمان بهداشت و درمان در حال انجام است. و من می توانم ردیابی است که به مسائلی مانند کاهش بودجه در بهداشت عمومی شده است که تلفظ بیش از دو دهه گذشته ،

اما آنچه شما می توانید انجام دهید این است که با استفاده از این در چه coronavirus در معرض است. پس بیایید شروع با کسانی که در معرض بودن. اگر شما زندگی می کنند در تراکم خانوار و خانواده ازدحام تنگاتنگی مربوط به کمبود دستمزد زندگی می کنند و غیرقابل تحمل مسکن—آنچه شما باید انجام دهید زمانی که مردم در حال زندگی در فضاهای شلوغ? افزایش خطر از قرار گرفتن در معرض و انتقال است. اگر شما کار در انواع خاصی از مشاغل خدماتی که شما نیاز به در مجاورت نزدیک به همه انواع از افراد بدون کافی موانع شما در حال رفتن به می شود به احتمال زیاد در معرض. است که قادر به ماندن در خانه به انجام کار خود را و چه کسی نه ؟ که با توجه محافظ دنده ؟

فقط فکر می کنم در مورد مقدار کاری که انجام شده است به سازماندهی در میان برای مثال مردم در فروشگاه های مواد غذایی به مطمئن شوید که آنها ارائه شده با دنده محافظ. آنها در نظر گرفته شده ضروری کارگران در حال حاضر بسیاری از آنها. آنها ضروری به اندازه کافی به محافظ دنده ؟ و پس از آن فکر می کنم در مورد مراحل است که مردم خواسته شده را برای محافظت از خود از جمله نه تنها فیزیکی, فاصله, در حالی که نگه داشتن ارتباطات اجتماعی بلکه شستن دست های خود را. بنابراین این مهم است به یاد داشته باشید که وجود داشته است تماس, برای مثال, برای اجازه دادن به آب و برق قطع مردم آب ، در دیترویت که شده است به خصوص تلفظ چرا که اگر مردم در حال اجرا آب چگونه می توانید آنها شستن دست های خود را?

من فقط به دنبال در C. D. C. دستورالعمل ماسک که می گویند که راه برای پاک کردن ماسک با واشر. که تنها چیزی که آنها ذکر شده و بسیاری از مردم حتی نمی باید واشر و قطعا در خانه خود و یا آپارتمان و واحد است.

من نمی دانم اگر شما را دیدم کارت پستال که فرستاده شد به همه ساکنان تمام افرادی که مقیم و دارای یک آدرس پستی در ایالات متحده از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در مورد COVID-19. آیا شما دیده می شود ؟

من نیست.

خب شما باید آن را کردم در پست الکترونیکی خود را. آن را به نام “رئیس جمهور Coronavirus دستورالعمل برای امریکا است.” و آن را می گوید همه چیز مانند اگر شما احساس بیمار در خانه بمانند—را به کار می کنند. که می توانید استطاعت به انجام این کار ؟ آنچه که این نمایش در مورد مرخصی استعلاجی و مرخصی های خانوادگی? آن را می گوید که اگر فرزندان خود را بیمار نگه داشتن آنها را در خانه و تماس با ارائه دهنده پزشکی شما. که می توانید آنها را در خانه ؟ آیا شما یک ارائه دهنده خدمات پزشکی? آیا شما بیمه درمانی است ؟ آن را می گوید که اگر کسی در خانواده شما دارای آزمایش مثبت نگه داشتن تمام افراد خانواده در خانه. دوباره چه شرایط اجتماعی است که اجازه می دهد مردم را به انجام این کار ؟ آیا سیاست های اجتماعی و چه در حال خودنمایی شکاف است که اجازه نمی دهد مردم را به انجام این کار عادلانه در جامعه ما? و شستن دست های خود را—دوباره که دسترسی به آب در حال اجرا?

بنابراین این چیزی است که شما می توانید از طریق هر مرحله از آنچه اتفاق می افتد با این ویروس و ما حتی نمی کردم به این که آیا شما بیمار است—و در هر مرحله در این فرآیند شما می توانید می گویند: “چگونه است که این نشان چه موضوعات هستند که با ما در ارتباط باشید و چه کسی نیست فضاي درمان می شود؟”

جالب است که شما در حفظ و صحبت کردن در مورد این موضوع چون من تا به حال شده فکر کردن که شاید از آن خواهد بود مفید به disaggregate برخی از این چیزها حتی اگر آنها برخی از همان علل ریشه ای. بنابراین از یک طرف شما چیزهایی مانند مردم رنگ که بیشتر به احتمال زیاد به زندگی در شرایط که باعث جلوگیری از قرار گرفتن در معرض دشوار است. و سپس شما باید روش های خاص است که در آن مردم از رنگ ممکن است به همان اندازه درمان هنگامی که آنها بیمار و یا هنگامی که آنها در یک بیمارستان است.

بله. راه که من قاب چیزهایی است که آنچه که به نام محیط زیست-اجتماعی تئوری بیماری های توزیع که سوال می پرسد “ما چگونه ما مجسم اجتماعی و زیست محیطی زمینه ای؟” و چیزی که در مورد آن این است که بدن ما می تواند به یک شکل در مورد چگونه مردم می خواهند به تجزیه و تحلیل همه چیز و این حمل و نقل مربوط است که مربوط به مسکن که مربوط به شرایط در مدارس و غیره. تفکر ما باید یکپارچه به عنوان ما در زندگی موجودات زنده که در حال بیولوژیکی و اجتماعی به طور مداوم در تعامل با اطراف که در آن زندگی می کنیم که هر دو بیوفیزیکی و نیز اجتماعی است. و آن را هرگز به یک, یا/یا. همیشه هر دو/و.

شما می توانید بحث در مورد به طور خاص برخی از راه های که در آن coronavirus داده ها ممکن است نشان دادن مردم از رنگ صدمه دیده نامتناسب?

اول من می خواهم به قدم به عقب و تاکید می کند که داده ها واقعا ناکافی در حال حاضر. آنها مطرح است اما بخشی از مشکل این است که این کاهش شدید به بهداشت عمومی و وابستگی آن به یک چارچوب است که به نوعی یکی نیست نیاز به حکومت و بهداشت عمومی قوانین و مقررات به منظور سالم جوامع است. و من فکر می کنم که این COVID-19 است که آشکارا نشان میدهد چرا که چنین نیست. در بهداشت عمومی وجود دارد ممکن است به مقدار زیادی از توجه در برخی از راه به “آمادگی” اما این نیز مهم است که این نشان می دهد که شکاف ها در بهداشت عمومی بودجه. بهداشت عمومی حقوقی واجد شرایط در حال تخلیه است و بخشی از دلیل ما این فوق العاده شکاف در اطلاعات. اما آن را نیز نمی کند کاملا حس را به دلیل برخی از داده ها که در حال از دست رفته چیزهایی هستند که به طور معمول در گواهی مرگ مانند نژاد ، قومیت ، جنسیت, جنسیت و سن و همچنین سطح آموزش و پرورش. اما داده ها به وضوح نشان نژادی و قومی و بی عدالتی.

از آنچه ما می دانیم درباره بهداشت موجود نابرابری چه هستند برخی از دلایل که مردم رنگ قرارداد coronavirus آنها در حال مرگ هستند از آن در نرخ بالاتر از سایر گروه ؟

وجود دارد دو قطعه به سوال شما. وجود دارد یک قطعه است که آنچه که در مردم بدن—شرایط است که آنها زمانی که آنها در حال حاضر خود را به سیستم بهداشت و درمان. و سپس با توجه به این که آنها به سیستم بهداشت و درمان چه اتفاقی می افتد به آنها را? بنابراین اگر یک نگرانی این است که چگونه آنها تعداد زیادی مریض تر هستند و بیشتر در معرض خطر مرگ برخی از آن ممکن است در مورد مراقبت های پزشکی را دریافت می کنند اما از آنجا که بسیاری از به اصطلاح preëxisting شرایط. به عنوان مثال آن را به خوبی مستند شده است که بیماری های قلبی و عروقی اتفاق می افتد در اوایل سنین میان افرادی که بخشی از گروه های اجتماعی در معرض تبعیض و محرومیت اقتصادی در مقایسه با افرادی که بیشتر ممتاز. این همان بیماری است اما آن را زودتر شروع می شود. بنابراین یکی از چیزهایی که اتفاق می افتد این است که کسی که پنجاه در بدتر کردن گروه می توان بیولوژیکی در شرایط از آنچه وضعيت بهداشت و درمان است مانند کسی که هفتاد و ممتاز تر است. مردم در حال آلوده شدن در یک نقطه که در آن وجود دارد در حال حاضر در حال سلامت, نابرابری در چیزهایی مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی مانند بیماری های تنفسی. هنگامی که شما COVID-19 کسانی که شما را بیشتر به احتمال زیاد به بدتر از مرگ است.

و آنچه در مورد هنگامی که شما نشان می دهد تا در یک بیمارستان ؟

من نمی دانم الان چرا که مردم در چنین اضطراری ایستاده و انجام آنچه آنها می توانند. سوال این است که بیمارستان ازدحام و بیمارستان منابع و همچنین تعامل آنها با داشتن کارکنان بیمارستان. بنابراین یک سوال که بیمارستان در حال حاضر کافی هواکش. جدا از این سوال که چه شد که کار می کرد و هنوز هم در حال کار کردن است که رفتن به پرداخت برای این همه ؟ که بیمه درمانی را پوشش می دهد که آن ؟ چه اتفاقی خواهد افتاد با این هزینه ها ؟ آزمون گفته می شود قرار است پوشش داده شود و هزینه نیست کسی, اما وجود دارد فقط یک مقاله امروز من در روزنامه محلی بوستون گلوبدر مورد کسی گفته که آنها مجبور به پرداخت هزینه برای خود COVID آزمون Latinx کسی هم نیست انگلیسی صحبت می کنند. و این بخشی است که مسائل با برخی از درمان مسائل: تا چه حد امکانات بیمارستان قادر به مقابله با پرسش از ترجمه ؟

من فکر می کنم یک نکته کلیدی در این است که دو نوع مختلف از بی عدالتی اتفاق می افتد در اینجا. یکی این است که نابرابری در وضعیت سلامت. دیگر نابرابری در مراقبت های بهداشتی. و آنها همان چیزی که آنها پس از برخورد با هر یک از دیگر, و آن را بسیار بدتر است.

بدون تضعیف هر چیزی که شما می گویید در مورد چقدر مهم است به استرس ارتباط همه این چیزها چه هستند برخی در مقیاس کوچکتر چیزهایی که می تواند انجام شود برای رفع برخی از اختلافات ما شاهد با کروناویروس?

شده است وجود دارد مقدار زیادی از فعالیت در میان بهداشت عمومی مردم خواستار توجه به افرادی که زندانی و بازداشت این که آیا آن را برای اوایل انتشار و یا اینکه آیا آن را در مورد استانداردها چه هستند برای افرادی که اساسا در شرایط است که سازگار نیست با امن بودن از COVID-19. افرادی وجود دارند که در حال دفاع از حق در حال حاضر برای مطمئن شوید که وجود دارد این درآمد مکمل هایی که به همه مردم است. کسانی که در تلاش هستند نه تغییر کل سیستم است. آنها در حال گرفتن درمان در حال حاضر در یک راه است که ایالات متحده در واقع می تواند تسکین اقتصادی.

وجود دارد بهداشت عمومی اقدامات است که در حال گرفته شده در شرایط خوب آموزش و پرورش است که قصد ندارم برای ترساندن مردم در مورد چگونه برای کمک به نگه داشتن جوامع امن و چگونه مردم می توانند اقامت امن و ساخت است که در دسترس در زبان های متعدد. آن را در مورد کمک به مطمئن شوید که افراد مسن در حال بررسی بر روی مطمئن شوید که هیچ کس جدا شده است در آپارتمان خود را و یا جایی که آنها زندگی می کنند. کار وجود دارد که در حال انجام imminently و بلافاصله مورد توجه به نیازها و مسائل بهداشتی از افرادی که بی خانمان هستند.

و همچنین من فکر می کنم یکی دیگر از بخش های مهم که در آن بهداشت عمومی کمک کرده است که با توجه به این واقعیت است که مردم موظف و یا توصیه می شود بسته به این که دولت در آنها زندگی می کنند به پناهگاه در خانه, اما نه همه خانه یک پناهگاه امن. خانه ها نیز یک سایت از خشونت خانگی و سایر انواع سوء استفاده. و بنابراین بوده است وجود دارد افزایش توجه به آنچه باید اتفاق می افتد با توجه به حمایت های داخلی و خشونت خطوط تماس ویژه ای که تماس در حال افزایش است. و همچنین تماس مطمئن شوید که افرادی که در حال حاضر ضروری کارگران—که آیا آنها مستند نشده کارگران مزرعه در کالیفرنیا و یا مردم مانند مواد غذایی کارمندان—کافی تجهیزات حفاظتی.

وجود دارد یک مقاله جالب در این بار گفت: اساسا, که می تواند شما را بیشتر در معرض coronavirus اگر شما در یک منطقه با بد آلودگی هوا.

همکاران من Francesca Dominici و راشل Nethery که من کار با انجام این مطالعه. من انجام می شود تحقیقات نشان می دهد که چگونه مسکونی تفکیک شده یک لینک به الگوهای خاصی از آلودگی هوا. بنابراین وجود واقعی محله تنوع در آلودگی هوا و وجود دارد بیشتر و بیشتر کار می کنند که نشان می دهد که انواع مختلف آلودگی هوا نقش مهمی در بیماری های قلبی عروقی و همچنین به طور بالقوه تولد نتایج. شده است وجود دارد بزرگ ادبیات است. و این که با چه نوع جاده ها مردم در حال زندگی در کنار و حمل و نقل مسائل مربوط به. وجود دارد می تواند آلودگی های صنعتی به عنوان به خوبی می شود که به نحوه های مختلف مناطق در حال طبقه بندی و چه معناست. وجود دارد مقدار زیادی از ادبیات است که روشن می سازد که حتی چیزی است که محیط به معنای واقعی کلمه در اطراف شناور در هوا به پایان می رسد تا ساختار اجتماعی.

من به تازگی در سراسر مفهوم “هوازدگی.” شما می توانید به مردم توضیح دهد چه چیزی است و چگونه آن را ممکن است آشکار خود را در اینجا ؟

هوازدگی استعاره ای است از یک ایده است که توسعه یافته توسط یک همکار Arline Geronimus. و این ایده است که شبیه به آنچه که من می گفت به شما قبل از. او تفسیر اساسا دارد که سریعتر پیری در میان افرادی که بدتر. خواهد بود که ساده ترین راه به آن را توضیح دهید. این بازگشت به این ایده از تفاوت بین سن بیولوژیکی و سن واقعی یا چگونه مردم به دنبال در انواع مختلف نشانگر شتاب پیری است. شما می توانید با استفاده از نشانگرهای مبتنی بر epigenetics, به عنوان مثال. وجود دارد این چیزها در حال حاضر به نام اپی ژنتیک ساعتهای واقع شما می توانید نگاه کنید در مکان های که در حال گرفتن الکلی در DNA و ببینید که افرادی که در همان سن تقویمی شبیه آنها را متفاوت اپی ژنتیک سنین و آن ساعت را می توان با در نظر هر دو چه مقدار از آنها مربوط به سن تقویمی و همچنین به خطر مرگ و میر. بنابراین ایده این است که فقط به می گویند که کسی پنجاه کافی نیست—شما نمی دانید که چه پنجاه بدان معنی است مگر اینکه شما می دانید در مورد زمینه. برای مثال به پنجاه و به کسی که بسیار ممتاز است بسیار متفاوت تر از بودن با کسی که پنجاه و است که طبقه کارگر و متعلق به گروهی که در معرض تبعیض نژادی. به پنجاه در سال 1940 بود و هنوز هم چیز دیگری از نظر نوع سلامت پروفیل های که شما می توانید انتظار برای دیدن. پس از آن واقعا disabusing مردم از این ایده که وجود دارد این اساسی زیست شناسی کاملا متمایز از جامعه است. آنچه که شما ببینید چه چیزی شما در ارتباط برقرار کردن با شما چگونه زندگی خود را فنوتیپ. آن را راه خود را از زیست شناسی است که در اجتماعی زمینه.

بسیاری از مردم تبدیل شده اند آشنا به تازگی با چه اپیدمیولوژی است و چه اپیدمیولوژی است. اما آنچه که زمینه اجتماعی اپیدمیولوژی و چگونه تعریف می کنید آنچه در آن است شما جدا از هر چیزی مربوط به coronavirus?

اپیدمیولوژی مطالعه توزیع و عوامل تعیین کننده سلامت جامعه با یک چشم به سمت به دست آوردن دانش است که می تواند منجر به مداخلات را بهتر. که نفت خام ، آن را نه صرفا توصیفی علم علم است که به علل آن را باعث می شود با یک ایده است که شما در حال تلاش برای تغییر آن است که شما در حال مطالعه است. به طوری که باعث می شود آن را بسیار متفاوت از اگر شما در حال مطالعه سرعت نور است.

اما وجود رشته های مختلف. وجود دارد بالینی اپیدمیولوژی و این که به دنبال تاثیر خدمات بهداشتی و درمانی در سلامت و می تواند مربوط به محاکمات از مواد مخدر و آن شروع می شود سرگردانی بیشتر به حوزه پزشکی است. اجتماعی اپیدمیولوژی شما باید تمرکز بر آنچه کلیدی است برای درک اجتماعی قرار گرفتن در معرض آن ماده برای شکل دادن به سلامت جامعه. بنابراین اجتماعی اپیدیولوژی ممکن است درگیر در انجام سیاست-ارزیابی تاثیر و یا سلامت-سهام-ارزیابی تاثیر. چگونه این سیاست در نهایت تاثیر خوب یا بد, گروه های مختلف در جامعه ، دیگران انجام اپیدمیولوژی اجتماعی متمرکز هستند بیشتر بر مطالعات است که بر روی افراد و به دنبال در چگونه تجربیات خود را از تبعیض ممکن است مربوط به انواع مختلف از بيومارکرهای. اما نکته کلیدی این است که اساسی ادعا می کنند که جامعه و راه جوامع در حال ساخت یافته و مردم در آنها نه تصادفی توسط نیروهای در حال شکل دادن به الگوهای سلامت در آن جامعه است.

چقدر پشت ما داده ها را بر روی چیزهایی که خواهد بود مفید به اجتماعی اپیدمیولوژی?

اپیدمیولوژی به عنوان یک زمینه به دست آورده و نام خود را در هفده-صدها نفر در رابطه با بیماری های عفونی. اما در شرایط نگرانی در مورد جنبه های اجتماعی سلامت, من می توانید آن را به بقراط متون در 400 B. C. E. در یونان. من می توانم شما را به متون هستند که حتی در برخی از بسیار زودتر مصر اسناد و مدارک برخی از اولین papyri در مورد سلامت است که پیوند مردم شرایط کار به سلامت خود را. این یک چیز بزرگ است به درخواست مردم به رعایت است که اگر مردم در حال زندگی تحت شرایط بدتر و کار در مشاغل سخت آن را برای پایان دادن به آسیب رساندن به سلامت خود را. و این که در قدیمیترین متون که شما در پیدا کردن در ادبیات پزشکی.

از نظر اجتماعی اپیدمیولوژی به عنوان یک زمینه و بهداشت عمومی است که واقعا به دنیا آمد و در اواسط هجده صدها و آن را از نزدیک درگیر با نگرانی در مورد دیفرانسیل نرخ های عفونی-بیماری شیوع بلکه مرگ و میر در رابطه با اقتصادی تقسیم. من صندلی یک حزبی که من در بر داشت کمک کرد در آمریکا انجمن سلامت که به نام روح 1848. و این دلیلی است که ما را انتخاب کرد که نام آن است که اساسا در مورد ارتباط بین عدالت اجتماعی و بهداشت عمومی و 1848 بود که انگلستان از تصویب بهداشت عمومی عمل می کنند که این اولین بار است که هر کسی که تصویب چنین قوانین ملی راه اندازی عمومی-بهداشت تخته. این الهام گرفته شده بود, در بخش, توسط, وبا, شیوع. آن را اساسا به سوال یا نگرانی از فقر اما واقعی وجود دارد بحث در آن زمان. بود که فقر علت بیماری یا بی اخلاقی علت هر دو فقر و بیماری است ؟

بنابراین این نوع بحث ها در آن و آنها در حال حاضر. اما این چیزی است که در سال 1848 بود و همچنین یک دوره شورش در سراسر اروپا است. افرادی که مشغول به کار بودند در حق رای مردم که در لغو شد, تمام ساخت اتصالات بین راه جوامع خود بودند ساختار inequitably و آنچه که به معنای نابرابر سلامت است. این اساسی است که موضوع هسته ای برای سلامت عمومی است.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه coronavirus رفتار در داخل یک بیمار است.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • موفقیت هنگ کنگ و سنگاپور در جلوگیری از گسترش دارای درس برای, چگونه برای مهار آن در ایالات متحده است.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • با هر ویروس جدید ما درهم برای یک درمان جدید. می تواند ما را در تهیه داروهای ضدویروس برای مبارزه با بعد جهانی بحران ؟
  • چگونه بیماری های همه گیر را رو عمومی-بهداشت نوآوری prefigured انقلاب و دوباره ترسیم نقشه های.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت coronavirus قرنطینه.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.rucutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesFruit party oynaKamagrakameralı su tesisatçısıEvlilik Büyüsübuy stripe account